BY-M1 و BY-M1 Proیکی از مشخصه‌های کیفیت در دنیای تولید محتوا استفاده از میکروفون است. هر چند دستگاه‌های ما نظیر گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و دوربین‌ها از میکروفون داخلی برخوردار هستند، ولی آنطور که باید صدا را شفاف تولید نمی‌کنند. بویا یکی از معتبرترین تولیدکنندگان میکروفون، دو محصول تقریباً مشابه دارد: BY-M1 و BY-M1 Pro.

اولی یک پرفروش در دنیای میکروفون‌ها است و دومی به روز رسانی همان مدل اولی است. فروش بالای BY-M1، شرکت بویا را به این فکر انداخت که محصولی با امکانات بیش‌تر Pro را به کاربران عرضه کند. در ادامه با دیدنگار همراه باشید تا از این دو میکروفون بویا یقه‌ای بیش‌تر بدانیم.

ویژگی‌های نام‌بردنی میکروفون بویا BY-M1

BY-M1 و BY-M1 Pro

BY-M1 و BY-M1 Proمیکروفون بویا BY-M1 یک لاوالیر با الگوی قطبی اُمنی‌دایرکشنال است. به زبان دیگر ما با یک میکروفون یقه‌ای طرف هستیم که از تمام جهات به صورتِ 360 درجه صدا را بازتولید می‌کند. این کار از طریق یک کابل 4 متری برای کاربر مهیا می‌شود. یک کابل TRRS با جک 3.5 میلی‌متری در اختیار شما خواهد بود تا به انواع دستگاه‌ها متصل شوید.

محدوده فرکانسی این میکروفون بین 65 هرتز تا 18 کیلوهرتز است که برای تولیدِ محتوا یک انتخاب مناسب به حساب می‌آید. سیگنال به نویز 74dB است و امپدانس هم 1000 اُهم. میکروفون بویا BY-M1 با انواع دوربین‌ها، گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها سازگاری دارد.

میکروفون گویندگی

میکروفون بویا BY-M1 Pro

BY-M1 و BY-M1 Pro

BY-M1 و BY-M1 Proخب همانطور که از نام محصول یعنی میکروفون BY-M1 Pro مشخص است این نسخه پرو Pro از محصول قبلی است. پس تا حدودی می‌توان در همین جا متوجه شد که قرار است BY-M1 را با کمی به روز رسانی در دست بگیریم. خب این به روز رسانی‌ها دقیقاً چه ویژگی‌هایی را شامل می‌شوند؟ اجازه بدهید به خصوصیات اساسی آن اشاره کنیم.

همانطور که گفتیم با یک لاوالیر Lavalier با الگوی قطبی اُمنی‌دایرکشنال Omnidirectional طرف هستیم. کابل همان 6 متری TRRS با جک 3.5 میلی‌متری است. محدوده فرکانسی Frequency Range از 65 هرتز تا 18 کیلوهرتز و سیگنال به نویز 78dB است. امپدانس هم یک کیلو اُهم است.

تفاوت‌های اساسی BY-M1 و BY-M1 Pro

BY-M1 و BY-M1 Proهمانطور که در ویژگی‌های هر دو میکروفون مشخص است تفاوتِ چندانی بین این دو مدل نیست. البته از نام این دو میکروفون هم می‌توان تشخیص داد که در BY-M1 Pro شاهدِ یک تغییرات جزیی خواهیم بود.

از نظر کیفی و مشخصاتِ صوتی فقط شاهد یک بهبود در سیگنال به نویز در ورژن پرو هستیم. شما با BY-M1 Pro می‌توانید سیگنال‌های بیش‌تری را در حد 4 دسی‌بل بیش‌تر بازتولید کنید. در BY-M1 معادل 74 دسی‌بل و در BY-M1 Pro سیگنال به نویز S/N معادل 78 دسی‌بل است. تمام مشخصاتِ صوتی دیگر مشابه است.

BY-M1 و BY-M1 Pro

برخورداری BY-M1 Pro از -10dB مناسب برای محیط‌های شلوغ

BY-M1 و BY-M1 Proنکته دیگری که در واقع تفاوتِ اساسی بین دو میکروفون به حساب می‌آید، برخورداری BY-M1 Pro از یک دکمه جدید روی بدنه است. شما می‌توانید با فعال کردن سوییچ حذف صدای محیطی -10dB، حساسیت میکروفون را کاهش دهید. این امکان خصوصاً در محیط‌های شلوغ می‌تواند باعث ایزوله شدن ضبطِ صدا خواهد شد و صداهای محیطی را کاهش خواهد داد.

البته باید به امکانِ دیگری هم اشاره کرد که فقط در BY-M1 Pro فراهم است. همانطور که در تصویر قبل می‌بینید، یک درگاه 3.5 میلی‌متری هم برای اتصال هدفون فراهم است که می‌توان به مانیتورنیگ صدای در حال ضبط پرداخت.

کاربرد میکروفون BY M1 و BY M1 Pro

BY-M1 و BY-M1 Proبا توجه به اینکه فورم فاکتور هر دو میکروفون لاوالیر Lavalier است و الگوی قطبی 360 درجه omnidirectional، کاربردِ یکسانی را می‌توان از این دو انتظار داشت. شما می‌توانید در تولید محتواهای ویدیویی نظیر تولید پادکست‌های ویدیویی، محتواهای ویدیویی برای شبکه‌های اجتماعی و همچنین برای کانال‌های یوتیوب و آپارات به این میکروفون‌ها اعتماد کنید.

BY-M1 و BY-M1 Proفورم فاکتور یقه‌ای Lavalier در دو میکروفون بویا BY-M1 و BY-M1 Pro

اگر در محیط‌های شلوغ قصد تولید محتوا را دارید، بهتر است به BY-M1 Pro نظر داشته باشید. شما از طریق دکمه -10dB می‌توانید حساسیت را کاهش دهید و کیفیت صدای خودتان را در گوش مخاطب، بهبود ببخشید.

کاربردهای معمول BY M1 و پرو BY-M1

  • BY-M1 و BY-M1 Proضبط محتوای ویدیویی برای معرفی محصول و خدمات
  • تولید محتوای آنباکسینگ
  • تولید انواع محتوای آموزشی که نیاز به ضبط صدا از تمام جهات را دارید
  • جایگزین میکروفون هندزفری و گوشی برای مکالمات ویدیویی و صوتی با بهترین کیفیت صدا

سازگاری با انواع دستگاه‌ها

BY-M1 و BY-M1 Proمیکروفون‌های BY-M1 Pro و BY-M1 هر دو از اتصال TRRS با جک 3.5 میلی‌متری برخوردار هستند. در این صورت شما به هر دستگاه که این درگاه 3.5 میلی‌متری را دارد می‌توانید متصل شوید و نیاز به تنظیمات اضافی نخواهد بود.

BY-M1 و BY-M1 Proسازگاری BY-M1 و BY-M1 Pro با انواع دستگاه‌ها

هر چند امروزه شاهد این هستیم که برخی پرچم‌داران گوشی‌های هوشمند نظیر iPhone 13 از این درگاه پشتیبانی نمی‌کند، ولی مشخصاً 90 درصد تمام دستگاه‌ها از گوشی‌های موبایل گرفته تا لپ تاپ و دوربین‌های دیجیتال، با میکروفون‌های BY-M1 و BY-M1 Pro سازگارند.

BY-M1 و BY-M1 Proخب تا اینجا به زبان ساده تفاوت‌های بارز این دو میکروفون را به شما توضیح دادیم. اگر در جستجوی هر کدام از این دو میکروفون پرکاربرد هستید، کافی‌ست سری به دسته میکروفون سایت فروشگاه دیدنگار بزنید و به آسانی خرید خود را نهایی کنید.

مقایسه BY-M1 و BY-M1 Pro در یک نگاه

بعد از یک مقایسه در این بخش می‌خواهیم در یک جدول نگاهی گذرا با شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو میکروفون داشته باشیم.

BY-M1 و BY-M1 Pro

BY-M1 و BY-M1 Proمیکروفون BY-M1 یکی از پرفروش‌ترین‌های دنیای میکروفون‌ها است. این را مدیون قیمت بسیار پایین در کنار کیفیتِ مطلوبش دارد. به همین خاطر بویا تصمیم گرفت یک محصول به روز از آن نیز به بازار عرضه کند و امکاناتی دیگر به آن افزود که نتیجه نظراتی بود که کاربران از BY-M1 داشتند. در نتیجه BY-M1 Pro تولید شد که یک سوییچ حذف صدا -10dB به همراه شنیدن صدای در حال ضبط از طریق جک هدفون را برای کاربر فراهم کرد تا یک میکروفون تمام‌عیار یقه‌ای در این محدوده قیمت باشد.

نظر شما چیست؟ آیا این دو امکان کمکی به شما می‌کنند؟ تا به حال از محصولات بویا استفاده کرده‌اید؟ بهترین ویژگی این میکروفون‌ها چیست؟ لطفاً نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. اگر این مقاله برای شما کاراساز بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

میکروفون استودیویی

دسته بندی ها: