مقدمه : گوپرو ( GoPro ) به‌رسم چند ساله‌اش در ماه سپتامبر، طرفداران خود را شگفت‌زده می‌کند؛ اما شایعات پیرامون معرفی دوربین گوپرو هیرو 8 در سال 2019 هیجانی فوق‌العاده در میان طرفداران این برند دوست‌داشتنی به‌وجود آورده است. تمامی این شایعات از سخنرانی مدیرعامل این کمپانی در تاریخ 9 می 2019 آغاز شده است.

نیک وودمن ( Nick Woodman ) مدیرعامل گوپرو در نشست 3 ماهه‌ی اول سال 2019 با اشاراتی غیرمستقیم، مهمترین برنامه‌های این کمپانی را برای سال 2019 بیان کرد. مهمترین بخش آن که خبرنگاران دنیای عکاسی اعتقاد دارند اشاره‌ی وودمن به گوپرو هیرو 8 است، به این صورت است : « خوشحالم که امروز این خبر هیجان‌انگیز را به شما می‌دهم که ما قصد داریم یک به‌روزرسانی کامل در تمامی خط‌های تولیدی دوربین‌هایمان در رده‌های مختلف قیمتی، داشته باشیم. » این جمله بدان معنا است که شایعات پیرامون معرفی گوپرو هیرو 8 در سپتامبر 2019 کاملا محتمل است و علاقه‌مندان به اکشن کمرا ( Action Camera ) 6 ماه را باید به سختی انتظار بکشند.

در ادامه هر آنچه که از بیش‌بینی‌ها و شایعات درباره‌ی گوپرو هیرو 8 می‌دانیم را با شما سهیم می‌شویم.

معرفی گوپرو هیرو 8

هر آنچه درباره‌ی معرفی گوپرو هیرو 8 می‌دانیم

در رابطه با این به‌روزرسانی‌ها مطمئن هستیم :

قطعا هر 3 مدل گوپرو هیرو 7 سفید، همین طور مدل نقره‌ای با قیمت متوسط و نسخه‌ی پرچمدار مشکی رنگ، این به‌روزرسانی را تجربه خواهند کرد. به‌ویژه وقتی که نیک وودمن بر روی عبارت تمام دوربین‌ها و در تمام رده‌های قیمتی، تاکید دارد. شایعات درباره‌ی معرفی گوپرو هیرو 8 نیز این نکته را تایید می‌کند. البته همان طور که در ابتدا گفتیم، تا این لحظه هیچ خبر موثقی از کمپانی گوپرو به بیرون درز نکرده است.

احتمال این وجود دارد که تنها به‌روزرسانی، مختص به گوپرو هیرو مشکی باشد :

همان گونه که گوپرو یکبار به‌روزرسانی گوپرو هیرو 3 را +GoPro Hero 3 نامید، این بار هم این احتمال دور از ذهن نیست که تنها به‌روزرسانی، مختص به گوپرو هیرو 7 مشکی بوده و نام آن به +GoPro Hero 7 تغییر دهد.

دوربین گوپرو هیرو

هیچ پیش‌بینی‌ای در رابطه با مشخصات فنی گوپرو هیرو 8 تایید نشده است

همان طور که گفتیم گوپرو قصد دارد همچون نسخه‌ی هیرو، تا لحظات آخر، راز محصول افسانه‌ای‌اش را انتشار ندهد؛ اما ما ترجیح دادیم با توجه به بازخوردهای مخاطبان دو آتیشه‌ی گوپرو، بخشی از انعکاس نظرات آن‌ها و درخواست‌هایشان برای به‌روزرسانی جدید این سری را منعکس کنیم. این نکات از آنجا اهمیت دارد که بخش‌هایی از این درخواست‌ها، وعده‌ی به‌روزرسانی در نسخه‌ی جدید را از طرف کارشناسان سایت گوپرو دریافت کرده‌اند.

گوپرو هیرو 8 چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

بیشترین درخواست‌ها که احتمال به‌روزرسانیشان نیز بالا است، در رابطه با موارد زیر است :

  • امکان فیلمبرداری 4K به‌صورت اچ دی آر ( HDR ). جالب است بدانید اسمو اکشن ( Osmo Action ) جدید DJI این امکان را برای جدی‌ترین رقیب گوپرو هیرو 7 مشکی تامین کرده است. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند گوپرو هیرو 8 با مشخصات فوق‌العاده‌ای به بازار عرضه خواهد شد که اصلی‌ترین دلیل آن، بازپس‌گیری جایگاه گوپرو هیرو 7 از رقیب جدید و قدرتمندش، اسمو اکشن است. به همین دلیل در ادامه‌ی معرفی گوپرو هیرو 8 ، اشاره‌ای کوتاه به این موضوع از منظرهایی دیگر نیز خواهیم داشت.
شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
معرفی دوربین اسمو اکشن ( DJI Osmo Action Camera )
مقایسه گوپرو هیرو 7 و اسمو اکشن
  • گوپرو هیرو 8 قطعا با قیمت اولیه‌ای کمتر از گوپرو هیرو 7 به بازار عرضه خواهد شد. این موضوع نیز مجددا به حضور اسمو اکشن با قیمت 50 یورو کمتر از گوپرو هیرو 7 بازمی‌گردد. گوپرو جهت تصاحب بازار نیاز دارد تا از نظر قیمتی نیز بتواند با پرچمداران برندهای مختلف رقابت کند. در این بین اما اکشن کمرای سونی RX0 II با رنج قیمت بسیار بالاتر خود، نمی‌تواند از این نظر دردسر ساز باشد.
دوربین سونی rx0 ii
  • برخی از کاربران و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تغییراتی در جک‌های گوپرو هیرو 8 ایجاد شده و این نسخه نسبت به سری هفتم، دارای سیستم ارتباط بلوتوث با تجهیزات جانبی باشد.
  • احتمال دارد در گوپرو هیرو 8 از نسل جدید پردازنده‌های GP2 استفاده شود که تا این لحظه، بر روی هیچ اکشن کمرای دیگری، پیاده‌سازی نشده است.
  • یکی دیگر از درخواست‌های همیشگی طرفداران دوربین‌های اکشن کمرا، ارتقای وضعیت مود فیلمبرداری اسلوموشن ( Slow Motion ) دوربین جدید و رسیدن آن به 960 فریم بر ثانیه است.

حالا باید منتظر ماند تا در ماه سپتامبر، به‌صورت دقیق مشخص شود منظور مدیرعامل گوپرو، از کلمه‌ی” به‌روزرسانی “ دقیقا چیست؟

مقایسه دوربین گوپرو و سونی rx0 ii

تغییرات ظاهری در اطلاعات پیرامون معرفی گوپرو هیرو 8 ( GoPro Hero 8 )

ما قطعا شاهد یک تغییر کلی در ظاهر گوپرو هیرو 8 نخواهیم بود و غالب تغییرات شامل ارتقاء وضعیت ارگونومیک و دسترسی‌ها است.

  • عدم وجود مانیتور رنگی روبرو، یکی از کمبودهای گوپرو هیرو 7 نسبت به رقیب سرسختش DJI Osmo Action است. این قابلیت به‌ویژه برای ویدیوبلاگرها بسیار کاربردی است.
شاید مطالعه این مقالات نیز برای شما جالب باشد
بهترین دوربین فیلمبرداری برای ساخت کلیپ و ویلاگینگ
نکاتی مهم برای شروع ویلاگینگ در ایران
ویلاگ ( ولاگ یا ویدئو بلاگ ) چیست؟
  • به دلیل نکته‌ای که در بالا ذکر کردیم، قطعا در گوپروی جدید خبری از صفحه نمایش مونوکروم قبلی نخواهد بود.
  • احتمال دارد بدون تغییر سایز کلی دوربین، نمایشگر پشت از لبه تا لبه‌ی دستگاه را به‌صورت کامل پوشش داده و حاشیه‌ی فعلی، در نسخه‌ی 8 وجود نداشته باشد.

با توجه به این که اسمو اکشن اکنون جایگاه اول فروش دوربین‌های اکشن کمرا را به‌دست آورده است، گوپرو هیرو 8 قطعا باید با ویژگی‌هایی به بازار عرضه شود که بتواند جایگاه همیشگی اکشن کمراها را دوباره به خانواده‌ی گوپرو بازگرداند.

وودمن احتمال ظهور چه محصولات دیگری را در خانواده‌ی دوربین‌های گوپرو داد؟

او در سخنرانی خود اشاره‌ای کوتاه به خانواده‌ی دوربین‌های کروی نیز داد و با توجه به اینکه چیزی نزدیک به 2 سال از آخرین به‌روزرسانی گوپرو فیوژن ( GoPro Fusion ) می‌گذرد، باید منتظر فیوژن 2 نیز بود. قطعا فیوژن 2 ، پیشرفت‌هایی اساسی نسبت به نسخه‌ی قبلی خواهد داشت. به‌صورت تکنیکی، فیوژن سومین تولید دوربین‌های کروی توسط گوپرو بود و در زمان عرضه، انتظارات مخاطبان را برآورده نکرد. اکنون گوپرو تجربه‌ی بیشتری در ساخت این دوربین‌ها داشته و قطعا فیوژن 2 در ابعادی کوچکتر و با سنسور و پردازشگر قدرتمندتری به بازار بازخواهد گشت.

دوربین گوپرو فیوژن

با درز اخبار جدید در رابطه با معرفی Gopro Hero8 قطعا آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و حتما پس از عرضه‌ی گوپرو هیرو 8 در بازار جهانی، دیدنگار همچون همیشه این اکشن کمرای جذاب را با اطمینان از اصالت و کیفیت کالا در فروشگاه خود عرضه خواهد کرد.

دسته بندی ها: