آموزش عکاسی طبیعت

در این سری مقالات شما را با تکنیک های عکاسی طبیعت در قالب 11 مقاله‌ی مختصر اما کاربردی آشنا کنیم. در هشتمین مقاله از این سری، با عنوان ” آموزش عکاسی طبیعت ” قصد داریم یادآوری کوچکی داشته باشیم در باب اهمیت مبحث آموزش و تجربه در عکاسی.

عکس بالا یکی از آخرین عکس‌های من در سفر به پارک ملی ( Yosemite ) است. دوستانم در چمنزار قدم می‌زدند و دوربین و سه پایه‌های عکاسی خود را به کنار گذاشته بودند. ساعت حدود یازده شب بود و من مشتاق امتحان کردن دوربین کانن ( Canon ) EOS 7D تا چند عکس از آسمان شب بگیرم. دقیقا کمی پایین‌تر از درختان تصویر بالا، یک جاده وجود داشت. بعلت این که برای ثبت این عکس و بویژه تمرکز بر روی آسمان شب نیاز به 30 دقیقه نوردهی مستمر داشتم؛ چاره‌ای جز حذف جاده باقی نمی‌ماند. تصویر جاده به این علت حذف شد که در این میزان نوردهی نمی‌خواستم یک خط طولانی و مزاحم سفید یا قرمز چراغ ماشین‌ها را داشته باشم.

در وب سایت مجله اینترنتی دیدنگار ، مقالات آموزشی فراوانی بویژه در حوزه‌ی آموزش عکاسی طبیعت وجود دارد. قطعا به هر سبک از انواع سبک‌های عکاسی که علاقه‌مند باشید، می‌توانید چندین مقاله‌ی جذاب را در وب سایت ما بیابید.

همان گونه که در چمنزار ایستاده بودم و به تصویر خیره‌کننده‌ی روبرو نگاه می‌کردم، دریافتم آموزش عکاسی طبیعت و بویژه به کارگیری تکنیک‌های آن، قطعا نیازمند تمرین و تجربه است. با تمام خستگی و حشرات مزاحمی که در محیط وجود داشت، تصویر روبرو را با کمک تنظیمات پیشنهادی دوربین و در فرمت RAW به ثبت رساندم. عکس بالا در واقع تصویری است ویرایش شده توسط نرم‌افزار فتوشاپ و در ( Adobe RAW Editor ). یکی دیگر از تغییراتی که در فتوشاپ بر روی این عکس انجام دادم، افزایش 20 درصدی نور ستاره‌های صورت فلکی هفت اورنگ بود ( هفت اورنگ، صورتی است فلکی که از 7 ستاره تشکیل شده و بخشی از صورت فلکی معروف دب اکبر را تشکیل می‌دهند ). این کار را به این منظور انجام دادم که کمی توجه بیشتری به این صورت فلکی جلب کنم.

مقاله پیشنهادی
آموزش ویرایش عکس در فتوشاپ برای عکاسان 2021

یکی دیگر از مواردی که اهمیت آموزش عکاسی طبیعت و اساسا هر سبک عکاسی را بیش از پیش پررنگ‌تر می‌کند، افزایش آمادگی شما جهت ویرایش تصاویرتان در نرم‌افزارهای مختلف است. شما بعنوان یک عکاس باید بصورت مستمر، ترفندها و تکنیک‌های عکاسی و ابزارهای وابسته به آن را، فرا بگیرید.

آموزش عکاسی طبیعت

هیچ گاه دست از فراگیری عکاسی برندارید.

همزمان که من مشغول به عکاسی از تصویر ابتدای این مقاله بودم، دوست عکاسم، قابی دیگر از این دنیای شگفت‌انگیز را انتخاب کرده بود. در قاب او جاده و ماشین‌ها، درختان و بخشی از چمنزاری که بر روی آن قرار داشتیم، به زیبایی ثبت شد. او دقیقا در قابش سوژه‌ای را به تصویر کشید که من از آن فرار کرده بودم. تنها تفاوت من با او، عدم آشنایی‌ام به نحوه‌ی عکاسی از چراغ خودروها در شب بود. موضوعی که دوباره به من یادآوری کرد، از هر منظره‌ای می‌توان بهترین قاب را یافت؛ در صورتی که آموزش عکاسی طبیعت بخشی از زمان روزانه‌ی شما را دربر گرفته باشد.

مقاله پیشنهادی
آشنایی با روش‌های عکاسی از چراغ ماشین ها

در عکاسی و بویژه در عکاسی لند اسکیپ و طبیعت، همیشه فرصت بهتر شدن وجود دارد. صبر و ممارست عکاس می‌تواند سرعت این رشد را افزایش دهد. در این تور آموزش عکاسی طبیعت دریافتم که همیشه تجهیزات عالی و گران قیمت، ضامن یک عکس فوق‌العاده نخواهند بود. بخش اعظمی از یک تصویر چشم‌نواز و ماندگار در قلب و ذهن عکاس شکل می‌گیرد. امیدوارم با مطالعه‌ی این مقاله، ایده‌های اولیه را دریافت کرده باشید تا بتوانید با دوربین خود، دنیا را زیباتر به تصویر بکشید.

عکاسی طبیعت

در مجله‌ی وب سایت دیدنگار ، مقالات و پرونده‌های جامعی در رابطه با ترفندها و تکنیک‌های عکاسی طبیعت وجود دارد. علاقه‌مندان به این سبک زیبا و دوست داشتنی از عکاسی می‌توانند این مقالات را مطالعه کرده و از تجربه‌ی عکاسان بنام دنیا بهره‌مند گردند.

برخی از مقالات عکاسی طبیعت و لنداسکیپ
آموزش عکاسی از مناظر شهرهای ساحلی در ساعت آبی !
آموزش عکاسی انتزاعی از طبیعت
7 تکنیک بی‌نظیر عکاسی از طبیعت !
اشتباهات رایج در عکاسی طبیعت
مبانی و اصطلاحات نورپردازی مقدماتی

.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله تکنیک های عکاسی طبیعت : آموزش عکاسی طبیعت برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: