همانطور که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین فاکتورها در هنگام تولید محتوای ویدیویی و عکاسی، نور است. نور خوب به دلیل تاثیر بر کیفیت فیلم و عکس، سبب می‌شود تا مخاطب تمایل بیشتری به مشاهده آن داشته باشد. بسیاری از عکاسان معتقد هستند که نور طبیعی غیر مستقیم برای عکاسی نوری بسیار مناسب است، اگر چه این حرف کاملا درست بوده اما در برخی موارد دسترسی به نور طبیعی در هنگام ضبط فیلم و عکس وجود ندارد. به همین دلیل کاربران ناچار به استفاده از نورهای مصنوعی هستند. این امر سبب شده تا تولیدکنندگان محصولات دیجیتال، دست به تولید انواع رینگ لایت‌ها بزنند.در این بخش قصد داریم بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا به شما معرفی کنیم.

به عنوان مثال در سالن‌های زیبایی، گالری‌های هنری، کلاس‌های آموزشی آنلاین و … که دسترسی دائمی به نور طبیعی وجود ندارد، استفاده از رینگ لایت بسیار کمک‌کننده خواهد بود. شاید تصور کنید که خرید یک رینگ لایت احتیاجی به بررسی نداشته و تمامی این محصولات مشابه هم هستند؛ البته که این باور غلطی بوده و در هنگام خرید رینگ لایت باید به موارد مختلفی توجه شده و متناسب با نیاز و کاربری مد نظر نسبت به خرید اقدام شود. بنابراین ما هم برای اینکه دید بهتری هنگام خرید داشته باشید، 15 مدل از بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا و عکاسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

رینگ لایت چیست؟

رینگ لایت در واقع یه دایره متشکل از نورهای LED بوده که معمولا گوشی موبایل یا دوربین در قسمت مرکزی آن قرار می‌گیرد و به این ترتیب نور به طور یکنواخت به سوژه می‌تابد. رینگ لایت‌ها اگر چه کاربری تقریبا مشابهی دارند، اما شامل انواع مختلفی بوده و از جهات زیادی با هم تفاوت دارند. در ادامه قصد آن داریم تا به بررسی ویژگی‌های مختلف رینگ لایت‌ها پرداخته و انواع مناسب هر کاربری را مشخص کنیم.

نور بلاگری

ویژگی‌های بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا و عکاسی

همانطور که گفته شد رینگ لایت‌ها از جهات مختلفی با هم تفاوت داشته و شامل نمونه‌های بسیار متنوعی می‌شوند. به برخی از ویژگی‌های مهم رینگ لایت‌ها در زیر اشاره شده است.

اندازه رینگ لایت

رینگ لایت‌ها شامل اندازه‌های مختلفی هستند که اندازه آن متناسب با اندازه سوژه باید انتخاب شود. به طور کلی رینگ لایت‌ها شامل قطرهای 2 اینچ تا 50 اینچ هستند که انواع کوچک آن برای عکاسی با موبایل مناسب بوده و اندازه‌های بزرگ‌تر آن عموما برای تولید محتوای آموزشی به کار می‌روند. مثلا در سالن‌های زیبایی برای آموزش میکاپ یا دیگر محیط‌ها رینگ لایت بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوردهی

ویژگی دیگری که در هنگام خرید رینگ لایت باید به آن توجه شود مدل و میزان نوردهی رینگ لایت است. رینگ لایت‌های موجود در بازار از لحاظ نوردهی شامل سه مدل مختلف می‌شوند. برخی از رینگ‌ لایت‌ها از چراغ‌های LED کوچک تشکیل شده‌اند که بسیار کم حجم و کم مصرف هستند و امکان تنظیم میزان نوردهی در آن‌ها وجود دارد. نکته مثبت دیگر درباره این مدل رینگ لایت‌ها عدم تولید گرما در هنگام روشن بودن است.

دسته دوم رینگ لایت‌ها مجهز به چراغ مهتابی بوده که برای افرادی که مدام در حال جابه‌جایی هستند گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود؛ چراکه احتمال شکستن آن‌ها در هنگام جابه‌جایی بسیار زیاد است. از طرفی این رینگ لایت‌ها قابلیت تغییر دمای نور را ندارند.

دسته سوم و باکیفیت‌ترین و محبوب‌ترین مدل رینگ لایت‌ها، انواع مجهز به لامپ SMD بوده که علاوه بر مصرف بسیار کم انرژی، بسیار کم حجم بوده و امکان تغییر متناسب با طراحی مد نظر را دارند. تنوع رنگ و زاویه دید مناسب نیز از دیگر ویژگی‌های این مدل رینگ لایت محسوب می‌شود.

میزان و قدرت نور

این ویژگی رینگ لایت برای آن دسته کاربرانی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند که در عکاسی خود نوع رنگ و دقت رنگ بسیار مهم است. به عنوان مثال کسانی که از میکاپ یا رنگ مو عکاسی می‌کنند باید از رینگ لایت‌هایی استفاده کنند که لومن (شاخص شدت نور) بالاتری دارد تا به این ترتیب کیفیت عکاسی آن‌ها افزایش یافته و رنگ‌ها با جزئیات کامل ثبت شود.

تعداد چراغ

در رینگ‌ لایت‌های جدید معمولا از تعداد زیادی چراغ LED کوچک ولی با قدرت نوردهی بیشتر استفاده می‌شود. در برخی موارد نیز تعداد چراغ‌ها کمتر بوده و سایز چراغ‌ها بزرگ‌تر خواهد بود. انتخاب رینگ لایت بر اساس تعداد چراغ به کاربری مد نظر و شدت نور مورد نیاز وابسته است.

دمای رنگ

رینگ لایت‌ها معمولا در دو رنگ زرد آفتابی و مهتابی تولید می‌شوند. در برخی موارد جهت عکاسی یا فیلم‌برداری به نور گرم‌تری نیاز است که در چنین مواردی باید دمای رنگ رینگ لایت را افزایش داد. پس اگر متناسب با شغل خود به تغییر دمای رنگ نیاز دارید، بهتر است از رینگ لایت‌هایی استفاده کنید که از چنین ویژگی برخوردار هستند.

توان خروجی

اگر چه رینگ لایت‌ها معمولا بسیار کم مصرف هستند، اما متناسب با تعداد چراغ LED به کار رفته در آن و قدرت نوردهی آن‌ها، توان خروجی دستگاه و مصرف انرژی آن متفاوت خواهد بود. از طرفی به واسطه اینکه چراغ‌های LED به کار رفته در رینگ لایت گرما تولید نمی‌کند، تمامی انرژی صرف نوردهی می‌شود. چنانچه مصرف انرژی رینگ لایت برای شما مهم است باید از انواعی استفاده کنید که تعداد چراغ یا قدرت نوردهی کمتری دارند.

قابلیت تغییر زاویه

زاویه نوردهی در عکاسی بسیار اهمیت دارد. بسیاری از رینگ لایت‌ها قابل انعطاف بوده و زاویه نور آن‌ها قابل تغییر است. منتها برخی از آن‌ها قابلیت چرخش 180 درجه‌ای داشته و برخی دیگر می‌توانند 360 درجه بچرخند. کاربر باید متناسب با میزان تغییر زاویه نور مد نظر خود، رینگ لایت مناسب خود را پیدا کند.

قابلیت تغییر شدت نور

در بسیاری از رینگ لایت‌ها می‌توان میزان نور خروجی و شدت آن را کاهش یا افزایش داد. این امر سبب می‌شود تا نیازی به تغییر فاصله سوژه از دوربین نباشد.

قابلیت کنترل از راه دور

پیشرفته‌ترین نمونه‌های رینگ لایت دارای ریموت کنترل هستند که امکان تغییر میزان نور و شدت آن را از فاصله دور نیز فراهم می‌کند.

وزن رینگ لایت

بدیهی است که اگر از رینگ‌ لایت‌های بزرگ استفاده شود، به واسطه تعداد چراغ بیشتر در آن، وزن آن نیز افزایش می‌یابد. اگر کاربری دائما در حال جابه‌جایی رینگ لایت و تجهیزات عکاسی خود بوده، بهتر است از نمونه‌های سبک‌تر استفاده کند. اگر چه انواع سنگین‌تر به واسطه بزرگ‌تر بودن رینگ لایت و بیشتر بودن تعداد چراغ موجود در آن، کارایی بیشتری دارد.

چرخش 360 درجه‌ای پایه

عکاسانی که نیاز به عکاسی و فیلم‌برداری از زوایای مختلف دارند، بهتر است از رینگ لایت‌هایی استفاده کنند که دارای پایه چرخان هستند. این امر سبب می‌شود تا نیازی به تغییر دائمی موقعیت رینگ لایت نباشد و تنها با چرخاندن پایه آن به زاویه مد نظر دست یافت.

پورت USB

دارا بودن پورت USB جهت اتصال رینگ لایت به پاوربانک و موبایل برای شارژ کردن آن، سبب می‌شود تا در شرایط مختلف امکان استفاده از رینگ لایت وجود داشته باشد و دیگر نیازی به جریان برق نباشد. این ویژگی برای عکاسانی که در فضای باز و محیط‌های دور از جریان برق عکاسی می‌کنند، گزینه بسیار مهمی محسوب می‌شود.

15 مدل از بهترین رینگ لایت‌ها برای تولید محتوا و عکاسی

حال که با ویژگی‌های مختلف رینگ لایت‌ها آشنا شدیم زمان آن رسیده که با تعدادی از رینگ لایت‌های محبوب و کاربری آن‌ها آشنا شویم.

رینگ لایت Ring Light YQ-320A

دارای دهانه 30 سانتی‌متری، مجهز به زاویه نوردهی 120 درجه، دارای دمای رنگ 3000 تا 6500 کلوین، مجهز به سه‌پایه و ریموت کنترل، مناسب برای عکاسی پرتره، مدلینگ و تبلیغات.

رینگ لایت سی یرا Sierra Ring Light 320A

رینگ لایت Ring Light YQ-320A

رینگ لایت KY-BK448II Answer RGB RING LIGHT

دارای دهانه 48 سانتی‌متری، قابلیت تغییر نور زرد به سفید، دارای دمای رنگ 3200 تا 5500 کلوین، مجهز به ریموت کنترل، صفحه نمایش و آینه همراه، مناسب برای عکاسی و فیلمبرداری آماتور و حرفه‌ای، قابل استفاده توسط بلاگرها.

رینگ لایت سی یرا Sierra Ring Light 488A

رینگ لایت KY-BK448II Answer RGB RING LIGHT

رینگ لایت Ring Light AL-360

دارای دهانه 36 سانتی‌متری، قابلیت تنظیم میزان نور، قابلیت تنظیم رنگ نور در 3 حالت، مجهز به ریموت کنترل، دکمه‌های لمسی و آینه، قابل استفاده برای عکاسی پرتره و تولید محتوا در سالن‌های زیبایی.

رینگ لایت Ring Light AL-360

رینگ لایت Ring Light AL-360 + آیینه

رینگ لایت حرفه‌ای مدل KY-BK 416 II RINGLIGHT

دارای دهانه 45 سانتی‌متری، زاویه نوردهی 90 درجه، مجهز به سه‌پایه، کیف و آینه، دارای دمای رنگ 3200 تا 5500 کلوین، مجهز به نمایشگر LCD، قابل استفاده برای بلاگرها، دندان‌پزشکان، آرایشگران و …

رینگ لایت حرفه ای مدل KY-BK 416 II RINGLIGHT +کیف + سه پایه

رینگ لایت Ring Light JL-F388

مجهز به دهانه 44 سانتی‌متری، دارای ریموت کنترل، کیف و سه‌پایه، دارای دمای رنگ 3200 تا 5500 کلوین، قابل استفاده در آرایشگاه‌ها وآتلیه‌ها، مناسب برای عکاسی پرتره و تولید محتوای ویدیویی.

رینگ لایت Ring Light JL-F388 + پایه 803

رینگ لایت Ring Light JL-F388

رینگ لایت حرفه‌ای مدل BK416 Ring light

دارای دهانه 45 سانتی‌متری، دارای دمای نور 3200 تا 5500 کلوین، قابلیت تنظیم نور، مجهز به پورت USB، مناسب برای عکاسی از سوژه‌های کلوز-آپ مثل عکاسی پرتره، سلفی و عکاسی ماکرو.

ring light BK 416

رینگ لایت حرفه ای مدل BK416 Ring light

رینگ لایت شش ضلعی هیرو Hero V8

دارای شار نور 2700 لومن، قابلیت تنظیم میزان نوردهی، مجهز به دمای رنگ 3200 تا 5600 کلوین، مناسب برای سلفی، عکاسی حرفه‌ای و تصویربرداری استریم.

رینگ لایت شش ضلعی هیرو Hero V8

رینگ لایت شش ضلعی هیرو Hero V8

رینگ لایت Ring Light YQ-420a

دارای دهانه 40 سانتی‌متری، مجهز به پورت USB، زاویه نوردهی 180 درجه، دارای دمای رنگ 3000 تا 6500 کلوین، مجهز به هات شو و ریموت کنترل.

رینگ لایت سی یرا Sierra Ring Light 420a

رینگ لایت Ring Light YQ-420a

رینگ لایت گودکس Godox LR120

دارای دهانه 35 سانتی‌متری، زاویه نوردهی 222 درجه، دمای رنگ 3000 تا 6000 کلوین، قابلیت کنترل نور، مجهز به صفحه نمایش LCD، مناسب برای عکاسی پرتره، سلفی، تولید محتوای ویدیویی و اجرای لایو.

رینگ لایت گودکس Godox LR120

رینگ لایت گودکس Godox LR120

رینگ لایت جیماری مدل Fm-14R

دارای دهانه 34 سانتی‌متری، قابلیت تنظیم دمای نور بین 2900 تا 6500 کلوین، زاویه نوردهی 180 درجه، قابلیت تغییر رنگ و شدت نور، مناسب برای اجرای لایو اینستاگرام و یوتیوپ، قابل استفاده برای فیلمبرداری استریم.

رینگ لایت حرفه ای جیماری دوربین مدل Fm-14R

رینگ لایت جیماری مدل Fm-14R

رینگ لایت مدل ZD-666

دارای دهانه 33 سانتی‌متری، قابلیت چرخش 180 درجه، دارای دمای رنگ 3200 تا 5600 کلوین، مجهز به سه‌پایه، ریموت و هولدر، دارای سه طیف رنگی نور، قابل استفاده در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی.

رینگ لایت حرفه ای دوربین مدل ZD-666

رینگ لایت دوربین مدل ZD-666

رینگ لایت عکاسی انسر Answer KY-BK 320

دارای دهانه 45 سانتی‌متری، دارای دمای رنگ 3200 تا 5500 کلوین، قابلیت تنظیم نور، مجهز به ریموت کنترل.

رینگ لایت عکاسی انسر Answer KY-BK 320

رینگ لایت عکاسی انسر Answer KY-BK 320

رینگ لایت نایس فوتو NiceFoto FE-480 II Pro Ring Light

دارای دهانه 45 سانتی‌متری، دارای قدرت 90 وات، قابل استفاده به صورت برقی و باتری، مناسب برای عکاسی تبلیغاتی، پرتره و مدلینگ.

رینگ لایت نایس فوتو Nice Foto Ring Light FE-480 III

رینگ لایت نایس فوتو Nice Foto Ring Light FE-480 III

رینگ لایت فوتومکس Ring Light PD-480 SL

دارای دهانه 49 سانتی‌متری، دارای دمای رنگ 3200 تا 5600 کلوین، قابلیت تنظیم شدت نور، قابلیت کار با برق  باتری، مناسب برای عکاسی پزشکی و دندان.

رینگ لایت فوتومکس Fotomax Ring light PD-480 SL

رینگ لایت فوتومکس Ring Light PD-480 SL

رینگ لایت هارمونی مدل Harmony M18

دارای دهانه 45 سانتی‌متری، دارای دمای رنگ 2500 تا 6000 کلوین، مجهز به ریموت کنترل، دارای سه طیف نور مختلف، دارای سه پایه.

رینگ لایت هارمونی مدل Harmony M18

رینگ لایت هارمونی مدل Harmony M18

خرید بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا و عکاسی

همواره خرید تجهیزات و لوازم جانبی برای عکاسی و فیلمبرداری با دقت و وسواس خاصی انتخاب می‌شود؛ چراکه اگر مشکل فنی داشته باشد، متاسفانه پروژه شما موفقیت‌آمیز نخواهد بود. بنابراین علاوه بر در نظر گرفتن مواردی که به آن اشاره کردیم، به سازگاری دستگاه خود با رینگ لایت توجه داشته باشید. در نظر گرفتن هدف و بودجه نیز تا حد زیادی می‌تواند به خرید هوشمندانه کمک کند.

شما برای انجام چه پروژه‌هایی به دنبال خرید بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا و عکاسی هستید؟ آیا با گوشی موبایل به تولید محتوا می‌پردازید، یا با دوربین عکاسی پروژه‌های خود را انجام می‌دهید؟ پیشنهاد و انتخاب شما کدام مدل از رینگ‌ لایت‌های پیشنهادی ما در این مقاله است؟ تجربیات و داستان‌های خود را با ما و سایر خوانندگان این متن به اشتراک بگذارید و اگر این مقاله را دوست داشتید، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

رینگ لایت رینگ فلاش

دسته بندی ها: