برندگان مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel معرفی شدند

SkyPixel DJI، یکی از بزرگترین انجمن‌های عکاسی و فیلم‌برداری در جهان، برندگان مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel سال ۲۰۱۸ خود را معرفی کرد. این رویداد را شاید بتوان مهمترین رویداد بین‌المللی عکاسی هوایی در جهان دانست که هر ساله برگزار شده و عکاسان و فیلم برداران بسیاری در آن از کشورهای مختلف شرکت می‌کنند.

در این مسابقه بیش از ۳۰ هزار عکس توسط عکاسان و فیلم برداران حرفه‌ای یا آماتور از ۱۴۱ کشور دنیا شرکت داشت. این مسابقه در چهار دسته‌ی طبیعت، سرگرمی، معماری و ورزش برگزار شد که در نهایت سه عکس و سه فیلم برای هر بخش به انتخاب داوران انتخاب شدند و جوایزی به آنها تعلق گرفت.

علاوه بر انتخاب داوران، بخشی برای انتخاب برگزیده هواداران نیز برگزار شد که مجموعا ۱۰ عکس و فیلم برای آن انتخاب شدند و به برندگان هر بخش، جوایز ارزنده‌ای تعلق می‌گیرد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
برندگان بهترین عکس خبری ۲۰۱۹ در هر بخش اعلام شدند

اما مهمتر از همه‌ی این‌ها بخشی به نام جایزه بزرگ بود که تنها یک عکس و آن هم به انتخاب داوران باید انتخاب می‌شد. داوران این مسابقه شامل شش نفر می‌شدند که همه از عکاسان متبحر و با تجربه بودند. در ادامه آثار عکاسی برگزیده مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel را در هر بخش بررسی خواهم کرد. پس با من همراه باشید.


مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel

Mont Saint Michel اثر Deryk Baumgartner

برنده جایزه بزرگ

Deryk Baumgartner، برنده جایزه بزرگ چهارمین دوره این مسابقات، برای تصویر شگفت انگیزی که از مونت سنت میشل ( جزیره‌ای واقع در نورماندی فرانسه )، ثبت کرده است توانست برنده مجموعه‌ای از لوازم جانبی دوربین به ارزش تقریبی ۱۲هزار دلار شود. مونت سنت میشل، از جاذبه‌های با شکوه و خیره کننده فرانسه است که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است.

این مکان دیدنی سالانه پذیرای نزدیک به ۳ میلیون بازدید کننده از سرتاسر جهان است، با این همه، مهارت‌های عکاسی هوایی بامگارتنر، گویی شکوه و جلوه‌ای دو‌ چندان به این میراث گران بها بخشیده است. او همچنین می‌گوید که دریافت این جایزه برایش بسیار دور از ذهن بوده است.

لازم به ذکر است که او برای ثبت این عکس از یک پهباد Mavic Pro استفاده کرده بود.

وی در مورد این عکس گفت : ” من تمام صبح را روی صخره‌ای نشسته بودم که باد و مه‌ غلیظ آن را فرا گرفته بود. اما درست زمانی که در حال برگشتن به خانه بودم آفتاب سر رسید. “

همچنین گفت : ” وقتی که ایمیل به دست من رسید و متوجه شدم که برنده‌ی جایزه بزرگ شدم، حس فوق العاده‌ای داشتم، حتی فکرش را هم نمی‌کردم کمترین شانسی را برای حضور در جمع صد نفر برتر داشته باشم! من درست از زمانی که اولین مدل پهپاد DJI فانتوم به بازار آمد، یعنی در سال ۲۰۱۳، به عکاسی هوایی علاقه مند شدم و الان خود یک DJI Mavic Pro دارم و کماکان از سایز کوچکش راضی هستم، چون به راحتی می‌توانم آنرا در سفرهایم به همراه خود حمل کنم. “


مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel

Hungry hippos اثر Martin Sanchez

نفر اول در بخش عکاسی طبیعت

مارتین سانچز درباره این عکس گفت : ” هیچ چیز همانند مهمانی کرگدن‌ها جذاب نیست. “

این عکس از تالاب کوچکی در تانزانیا ثبت شده، در حالی که کرگدن‌ها در آن جمع شده بودند. سانچز برای ثبت این عکس از یک پهباد مویک ۲ پرو استفاده کرده است.


عکس هوایی از مهمانی کرگدن‌ها

Alien footprints اثر Wánghànbīng

نفر دوم در بخش عکاسی طبیعت

این عکس از برف‌ها در بیابان تاکلاماکان چین ثبت شده که در بین دو رشته کوه در شمال غربی چین واقع شده است. برف و یخ و آب در این تصویر بافت و جلوه‌ی جالبی ایجاد کرده‌اند که تنها در فصل زمستان می‌توان آن را تماشا کرد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
برندگان مسابقه عکاسی سونی ۲۰۱۹ مشخص شدند!

وانگ این عکس را با استفاده از یک پهباد Mavic 2 Zoom ثبت کرده و آن را به رد پای یک بیگانه تشبیه کرده است.


Nature Engraving اثر Mèng zhōng huà

نفر سوم در بخش عکاسی طبیعت

در صحرای یوتا که در جنوب غربی آمریکا واقع شده است، در ساعات طلاییT نور می‌تواند بافت‌های جالبی را به وجود آورده و رنگ‌ها را با هم ترکیب کند. تکه‌های برف یخ زده که از کوه فرو ریخته‌اند، در اثر تابش نور در سایه قرار گرفته و تضاد رنگی فوق‌العاده را به وجود آورده‌اند.

هوآ برای ثبت این عکس از یک پهباد فانتوم پرو ۴ استفاده کرده است.


Flowers on the water اثر Khánh Phan

نفر اول در بخش سرگرمی

چشم انداز هوایی از سه زن ژاپنی که مشغول مرتب کردن گل‌ها برای فروششان بودند. این عکس توسط پهپاد فانتوم ۴ پرو ورژن ۲ ثبت شده است.


Salt harvest اثر Tuấn Nguyễn

نفر دوم در بخش سرگرمی

Hon Khoi بزرگترین دریاچه نمک در ویتنام است و در این عکس شاهد حضور چند نفر در آن هستیم که سطل‌هایی را در دست خود گرفته و مشغول جمع آوری نمک هستند. شیفت کاری این افراد از حدود ساعت ۳ تا ۷ صبح است. این عکس توسط پهباد Phantom 4 Pro ثبت شده است.


Ducks in black and white اثر Qiū huì níng

نفر سوم در بخش سرگرمی

ده‌ها اردک برای خوردن غذا در بخش‌هایی از ساحل دور هم جمع شده‌اند و یک منظره سیاه و سفید جالب را به وجود آورده‌اند. بافت این عکس هم به نوعی منحصر به فرد و جذاب است. لازم به ذکر است این عکس توسط پهباد Phantom 4 Pro ثبت شده است.


عکس هوایی از شهر

Hong Kong small planet اثر Panvelvet

نفر اول در بخش عکاسی معماری

عکاس این عکس مجموعا ۴۳ عکس را از شهر هنگ کنگ ثبت کرده و آن را به شیوه سیاره کوچک یا Tiny Planet به هم متصل کرده و جلوه‌ی بصری جالبی را به وجود آورده است. به طوری که گویی بخشی از زمین به دور خودش چرخیده و معکوس شده است!

این عکس توسط پهباد Phantom 4 Pro ثبت شده است.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
Tiny Planet : سیاره کوچک؛ سبکی عجیب و پرطرفدار در عکاسی !

مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel

Myanmar temples اثر Witold Ziomek

نفر دوم در بخش عکاسی معماری

طلوع آفتاب نمای فوق‌العاده‌ای را برای این معابد در باگان میانمار به وجود آورده است. این عکس توسط Mavic Pro ثبت شده است.


Golden hour in Macau اثر Yā zhèn

نفر سوم در بخش عکاسی معماری

ساعات طلایی ، هتل Grand Lisboa را در ماکوی چین روشن کرده و جلوه‌ی بسیار جالبی را برای آن به وجود آورده است. لازم به ذکر است که این عکس توسط پهباد Phantom 4 Pro ثبت شده است.


Running through sand dunes اثر Trung Pham

نفر اول در بخش ورزش

اوایل صبح بود که کودکان بر روی تپه‌های شنی در Phan Rang در ویتنام در حال گذر بودند و عکاس با استفاده از پهباد Mavic 2 Pro آن را شکار کرد. جلوه‌ی سیاه و سفید برای این عکس فوق‌العاده است.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۹ معرفی شدند

مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel

Shadow skier اثر Christoph Oberschneider

نفر دوم در بخش ورزش

اسکی بازی که در ارتفاعات اتریش مشغول تمرین بود. این عکس توسط پهباد Mavic 2 Pro ثبت شده است.


Hammer throwing اثر Taavi Purtsak

نفر سوم در بخش ورزش

عکاس این عکس با استفاده از پهباد Mavic Pro و سرعت شاتر ۱/۲۵۰۰ سعی کرده تا حرکت این ورزشکار را در حال چرخش و پرتاب چکش، به صورت ثابت ثبت کند.

جمع بندی

در این مقاله تمام عکس‌های برگزیده مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel را برایتان معرفی کردم. شما می‌توانید تمام تصاویر نامزد و همچنین فیلم‌های برگزیده را به همراه تصاویر منتخب هواداران، از اینجا مشاهده کنید.

امیدوارم مقاله ” معرفی برندگان مسابقه عکاسی با پهپاد Skypixel “ برایتان جالب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با تصاویر برگزیده این مسابقه با ما در میان بگذارید.