شایعات حاکی از آن است که کانن در سال 2020 چهار دوربین فول فریم را معرفی خواهد کرد !

وقتی که من در چند مقاله پیش گفتم امسال سال بسیار شلوغی برای کانن خواهد بود، اصلا این مقدار شلوغی را نداشتم ! بر اساس گزارشی جدید از وبسایت Canon Rumors، که خبرگزاری قابل اعتمادی برای دوربین‌ها و رویدادهای جدید کمپانی کانن است، تولید کننده ژاپنی قرار است امسال چهار دوربین فول فریم جدید را به بازار عرضه کند.

مطمئناً Canon Rumors این اخبار را با جمع‌آوری اطلاعات از چند منبع مختلف، که با کمی تفکر به این نتیجه می‌رسیم که با هم ترکیب شده‌اند، به دست می‌آورد.

با این حال، یکی از این دوربین‌های پیش بینی شده، EOS 1D X Mark III از خانواده‌ی DSLR های فوق حرفه‌ای است که قبلاً معرفی شده و در ماه فوریه برای فروش جهانی عرضه خواهد شد. مطابق لیست اعلام شده وبسایت Canon Rumors، بقیه گزینه‌های بدون آینه نیز فول فریم هستند.

آیا باید انتظار چهار دوربین فول فریم را از کانن داشته باشیم ؟

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

ما قبلاً شایعات زیادی راجع به معرفی دو دوربین بدون آینه فول فریم از خانواده EOS R کانن در سال 2020 شنیده‌ایم، EOS R با رزولوشن فوق العاده بالا ( که همه در سال گذشته توسط مدیرهای اجرایی کانن تایید شد ) عرضه خواهد شد و دومین دوربین، احتمالا تکرار خود EOS R است.

انتظار می‌رود EOS Rs ( که نام آن غیر رسمی است ) در طول نمایشگاه CP+ 2020 در ماه فوریه معرفی شود، در حالی که شایعه شده EOS R Mark II نیز در ماه مه سال 2020 معرفی خواهد شد.

با این حال، هنوز هم از دوربین EOS R Mark II خیلی اطلاعات کامل و جامعی در دسترس نیست. زمزمه‌هایی مبنی بر این که این ممکن است یک دوربین کانن با بدنه اسپرت و مخصوص عکاسی با سرعت بالا، شاید با سنسوری با رزولوشن پایین باشد تا وارد رقابت مستقیمی با سونی A7S شود. همچنین هنوز هم صحبت از یک نسخه سطح پایین و ارزان‌تر از EOS RP هم مطرح شده است که به طور غیر رسمی EOS Rm لقب گرفته است.

این که آیا این دو دوربین جدا هستند، و به این ترتیب تعداد بدنه دوربین‌های بدون آینه فول فریم کانن به سه عدد می‌رسد، یا فقط با یک دوربین دیگر در این خط روبرو هستیم، هنوز مشخص نیست. اما ارائه نسخه ارزانتر EOS RP ممکن است حرکت خوبی برای کانن در بازار رقابتی بدون آینه‌های ارزان قیمت باشد. این ممکن است کانن را مجبور کند لنزهای مقرون به صرفه‌تری را برای مانت R نیز تهیه کند، بنابراین به کاربران این امکان را می‌دهد تا کیت دوربین بدون آینه فول فریم خود را بتوانند در جیب خود جای دهند !

گفته می‌شود، این تنها آغاز سال 2020 برای کمپانی کانن است و ما فقط باید صبر کنیم تا ببینیم این سازنده دوربین ژاپنی برای ما چه چیزهایی را آماده کرده است.

امیدوارم مقاله ” شایعات حاکی از آن است که کانن در سال 2020 چهار دوربین فول فریم را معرفی خواهد کرد ! “ برایتان جذاب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی داشتید، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.