به نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا جدی‌تر از آن است که فکرش را می‌کردیم و باعث لغو نمایشگاه‌های بزرگ و بین المللی، یکی پس از دیگری می‌‍شود. اتحادیه‌ی بین المللی دوربین و محصولات عکاسی یا همان CIPA، به تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرده که قصد ندارد رویداد CP+ 2020 را برگزار کند. این نمایشگاه بر اساس اعلام رسمی CIPA به دلیل نگرانی‌ها بابت شیوع ویروس کرونا لغو شده است.

به گزارش CIPA، برگزار کننده رویداد CP+ 2020، همایش سالانه‌ی CP+ که قرار بود از ۲۷ فوریه‌ تا ۱ مارس ۲۰۲۰ ( ۸ تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ) در شهر یاکوهومای ژاپن برگزار شود، به صورت رسمی لغو شده است. در اطلاعیه‌ی مؤسسه‌ی CIPA آمده است :

باتوجه به اینکه در‌ حال‌ حاضر درمان اثر بخش یا روش دقیقی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونای جدید ( COVID-19 ) وجود ندارد، همایش CP+ 2020 لغو شده است.

بیانیه‌ی رسمی لغو نمایشگاه CP+ 2020
تصویری از وبسایت CP+

کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا ۲۰۲۰ ( MWC 2020 )، بزرگترین رویداد مرتبط با موبایل در دنیاست که سالانه میزبان چند هزار کمپانی تولید کننده و صدها هزار نفر بازدیدکننده است، این رویداد هم دیگر قربانی ویروس کرونا در سال جاریست. در ابتدا، اتحادیه‌ی GSM، موسوم به GSMA و برگزار کننده MWC، اصرار می‌کرد این همایش در سال ۲۰۲۰ هم برگزار شود؛ اما افزایش نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا و انصراف تعداد قابل توجهی از کمپانی‌های شرکت کننده از حضور در رویداد MWC 2020، در نهایت باعث شد لغو شود.

به دنبال لغو MWC، بسیاری از کاربران در فضای مجازی نگران لغو برگزاری همایش CP+ 2020 بودند که در نهایت، این اتفاق رنگ حقیقت به خود گرفت. حساب کاربری رسمی همایش CP+ با انتشار توییتی جدید به زبان ژاپنی رسما تأیید کرده است در سال ۲۰۲۰، این همایش برگزار نمی‌شود. بر اساس مطالب منتشرشده در وب‌سایت رسمی مؤسسه‌ی CIPA، سال گذشته‌ی میلادی، این رویداد میزبان کمپانی‌های تولید کننده‌ای از ۱۲۰ کشور دنیا بود و تقریبا ۷۰ هزار نفر بازدید کننده داشت. در حال حاضر، جزئیات بیشتری از ماجرای لغو شدن رویداد CP+ 2020 منتشر نشده و هیچ یک از کمپانی‌های حاضر در CP+ 2020 اطلاعیه‌ای در این باره منتشر نکرده‌اند.

پیشنهاد نویسنده : مهمترین اخبار دنیای عکاسی در ژانویه ۲۰۲۰ : از معرفی X-T200 تا دوربین مدیوم فرمت جدید لایکا !

هنوز معلوم نیست تکلیف دوربین‌ها و سایر تجهیزاتی که قرار بود در نمایشگاه جهانی CP+ 2020 معرفی شوند چه خواهد شد و چه زمانی می‌توانیم منتظر معرفی آنها باشیم. من سعی می‌کنم اخبار مربوط به این اتفاق را پوشش دهم و اگر زمان دقیقی برای معرفی دوربین‌های مختلف اعلام شد، آن را به شما خواهم گفت.

امیدوارم مقاله ” شیوع ویروس کرونا باعث لغو شدن نمایشگاه عکاسی CP+ 2020 شد “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.

دسته بندی ها: