فرقی نمی‌کند که شما جزء افرادی هستید که سال‌های سال از دوربین استفاده کرده‌اید یا به تازگی می‌خواهید کار عکاسی را شروع ‌کنید، یکی از مهم‌ترین بخش‌های دوربین که باید به آن توجه داشته ‌باشید، لنز دوربین است. چه بخواهید تصاویر کلوزآپ بگیرید و چه به دنبال ثبت تصاویر ورزشی باشید، ما پیشنهاداتی داریم که باعث می‌شوند تصمیم‌گیری شما آسان‌تر شود. در ادامه مطلب، بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن را به شما معرفی‌ خواهیم کرد.

در این مطلب، ما تلاش کرده‌ایم تا لنزی را به عنوان بهترین لنز انتخاب ‌کنیم که هم از لحاظ عملکردی و هم از لحاظ قیمت جایگاه خوبی داشته ‌باشد و همچنین پیشنهاداتی را برای افرادی که بودجه محدودی دارند و یا افرادی که از نظر مالی مشکلی ندارند، ارائه کرده‌ایم.

اگرچه قصد ما معرفی بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن است اما ابتدا باید بدانیم که شما کدام‌ یک از انواع دوربین‌های کانن را دارید: مدل APS-C کانن یا مدل full-frame کانن.

نکته: افرادی که از دوربین‌های مدل APS-C استفاده می‌کنند، می‌توانند لنزهای طراحی‌شده برای دوربین‌های فول فریم را نیز مورد استفاده قرار دهند. اما افرادی که از دوربین‌های فول فریم استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از لنزهای طراحی‌شده برای دوربین‌های مدل APS-C استفاده ‌کنند.

بهترین لنزها برای دوربین های APS-C کانن ( DSLR )

در این بخش از معرفی بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن می‌خواهیم بهترین لنزها را برای دوربین‌های APS-C کانن معرفی ‌کنیم. در دسته‌بندی‌های زیر، لنزی را به عنوان بهترین لنز انتخاب کرده‌ایم که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ عملکردی توانایی مطلوبی دارد. در اغلب بخش‌ها نیز ما یک گزینه اقتصادی و همچنین یک گزینه گران قیمت را معرفی کرده‌ایم (به ترتیب برای افرادی که از لحاظ مالی مشکل دارند و کسانی که مشکل مالی در خرید لنز ندارند).

بهترین لنز دارای خاصیت زوم استاندارد

همانطور که از نامش مشخص است، این لنزها سازگاری خوبی دارند و می‌توان از آن‌ها در شرایط مختلف استفاده‌ کرد. این لنزها می‌توانند زاویه خوبی را پوشش‌ دهند و برای زوم‌کردن تا فاصله کانونی مناسب برای تصاویر پرتره مناسب هستند.

انتخاب ما: Canon EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USM

این لنز یکی از بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن است؛ دارای قدرت زوم بسیار خوبی است. همچنین، دارای یک موتور سریع است و خاصیت اوتوفوکوس (فوکوس خودکار) دارد که در زمان فیلمبرداری بسیار کاربردی است.

گزینه مقرون به صرفه: Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM

این لنز دارای قدرت زوم بسیار خوبی است و برای خرید آن نیاز به پرداخت هزینه زیادی نیست.

گزینه گران قیمت: Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM Art

این لنز از قدرت زوم بالایی برخوردار نیست اما در مکان‌هایی که نور کمتری وجود دارد، عملکرد بسیار خوبی دارد. همچنین، با استفاده از این لنز می‌توانید عمق تصویر را به خوبی به تصویر بکشید؛ قابلیتی که در لنز قبلی شاهد آن نیستیم.

بهترین لنز با یک فاصله کانونی

با استفاده از لنزهایی که یک فاصله کانونی دارند، می‌توانید از پیچیدگی‌های مربوط به تنظیم زوم لنز دوربین خلاص ‌شوید. این لنزها معمولاً کوچک‌تر، سبک‌تر و دارای سرعت بیشتری هستند و برای استفاده از محیط‌هایی که نور کافی در اختیار ندارید بسیار مناسب هستند.

انتخاب ما: Sigma 30mm F1.4 DC HSM Art

این لنز می‌تواند یک فاصله کانونی مناسب را برای شما ایجاد کند (نه خیلی عریض و نه خیلی طویل)، اما آنچه که باعث منحصر بفرد شدن این لنز می‌شود به ماکزیمم دیافراگم آن مرتبط است که به 1.4 می‌رسد. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که در محیط‌هایی با عمق کم و یا محیط‌هایی که نور کافی ندارند، تصاویر خوبی ثبت‌ کنید. این لنز نیز یکی از بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن است.

گزینه مقرون به صرفه: Canon EF-S 24mm F2.8 STM

این لنز 24 میلیمتری دارای دیافراگم 2.8 است. نقطه قوت این لنز اندازه بسیار کوچک آن است که به شما این امکان را می‌دهد که آن را به راحتی به هر نقطه‌ای که دوست دارید، حمل‌ کنید.

بهترین لنز واید انگل

لنزهای واید انگل برای عکاسی از محیط‌های باز و بناهای تاریخی و هر چیزی که به زاویه عکاسی زیادی نیاز دارد، مناسب هستند.

انتخاب ما: Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM

این لنز می‌تواند زاویه بسیار زیادی را برای عکاسی در اختیار شما قرار دهد. این لنز برای عکاسی در شرایط مختلف مناسب است. دیافراگم این لنز 3.5 است و به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر را با نور کافی ثبت ‌کنید و همچنین می‌توانید تصاویر با کیفیتی را با استفاده از این لنز بگیرید.

گزینه مقرون به صرفه: Canon EF-S 10-18mm F4.5–5.6 IS STM

اگرچه، این لنز نمی‌تواند به اندازه انتخاب ما (لنز قبلی) تصاویر را با نور کافی ثبت ‌کند اما می‌تواند تصاویر را با تعادل و پایداری خوبی ثبت‌ نماید.

گزینه گران قیمت: Canon EF-S 10-22mm F3.5-4.5 USM

این لنز از لنز انتخابی ما اندکی گران قیمت‌تر است اما می‌تواند تصاویر را با کیفیتی بسیار مناسب به ثبت برساند. این لنز را می‌توان یکی از بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن در نظر گرفت.

بهترین لنز تله فوتو

این لنزها به شما اجازه می‌دهند تا حد زیادی روی اشیا و سوژه‌های خود زوم‌ کنید و در نتیجه با استفاده از این لنز قادر خواهید بود که اشیا در فاصله دور را با جزییات خوبی ثبت‌ کنید.

انتخاب ما: Canon EF 70-300 F4-5.6 IS II USM

این لنز می‌تواند خاصیت تله فوتویی بسیار خوبی را برای شما فراهم‌ کند. دیافراگم آن بین 4 تا 5.6 است و می‌تواند تصاویر روشنی را ثبت نماید. این لنز یکی از بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن است و همچنین با استفاده از این لنز قادر خواهید بود که تصاویر را به صورت پایدار ثبت‌ کنید؛ خصوصاً در زمانی که دست شما در لحظه عکاسی دچار لرزش می‌شود.

گزینه مقرون به صرفه: Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro

این گزینه بسیار ارزان قیمت است و به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر در فاصله دوردست را ثبت ‌کنید، اما میزان پایداری تصویر در این لنز نسبت به گزینه انتخابی ما پایین‌تر است.

گزینه گران قیمت: Canon EF 70-200mm F4L IS II USM

در این لنز از دیافراگم 4 استفاده شده‌ است که باعث می‌شود برای ثبت تصاویر ورزشی بسیار مناسب‌ باشد. با استفاده از این لنز می‌توانید تصاویر بسیار پایداری ثبت‌ کنید، البته اندازه این لنز اندکی بزرگ است.

بهترین لنز پرتره

چه بخواهید از مراسم عروسی عکاسی‌کنید و چه بخواهید از چهره افراد را سوژه‌ی عکاسی خود قرار دهید، باید از یک لنز پرتره با فاصله کانونی متوسط استفاده نمایید.

انتخاب ما: Canon EF 50mm F1.8 STM

این لنز در چند نسخه عرضه شده‌ است و یک لنز کلاسیک محسوب می‌شود. این لنز یکی از بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن است. البته باید بیان ‌کنیم که این لنز یک لنز ارزان قیمت محسوب می‌شود. ما به شما توصیه می‌کنیم که از نسخهSTM  این لنز استفاده‌ کنید زیرا از یک موتور بسیار قوی در آن استفاده شده ‌است. این لنز برای ثبت یک تصویر پرتره از چهره تا شانه‌های یک فرد بسیار مناسب است. باز هم تکرار می‌کنیم که این لنز دارای قیمت بسیار معقولی است.

گزینه ارزان قیمت: Canon EF 50mm F1.4 USM

این لنز گزینه بسیار ارزان قیمت‌تری است و برای ثبت تصاویر پرتره از چهره تا عرض شانه‌های یک فرد بسیار مناسب خواهد بود. این لنز را می‌توان در دسته‌ی بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن قرار داد.

یک گزینه ارزان دیگر: Canon EF 85mm F1.8 USM

این لنز نیز یک گزینه ارزان قیمت دیگر است که به خاطر کیفیت تصاویرش به شهرت رسیده است. این لنز فقط برای ثبت تصاویر پرتره از چهره مناسب ‌است، البته باید اعتراف کنیم که دارای انعطاف‌پذیری کمتری نسبت به دو نسخه قبلی است. با این وجود، این لنز هم در دسته بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن قرار می‌گیرد.

بهترین لنز ماکرو

لنزهای ماکرو به شما اجازه می‌دهند که روی اجسام خیلی کوچک، فوکوس خوبی داشته‌ باشید. این لنزها برای عکاسی از گل‌ها و حشرات بسیار مناسب هستند.

انتخاب ما: Sigma 70mm F2.8 DG Macro Art

این لنز یک لنز بسیار سریع محسوب می‌شود و ویژگی اصلی آن از بین بردن اعوجاج و عدم تطابق کانونی است. این لنز از کیفیت ساختاری بسیار بالایی برخوردار است و در برابر نفوذ گرد و خاک و کثیفی مقاومت بسیار خوبی ‌دارد.

گزینه مقرون به صرفه: Canon EF-S 35mm F2.8 Macro IS STM

با استفاده از این لنز می‌توانید اشیا را در فاصله خیلی نزدیک سوژه عکاسی قرار دهید و همچنین لامپ LED این لنز به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر را با نور کافی ثبت‌ کنید. همچنین، میزان پایداری تصویر در این لنز بسیار عالی است.

گزینه گران قیمت: Canon EF 100mm F2.8L Macro IS USM

این لنز به شما اجازه می‌دهد تا از فاصله بسیار دور به راحتی عکاسی‌ کنید. با استفاده از این لنز می‌توانید تصاویری با پایداری بسیار بالا و کیفیت خیلی خوب ثبت‌ کنید.

بهترین لنز مسافرتی

با استفاده از این لنزها قادر خواهید بود از محیط‌های مختلف عکاسی‌ کنید و همچنین می‌توانید تقریبا به اندازه لنزهای تله‌فوتو روی سوژه‌های خود زوم‌ کنید. این لنزها نمی‌توانند در محیط‌هایی با نور کم تصاویر با کیفیتی را ثبت ‌کنند و به همین دلیل در برخی شرایط بهترین عملکرد را ندارند.

انتخاب ما: Canon EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USM

این گزینه یک لنز مسافرتی بسیار خوب است. این لنز دارای فاصله کانونی در بازه بسیار خوبی است و می‌تواند تصاویر را با کیفیت خوبی ثبت ‌کند. موتور سریع Nano USM به کار رفته در این لنز به این معنی است که این لنز برای ثبت عکس‌ها و فیلم‌های مسافرتی بسیار مناسب است.

گزینه مقرون به صرفه: Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM

این گزینه ارزان قیمت خاصیت تله فوتویی بسیار خوبی‌ دارد و دارای دیافراگم بسیار مناسبی است اما نسبت به گزینه انتخابی ما پایداری تصویر کمتری دارد.

گزینه گران قیمت: Tamron 18-400mm F3.5-6.3 Di II VC HLD

این لنز دارای انعطاف‌پذیری بسیار بالایی است. پایداری تصویر حتی در فاصله‌های کانونی بسیار بالا است. این لنز با توجه به اندازه‌اش از ویژگی‌های بسیار خارق‌العاده‌ای برخوردار است.

بهترین لنزها برای دوربین های Full-Frame کانن ( DSLR )

در آخرین بخش از معرفی بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن، بهترین لنزها برای دوربین های Full-Frame کانن ( DSLR ) را معرفی‌ می‌کنیم. در دسته‌بندی‌های زیر، لنزی را به عنوان بهترین لنز انتخاب کرده‌ایم که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ عملکرد توانایی مطلوبی دارد. در اغلب بخش‌ها نیز یک گزینه اقتصادی و همچنین یک گزینه گران قیمت را معرفی کرده‌ایم (به ترتیب برای افرادی که از لحاظ مالی مشکل دارند و کسانی که مشکل مالی در خرید لنز ندارند).

بهترین لنز دارای خاصیت زوم استاندارد

همانطور که از نامش مشخص است، این لنزها دارای تطابق پذیری خوبی هستند و می‌توان از ‌آن‌ها در شرایط مختلف استفاده ‌کرد. این لنزها می‌توانند زاویه خوبی را پوشش‌ دهند و برای زوم‌کردن تا فاصله کانونی مناسب برای تصاویر پرتره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب ما: Sigma 24-70mm F2.8 DG OS HSM Art

این لنز می‌تواند تصاویر روشنی را ثبت‌ کند و دارای رنج دیافراگم بسیار معقولی است. با استفاده از این لنز می‌توانید تصاویر بسیار با کیفیتی را ثبت ‌کنید و از نظر ما عملکرد این نسخه از سایر نسخه‌ها قوی‌تر است.

گزینه مقرون به صرفه: Canon EF 24-70mm F4L IS USM

این لنز از نسخه‌های F2.8 کوچک‌تر و سبک‌تر است، با این وجود همچنان می‌تواند تصاویر بسیار با کیفیتی را ثبت ‌کند. لازم به ذکر است که این لنز سرعت کمتری نسبت به نسخه‌های F2.8 دارد.

گزینه گران قیمت: Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM

این لنز یکی از حرفه‌ای‌ترین لنزهایی است که توسط عکاسان حرفه‌ای در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لنز بسیار سریع است، کیفیت ساختاری خیلی خوبی ‌دارد و تصاویر را با کیفیت بسیار خوبی ثبت می‌کند.

بهترین لنز با یک فاصله کانونی

با استفاده از لنزهایی که یک فاصله کانونی دارند، می‌توانید از پیچیدگی‌های مربوط به تنظیم زوم لنز دوربین خلاص ‌شوید. این لنزها معمولاً کوچک‌تر، سبک‌تر و دارای سرعت بیشتری هستند و برای استفاده در محیط‌هایی با نور کم بسیار مناسب هستند.

انتخاب ما: Sigma 35mm F1.4 DG HSM Art

این لنز دارای یک فاصله کانونی بسیار انعطاف‌پذیر است و نسبت به قیمتش می‌تواند تصاویر بسیار باکیفیتی را ثبت ‌کند. لنزهای فول فریم کانن بسیار زیادی مشابه با این لنز وجود دارند، اما اگر به دنبال یک گزینه خاص هستید، ما Sigma 35mm F1.4 DG HSM Art را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

گزینه مقرون به صرفه: Tamron SP 35mm F1.8 Di VC USD

این گزینه نسبت به گزینه انتخابی ما در شرایطی که میزان نور کم‌ باشد، عملکرد ضعیف‌تری‌ دارد. با این وجود، اندازه آن کوچک‌تر است، ارزان‌تر است و تصاویر پایداری را ثبت می‌کند و کنترل آن با یک دست به آسانی صورت می‌گیرد.

گزینه گران قیمت: Canon EF 35mm F1.4L II USM

اگرچه این گزینه هزینه بیشتری را به همراه دارد اما دارای کیفیت ساختاری بسیار خوبی است و ظاهر جذابی دارد. این لنز تصاویر بسیار باکیفیتی را ثبت می‌کند.

بهترین لنز واید انگل

لنزهای واید انگل برای عکاسی از محیط‌های باز و بناهای تاریخی و هر سوژه‌ای که به زاویه عکاسی زیادی نیاز دارد، مناسب هستند.

انتخاب ما: Canon EF 16-35mm F4L IS USM

یکی از بهترین لنزهای واید انگل است که می‌تواند به راحتی اعتماد شما را به خود جلب‌ کند. این لنز به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر را با پایداری خیلی خوبی به ثبت برسانید و در نتیجه قادر خواهید بود از اشیا مختلف، تصاویری واید انگل را به ثبت برسانید (حتی در زمانی که نور محیط کم باشد).

گزینه مقرون به صرفه: Tamron 17-35mm F2.8-4 Di OSD

این لنز نیز می‌تواند تصاویر را به صورت پایدار ثبت‌ کند. همچنین، دیافراگم 2.8 تا 4 آن نیز باعث انعطاف‌پذیری بسیار زیاد این لنز شده ‌است.

گزینه گران قیمت: Canon EF 16-35mm F2.8L III USM

یکی از بهترین لنزهای واید انگل موجود در بازار است. این لنز در تمام شرایط از سرعت بسیار بالایی در ثبت تصاویر برخوردار است.

بهترین لنز تله فوتو

این لنزها به شما اجازه می‌دهند تا حد زیادی روی اشیا و سوژه‌های خود زوم‌ کنید و در نتیجه با استفاده از این لنز قادر خواهید بود اشیا در فاصله دور را با جزییات خوبی ثبت‌ کنید.

انتخاب ما: Canon EF 70-200mm F4L IS II USM

این لنز کانن دارای یک اندازه معقول، قیمت مناسب و کیفیت تصویر بالا است. قابلیت فوکوس این لنز بسیار بالاست و برای ثبت تصاویر ورزشی بسیار مناسب است. با این لنز می‌توانید تصاویر تله‌فوتوی بسیار جذابی را ثبت ‌کنید. این لنز دارای وزن بسیار سبک و عملکردی بسیار مناسب است.

گزینه مقرون به صرفه: Tamron 70-210mm F4 Di VC USD

این گزینه یک نسخه ارزان قیمت‌تر از گزینه انتخابی ما است. اگرچه به اندازه لنز قبلی از کیفیت ساختاری بالایی برخوردار نیست اما کماکان یک گزینه بسیار جذاب به حساب می‌آید.

گزینه گران قیمت: Canon EF 70-200mm F2.8L IS III USM

یکی از بهترین لنزهای تله فوتو در سطح جهان است که بیشتر افراد حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. عملکرد و کیفیت ساختاری جزء نقاط قوت این لنز تله فوتو محسوب می‌شوند.

بهترین لنز پرتره

چه بخواهید از مراسم عروسی عکاسی ‌کنید و چه بخواهید چهره افراد را سوژه عکاسی خود قرار دهید، باید از یک لنز پرتره با فاصله کانونی متوسط استفاده‌ کنید.

انتخاب ما: Sigma 85mm F1.4 DG HSM Art

یکی از بهترین لنزهایی است که می‌توانید در سیستم‌های مختلف از آن استفاده‌ کنید. این لنز دارای سرعت بسیار بالایی است و باتوجه به قیمتش، دارای عملکرد بسیار خوبی است. این لنز یکی از بهترین لنزهای پرتره است.

گزینه مقرون به صرفه: Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD

این لنز هم سرعت بسیار بالایی دارد و هم قیمت پایینی دارد و هم تصاویر را با پایداری خیلی خوبی ثبت می‌کند. پایداری تصاویر باعث می‌شود که تصاویر لرزش و ارتعاش نداشته باشند. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این لنز را می‌توان عکاسی با سرعت شاتر بالاتر عنوان کرد.

گزینه گران قیمت: Canon EF 85mm F1.4L IS USM

اگر شما به دنبال انتخاب برند کانن هستید و همچنین به دنبال یک لنز سبک و کوچک‌ می‌گردید، این گزینه برای شما مناسب خواهد بود. این لنز یکی از بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن به شمار می‌رود.

بهترین لنز ماکرو

لنزهای ماکرو به شما اجازه می‌دهند تا روی اجسام خیلی کوچک، فوکوس خوبی داشته ‌باشید. این لنزها برای عکاسی از گل‌ها و حشرات بسیار مناسب هستند.

انتخاب ما: Canon EF 100mm F2.8L Macro IS USM

این لنز را می‌توان یک نسخه آپدیت‌شده از لنزهای کلاسیک دانست. سیستم Hybrid IS به کار رفته در این لنز به شما این امکان را می‌دهد تا تجربه بسیار جذابی در ثبت تصاویر ماکرو داشته‌ باشید. کیفیت ساختاری این لنز بسیار مناسب است.

یک گزینه عریض‌تر: Sigma 70mm F2.8 DG Macro Art

این گزینه، یک جایگزین با قیمت مناسب برای گزینه انتخابی ما است. فاصله کانونی پایین‌تر به کار رفته در این لنز به این معنی است که برای عکس‌گرفتن باید بیشتر به سوژه نزدیک ‌شوید. همچنین، در این لنز خبری از سیستم هوشمند IS نیست، اما با استفاده از این لنز می‌توانید تجربه خوبی از عکاسی ماکرو داشته ‌باشید.

بهترین لنز مسافرتی

با استفاده از این لنزها می‌توانید از محیط‌های مختلف عکاسی ‌کنید و همچنین قادر خواهید بود تقریبا به اندازه لنزهای تله‌فوتو روی سوژه‌های خود زوم ‌کنید. این لنزها معمولا نمی‌توانند در محیط‌هایی با نور کم تصاویر با کیفیتی را ثبت ‌کنند و به همین دلیل در برخی شرایط بهترین عملکرد را به نمایش نمی‌گذارند.

انتخاب ما: Sigma 24-105mm F4 DG OS HSM Art

هرچه حسگر یک دوربین فول فریم بزرگ‌تر باشد، امکان عرضه‌ی لنزهایی با فاصله کانونی متنوع دشوارتر خواهد بود. با این وجود، این لنز دارای بالانس بسیار خوبی است. با استفاده از این لنز هم می‌توانید تصاویر واید انگل و هم تصاویر پرتره و هم تصاویر تله فوتوی مناسبی را ثبت‌ کنید و به همین دلیل این لنز یک گزینه سازگار در شرایط مختلف محسوب می‌شود.

گزینه مقرون به صرفه: Tamron 28-300mm F3.5-6.3 Di VC PZD

با استفاده از این لنز می‌توانید هم تصاویر واید انگل و هم تصاویر تله فوتوی خوبی را ثبت‌ کنید. ماکزیمم دیافراگم این لنز به 6.3 می‌رسد و در زمینه ثبت تصویر با اندازه مختلف، دارای انعطاف‌پذیری بسیار خوبی است.

در این مطلب، تلاش‌ کردیم تا بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن را در کاربردهای مختلف به شما معرفی‌ کنیم. هدف ما این بود که پس از مطالعه این مطلب بتوانید تصمیم‌گیری راحت‌تری را در انتخاب لنز مناسب برای خود داشته ‌باشید و از میان بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های کانن یکی را انتخاب نمایید.

+ بهترین دوربین‌های بدون آینه ( mirrorless )
+ بهترین دوربین‌های DSLR
+ بهترین دوربین‌های کامپکت
+ بهترین دوربین‌های اکشن
+ بهترین دوربین‌های فیلم برداری
+ بهترین پهپادهای تصویربرداری
+ بهترین دوربین‌های مخصوص شبکه‌های اجتماعی
+ بهترین لنزهای مخصوص دوربین‌های سونی
دوربین‌های DSLR هنوز نمردند : نبرد اصالت و مدرنیسم !
اولین دوربین من : چه چیزهایی را باید بدانم ؟
دوربین DSLR یا گوشی ؟

خریدانواع لنزدوربین

دسته بندی ها: