اپلای عکاسیعکاسی همیشه برای ثبت تصویر زندگی واقعی گرفته می‌شود و برای این ثبت به نور احتیاج دارد. نکته‌‌ قابل توجه در عکاسی داشتن خلاقیت و نوآوری در ژانر و تکنیک‌های به روز است. زیرا کپی از ایده‌های سایر عکاسان، مخاطب را دل‌زده می‌کند. بنابراین عکاسان تلاش می‌کنند تا ژانر مختص به خود را داشته باشند. رشته عکاسی ابزاری برای بیان عقیده هم است و باورهای فرد را در قالب تصویر نشان می‌دهد. در نتیجه با تحصیل در رشته عکاسی می‌توانید استعداد نهفته خود را شکوفا کنید.

داشتن اطلاعات یا تجربه کاری در پیشرفت رشته عکاسی کمک می‌کند. اما داشتن دانش مربوط به عکاسی پیش از ورود به دانشگاه به‌ طور معمول لازم نیست. اغلب دانشگاه‌ها زمان بررسی مدارک از شما درخواست می‌کنند که برای اپلای، نمونه کارهای خود را هم ارسال کنید و یا با مصاحبه حضوری، هنر و توانایی خود را نمایش دهید. رشته عکاسی هم مثل سایر رشته‌ها در هنگام اپلای نیازمند اصول و قواعد خاصی است و از مهم‌ترین فرآیندهای این پروسه آشنایی با این قوانین برای پذیرش درخواست است.

حالا ممکن است شما هم مانند بسیاری از علاقمندان به یادگیری عکاسی با بهترین آموزش‌ها و تکنیک‌ها در کنار پیشرفته‌ترین تجهیزات تمایل به تحصیل عکاسی در خارج از کشور داشته باشید. اگر اطلاعاتی ندارید، نگران نباشید. ما شما را با این مقاله راهنمایی می‌کنیم تا اطلاعات کافی به دست آورید.

چگونه یک عکاس بین‌المللی شویم؟

اپلای عکاسیقبل از هر چیز برای تبدیل شدن به یک عکاس بین‌المللی و دریافت گواهی‌ آن 3 مرحله را باید پشت سر بگذارید:

 1. برای دریافت گواهی بین‌المللی عکاسی ابتدا در موسسه‌ مورد نظر خود ثبت نام کنید.
 2. برای قبول شدن در این امتحان مطالعه فراوان کنید و نمره‌ قبولی کسب کنید.
 3. مجموعه‌ای از تصاویر را برای بررسی رسمی ارسال کنید. پس از آنکه تصاویر تایید شدند، عکاس به‌ صورت رسمی عنوان عکاس حرفه‌ای معتبر را کسب می‌کند.

فراموش نکنید که عکاسی حرفه‌ای است که خدمات تصویری را ارائه می‌دهد. عکاسی امکان جاودانه کردن اتفاقات مهم و لحظه‌های حساس زندگی را فراهم کرده است. این شغل بیشتر از اینکه که به مدرک دانشگاهی نیاز داشته باشد به میزان ذوق و استعداد فرد وابسته است و یک فن تجربی محسوب می‌شود.

آگاهی از علم ثبت تصاویر، نحوه به کار بردن دوربین عکاسی و تنظیمات آن، بهره‌گیری از سوژه‌های جذاب و خلاقانه مجموعه‌ای از توانایی‌هایی هستند که افرادی که می‌خواهند عکاس بین‌المللی شوند، باید به آنها تسلط داشته باشند.

گواهی بین‌المللی عکاسی به عکاسان این امکان را می‌دهد که در زمینه‌ کاری خود، آگاه و موفق و از نظر فنی مجهز باشند. این مدرک با ایجاد اعتماد به نفس، توجیه قیمت‌گذاری و انتقال شایستگی، به عکاسان اجازه رقابت می‌دهد. خب بعد از این مرحله نوبت به درآمدزایی می‌رسد.

جاب آفر عکاسی

اپلای عکاسی

اپلای عکاسیجاب آفر Job Offer یعنی پیشنهاد کار؛ جاب آفر یک پیشنهاد شغلی است که از طرف کارفرمای کشور مورد نظر دریافت می‌کنید. در این میان اگر خوش درخشیده باشید و حرفه‌ای عمل کنید، حتماً پیشنهادات طلایی دریافت می‌کنید که می‌توانند مسیر حرفه‌ای شدن شما را به شدت هموار کنند.

بهترین کشور برای اپلای عکاسی

اپلای عکاسیبسیاری از مدارس عالی عکاسی در خارج شرایطی عالی برای ارتقا مهارت‌های شما ایجاد می‌کنند. شما توانایی‌های لازم را دریافت می‌کنید که در یافتن کار هم کمک‌کننده است. ما تعدای از بهترین مدارس عکاسی در جهان را جمع‌آوری کرده‌ایم؛ و از آنچه که سبب منحصر به‌ فرد شدن در این مدارس می‌شود، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. شما می‌توانید دانشگاه عکاسی مناسب خود را انتخاب کنید.

آمریکایی شمالی، ایالات متحده (دانشکده طراحی رود آیلند)اپلای عکاسی

 

اپلای عکاسیدانشکده رود آیلند، مخفف (RSID) است. برای مدرک BFA چهار سال در مقطع کارشناسی و دو سال برای مدرک MFA فارغ‌التحصیل در رشته عکاسی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها با آموزش اصول پردازش و توسعه فیلم شروع به کار می‌کنند تا بعد از آن شامل عکاسی دیجیتال، چاپ، فیلم و کارهای نصب شوند. RISD بر اهمیت درک زمینه اجتماعی، فرهنگی و تاریخی کاری که دانشجویان می‌پردازند، تأکید می‌کند؛ که با روش یادگیری خواندن تصاویر حاصل می‌شود.

در مقایسه با دیگر مدارس عکاسی که تمرکز خود را بر روی عکاسی تجاری و فروش آثار شما می‌گذارند، RISD از هنرهای زیبا برای آموزش عکاسی استفاده می‌کند. کارآموزی هم به‌ عنوان قسمتی از برنامه در دسترس است که امکان تماس با کارفرمایان بالقوه آینده را هنگام دریافت اعتبار انتخابی ایجاد می‌کند.

موسسه عکاسی نیویورک

اپلای عکاسی

اپلای عکاسیموسسه عکاسی نیویورک برنامه‌های تحصیلی ارائه نمی‌دهد. دانشجویان این مؤسسه از دوره‌های خاص صنعت آنلاین و برنامه‌های گواهی معتبر بهره‌مند می‌شوند. NYIP متعهد است که به عکاسان مشتاق کمک کند و دوره‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای هر بودجه‌ای برگزار می‌کند. تمام کلاس‌ها به‌ صورت آنلاین و خودگام برداشته می‌شوند و به شما امکان می‌دهند دوره خود را در هر زمینه در مدت 18 ماه به پایان برسانید.

NYIP بر ارائه آموزش‌هایی تمرکز دارد که هم به شما عکاسی را آموزش می‌دهد و هم این امکان را فراهم می‌کند که پس از پایان برنامه خود به‌ عنوان عکاس کسب درآمد کنید. این آموزشگاه عکاسی دیجیتال دوره‌هایی را در تمام زمینه‌ها از عکاسی عروسی تا روزنامه‌نگاری و طراحی گرافیک ارائه می‌دهد.

انگلستان (کالج سلطنتی هنر)

اپلای عکاسی

Royal Collegeاپلای عکاسی یک مدرسه عکاسی بسیار عالی است که برنامه‌های کارشناسی ارشد را در لندن، انگلیس ارائه می‌دهد. برنامه عکاسی آن‌ها در ۲ سال انجام می‌شود. این مدرسه بر رشد هنری و تفکر انتقادی متمرکز است. از سال اول به دانشجویان یک معلم خصوصی اختصاص داده می‌شود. اکثر سال اول برنامه شامل کارهای فردی استودیویی است، اما دانشجویان همچنین در کارگاه‌های مختلف، آموزش‌ها، سخنرانی‌ها، سمینارها و نقدهای گروهی شرکت می‌کنند.

برای ادامه در سال دوم امتحان لازم است. در سال دوم، شما یک کار خودهدایت تولید می‌کنید که در طول سال ارزیابی می‌شود. نمونه کارهای دانشجویی در نمایشگاه فارغ‌التحصیلان مدرسه نمایش داده می‌شود.

اگر شما در داخل کشور تحصیلات عکاسی خود را به پایان رساند‌ه‌اید و برای شروع کار قصد دارید مهاجرت کنید. ادامه مقاله را از دست ندهید. ناگفته نماند که در اکثر موارد به گذراندن یک دوره کوتاه در کشور مقصد نیاز دارید. برای مثال دبی!

شغل عکاسی در دبی

اپلای عکاسیدر دبی تورهای عکاسی برگزار می‌شود که یک طول آن بین یک تا سه ساعت زمان می‌برد و قیمت آن‌ها حدوداً ۲۰۰ دلار است. این تورها گردشگران را به مناطق مختلف می‌برند و انواع عکس‌ها را توسط عکاسان حرفه‌ای می‌گیرند.

ساحل جمیرا و ساحل کایت از محبوب‌ترین مناطق عکاسی هستند به خصوص اینکه برج‌العرب در پس‌زمینه این تصاویر زیبایی فوق‌العاده‌ای را به نمایش می‌گذارد. بنابراین با توجه به میزان توان‌مندی و شرایط خود و همچنین مدارک مورد نیاز استخدام در این کشور می‌توانید فرصت شغلی مناسبی در دبی ایجاد کنید.

اپلای عکاسی در کانادا

اپلای عکاسی

اپلای عکاسیعکاسی در کانادا یکی از رشته‌های مورد علاقه‌ مخاطبین زیرگروه هنر است. عکاسی، علم و هنر ثبت لحظات است. گرایش‌های رشته‌ عکاسی در کانادا بسیار متنوع هستند. یک دانشجو می‌تواند به‌ راحتی، زمینه‌ مورد علاقه‌ خود را انتخاب و شروع به تحصیل کند و بعد از آن شروع به کار کند.

مهم‌ترین گرایش‌های عکاسی در کانادا شامل:

 • عکاسی منظره
 • عکاسی از اشیاء بی‌ جان
 • عکاسی مستند
 • عکاسی خبرنگاری
 • عکاسی خیابانی
 • عکاسی پرتره
 • عکاسی ماکرو
 • عکاسی مد

تحصیل در رشته‌ عکاسی در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا، شرایط و پیش نیازهایی لازم دارد که مانند بسیاری از رشته‌های دیگر، باید نمره‌ قابل قبولی در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنید.

برای ادامه تحصیل نیز باید یک سری مدارک را در سایت دانشگاه مورد نظرتان آپلود کنید.

مدارکی که دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش دانشجو در رشته‌ عکاسی درخواست می‌کنند، شامل:

 • رزومه تحصیلی
 • کارنامه تحصیلی مقاطع قبل
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه
 • پورتفولیو

اپلای عکاسی در فرانسه

اپلای عکاسیفرانسه یک سیستم آموزش بسیار عالی هم به شهروندان خود و هم برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. فرهنگ پویای این کشور دانشجویان بین‌المللی و علاقه‌مندان به گذراندن دوره‌های بین‌المللی را به خود جلب می‌کند.

فرانسه زادگاه عکاسی است و پاریس – “ la Ville Lumière “ مرجع جهانی در حوزه‌های عکاسی مد، عکاسی تجاری، فتوژورنالیسم و هنرهای زیبا است. در این شهر، موزه‌ها و گالری‌های اختصاص داده شده به عکاسی بسیار زیاد است؛ و میزبان بسیاری از جشنواره‌های بین‌المللی عکس شناخته شده است.

رشته عکاسی در کشور فرانسه شامل موضوعاتی مثل ترکیب، نظریه‌های زیبایی شناسی، توسعه، پردازش و اخلاق می‌شود. جهت اخذ پذیرش در رشته عکاسی از دانشگاه‌های کشور فرانسه شرکت در آزمون‌های استاندارد GMAT، GRE، و یا LSAT الزامی است.

اپلای عکاسی در آمریکا

اپلای عکاسیداشتن تجربه کاری یکی از مهم‌ترین شرایط ورود به بازار کار رشته عکاسی در امریکا است. آمریکا دارای دانشگاه‌های معتبر بسیاری است. بزرگ‌ترین انجمن عکاسی آمریکا در سال 1934 در این کشور تأسیس شد. این نهاد به‌ طور خصوصی و بین‌المللی فعالیت می‌کند. بیش از 70 کشور جهان از اعضاء این انجمن هستند. عکاسان در آمریکا از فرصت‌های شغلی زیادی بهره‌مند نیستند. اما دولت آمریکا در تلاش است تا بتواند فرصت‌های شغلی بیشتری در این حوزه برای عکاسان ایجاد کند.

همچنین اولویت استخدام با افرادی است که از تخصص و تجربه بالایی برخوردار هستند. متوسط حقوق عکاسان در آمریکا 14$ (دلار) به ازای هر ساعت کاری تخمین زده شده است.

اپلای عکاسی در ایتالیا

اپلای عکاسی

اپلای عکاسیعکاسان برای تحصیل در ایتالیا باید فعال و آگاه از جهان معاصر باشند. کشور ایتالیا علاوه بر داشتن امکانات تحصیلی و رفاهی عالی و با کیفیت، از پیشینه هنری غنی به خصوص در عکاسی برخوردار است؛ و دارای شرایط مناسب و ایده‌آلی در زمینه تحصیل عکاسی است.

سالیانه تعداد زیادی دانشجو از کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای آسیایی برای تحصیل به کشور ایتالیا عزیمت می‌کنند. سطح کیفی همه‌ رشته‌‌های دانشگاهی در این کشور بالا است، از جمله رشته عکاسی در ایتالیا طرافداران بیشتری دارد.

اپلای عکاسی در اتریش

اپلای عکاسیکشور اتریش یک کشور بی‌نظیر و اروپایی و به عنوان یک کشور قدردان هنر، دانشگاه‌های هنر معتبر با رتبه جهانی سطح بالا را برخوردار است. که هر سال پذیرای دانشجویان زیادی جهت تحصیل در سایر رشته‌های هنری از جمله تحصیل در رشته عکاسی در اتریش است. افرادی که برای ادامه تحصیل در رشته عکاسی وارد دانشگاه‌های هنر اتریش می‌شوند، نحوه به کارگیری دوربین و همه‌ تعاریف و اصطلاحات مربوطه را برای خلق آثار هنری آموزش می‌بینند.

برای ورود به بازار کار در رشته عکاسی در هر کشوری نیازمند داشتن روابط عمومی سطح بالا است. این حرفه در کل جهان بدون محدودیت سنی است و علاقه‌مندان به تحصیل در رشته عکاسی در اتریش در هر سنی می‌توانند به پیشرفت لازم در این زمینه دست پیدا کنند. صرفاً داشتن مدرک دانشگاهی برای موفقیت در این رشته و کاریابی در اتریش کافی نیست و فرد باید دارای خلاقیت و نوآوری در این رشته باشد.

فارغ التحصیلان رشته عکاسی در اتریش یک سال پس از فارغ التحصیلی می‌توانند در این کشور بمانند و شغل مرتبط با رشته خود جستجو کنند و یا خود اقدام به ایجاد کسب و کاری مرتبط با حرفه عکاسی کنند. با توجه به این که نرخ بیکاری در کشور اتریش هم پایین است، بنابراین افراد شانس کاریابی سطح بالایی در این کشور دارند.

عکاسان در کشور اتریش به‌ طور میانگین دارای درآمد حدود 51 هزار یورو در سال هستند و درآمد آن‌ها در هر ساعت حدود 25 یورو است. با افزایش سابقه، میزان درآمد اشخاص نیز در اتریش مانند دیگر کشورها افزایش پیدا می‌کند. درآمد افراد و عکاسان مبتدی در این کشور حدود 37 هزار یورو و درآمد عکاسان دارای سابقه کاری حدود هشت سال به صورت میانگین 62 هزار یورو در سال است.

خب پیش از به پایان رساندن مقاله اگر بعد از بررسی اپلای عکاسی در کشورهای خارجی به نتیجه نرسیدید، بهتر است نگاهی به دانشگاه‌های داخلی داشته باشید.

بهترین دانشگاه عکاسی ایران

یک: دانشگاه هنر اصفهان

اپلای عکاسی

در حال حاضر این دانشگاه برترین دانشگاه کشور در زمینه رشته‌های تخصصی هنر محسوب می‌شود که یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران است. این دانشگاه به عنوان محور آموزش عالی رشته‌های هنری در استان اصفهان در ابتدا با نام «دانشکده پردیس اصفهان» تاسیس گردید.

دو: دانشگاه هنر تبریز

اپلای عکاسی

 

یکی از دانشگاه‌های شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی، دانشگاه هنر اسلامی تبریز می‌باشد؛ که اولین دانشگاه تخصصی ایران در حوزه هنرهای اسلامی است، در مهر سال ۱۳۷۸ با پذیرش ۲۴۱ نفر دانشجو تأسیس شد‌. در حال حاضر در یک رشتهٔ تحصیلی در مقطع کاردانی، دوازده رشتهٔ تحصیلی در مقطع کارشناسی، دوازده رشتهٔ تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و سه رشتهٔ تحصیلی در مقطع دکتری دانشجو می‌پذیرد.

سه: دانشگاه هنر شیراز

اپلای عکاسی

دانشگاه هنر شیراز چهارمین مرکز آموزش عالی رشته‌های هنری در ایران و نخستین در جنوب کشور است؛ که اعضای هیئت علمی آن از افراد با تجربه صورت گرفته و با مراکز پژوهشی دانشگاه‌ها، میراث فرهنگی و مرکز اسناد و کتابخانه ملی هم دانشگاه تفاهم نامه‌هایی را منعقد کرده است. در سال ۸۷ راه‌اندازی این دانشگاه از جمله طرح‌های مصوب سفر آیت‌ الله خامنه‌ای به استان فارس بود که صورت گرفت. در برنامه ۱۰ ساله دانشگاه هنر شیراز، ۱۰ دانشکده با ۵۰ کد رشته در نظر گرفته شده است.

چهار: دانشگاه هنر تهران

اپلای عکاسی

بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی رشته‌های هنری در ایران، دانشگاه هنر تهران است؛ که در سال ۱۳۵۸ در پی ادغام پنج مؤسسه آموزش عالی هنر ایجاد شد. برنامه‌ریزی و برگزاری دوره دکترای پژوهش هنر برای اولین بار در کشور توسط این دانشگاه ایجاد شد. دانشگاه هنر تهران در حال حاضر دارای پنج دانشکده است؛ که در شهرهای تهران و کرج واقع شده‌اند و در مجموع شامل ۱۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۶ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و سه رشته در مقطع دکترا است.

خب با زیر و بم مطرح‌ترین دانشگاه‌ها و کشورها برای اپلای عکاسی آشنا شدید. آیا شما دوره عکاسی خاصی را گذرانده‌اید؟ انتخاب اول شما برای ادامه مسیر کدام دانشگاه و کشور است؟

شما کدام دانشگاه را برای اپلای عکاسی انتخاب می‌کنید؟

اپلای عکاسیدانشگاه‌های عکاسی دانشی را ارائه می‌دهند که نمی‌توانید از جای دیگری کسب کنید. در این مقاله ما لیستی از بهترین کالج‌های عکاسی در جهان را در اختیار شما قرار دادیم و هر کدام را به‌ صورت مختصر توضیح دادیم. همچنین شرایط اپلای عکاسی جهت تحصیل در خارج از کشور را ذکر کردیم.

برای تحصیل و یا ایجاد شغل در هر کدام از این کشورها حتماً اطلاعات کامل را از پیش کسب کنید تا مدارک و شرایط مورد نیاز را فراهم کنید. امیدواریم این مطالب راهنمای خوبی برای ادامه تحصیل و اشتغال شما در رشته عکاسی بوده باشد. اگر شما هم اطلاعات مفیدی در این زمینه دارید با ما و خوانندگان این مقاله در بخش کامنت‌ها بنویسید. همچنین اگر سوالی دارید بپرسید تا شما را راهنمایی کنیم. در آخر اگر این مقاله را دوست داشتید، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

شروع عکاسی

دسته بندی ها: