کاین مسترنرم‌افزارهای متعددی برای ویرایش ویدیو روی سیستم عامل‌های متفاوت وجود دارند. وقتی حرف از ویرایش ویدیو روی گوشی و تبلت مطرح می‌شود خیلی از افراد به دنبالِ برنامه‌ای هستند که کارهای اساسی را برای آن‌ها انجام دهد. کاین مستر Kinemaster یکی از این دست اپلیکیشن‌ها است که در ادامه نگاهی کلی به قابلیت‌های آن می‌کنیم. در این بخش می توانید  آموزش کاین مستر مشاهده نمایید و شما می‌توانید با خلاقیت خود در این نرم افزار نیازهای خود را برطرف کنید.

کاین مستر Kinemaster اپلیکیشن ادیت ویدیو با گوشی

کاین مستراین نرم‌افزار ادیت ویدیو با دو سیستم عامل اندروید Android و آیفون iOS سازگار است. در اپل استور از حدود 3 هزار رای، نمره بسیار خوب 4.6 را دارد. این نرم‌افزار بیش‌تر از طرف کاربران اندروید مورد توجه است. از حدود 4 میلیون و هفتصد هزار رای، نمره خوب 4.2 در اختیار این نرم‌افزار رایگان است.

مشخصاً کاین ماستر Kinemaster نرم‌افزاری برای کارهای ساده روی ویدیو است. جایی که شما خیلی راحت بتوانید به ویدیو متن اضافه کنید، چندین لایه نظیر عکس یا ویدیو استفاده کنید یا موسیقی پس‌زمینه برای کلیپ ویدیویی خود انتخاب کنید. همچنین امکان ویرایش نور و رنگ در حد و اندازه‌های مبتدی به کاربر قابلیتِ ادیت با ابزار اساسی را می‌دهد. اگر می خواهید در فضای مجازی با استفاده از گوشی موبایل تولید محتوا کنید آموزش کاین مستر می تواند راهنمای خوبی برای شروع کارتان باشد.

برای کارهای حرفه‌ای‌تر معمولاً افراد سراغ گزینه‌های دستکتاپ برای ادیت ویدیو می‌روند. اما کاین مستر یک برنامه عالی برای یک ویرایش سریع است. با وجود اینکه یک برنامه رایگان است، روی ویدیو شما یک واترمارک از لوگوی کاین مستر باقی خواهد ماند. برای برداشتن این واترمارک باید هزینه اپلیکیشن را که سالیانه 40 دلار است را پرداخت کنید.

نرم‌افزارهای مختلفی برای ویرایش ویدیو وجود دارند. یکی از ساده‌ترین‌ها که امکاناتی اساسی برای ادیت ویدیو در اختیار کاربر  قرار می‌دهد کاین مستر Kinemaster است.

نرم‌افزار ساخت تیزر

آغاز کار آموزش کاین مستر

باید قسمتِ تنظیمات را سر و شکل داده باشیم. کاین مستر از آن برنامه‌هایی است که به شما امکانات متعددی را در اختیار می‌گذارد.

کاین مستر

قابلیت تنظیمات متعدد در کاین مستر

شاید یکی از اساسی‌ترین تنظیمات سرعت فریم در ثانیه fps است. در این قسمت می‌توانید آن را روی 30 فریم در ثانیه تنظیم کنید که برای اکثر کاربری‌ها مناسب است.

کاین مستر

تنظیم سرعت فریم در ثانیه در کاین مستر

آموزش کاین مستر یک نرم‌افزار ساده اما کاربردی

بعد از ایجاد یک پروژه جدید وارد فضای برنامه می‌شوید. در پایین تایم‌لاین را دارید که برای اعمال تغییرات به آن نیاز خواهید داشت. سمت راست نیز یک منوی دایره‌ای در اختیارِ شماست که می‌توانید ویدیو را پخش کنید و خروجی بگیرید. از قسمت Layer می‌توانید فایل‌های خود را اضافه کنید. در منوبارِ سمت چپ هم امکاناتی نظیر یک حرکت به قبل undo و یک حرکت رو به جلو redo، به اشتراک بگذارید، در قسمت تنظیمات وارد شوید یا روی تایم لاین خود زوم کنید.

کاین مستر

ایجاد پروژه جدید در ویرایشگر ویدیو کاین مستر

خب فرض می‌گیریم از قسمت Media Browser یک فایل ویدیویی به تایم لاین افزودید. با این نرم‌افزار می‌توانید بخشی از ویدیو را ببرید. وقتی کلیپی به تایم لاین اضافه کردید، می‌توانید روی آن تاچ کنید، کادر زرد رنگی حول آن شکل می‌گیرد، شما می‌توانید ابتدای آن را جابه‌جا کنید و عمل trim را انجام دهید. همچنین می‌توانید از انتها هم بخشی از کلیپ را حذف کنید.

کاین مستر

تایم لاین کاربردی کاین مستر

کاین مستر

ابزار برش در کاین ماستر

ابزار برش کاربردی کاین مستر Kinemaster 

در صورتی که بخواهید بخشی از میانه کلیپ را حذف کنید باید از منویی که باز می‌شود، قیچی را انتخاب کنید. شما چندین امکان مختلف را در اختیار خواهید داشت. اگر روی پروژه‌های بزرگ کار می‌کنید زمان زیادی برای شما صرفه‌جویی خواهد شد. بعد از زمان‌بندی می‌توانیم سراغ لایه‌های دیگر نیز برویم.

کاین مستر

برش میانه تصویر در کاین مستر اپلیکیشن ادیت ویدیو

کاین مستر

قابلیت‌های متعدد در برش ویدیو در کاین مستر

از بخش Layer می‌توانیم انواع فایل‌های دیگر را اضافه کنیم. در صورتی که یک کیپ ویدیویی دیگر افزودیم می‌توانیم اندازه آن را تغییر دهیم و مکانش را نیز مشخص کنیم. به صورت یک لایه افزوده شده و همان کارهایی که با کلیپ اول می‌توانستید انجام دهید در اختیار شماست.

کاین مستر

اضافه کردن لایه‌های متعدد در کاین مستر

کاین مستر

استفاده از ابزار مشابه برای هر لایه در کاین مستر

در کاین مستر Kinemaster می‌توانید یک متن به ویدیو خود اضافه کنید. مطابق تصویر می‌توانید به قسمت Layer بروید و با تاچ روی T متن خود را تایپ کنید. می‌توانید اندازه و جای متن را تعییر دهید. به آن حرکت اضافه کنید و امکاناتی که نرم‌افزار ویرایش ویدیو در  به شما می‌دهد.

کاین مستر

اضافه کردن متن روی ویدیو در کاین مستر اپلیکیشن ادیت ویدیو در برنامه

کاین مستر

اضافه کردن قطعه صوتی به ویدیو در کاین مستر

علاوه بر این امکانات می‌توانید بین چند کلیپ خود از افکت‌های انتقال transition استفاده کنید. مطابق با تصویر بین دو کلیپ خود تاچ کنید و وارد این قسمت شده و ترانزیشن مدنظر خود را انتخاب کنید.

کاین مستر

اعمال ترانزیشن بین چند کلیپ در کاین مستر

علاوه بر تنظیماتی که برای شما در تنظیم صدا فراهم است می‌توانید شروع صدا را از پایین به بالا fade in و پایان آن را fade out کنید که از قسمت تنظیمات اصلی در منوبار سمت راست برای کاربر مهیا است. این کار را می‌توانید برای ویدیو نیز انجام دهید.

کاین مستر

اعمال fade in و fade out ویدیو و صدا در کاین مستر

امکان اعمال فیلتر و تغییر در حال و هوای ویدیو

برای اعمال تغییر رنگ می‌توانید به منو بروید و بعد از انتخاب color filter رنگی متفاوت در کلیپ ویدیویی خواهید داشت. برای تنظیمات دقیق‌تر باید سراغ color adjustment برویم. در این قسمت می‌توان در شدت نور، کنتراست و اشباع رنگ تغییراتی را اعمال کرد.

کاین مستر

اضافه کردن فیلترهای پیشفرض در کاین مستر

کاین مستر

تنظیمات دستی نور و رنگ ویدیو در کاین مستر

در نهایت می‌توانید از پروژه خود خروجی بگیرید. آن را مستقیماً در گالری ذخیره کنید یا در یوتیوب YouTube، فیسبوک یا دراپ باکس به اشتراک بگذارید.

کاین مستر

به اشتراک‌گذاری در کاین مستر

بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی اندروید

آیا کاین مستر Kinemaster به کار من می‌آید؟

کاین مستراگر به دنبال یک نرم‌افزار ویرایش ویدیو هستید، گزینه‌های متعددی روبروی شماست. باید بین انواع مختلف گشت و گذار کنید تا به موردی که مطابق با خلاقیت و نیاز شماست، دست پیدا کنید. ابزارهایی که کاین مستر در اختیار شما می‌گذارد امکان اضافه کردن چندین لایه متن، تصویر و ویدیو Layer است. همچنین تغییر در شدت نور و رنگ، اعمال فیلتر، افزودن موسیقی پس‌زمینه و مواردی از این دست را می‌توان با استفاده از این اپلیکیشن ویرایش ویدیو به دست آورد.

کاین مستر یک ابزار اساسی برای ویرایش سریع در گوشی و تبلت است که روی دو سیستم عامل اندروید و iOS قابل اجرا است. مطابق با نیازهای خود و ساختاری که از این متن در مورد برنامه مشاهده کردید دست به انتخاب بزنید.

شما معمولاً از کدام برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها برای ادیت ویدیوهای خو استفاده می‌کنید؟ به نظرتان تا چه حد امکانات این اپلیکیشن راضی کننده است؟ نام اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های محبوب خود را برای ما بنویسید و اگر به دنبال آموزش کار با برنامه خاصی هستید، حتماً به ما بگویی تا آن را برای شما محیا کنیم. این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و برای شروع یک ویرایش هیجان‌انگیز دست به کار شوید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

ویرایش فیلم

دسته بندی ها: