10 نکته برای عکاسی از محصولات برای افزایش فروش

عکاسی از محصولات

در این مقاله به 10 نکته خلاقانه و اساسی برای عکاسی از محصولات می‌پردازیم. نکاتی که برای تجربه یک عکاسی منحصر به فرد به شما کمک خواهد کرد.

اغلب عکاسان اصول اولیه عکاسی از محصولات را می‌دانند. یک سه‌پایه ، پس زمینه سفید و دوربین برای ثبت تصویر. اما آیا عکس‌های منحصر به فرد و عالی به همین شکل گرفته می‌شوند؟ جواب منفی است. عکس‌هایی که به شکل حرفه‌ای گرفته می‌شوند، برای استفاده بر روی مجلات معمولی و کالاهای معمولی نیستند و اغلب برای تبلیغ یک برند تجاری بزرگ و یا یک محصول عالی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما عکاسان این عکس‌ها همیشه سعی نمی‌کنند از قوانین پیروی کنند و گاهی با ساختار شکنی نتیجه‌ای بهتر بدست می‌آورند. اگر شما بیش از حد محتاط عمل کنید و توان خارج کردن سوژه از قاب را نداشته باشید، نمی‌توانید یک عکس منحصر به فرد را خلق کنید. اما اگر می‌خواهید واقعا در زمینه عکاسی از محصولات پیشرفت کنید و عکس‌های خیره کننده‌‍ای بگیرید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

1. محصولات معلق

امروزه نمایش محصولات به صورت معلق یک کار غیر معمول و عجیب نیست. بلکه روشی برای بهتر دیده شدن یک کالا است. معلق بودن محصولات می‌‍تواند خلاقانه باشد. محصول را از پهلو یا از بالا به یک جا وصل کرده و آن را معلق کرده و برای بستن آن نیز می‌توانید از طناب یا نخ استفاده کنید.

برای استفاده از این تکنیک هیچ محدودیتی ندارید و خلاقیت شما بهترین کمک شماست. سعی کنید از جهات مختلف عکس بگیرید و این کار را به شیوه‌های مختلفی انجام دهید. فقط باید به نورپردازی صحیح دقت داشته باشید که بسیار مهم است. برای مثال نمونه‌های زیر را ببینید و از آنها ایده بگیرید:

عکاسی از محصولات
عکاسی از محصولات
عکاسی از محصولات
عکاسی از محصولات

2. از زوایای عجیب و غیر معمول عکس بگیرید

معمولا عکاسان دوربین را دقیقا هم سطح چشم قرار می‌دهند. یعنی همان زاویه‌ای که در حالت عادی می‌بینیم. بعضی اوقات عکاسی از زوایای عجیب و غریب و غیر معمول می‌تواند جذاب باشد اما باید حواستان را جمع کنید، زیرا ممکن است ویژگی‌های یک محصول را تحریف کنید.

البته در بعضی مواقع، میزان مشخصی از تحریف و اغراق در کالا دقیقا همان چیزی است که شما می‌خواهید و یک نتیجه خلاقانه را به شما می‌دهد. در عکس‌های زیر چند نمونه تصویر را مشاهده می‌کنید که از زوایای غیر معمول گرفته شده‌اند:

عکاسی از محصول
عکاسی تبلیغاتی
عکس تبلیغاتی

3. عکاسی ماکرو را امتحان کنید

به خاطر داشته باشید که عکس‌های ماکرو باید در ارتباط با عکس‌های طبیعی محصول باشد و مورد استفاده قرار گیرد. با این حال آنها می‌توانند برای استفاده در مواردی مثل یک مجله، یک کاتالوگ و یا یک آگهی تبلیغاتی جذاب باشند. فقط در این مورد نیز باید به نورپردازی توجه ویژه‌ای داشته باشید تا کوچکترین جزئیات نیز در عکس ثبت شوند.

مقاله پیشنهادی
۱۶ نکته کاربردی در عکاسی ماکرو

عکس‌های زیر نمونه‌هایی عالی برای عکاسی از محصولات به صورت ماکرو هستند:

آموزش عکاسی تبلیغاتی
عکس تبلیغاتی

4. کاربردهای متفاوتی از محصولات را نشان دهید

یک کاغذ و یک خودکار بردارید و هر کاربردی که از محصول مورد نظر به فکرتان می‌رسد را یادداشت کنید. ممکن است در ابتدا تنها کاربردهای روزمره به ذهنتان برسد، اما در نهایت به ایده‌های جالبی خواهید رسید. حالا به فهرست خود نگاه کرده و قابلیت‌هایی که پتانسیل عکاسی را به صورت خلاقانه دارند انتخاب کنید.

همچنین ممکن است برای انجام این کار نیاز باشد وسایلی را از قبل آماده کنید و یا بعد از ثبت عکس به ویرایش آن بپردازید. این‌ها می‌توانند عکس شما را به عکسی فوق‌العاده و منحصر به فرد تبدیل کنند. در زیر چند نمونه از کاربردهای عجیب و متفاوت محصولات و ابزار را می‌بینید:

آموزش عکاسی از محصول

5. عکس را ویرایش کنید

ویرایش و ادیت به شیوه‌های متفاوت و خلاقانه به بهتر دیده شدن عکس شما کمک می‌کند. اگر خودتان توانایی آن را نداشته باشید که با نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ و یا ایلاستریتور کار کنید، احتمالا نیاز به استخدام یک گرافیست خواهید داشت.

مقاله پیشنهادی
معرفی چند لپ تاپ مناسب عکاسی برای حرفه‌ ای ها

عکس‌های زیر نمونه‌هایی از ویرایش در عکاسی از محصولات هستند:

6. یک پس‌زمینه جذاب ایجاد کنید

بسیاری از عکاسان محصولات، از یک پس‌زمینه سفید ساده و یا روش اضافه کردن محصول بر روی یک پس زمینه با نرم‌افزار استفاده می‌کنند. ایجاد یک پس زمینه جذاب و خلاقانه می‌تواند به بهتر دیده شدن و حتی بهبود اشکالات محصول شما کمک کند.

لایت بلاستر وسیله‌ای است که در ساخت بک‌گراند‌های خیره‌کننده به شما کمک می‌کند. چند نمونه از پس‌زمینه‌های خلاقانه را در عکس‌های زیر مشاهده کنید:

7. پس‌زمینه را در فوکوس نگه دارید

یک پس‌زمینه خارج از فوکوس می‌تواند سوژه را جدا کرده و مورد توجه بیشتری قرار دهد. اما گاهی ممکن است بخواهید غذایی را به همراه غذاهای مشابهش تبلیغ کنید. برای این کار غذای اصلی را جلوتر قرار داده و باقی غذاها را در پس‌زمینه بچینید، اما همچنان از عمق میدان مناسبی بهره بگیرید و باقی غذاها را واضح داشته باشید. این کار با بالا بردن عدد دیافراگم ممکن است.

مقاله پیشنهادی
مفهوم دیافراگم و کاربرد آن در عکاسی

چیدمان محصولات به شکل‌ها و ترتیب‌های مختلف در داخل پس‌زمینه، کمی خلاقیت از شما می‌طلبد. روش‌های مختلف چینش را امتحان کنید تا به نتیجه‌ای مطلوب برسید. در اینجا چند عکس عالی با فوکوس بر روی پیش‌زمینه و پس‌زمینه و عمق میدان مناسب و هوشمندانه را می‌بینید:

8. از بازتاب استفاده کنید

بازتاب می‌تواند عمق را به عکس اضافه کرده و حالت کسل کننده آن را از بین ببرد. الزاما نیازی نیست از یک آینه برای ایجاد بازتاب استفاده کنید. ویرایش نیز راه مناسبی برای بدست آوردن انعکاس است. انعکاس در آب نیز می‌تواند جالب باشد. در عکس‌های زیر تعدادی از همین نمونه‌ها آورده شده است:

9. از استندهای منحصر به فرد استفاده کنید

قرار دادن محصولات بر روی یک پایه منحصر به فرد، به افزایش جذابیت در عکس شما کمک زیادی می‌کند. می‌توانید از چیزهایی که به طور معمول به کار گرفته نمی‌شوند استفاده کنید. برای مثال یک جعبه یا یک میز قدیمی، روی یک سر و یا شکم انسان. به این ترتیب شما یک جایگاه عالی برای قرار دادن محصول خود ساخته‌اید. عکس‌های زیر نمونه‌هایی از این استندهاست:

10. اضافه کردن شخصیت

از شخصیت‌های انسانی در کار خود استفاده کنید و یا داستانی بسازید که محصول را در بر گیرد. از مشتری خود بپرسید که چه چیزی این محصول را از سایر رقبا متمایز می‌کند. آنگاه سعی کنید از عکس‌هایتان برای نشان دادن آن موضوع استفاده کنید. عکس‌های زیر نمونه‌هایی از شخصیت بخشیدن به عکس است:

حالا نوبت شماست. آیا ایده‌ای برای عکاسی از محصولات دارید؟ با روشی برای بهتر دیده شدن محصول در عکس‌ها را می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ترفند عکاسی از محصولات ?

برای آموزش کامل مهارت های عکاسی صنعتی می توانید در دوره آموزش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی آموزشگاه دیدنگار شرکت کنید.

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.