مقدمه : این هفته اعضای موسسه Koelnmesse در رابطه با تاریخ نمایشگاه فتوکینا 2020 و ساختارهای برنامه‌ریزی و اجرایی آن در مقابل خبرنگاران قرار گرفتند. اهمیت این کنفرانس بیش از هر چیز به دغدغه‌های جهانی این روزها از ویروس کرونا مربوط بود.

در جلسه خبری فتوکینا 2020 برخلاف همیشه که غالب سوالات پیرامون برندها و نوآوری‌ها بود، همه چیز تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت. پس از لغو چند نمایشگاه مهم عرصه‌ی تکنولوژی در شرق آسیا، بسیاری شاید منتظر بودند تا تاریخ نمایشگاه فتوکینا نیز دستخوش تغییر گشته و یا حتی موسسان آن رأی به عدم برگزاری دهند.

در جلسه خبری فتوکینا 2020 چه گذشت؟

نمایشگاه عکاسی فتوکینا امسال طبق برنامه از 7 تا 10 خرداد ماه 99 مصادف با 27 تا 30 ماه مِی 2020 برگزار می‌گردد. شهر کلن همچون همیشه میزبان این رویداد خواهد بود. در کنفرانس خبری امسال این تاریخ بدون تغییر باقی‌ماند.

کریستف ورنر مدیرعامل موسسه‌ی برگزار کننده در این جلسه قویا اعلام کرد : « پس از مشورت با سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) و وزارت بهداشت آلمان به این نتیجه رسیدیم که این رویداد بزرگ را می‌توان با رعایت ساختارهای ایمنی و بهداشتی برگزار کرد. »

او همچنین اضافه کرد : « تا زمانی‌که ارگان‌های تصمیم گیرنده در زمینه‌ی بهداشت عمومی در آلمان یا اتحادیه اروپا، اعلام شرایط اضطراری جهت لغو رویدادها یا نمایشگاه‌ها نداشته باشند، همه چیز طبق برنامه پیش خواهد رفت. »

پیشنهاد نویسنده : شیوع ویروس کرونا باعث لغو شدن نمایشگاه عکاسی CP+ 2020 شد

یکی دیگر از مسائل مهم مطرح شده در این کنفرانس شائبه‌هایی بود که از چند ماه گذشته پیرامون عدم حضور برخی از برندهای معتبر دنیای عکاسی همچون کانن، سونی، فوجی و پاناسونیک وجود داشت.

در این جلسه خبر قطعی در رابطه با حضور یا عدم حضور برندهای معتبر اعلام نشد، اما آنچه از ظواهر پیداست تاریخ نمایشگاه فتوکینا تغییری نخواهد داشت؛ با این حال که دیروز سازمان بهداشت جهانی، خطر گسترش کرونا در جهان را از ( ریسک زیاد ) به ( ریسک خیلی زیاد ) تغییر داد.

دسته بندی ها: