15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ – بخش 1

15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ

ثبت تصاویر حرفه‌ای با نکات عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ

در این سری مقالات با عنوان 15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ قصد داریم، ترجمه‌‌ای از مقاله‌‌ای فوق‌‌العاده از دو عکاس لند اسکیپ با نام‌‌های برنت هانتلی (Brent Huntley) و ناتان آندره (Nathan St. Andre) با همین عنوان قرار دهیم. به تمامی عکاسان لند اسکیپ که علاقه‌‌مند عکاسی طبیعت هستند و از آن مهم‌تر به تمامی طبیعت گردان و دوستداران طبیعت، مطالعه‌‌ی این مقاله را توصیه می‌‌کنیم. این دو عکاس که تخصص اصلی آنها، عکاسی لند اسکیپ است، در این مقاله بر مبنای تجربیات مشترکشان، 15 ترفند و تجربه فوق‌‌العاده را در اختیار دوستداران عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت قرار داده‌‌اند.

در حالی که من به تمامی سبک‌‌های عکاسی بویژه عکاسی طبیعت علاقه‌‌مندم، اما عکاسی لند اسکیپ همیشه برایم چیز دیگری بوده است. زیرا که من تقریبا عاشق هر کار مرتبط با در هوای آزاد بودن از جمله پیاده‌‌روی هستم. چند وقت پیش دیدن یک برنامه در رابطه با پیاده‌‌روی و عکاسی لند اسکیپ ، مرا تشویق کرد تا با میهمان آن از طریق وب‌‌سایتش در ارتباط باشم. حاصل این تماس‌‌ها مقاله‌‌ی پیش روی شما با عنوان 15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ است.

یک عکس فوق‌‌العاده از Nathan St. Andre ، قطعا روزی برای عکاسی از این محل، به آنجا سفر خواهم کرد.

همچون تمامی مقالات به سبک ” چندین ترفند ” قطعا ما نیز چند ترفند را از قلم انداخته‌‌ایم و امکان دارد بعضی از ترفندهای ارائه شده در این مقاله، در منطقه زندگی شما وجود نداشته باشند. اما در نهایت امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی باشد؛ و خوشحال می‌‌شویم پیشنهادات شما را در بخش نظرات داشته باشیم و از همه مهم‌تر به دل طبیعت بزنید و پیاده‌‌روی کنید. حتی اگر شرایط‌تان کاملا ایده‌‌آل نیست و یا تمامی تجهیزاتی که نیاز دارید را در حال حاضر در اختیار ندارید. در هر صورت شما با این کار بسیار لذت خواهید برد و در عین حال عکس‌‌های فوق‌‌العاده‌‌ای به ثبت می‌‌رسانید. عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ ، شما را شیفته‌ی خود خواهد کرد.

1. برنامه ریزی کنید که در لحظه‌‌ی غروب خورشید به محل مورد نظرتان برسید.

یکی از اولین درس‌‌هایی که در عکاسی لند اسکیپ فرا خواهید گرفت، عکاسی در زمان طلایی روز است. با این حال که امکان گرفتن عکس خوب در هر زمانی از روز وجود دارد، اما بهترین زمان عکاسی لند اسکیپ در هنگام طلوع و غروب خورشید است. همکار متخصص من وقتی پای پیاده‌‌روی و عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت در میان باشد، زمان غروب را انتخاب می‌‌کند. پیاده‌‌روی در روز آسان‌‌تر است و اگر به دنبال یافتن بهترین موقعیت برای عکاسی هستید، بهتر است در روشنایی این اتفاق بیفتد. همچنین یافتن مسیر برگشت به سمت کمپ و یا خودروی‌‌تان در هنگام شب با مسیرگذاری‌‌هایی که در طول روز و در روشنایی انجام داده‌‌اید، بسیار راحت‌‌تر است؛ ضمنا تا اندکی پس از غروب آفتاب شما همچنان روشنایی دارید. در عکاسی لند اسکیپ تنظیم کامپوزیشن برای عکاسی، در روز راحت‌‌تر است. اما این حرف‌‌ها به این منظور نیست که امکان گرفتن عکس خوب از طلوع آفتاب وجود ندارد، منظور ما این است که این عکس نیازمند برنامه ریزی و در حالت بهتر، بررسی و آشنایی به منطقه از قبل را دارد. پس هنگام عکاسی لند اسکیپ و طبیعت، با توجه به مقصد و همچنین طول مدت پیاده‌روی، برنامه ریزی زمانی دقیقی داشته باشید.

این عکس را از دریاچه‌‌ای مخفی در یکی از پیاده‌‌روی‌‌ها و کمپ‌‌های عمومی با سایر عکاسان در پارک ملی گلاسیر (Glacier) گرفتم. رسیدن به این محل تقریبا دو برابر پیش‌‌بینی‌‌ام به طول انجامید. برای اینکه فرصت عکاسی طبیعت در نور خوب و مسیر بازگشت را از دست ندهم، خیلی زود اینجا را ترک کردم.

2. برای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت به گونه‌‌ای برنامه ریزی کنید که در مسیر برگشت، عکس‌‌های خود را بگیرید.

درست است که در غالب مواقع عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت به گونه‌‌ای برنامه ریزی می‌‌شود که در زمانیکه بهترین نور ممکن وجود دارد، ما در بهترین موقعیت عکاسی منطقه قرار بگیریم؛ تا بهترین عکسی که برای آن روز برنامه ریزی کرده‌‌اید را ثبت کنیم. اما قطعا در طول مسیر نیز موقعیت‌‌های فراوانی برای عکاسی کردن وجود دارد. هر بار که پیاده‌‌روی می‌‌کنم، تلاش می‌‌کنم که دوربینم را در دستانم در طول مسیر نگاه دارم. بسته به نوع مسیر و پیاده‌‌روی‌‌ای که انجام می‌‌دهم، معمولا دوربینم در دستانم است یا آن را به کمربندم وصل می‌‌کنم. همکارم توصیه می‌‌کند که همیشه برای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت ، مسیر برگشت را انتخاب کنم. البته که این اتفاق زمانیکه شما غروب خورشید را برای عکاسی انتخاب کرده باشید، براحتی امکان‌‌پذیر نخواهد بود. با این حال اما فواید زیادی برای عکاسی در مسیر برگشت وجود دارد. اول از همه در این حالت شما بهترین و اصلی‌‌ترین عکسی که دلیل پیاده‌‌روی‌‌تان بوده است را گرفته‌‌اید و سایر عکاسی های لند اسکیپ شما با خیالی آسوده و آزادانه‌‌تر گرفته می‌‌شوند. ضمنا شما می‌‌توانید شانس دوباره‌‌ای برای عکاسی طبیعت از موقعیت‌‌هایی که در مسیر آمدن توجه شما را جلب کرده بود، خواهید داشت؛ تا با نگاهی نو و از زاویه‌‌ای جدید، در نوری متفاوت از آنها عکاسی کنید. به شما توصیه می‌‌کنیم اگر غروب را برای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت انتخاب کرده‌‌اید، کمی زودتر بازگردید تا در مسیر برگشت بدون اضطراب از ساعت و تاریک شدن مسیر، چند عکس لند اسکیپ بی‌‌نظیر دیگر هم از سایر مناظر بگیرید.

بعد از گرفتن عکس‌‌های فراوانی از آبشار کانارا کریک (Kanarra Creek) در مسیر برگشت، عکس‌‌های فوق‌‌العاده‌‌ای فارغ از هر استرس برای رسیدن به موقع به آبشار، گرفتم. در عکاسی طبیعت زمانبندی، اهمیت بسیاری دارد.

3. بهترین زمان برای عکاسی طبیعت از دره‌‌ها، تنها هنگام طلوع و غروب خورشید نیست.

در محل زندگی همکارم دره‌‌های عمیق و زیبایی وجود دارد. در دره‌‌هایی با تنگه‌‌هایی با این میزان فاصله‌‌ی کم، بهترین زمان برای عکاسی لند اسکیپ دقیقا هنگام ظهر است. جایی که آفتاب مستقیما به درون دره بتابد. در بسیاری از بهترین عکس‌‌ های لند اسکیپ و عکس های طبیعت که از این سبک دره‌‌ها دیده‌‌اید، بازتاب زیبای نور آفتاب بر روی جداره‌‌های آن در هنگام ظهر اتفاق افتاده است. با این حال که از اواسط روز تا ظهر، معمولا بهترین زمان برای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت است، اما عمق دره، میزان تنگی یا گشادی دهانه‌‌ی آن و همچنین زاویه تابش خورشید نقشی اساسی در تعیین بهترین زمان برای عکاسی لند اسکیپ از یک دره دارند.

عکاسی لند اسکیپ
عکس از Nathan St. Andre
همانطور که می‌‌بینید این عکس با تبحر زیادی توسط همکارم گرفته شده است. دیواره‌‌ها تابش زیبای قرمزی دارند و همچنین با بازتاب درست نور در جهتی زیبا، تمامی جزئیات آنها به چشم می‌‌آید. با توجه به عمق و عرض دره، فکر می‌‌کنم این عکس می‌‌بایست دقیقا بعد از طلوع آفتاب یا قبل از غروب آفتاب گرفته شده باشد. این عکس یکی از زیبایی‌های عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت است.
امیدواریم از مطالعه سه ترفند اول در رابطه با روش‌های تجربی عکاسی طبیعت و لند اسکیپ لذت برده باشید. ما در مجله دیدنگار بصورت دوره ای باقی ترفندها را نیز برای شما ترجمه و ارائه خواهیم کرد. به شما توصیه می کنیم باقی ترفندهای جذاب و کاربردی این سری مقالات را از دست ندهید.با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله 15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ – بخش 1 برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
حساب کاربری من
وبلاگ

منو دیدنگار