جشنواره عکس 5 | هیئت داوری و موضوع مسابقه

جشنواره عکس 5

اگر اخبار مربوط به جشنواره عکس 5 را دنبال می‌کنید، می‌دانید که این جشنواره هر ساله برگزار می‌شود. از آنجایی که شرکت در جشنواره عکس پنج برای عموم عکاسان مبتدی و حرفه‌ای آزاد است، افراد بسیاری خود را برای شرکت در این مسابقه بین‌المللی آماده می‌کنند. ما در اخبار گذشته نسبت به فراخوان جشنواره عکس پنج و ثبت نام جشنواره عکس 5 اطلاع رسانی کرده‌ایم. حالا نگاهی به هیئت داوران این جشنواره داریم تا شما هم با اعتبار بین‌المللی و اهمیت این فستیوال ایرانی بیشتر آشنا شوید.

هیئت داوران جشنواره عکس 5

در دوره‌های قبلی جشنواره عکس 5 هیئت داوران از عکاسان و هنرمندان برجسته ایرانی و بین‌المللی تشکیل شده بود که به طور کلی با انتخاب عکس‌های برتر به ارزش هنری، فنی و توجه به موضوعات جامعه‌، محیطی و فرهنگی، از خلق و ترویج هنر عکاسی در کشور و جهان حمایت می‌کردند. در سال جاری نیز هیئت داوران از افراد سرشناس بین‌المللی و ایرانی گرد هم جمع شده‌اند تا بهترین آثار را انتخاب کنند.

مهدی شادی‌ زاده که امسال دبیر این جشنواره است، اعلام کرده: در سال جاری 2023 رئیس هیئت داوری ناکافوجی عکاس مشهور ژاپنی است. سال گذشته ژان میشل فرودون رئیس هیئت داوران بوده و در کنار داوران ایرانی آثار را داوری کرده است. در پی سیاست‌های جشنواره هر سال یکی از عکاسان و فیلمسازان غیر ایرانی برای داوری انتخاب می‌شوند.

جشنواره عکس 5

ناکافوجی از ژاپن تا به حال حدود ۱۳ مرتبه رئیس هیئت داوران در جشنواره‌های گوناگون در سراسر دنیا بوده اما حضور این هنرمند در ایران برای اولین بار است که اتفاق می‌افتد. در سال جاری 2023 فرانک باکویت از آلمان، آیاکو تاکایشی از فرانسه، لیلی گلستان از ایران، علیرضا شادی زاده از ایران، علیرضا کانجی از ایران، مجید طالبی از ایران، عادل هرویان از ایران، تاهیر عکاس مشهور از ترکیه، ماری زامیونا عکاس ایتالیایی، بهداد نجفی مدیر گالری راگادید و … هیئت داوران هستند.

نگاهی هم به عوامل این جشنواره داشته باشیم: مهدی شادی‌ زاده (دبیر جشنواره و شورای سیاست‌گذاری)، علیرضا شادی‌ زاده (شورای سیاست‌گذاری)، لیلی گلستان (شورای سیاست‌گذاری)، لیلی خسروپناه (مشاور هنری)، غزاله سعادتی (مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه).

در نظر داشته باشید که تمامی افراد علاقمند غیر ایرانی هم می‌توانند در این فستیوال شرکت کنند. در نتیجه هنرمندان ایرانی می‌توانند در رقابت با عکاسان بین‌المللی سطح آثار خود را محک بزنند.

موضوع جشنواره عکس 5

عکس‌های راه یافته به جشنواره‌ عکس 5 با عکس‌های کلیشه‌ای عکاسی تفاوت دارد. در این دوره از جشنواره عکس پنج تمرکز داوران بر عکس‌هایی بوده که مفهوم، خلاقیت و فتومونتاژ حرف اصلی را در عکس‌ها می‌زند. ایجاد فضای انتزاع به کمک بازی با دیافراگم، شاتر، تغییر زاویه‌ دید، تغییر نوردهی و… از اهمیت بالایی برخوردار است.

موضوعات امسال در دو بخش عکاسی شامل: لنداسکیپ و طبیعت بی جان و ویدیو آرت تعریف شده است. برای ارسال آثار خود و آگاهی از شرایط و ضوابط جشنواره می‌توانید به لینک https://contest.didnegar.com/ مراجعه کنید و وارد مراحل بعد شوید.

تجربه شرکت در 5 photo award

اگر شما هم جزو عکاسان حرفه‌ای و یا تازه‌کار اما فعال باشید، با جشنواره عکس پنج آشنایی دارید. در نتیجه با توجه به فضای ذهنی داوران و برندگان این فستیوال در سال‌های گذشته می‌توانید دید مثبتی در این زمینه داشته باشید و امکان برنده شدن و دریافت جایزه خودد را بالا ببرید. شما تجربه شرکت در این مسابقه را داشته‌اید؟ آیا علاقمند به شرکت در این فستیوال هستید؟ حتما ما و سایر خوانندگان را از تجربیات و چالش‌های خود آگاه کنید و به دوستانتان شرکت در این جشنواره را پیشنهاد دهید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

۱ نظر در “جشنواره عکس 5 | هیئت داوری و موضوع مسابقه

  1. 9173310509 گفت:

    سلام
    خداقوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.