نرم‌افزار ساخت تیزرمحتواهای ویدیویی همیشه از اثرگذاترین‌ها در دنیای تبلیغات به شما می‌روند. از تبلیغات تلویزیونی گرفته تا محتواهایی كه در شبكه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و كانال‌های پخش ویدیو نظیر آپارات و یوتیوب، همگی نشان می‌دهند كه تا چه حد یك محتوای ویدویی می‌تواند اثرگذار باشد. بهره‌بری از نرم‌افزار ساخت تیزر در واقع بخشی از فرایند كار است كه برای سر و شكل دادن به یك ویدیو خام استفاده می‌شود.

با وجود دنیای فناوری، دست تولیدكنندگان تیزر تبلیغاتی باز شده تا با كمك امكاناتی كه برنامه‌ها و نرم‌افزارهای ساخت تیزر به آن‌ها می‌دهد، خلاقیت خود را به كار بندند و به اهداف خود برسند. از این بین برخی نرم‌افزارهای تیزر قابلیت‌های گسترده‌ای در اختیار كاربر خود می‌گذارند و برخی برای یك كار سریع ساخته و پرداخته شده‌اند. برخی برای دستكتاپ هستند كه مشخصاً توانایی‌های شما در خلق را به شدت افزایش می‌دهد و برخی در حد یك اپلیكیشن گوشی موبایل هستند. هرچند كه برخی اپلیكیشن‌ها توانایی‌های قابل قبولی برای ادیت فیلم دارند و می‌توان به آن‌ها با عنوان نرم‌افزار تیزر یاد كرد.

تیزر چیست؟

نرم‌افزار ساخت تیزرتیزر در واقع محتوایی است كه یك معرفی اجمالی از یك خدمات، محصول یا اثر در اختیار مخاطبین قرار دهد. جذابیت یك تیزر نقش مهمی در جلبِ‌ توجه بازی می‌كند. در این متن قصد داریم به چند نرم‌افزار ساخت تیزر اشاره‌ای داشته باشیم. برخی آنقدر سخت هستند كه شاید استادی در آن‌ها به اندازه یك دوره لیسانس كار ببرد. دسته‌ای دیگر هم از همان ابتدا به شما توانایی‌های اولیه را می‌دهد كه قابل توسعه باشد. گروهی نیز برای موبایل هستند و برای كی تیزر متبدی كاربرد دارند. در ادامه با ما همراه باشید.

نرم‌افزار ساخت تیزر قدرتمند ادوب افتر افكت Adobe After Effect

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزراگر در حد مبتدی وارد دنیای تبلیغاتِ ویدیویی شده باشید، حتماً با این نرم‌افزار تیزر آشنایی داشته‌اید. اگر هم اهل ادیت ویدیو نباشید و سر و كارتان با عكس‌‌ها و طرح‌ها و در نتیجه دیگر عضوهای خانواده ادوبی Adobe یعنی فتوشاپ PS و ایلوسترایتور AI باشد، به هرحال چشم‌تان با دیگر اعضا هم آشنا شده است.

ادوبی افتر افكت می‌تواند یك نرم‌افزار تولید تیزر باشد. یك برنامه ایجاد تركیب و انیمیشن است. علاوه بر سر و شكل دادن به یك تیزر ویدویی، كاربردهای متنوع دیگری نظیر ساختن موشن‌گرافی برای وب، تلویزیون و فیلم‌ها را دارد. با وجود قابلیت keyframe در این برنامه می‌توان اشیا، اشكال، لوگوها و طرح‌های كارتونی را به حركت درآورد. از قابلیت‌های اساسی ادوبی افتر افكت می‌توان اشاره كرد به:

 1. افكت‌های واقعیت مجازی جالب توجه
 2. استفاده از طرح‌های گرافیكی
 3. خلق افكت‌های واقعیت مجازی
 4. ادیتور VR Comp
 5. ابزار Path
 6. پیش‌نویس‌های موشن گرافی
 7. ادیتور میانبر كیبورد مجازی
 8. منوی بسیار وسیع
 9. اضافه كردن حس و حال به اشكال، ماسك‌ها و ابزار براش
 10. سه بعدی كردن یك تصویر دو بعدی

البته برای كار كردن با این نرم‌افزار باید مهارت‌های لازم را كسب كنید. ولی در هر سطحی كه باشید قادر هستید با آن شروع كنید و كم‌كم كارهای حرفه‌ای‌تر و خلاق‌تری را بسازید.

در حال حاضر شرکت هایی مانند طلوع فیلم با همراهی نیروها و افراد متخصص حاضر در آن ها به طور کامل به این نرم افزار ها مسلط هستند و انیمشن ها و جلوه های ویژه جذابی را با این ابزارها خلق می کنند. از نرم افزار افترافکت بسیار در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده می شود، که در این لینک میتوانید نمونه ویدئو های حرفه ای آن را تماشا کنید.

موسی خانزاده پور مدیرعامل شرکت طلوع فیلم معتقد است برای رسیدن به یک خروجی با کیفیت که دارای ویژوال و افترافکت است میبایست هماهنگی مناسبی بین تیم‌ خلاقیت و جلوه‌های ویژه برقرار باشد تا صرفا خروجی ما به کیفیت بصری و فنی کار منتهی نشود و درک و اثربخشی آن برای مخاطب دوچندان شود.

استفاده از HitFilm به عنوان نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزرنرم‌افزار hitFilm Pro یك ویرایشگر ویدیو همه‌كاره است. برخورداری از افكت‌های بصری و تركیبات سه‌بعدی باعث شده تا برای فیلم‌سازان و هنرمندان موشن‌گرافی جذاب باشد. همچنین می‌تواند یك جایگزین درست و حسابی برای نرم‌افزار قدرتمند افترافكت باشد. از ویژگی‌های كلیدی این نرم‌افزار اشاره می‌توان كرد به:

 • پشتیبانی از نور، سایه و نقشه‌های محیطی برای خلق افكت‌ها و اشیا واقعی
 • بیش از 870 افكتِ بصری آماده برای اضافه كردن به لایه یا كلیپ
 • قابلیت اضافه كردن مدل‌های سه‌بعدی 3D برای دسترسی به عملگر تراكینگ
 • ویژگی‌های صوتی-بصری

این نرم‌افزار نیز برای حرفه‌ای‌ها است و افراد مبتدی نیازمند گذران دوره‌های آموزشی برای درك از رابط كاربری برنامه را دارند. در صورتی تسلط یك نرم‌افزار تیزر تمام عیار در دستان شما خواهد بود.

 

نرم‌افزار ساخت تیزر Fusion Studio 16

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزراین برنامه به طور ویژه برای كار با مدل‌های سه‌بعدی 3D، ساخت موشن‌گرافی، خلق واقعیت مجازی و بهره‌مندی از افكت‌های بصری طراحی شده است. معمولاً برای اضافه كردن افكت‌های بصری به تیزرهای تبلیغاتی استفاده می‌شود. این نرم‌افزار در فرایند پس از تولیدِ فیلم‌های ماندگاری چون Thor، سریال Lost و اثر شگفت‌انگیز Avatar به كار گرفته شده است. از ویژگی‌های كلیدی اشاره می‌توان كرد به:

 1. شتاب‌دهنده گرافیكی
 2. محیط كار 360 درجه پانورامیك برای ویرایش real-time خلق صحنه‌های واقعیت مجازی VR
 3. در صورت تسلط كار با آن بسیار روان است Fluid Workflow

این برنامه مناسب تیم‌های بزرگ برای خلق خروجی‌های بسیار خلاق كاربرد دارد. از ناترون Natron خبری دارید؟

 

کسب درآمد از عکاسی تبلیغاتی

نرم‌افزار Natron جایگزین ساده‌تر برای افترافكت

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزرناترون Natron یك برنامه اوپن سورس است و جایگزین مناسبی برای افترافكت است. افرادی كه به دنبال كنترل و انعطاف روی ابزار هستند، می‌توانند نگاهی به این مورد داشته باشند. از ویژگی‌های كلیدی می‌توان اشاره كرد به:

 • رابط كاربری و عملكرد در هر سه سیستم عامل Windows، Linux و Mac مشابه است.
 • فرایند ویرایش با وجود Node-based engine سازماندهی شده خواهد بود.
 • بیش از 250 پلاگین
 • جعبه‌ابزار منعطف كه قادر به ایجاد لایه‌های ماسك، اشكال و طرح‌های نامحدودی است.

با وجود قابلیت‌های كاربردی خبری از پشتیبانی افكت‌های سه‌بعدی 3D نیست. افراد مبتدی Beginner Designer and Editors می‌توانند با ناترون Natron یك سر و شكل حرفه‌ای به پروژه ساده خود ببخشند.

نرم‌افزار برای تیم‌های تولید با بودجه محدود

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزرمی‌توان از Wondershare FilmoraPro برای ساخت تیزر تبلیغاتی و ادیت ویدیو استفاده كرد. این نرم‌افزار پیشرفته یك ادیتور غیرخطی است كه دست كاربر را برای اعمال ایده‌های خود باز می‌گذارد. به خاطر Compositing قدرتمند، موشن گرافی، افكت‌های ویژه، تصحیح رنگ و نور وابزار تنظیم صدا شناخته می‌شود.

 1. رابط كاربری آسان
 2. پشتیبانی از رزولوشن و frame rate‌ مختلف شامل 4K UHD با سرعت 100 فریم در ثانیه
 3. لایه‌بندی قابل تغییر برای ادیت، برش trim، اضافه كردنِ افكت‌ها و تحصیح رنگ
 4. پشتیبانی از موشن گرافی، انیمیشن و تراك‌های ویدیویی نامحدود

نسخه دیگری با نام Filmora X وجود دارد كه بیش‌تر روی یك سری ویژگی اساسی كار شده است. یك برنامه ساده برای مبتدیان اما به اندازه كافی توانا تا نیازهای آن‌ها را برطرف كند. بیش‌تر مناسب حال افراد فعال در ساختِ ویدیو برای یوتیوب، آپارات و فیلم‌سازان كوتاه است.

نرم‌افزار Blender مناسب حال تیزرهای انیمیشنی

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزراین نرم‌افزار كه می‌تواند در ساختِ تیزرهای تبلیغاتی انیمیشنی فوق‌العاده باشد، یك برنامه اوپن سورس سه بعدی 3D است كه برای مدلینگ، اضافه كردن كنترل به مدل دیجیتالی جهت حركت به اطراف، انیمیشن‌سازی و ساخت پروژه‌ها در حد بازی را پشتیبانی می‌كند. بهتر است بدانید، یادگیری آن اصلاً كار آسانی نیست.

 • تركیب تصاویر دوبعدی و سه‌بعدی
 • پشتیبانی از انیمیشن با پوست پیازی
 • رندرینگ به شدت واقعی با كیفیت پرمیوم
 • امكان استفاده از پایتون برای خصوصی‌سازی ابزار و افزونه‌ها

نرم‌افزار ساخت تیزر باب دل كاربران اپل با Apple Motion

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزرنرم‌افزار موشن Motion‌ می‌تواند یكی از جایگزین‌های ادوبی افتر افكت برای كاربران مكینتاش باشد. همچنین این نرم‌افزار می‌تواند عناوین خاص، ترانزیشن‌ها و افكت‌ها را به برنامه محبوبِ كاربران اپل یعنی Final Cut Pro اضافه كند.

 • خروجی گرفتن استاندارد یا پروژه‌های 360 درجه به دستگاه‌های اپل و آپلود مستقیم به یوتیوب و ویمِو Vimeo
 • تغییر حال در عناوین 2D/3D با ابزار و پیشنویس‌های پیشرفته
 • ذخیره هرنوع عنوان title، افكت یا ترانزیشن برای استفاده در Final Cut Pro
 • دسترسی به بیش از 230 رفتار برای طبیعتِ انیمیشن

اگر در حال استفاده از Final Cut Pro هستید، قطعاً یكی از نرم‌افزارهای كاربردی همراه به شمار خواهد رفت. موشن Motion‌ را فراموش نكنید.

فیلم آموزشی

نرم‌افزار Nuke برای استودیوهای بزرگ

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزریكی از قدرتمندترین‌ها Nuke است كه افكت‌های بصری خاص و حرفه‌ای را به همراه خواهد داشت. انعطاف، بهینه بودن و جعبه‌ابزار قدرتمند آن را برای هر نوع كاربری از جمله تیزر تبلیغاتی مناسب می‌كند.

 1. شتاب دهنده GPU و رابط كاربری روان
 2. سازگاری با ویندوز و مك با سخت‌افزار متوسط
 3. كار با تصاویر شامل اوپاسیتی opacity و لایه‌های رنگی متعدد
 4. تصحیح دیستورشن لنز

نرم‌افزار ویرایش فیلم Final Cut Pro

نرم‌افزار برای كاربران مكینتاش و iOS كاربرد دارد. از ویژگی‌ یك تایم‌لاین جذاب برخوردار است كه به كاربر ابزار اجازه می‌دهد تا كلیپ‌ها را برش بزند و آن‌ها را بدون تاثیر بر كل اثر، حركت دهید.

 1. ویرایش پیشرفته‌ صدا
 2. ویرایش 360° VR
 3. موشن‌گرافی و ویرایش پیشرفته رنگ

نرم‌افزار محبوب Corel VideoStudio

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزراز كورل Corel VideoStudio می‌توان برای ساخت تیزر تبلیغاتی هم استفاده كرد. به ویرایش در رزولوشن 4K دسترسی دارید و از ابزار رنگ پیشرفته Color Grading برخوردار خواهید بود. تراكینگ حركت چند نقطه‌ای، ماسك برای متن video text masking، ترانزیشن‌ها و همه این قابلیت‌ها باعث می‌شود كه از آن به عنوان یك نرم‌فزار تیزر یاد كنیم.

 • ویرایش ویدیو 360 درجه
 • ابزارهای رندرینگ كامپلكس بدون اذیت شدن سخت‌افزار
 • پشتیبانی‌ برای مبتدیان و برنامه‌های آموزشی
 • تبدیل فیلم خام 360 درجه به ویدیو استاندارد

گام بعدی؛ اپلیکیشن‌های تولید تیزر تبلیغاتی

نرم‌افزار ساخت تیزربا چنین لیستی می‌توانید هركاری بكنید. قدرت این نرم‌افزارهای ساخت تیزر به حدی است كه استاد شدن در هر كدام به شما توانایی تولید آثار حرفه‌ای در زمینه تیزر تبلیغاتی خواهد بخشید. اما گاهی افراد فقط به دنبال یك اپلیكیشن ساده گوشی هستند و چندان در این سطح از خود انتظار ندارند یا فعلاً وقت و هزینه كافی در اختیارشان نیست. در این صورت بحث اپلیكیشن‌های ویرایش ویدیو به میان می‌آید كه روی دستگاه‌های اندرویدی و iOS می‌تواند برخی نیازهای اولیه یك تیزر تبلیغاتی در حد مبتدی تا متوسط را برطرف كند. شما چه نرم‌افزار تیزر برای گوشی می‌شناسید؟ اشاره‌ای كوتاه به Final Cut Pro داشتیم كه باب میل كاربران اپل است. در ادامه با ما همراه باشید تا یك معرفی اجمالی از چند نرم‌افزار ویرایش ویدیو برای ساخت تیزر در گوشی داشته باشیم.

ویرایش فیلم در گوشی با Quick App

شما می‌توانید به ضبط فیلم از طریق Quick App بپردازید و خیلی راحت ویرایش كنید. یك نرم‌افزار سریع برای كاربران مبتدی كه هزینه پرداخت ساخت تیزر را هم ندارند. نرم‌افزار Quick App همانطور كه از نامش هم پیداست، برای افزایش سرعت است. خبری هم از اضافه شدن واترمارك روی ویدیو نخواهد بود كه خب بسیار خوب است.

 • مجانی Free است
 • سرعت بسیار بالایی و قابلیت ویرایش خودكار
 • از ویدیوهای 4K پشتیبانی می‌كند
 • ابزار اساسی Basic‌ را دارد
 • ویژگی Quick’s mural برای ثبت شات‌ها از وقایع مختلف Events در دسته‌بندی‌های جدا
 • ویرایش خودكار موزیك برای هماهنگی با video beat در فایل شما

نام آشنای اپلیكیشن InsShot

نرم‌افزار ساخت تیزر

نرم‌افزار ساخت تیزراین نرم‌افزار ویرایش ویدیو در گوشی نیز برای هر دو سیستم‌ عامل اندروید و iOS كاربرد دارد. به شما اجازه خلق ویدیو، ویرایش عكس و همچنین كلاژها از چندین عكس را می‌دهد. می‌تواند ویدیو را برش بزند و سرعت آن را تغییر دهد. همچنین قابلیت اضافه كردن فیلتر، موسیقی و متن را روی ویدیو دارید. می‌توانید كادر فیلم را رو به چپ یا راست flip كنید، یا به طور كلی بچرخانید.

 1. برخورداری از سه ابزار كاربردی برش: split، trim و cut
 2. تركیب دو كلیپ merge and join
 3. فیلترهای منحصر به فرد و پس‌زمینه‌های رنگارنگ
 4. ویژگی fade in و fade out برای تنظیم صدای شروع و پایان موسیقی فیلم

تیزر تبلیغاتی و محتوای ویدیویی اثری ماندگار و نافذ

نرم‌افزار ساخت تیزرلیست بلندبالایی می‌توان از اپلیكیشن‌ها مثال زد كه در یك مقاله به طور مفصل در مورد اپلیكیشن‌های محبوب برای ویرایش فیلم در گوشی را در مجله دیدنگار می‌توانید پیدا كنید. به هرحال پیشنهاد دیدنگار بهره‌مندی از دستكتاپ و ساخت كارهای حرفه‌ای‌تر برای اثرگذاری است.

کلید طلایی موفقیت

اخیراً بر اساس Diode Digital پژوهشی انجام شده است كه نشان می‌دهد ویدیو نسبت به پرینت و ایمیل مستقیم 600 درصد اثرگذاری بالاتری دارد. در حدود 75 میلیون كاربر در آمریكا به صورت روزانه و آنلاین ویدیو تماشا می‌كنند كه مشخصاً در تمام نقاط جهان همین الگو را می‌توان ردیابی كرد. فقط با اشاره كردن به ویدیو در موضوع ایمیل شانس كلیك 13 درصد افزایش می‌یابد كه نشان از توجه كاربران به این فورم از تولید محتوا است. جالب است كه ویدیوها با زمان دو دقیقه بیشتر، ارتباط موثرتری برقرار كرده‌اند.

هرچند این داده‌ها آماری است، ولی جمعِ آن‌ها نشان می‌دهد كه ساخت یك تیزرِ تبلیغاتی حرفه‌ای تا چه حد می‌تواند اثری نافذ بر مخاطب بگذارد. اصلاً تفاوتی ندارد كه تبلیغات یك محصول، خدمات یا اثر باشد؛ حتی می‌تواند در زمینه آگاهی‌رسانی جمعی ساخته شده باشد. در اینجا نقش نرم‌افزار تیزر بسیار تعیین كننده است. ابزارها و افكت‌های خاص می‌تواند چشم‌ها را روی صفحه نگاه دارد. كلیك افزایش می‌یابد، ویو بیش‌تری دریافت می‌كنید و بیش‌تر به اشتراك گذاشته می‌شوید.

نظر شما چیست؟ به نظر شما موسیقی و صدا چه تاثیری در یك تیزر تبلیغاتی دارد؟ چه ابزاری یا تجهیزاتی نیاز دارید؟ چه تجربه‌ای از كار با نرم‌افزارهایی كه معرفی كردیم در اختیار دارید؟ آیا نرم‌افزار تیزر به خصوصی می‌شناسید كه بتواند به افراد مشخصی كمك كند؟ لطفا ما و دیگران را از نظرات و تجربه‌های خود محروم نكنید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

دوربین‌های ویلاگینگ

دسته بندی ها: