هدیه ارمغانِ شادی است. وقتی پای بچه‌ها در میان باشد، ارمغانی از تجربه هم خواهد شد. شاید آسان‌ترین كار خرید هدیه برای بچه‌هاست. آشنایی با علایق آن‌ها خیلی راحت است. با كمی دقت، می‌توانید آن‌ها را خوشحال كنید. هرچند این كاملاً به سن كودك بستگی دارد.

هدیهخرید هدیه برای بچه‌ها می‌تواند حسی از ارتباطی نو باشد. در خرید پیش‌قدم باشید و پیش از آنكه آن‌ها از شما بخواهند، برای‌شان كادو بگیرید. با یك قدم در بازار آن‌ها همه چیز را برای شما خواهند گفت. اینكه چه رنگ‌هایی را دوست دارند، از چه اسباب‌بازی‌هایی بیش‌تر خوشحال می‌شوند و به دنبال چه دنیایی هستند. كافی است با آن‌ها گفتگو كنید تا دست‌تان آید. بعد در یك موقعیت مناسب كودك را شگفت زده كنید. به عنوان والدین این موضوع اهمیتی فوق‌العاده دارد؛ اما از طرفی به واسطه هر نسبتی كه با آن كودك دارید، می‌توانید لبخند را تا مدت‌ها به او هدیه كنید.

بچه‌ها در سنین مختلف احتیاجات و سلایق متفاوتی دارند و از طرفی پسربچه‌ها و دختربچه‌ها گرایشات متفاوتی هم دارند. امیدوار هستیم بعد از خواندن، یك راهنمای كلی برای خرید در اختیار شما قرار داده باشیم. با ما همراه باشید.

اصول اساسی در خرید هدیه برای بچه‌ها

هدیهبه هرحال سن كودكان در مرحله حساس رشد است. انتخاب اشتباه می‌تواند مخرب باشد. بهتر است در خرید دقت لازم را به خرج دهید تا هدیه هم موجباتِ شادی كودك باشد و هم اثر تخریبی نداشته باشد. خرید هرچیزی كه آن‌ها می‌خواهند اصلاً درست نیست. آن‌ها هنوز به درك كافی نرسیده‌اند. اگر بتوانیم به رشد و خلاقیت او هم كمكی كرده باشیم بسیار عالی خواهد شد.

امنیتِ هدیه را مدنظر داشته باشید

هدیهاحتمالاً حیاتی‌ترین بخش ماجرا همین امنیت است. خصوصاً وقتی كودكان زیر 7 سال مدنظر ما هستند. اسباب‌بازی‌هایی كه برای سرگرمی ساخته شده‌اند، ممكن است باعث آسیب به كودك شوند. هرچند شركت‌های سازنده این موضوع را روی جعبه ذكر كرده‌اند، اما شما هم چشمان خودتان را باز نگه دارید و صرفاً به عدد روی جعبه اعتماد نكنید.

هدیه تا چه زمانی همراه كودك می‌ماند

هدیهكودك به محض دیدن هدیه، ذوق‌زده خواهد شد. خصوصاً اگر چیزی باشد كه باب میلش باشد. اما در ادامه همه چیز بستگی به قابلیت‌های وسیله دارد. برای ایجاد ارتباط موثر كودك با دنیای اطراف بهتر است هدیه‌ای كه تهیه كرده‌اید تا چند سال همراه او باشد. مثلاً برای كودك 5 ساله یك اسكوتر، مفرح است، باعث فعالیت می‌شود و تا چند سال همراهش خواهد بود. ماندگاری در خرید هدیه برای بچه‌ها را در نظر داشته باشید.

هدیه اگر باعث یادگیری شود چه بهتر!

هدیهبچه‌های امروزی به واسطه رشد رسانه‌های جمعی و امكاناتِ شهری و ماشینی، در دنیایی متفاوت به سر می‌برند. بهتر است علاوه بر سرگرمی، كه اولین اصلِ هر هدیه‌ای است، كودك بتواند از طریق آن یاد بگیرد. خرید هدیه برای بچه‌ها با در نظر گرفتن جنبه آموزشی از طریق حل مسئله می‌تواند باعث رشد بهتر او شود. او می‌تواند مهارت‌های جدیدی را از طریق هدیه‌اش تجربه كند.

با هدیه كودك را فعال‌تر كنید

هدیههمانطور كه سرگرمی اصل اساسی است و یادگیری به عنوان مكمل، به فعالیت كشاندن آن‌ها را هم فراموش نكنید. رشد مهارت‌های حركتی می‌تواند باعث بهبود فعالیت‌های مغزی كودك شود. فعالیت‌های بدنی باعث رشد اعتماد به نفس و قوی‌تر شدن سیستمِ ایمنی كودك خواهد شد. بسته‌بندی‌های كوچكِ بسكتبال، سه‌چرخه‌ها و توپ‌های ورزشی رنگارنگ می‌توانند پیشنهادات خوبی باشند.

به جای هزاران وسیله، هوشمندانه خرید كنید

هدیهقطعاً با پدر و مادرهای زیادی مواجه شده‌اید كه از تعدد وسایلِ بازی كودكشان گلایه دارند. آن‌ها شاید یادشان رفته كه تمام آن وسایل را یا خودشان خریده‌اند یا هدیه فامیل بوده است. بچه از داشتن هرچیزی می‌توانند خوشحال شوند و بعد از مدتی رهایش كنند. اگر فكر می‌كنید هدیه‌ای كه دیگری برای برای كودكِ شما خریده، مطابق با نیازهای او نیست یا شما مناسب تشخیص نمی‌دهید، آن را به دیگری هدیه دهید.

به جای تعدد وسایل بازی كه باعث آشفتگی می‌شود، تنوع را در كنار كیفیت حفظ كنید. درگیر شدن با چندین وسیله بازی كه در كنار سرگرمی تمام ابعاد كودك را فعال نگه دارد، بهتر از گم شدن لای آن همه اسباب بازی و سرگرمی است.

هدیه | دیدنگار

هدیه

در خرید هدیه برای بچه‌ها به چه چیزهایی دقت كنم؟

هدیهدرباره كودك فكر كنید. آن‌ها بیش‌تر از چه بازی‌هایی خوششان می‌آید؟ پارك را دوست دارند؟ بیش‌تر دوست دارند تنها بازی كنند یا به جمع علاقه‌منداند؟ آیا به بازی‌های جنس مخالفِ خود تمایلی دارند؟ در چه مسائلی حس می‌كنید ضعف دارند؟ آیا می‌توانید با خرید هدیه برای بچه، ضعف او را برطرف كنید؟ از چه شخصیت‌هایی خوششان می‌آید؟ دایناسورها یا قهرمانان؟ همه این‌ها درباره خصوصیاتِ اخلاقی كودك حرف می‌زنند. سعی كنید خرید هدیه برای بچه یا مطابق با علایقِ او باشد یا با كشف استعدادِ نهان شده آن را شكوفا كنید.

اگر منزوی است شاید بهتر است برعكس عمل كنید!

هدیهگفتیم سلایق او را در نظر بگیرید. ولی شما می‌توانید با یك وسیله او را به دنیای جدیدی معرفی كنید. مثلاً اگر كودك بیش از حد منزوی است، می‌توانید از طریق خرید یك هدیه كه نیاز به همبازی دارد، او را تشویق به جمع كنید. آگاهی از خصوصیاتِ اخلاقی كودك می‌تواند به شما در خرید هدیه‌های مناسب كمك كند.

كتاب‌ها را فراموش نكنید!

با توجه به سن اقدام به خرید كتاب‌های مناسب كنید. كتاب‌ها یك راهنمای صامت برای كودكان هستند. برای آن‌ها كتاب بخوانید. صرف خریدن كتاب كفایت نمی‌كند. باید با او همراه شوید. كتاب‌های مصور برای سنین پایین یك دنیای شگفت‌انگیز هستند.

موسیقی باعث رشد بهره هوشی خواهد شد

هدیهدر خرید لوازمِ الكترونیكی عجله نكنید یا سعی كنید انتخاب درستی داشته باشید. مثلاً اگر كودك به موسیقی علاقه‌مند است و به سن 5 سال رسیده است شاید خرید میكروفون اسپیكر بلوتوث YS-69 بتواند حال و هوایی مفرح به لحظات او ببخشد. این محصول از سه بخش میكروفون برای همسرایی یا كاراوكه با موزیك، اسپیكر برای بخش صدا و یك پنل كنترلی تشكیل شده است. نیازی به تنظیمات خاصی نیست و كار با آن بسیار راحت است.

برای خرید این میکروفون و سایر محصولات مشابه کافی است سری به سایت دیدنگار بزنید.

هدیه | دیدنگار

هدیه

چند نمونه اسباب بازی برای بچه‌ها

هدیهیكی از بازی‌های هیجان انگیز برای كودكانِ 18 تا 36 ماه قطارهایی هستند كه جاده و موانع چیده می‌شوند و روی ریل حركت می‌كنند. در كنار سرگرمی، این بازی به كودك هماهنگی حركتی چشم و دست و تخیل را هدیه می‌دهد.

او را به ورزش علاقه‌مند كنید

یوگا مت Yoga Mat در اندازه‌های كوچك می‌توانند آن‌ها را به این ورزش سالم علاقه‌مند كند. با خرید هدیه برای بچه به او راه و روش زیستن بیاموزانید. البته توجه داشته باشید كه خودتان باید اهل ورزش باشید و صرف خرید یك شی كفایت نمی‌كند. این پیشنهاد برای هر سنی مناسب است.

تخته‌ برای نقاشی

هدیهمدل‌های غیرسمی خریداری كنید. این هدیه نیز برای تمام سنین مناسب است. نقاشی، نوشتن و خط‌خطی كردن باعث رشدِ توانایی‌های تصویری كودك خواهد شد و به او در دوران بزرگ‌سالی كمك خواهد كرد.

بهتر است ذهن بچه را با خرید هدیه محدود نكنید. شاید فكر كنید كه خرید ماكتِ لوازم آشپزخانه برای دختربچه‌ها مناسب باشد؛ اما گمان نمی‌كنید كه ذهن او را به یك فعالیت جنسی مشخص محدود كرده‌اید؟ شما با این هدیه به او یاد خواهید داد كه كارش در آشپزخانه است، اما آیا واقعاً چنین است؟ بهتر است هدیه‌ای كه می‌خرید باعث گشوده شدن باشد تا محدود كردن به یك فعالیت به خصوص. بهتر است پیش از خرید هدیه در این باره فكر كنید.

بهترین هدیه برای بچه‌ها

هدیهسوای تمام این اشیا و وسایل بازی، مهمترین و خوشایندترین چیزی كه می‌توانید به بچه‌ها هدیه كنید، وقت خودتان است. بچه‌ها از همبازی شدن با والدین و افراد بزرگ‌تر از خودشان خیلی خوشحال خواهند شد. به آن‌ها حس اعتماد به نفس و با ارزش بودن می‌دهد. از طرفی شما می‌توانید خصوصیاتِ اخلاقی كودك را حین بازی كشف كنید و به او در ادامه راهِ رشد كمك كنید.

بهترین زمان خرید هدیه برای بچه‌ها؟

هدیهمناسبت‌ها را فراموش نكنید. به كودك یاد می‌دهید كه فلسفه مناسبت، جمع شدن دور هم و لذت بردن از لحظات است. با دادن هدیه به بچه در یك مناسبت مثل عید نوروز،‌ ذهن او پاداش خواهد گرفت و انتظار همان لحظات را دوباره خواهد كشید. مناسبت‌های خاص خانوادگی ایجاد كنید. سوای تمام مناسبت‌های عمومی، برای خانواده خود اوقاتِ خوش تكرارشونده خلق كنید.

فقط به خاطر اصرار كودك، برای او خرید نكنید. سعی كنید كه به او بیاموزید كه هرچیزی برای او مناسب نیست. وقتی خودتان برای او به صورت منظم هدیه تهیه كنید، او كمتر اصرار خواهد ورزید و درك متقابلی از شما خواهد یافت. اگر فكر می‌كنید آن چیزی كه او می‌خواهد با سنش مناسب است، به اصرار او پاسخ دهید. اجازه ندهید به سرحد گریه كردن برسد و شما را به خرید مجاب كند. این رفتار عادت خواهد شد كه چندان مطلوب نیست.

هدیهدنیای بچه‌ها، دنیایی پر از رنگ و شگفتی است. استعدادهای پنهانی زیادی در دل كودكان نهفته است كه با گذراندن زمان و توجه كافی و همبازی شدن با آن‌ها قابل اكتشاف است. شما می‌توانید در خرید هدیه برای بچه‌ها شرایط سرگرمی را فراهم كنید، به او در رشد و یادگیری كمك كنید و در كل كودك را فعال نگه دارید. به او مهارت‌های ارتباطِ جمعی را آموزش دهید. مهارت‌های فردی او را گسترش دهید و این به درك شما از خصوصیاتِ اخلاقی كودك بازمی‌گردد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما مشورت با متخصصین چه كمكی می‌تواند به شما بكند؟ آیا لازم است كه چند جلسه مشاوره به همراه بچه‌ها شركت كنید؟ بچه‌ها با وجود این همه رسانه جمعی باید جلوی صفحات نمایش رها شوند تا شما به كارتان برسید؟ مراقبت به چه معنی است؟ نظرات و تجربیات خودتان را با دیگران به اشتراك بگذارید تا از آگاهی جمعی رشد كند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

اسپیکر شیائومی

 

پیشنهادات دیدنگار ویژه خرید هدیه برای بچه ها

۱) بازی های کنسول

بازی-های-کنسول

 

۲) کیبورد و ماوس گیمینگ

کیبرد-و-ماوس-گیمینگ

 

۳) مانیتور گیمینگ

مانیتور-گیمینگ

 

4) میکروفن گیمینگ

 

میکروفن-گیمینگ

۵) هدست گیمینگ

هدست-گیمینگ

 

۶) کنسول بازی

کنسول-بازی

 

۷) گوشی موبایل 

گوشی-موبایل

 

۸) ساعت هوشمند و گجت 

ساعت-هوشمند-و-گجت

 

دسته بندی ها: