کانن پتنت یک گریپ باتری با قابلیت اتصال به چندین بدنه را ثبت کرد

مقدمه : کانن یک پتنت جدید برای یک گریپ باتری با قابلیت اتصال به بدنه‌های مختلف دوربین را ثبت کرده و به نظر می‌رسد در حال توسعه‌ی این ایده باشد.

هر عکاسی که مجبور به حمل باتری‌های اضافی برای عکاسی روزانه یا برای عکاسی در سفر باشد، از اهمیت به همراه داشتن یک گریپ باتری اطلاع دارد. متاسفانه همیشه اینگونه بوده که هر بدنه‌ی دوربین، یک مدل گریپ باتری مخصوص به خود داشته است؛ در واقع یعنی شما باید اطمینان حاصل کنید که گریپی که خریداری می‌کنید با مدل دوربین مورد استفاده شما سازگار باشد.

با این حال، با انتشار یک عکس از مراحل اولیه طراحی یک محصول، می‌توان فهمید که کانن در حال توسعه‌ی یک مدل گریپ باتری خاص است که با دوربین‌های بسیاری سازگار باشد. این یک ایده فوق العاده کاربردی و البته بسیار ساده است، جای تعجب است که هنوز انجام هیچ کمپانی به دنبال ساخت آن نرفته !

این حق ثبت اختراع که اکنون برای مشاهده در وب‌سایت دفتر ثبت اختراعات ایالات متحده موجود است، یک گریپ باتری را توصیف می‌کند که به نظر می‌رسد با بیشتر بدنه‌های موجود حال حاظر سازگار باشد، یا حداقل یک آداپتور وجود خواهد داشت که آن را به همه‌ی دوربین‌ها متصل کند.

پیشنهاد نویسنده : کانن به زودی دوربین بدون آینه Eos R5 را با لرزشگیر داخلی و فیلم برداری ۸K معرفی می‌کند

این می‌تواند جایگزینی ارزان‌تر برای خرید یک گریپ باتری مجزا برای کسانی باشد که از چندین دوربین به طور مرتب استفاده می‌کنند، یا هر کسی که مایل به ارتقاء دوربین خود است.

البته سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا این گریپ باتری با دوربین‌هایی از سایر برندها نیز سازگار خواهد بود یا خیر. با توجه به فناوری ساخت گریپ‌ها می‌توان حدس زد این ایده نیز به سادگی عملی باشد، اما با توجه با قوانین انحصار و همچنین تکنولوژی تولید، این محصول مخصوص دوربین‌های خود کانن باشد.

پتنت گریپ باتری کانن

با توجه به این گفته، به نظر می‌رسد ایده‌های بسیار خوبی در اینجا وجود دارد که می‌تواند این باتری را بسیار جالب‌تر هم جلوه دهد. در حالی که از یک پایه اتصال یک سه پایه معمولی استفاده می‌کند، گواهی پتنت ثبت شده در مورد یک المان متحرک، با چرخ دنده‌های متحرک صحبت می‌کند که می‌تواند از برای تعادل بهتر بدنه دوربین به شیوه‌ای خاص چرخیده یا حرکت کند. این ایده‌ی بسیار جالبی خواهد بود، با توجه به ابعاد و ساختار متفاوت دوربین‌های دیجیتال.

البته هنوز ابهامات زیادی در مورد این محصول وجود دارد؛ برای مثال اینکه چگونه می‌خواهد از باتری‌های مختلف پشتیبانی کند. به طور کلی هر چند مدل دوربین از یک مدل باتری استفاده می‌کنند و این شاید یک چالش جدی برای تولید یک گریپ باتری جامع باشد. در حالی که باتری کانن LP-E6N می‌تواند روی تعداد زیادی بدنه از جمله EOS 6D Mark II و EOS 5D Mark IV از خانواده دوربین‌های DSLR و پرچمدار فعلی بدون آینه‌ها، یعنی EOS R قرار بگیرد. باتری‌های دیگری نیز وجود دارد که از تقریبا بیشتر دوربین‌های کانن از آنها پشتیبانی می‌کنند.

پیشنهاد نویسنده : ۵ دلیل استفاده از گریپ باتری برای دوربین

شاید برای پیشبرد این ایده کانن مجبور شود باتری‌هایی را نیز توسعه دهد که با بیشتر دوربین‌ها سازگار باشد یا دوربین‌های جدیدش را به شکلی بسازد که همگی از یک مدل باتری استفاده کرده یا از مدل‌های مختلفی پشتیبانی کنند. به هر حال این یک چالش بزرگ برای کانن خواهد بود. جدایی از آن، همیشه همه‌ی پتنت‌ها به نتیجه نمی‌رسند. باید منتظر باشیم و ببینیم کانن چه در سر دارد !

امیدوارم مقاله ” کانن پتنت یک گریپ باتری با قابلیت اتصال به چندین بدنه را ثبت کرد “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.