آموزشگاه های عکاسی برتر جهان

فهرست محتوا پنهان کردن
20 مدرسه برتر عکاسی جهان را بشناسید

20 مدرسه برتر عکاسی جهان را بشناسید

در بعضی از نقاط جهان امکان آموزش عکاسی برای همه مهیا نیست و بعضی از افراد ممکن است برای یادگیری این هنر به کتاب‌ها، مقالات و یا دوره‌های آنلاین رجوع کنند. در گذشته نیز آموزشگاه یا دانشگاه اختصاصی برای پیشرفت مهارت‌های خاص نبوده و این دلیلی است که ما تعدادی از بهترین آموزشگاه های عکاسی برتر جهان را به شما معرفی کنیم. بیشتر این آموزشگاه‌ها که در این مقاله به معرفی آنها می‌پردازیم، دارای محوطه‌ی فیزیکی دانشگاهی هستند و همچنین امکان استفاده‌ی آنلاین در آن‌ها فراهم شده است. این آموزشگاه‌ها می‌توانند مدارک و تاییدیه‌های تحصیلی به شما ارائه دهند و امکان حفط ارتباط با آموزشگاه برای شما وجود دارد.

معرفی آموزشگاه های عکاسی

موسسه عکاسی نیویورک (The New York Institute of Photography )

این آموزشگاه در سال 1910 تاسیس شد و با بهره‌گیری از مدرسین عالی از سطح دنیا به پشتیبانی از هنر‌جویان خود پرداخت. هزینه‌های آموزشی این آموزشگاه خیلی گران نیست. مخصوصا اگر کیفیت آموزشی را با کالج و دانشگاه های استاندارد مقایسه کنید. در هر دوره‌ی آموزشی این آموزشگاه نیاز به دوربین ، لنز و کامپیوتر دارید. انتخاب چندین دوره‌ی آموزشی در این آموزشگاه امکان استفاده از تخفیف را برای شما فراهم می‌آورد. در پایان دوره‌ی آموزشی نیز به شما مدرک آموزشی دوره اهدا می‌گردد.


دانشکده طراحی پارسونز ( Parsons School of Design )

رتبه‌ی اول آموزشگاه هنر و طراحی در آمریکا به آموزشگاه پارسونز دیزاین تعلق دارد.
پارسونز یک مرکز آموزش برنامه‌ریزی شده با محوطه اصلی در شهر نیویورک است که در سال 1986 تاسیس شد. این مرکز اولین آموزشگاه در ایالات متحده بود تا برنامه‌هایی در زمینه‌هایی نظیر طراحی مد، طراحی داخلی، طراحی گرافیک و تبلیغات را ارائه دهد. دانش آموزان پارسونز تا آنجا که می‌خواهند بدانند که در زمینه انتخابی خود موفق هستند یاد خواهند گرفت. و آموزشگاه این مدارک را برای برنامه‌های grad، graduate و AAS ارائه می‌دهد.


مدرسه عکاسی ویوی ( Vevey School of Photography )

آموزشگاه های عکاسی

این مرکز هنرهای زیبا در سوئیس، یک آموزشگاه شناخته شده و بسیار محترم برای عکاسی و فعالیت در زمینه هنر است. دانش‌آموزان در آموزشگاه‌ ووی از برنامه درسی جامع و دقیق برخوردار هستند که رسانه‌های چاپی و الکترونیکی را پوشش می‌دهد. این آموزشگاه همچنین دوره‌هایی را برای هنرجویانی که می‌خواهند در کارگاه های عکاسی، آزمایشگاه ها و یا در فروش کار کنند، فراهم می‌کند.


کالج سلطنتی هنر ( Royal College of Art )

شما می توانید در این مرکز هنرهای لندن که در سال 1837 تأسیس شده است، یک مدرک کارشناسی ارشد بدست آورید. عکاسی یکی از دوره‌های اصلی تحصیلی در این دانشگاه برتر است. RCA یا همان Royal College of Art ، یک محیط انتقادی و آموزشی که در آن دانش آموزان می‌توانند به عنوان هنرمند پرورش داده شوند را فراهم کرده است.

تجهیزات پیشرفته، معلمان مشهور دنیا، سخنرانان مهمان و کلاس‌های تخصصی، آنچه را که هنرجویان برای آموزش عالی در هنرهای زیبا و عکاسی نیاز دارند، ارائه می‌دهند.

این تنها موسسه هنری و طراحی در سراسر جهان است که دانشجویان کارشناسی ارشد فلسفه، استاد هنر و دکترای فلسفه را تربیت می‌کند.


دانشگاه رایرسون ( Ryerson University )

در میان آموزشگاه های عکاسی در سراسر جهان ، دانشگاه رایرسون نیز یکی از معروف‌ترین مرکز‌های هنری کانادا است و در زمینه‌ هنر‌های زیبا در جهان شهرت دارد. این آموزشگاه هنرهای تصویری، تحصیلات تکمیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در رشته‌های مرتبط با فیلم، عکاسی و دیجیتال یکپارچه ارائه می‌دهد.

مطالعات عکاسی در Ryerson ، مطالعات تمام وقت است که چهار سال طول می‌کشد.


مدرسه‌ی موسسه هنر شیکاگو (School of the Art Institute of Chicago )

برنامه درسی دوره عکاسی بسیار وسیع است و موضوعاتی از فرمت‌های سنتی تصویر‌سازی به شیوه‌های مفهومی را پوشش می‌دهد. این مدرسه دارای برنامه آموزش تعاونی است که به دانش‌آموزان فرصتی برای تجربه کارآموزی در شیکاگو و شهرهای اطراف می‌دهد.

مدرک تحصیلی در این مرکز که یکی دیگر از آموزشگاه های عکاسی معتبر می‌باشد، لیسانس است. و دوره‌ها عبارتند از فیلم قطع بزرگ، مفاهیم رنگ، سیاه و سفید، نورپردازی ، عکاسی مد و عکاسی طبیعت.


دانشکده طراحی بین المللی کلن ( Köln International School of Design )

در میان آموزشگاه های عکاسی در سراسر جهان، دانشکده طراحی بین المللی کلن نیز زبان‌زد است. این مدرسه طراحی و هنر‌های زیبای کلن دوره های آموزشی را به صورت خاص در بخش عکاسی ارائه می‌کند. مهارت آموزی در حوزه‌ی عکاسی از اولویت‌های این موسسه است.


آکادمی دانشگاه هنر ( Academy of Art University )

این مدرسه هنر خصوصی در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا در سال 1929 تاسیس شد و برنامه های آموزشی و دوره‌های آنلاین را در زمینه‌های مختلف هنر و عکاسی ارائه می‌دهد. این مرکز بزرگترین مدرسه معتبر هنر و طراحی خصوصی در ایالات متحده است.

همچنین مدرک‌ها تا کارشناسی ارشد از هنر‌های زیبا و مدرک‌های پایه از دوره‌های جامع آنلاین موجود هستند و بسته به این که هنرجویان و دانشجویان به چه چیزی علاقه دارند، در محدوده‌ی مطالعات دانشگاهی تا هجده هزار دانشجو در آکادمی شرکت می‌کنند.


موسسه اروپایی طراحی ( Istituto Europeo di Design )

در اروپا نیز یکی دیگر از آموزشگاه های عکاسی بنام، موسسه اروپایی طراحی است. نام این مدرسه‌ بر می‌گردد به IED. این موسسه در سال 1966 در ایتالیا بنا نهاده شد. دانشجویان می‌توانند در 4 زبان و در 10 شهر متفاوت تحصیل کنند. شهر‌هایی اعم از بارسلونا، میلان، مادرید، رم و غیره. این یعنی یک مدرسه‌ی کاملا بین المللی. ارائه‌ی بورس تحصیلی و تحصیلات تکمیلی توسط این دانشگاه، عبارت است از طراحی مد، بازاریابی مد، سبک مد، سبک های مدرن، طراحی گرافیک، طراحی داخلی، طراحی جواهرات، طراحی تولید، طراحی صوتی، طراحی حمل و نقل و مطالعه در مورد عکاسی مد که باید در میلان لذت بخش باشد.


مدرسه عکاسی بین المللی Spéos در فرانسه ( Spéos International Photography School )

شاید نام مدرسه‌ی بین المللی اسپؤ را نیز شنیده باشید؛ یکی دیگر از آموزشگاه های عکاسی معتبر که در پاریس و لندن واقع شده است. در کلاس‌های آموزشی به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود. تمرکز این موسسه بر پرورش دانشجو‌ها با مهارت‌های بالای عکاسی و افزایش خلاقیت آن‌ها می‌باشد. هدف این دانشگاه نیز پاسخ‌گویی به تقاضا‌های بازار فعلی توسط آماده سازی دانشجویان خود است. دوره های Spéos به طور عمده در گروه های کوچک سازماندهی می‌شوند، تمرین های زیادی انجام می‌شود و تحت نظارت تیمی از متخصصین بسیار حرفه ای هستند. این مدرسه همه چیز را از سمینارهای تعطیلات آخر هفته تا به برنامه‌های کامل دو ساله ارائه می‌دهد.

برخی از مقالات مجله آموزش عکاسی دیدنگار


آکادمی هنرهای زیبای اروپا ( European Academy of Fine Arts )

در میان آموزشگاه های عکاسی ، آکادمی هنر‌های زیبای اروپا نیز یک دانشگاه قابل قبول و خوب است که شما می‌توانید موضوعات مختف هنری را به عنوان رسانه‌های جدید شامل نقاشی، سفالگری، محسمه سازی، سرامیک و عکاسی در این آکادمی یاد بگیرید. این مرکز یکی از آکادمی‌های خصوصی هنر می باشد. تمرکز این آکادمی بر به دست آوردن دانش و توسعه آن به صورت مداوم است که برای ایجاد هنر شگفت انگیز و انتقال آن به نسل‌های آینده ضروری است.


دانشکده هنرهای کاربردی سر جی جی ( Sir JJ School of Applied Arts )

در معرفی آموزشگاه های عکاسی معتبر جهان، نگاهی به کشور هندوستان می‌اندازیم. دانشگاه سر جی جی یکی دیگر از این مراکز معتبر است که در بمبئی هند واقع شده است. این دانشکاه رشته‌هایی مانند عکاسی ، طراحی‌های کامپیوتری و هنر‌های تجسمی را شامل می‌شود. فارغ التحصیلان این دانشگاه، گواهی تکمیل دوره دریافت می‌کنند.


دانشگاه زوکی ( Zokei University )

یکی دیگر از آموزشگاه های عکاسی در کشور ژاپن واقع است. در واقع همان دانشگاه زوکی ( Zokei ). زوکی به معنای خلق هنر و طراحی است و هنر مفهومی از اهداف این دانشگاه است. دانشگاه Zokei یکی از بهترین مدارس هنر‌های تجسمی در توکیو است که هنر عکاسی را به عنوان یک فرم سواد آموزی مطرح می‌کند و به همین ترتیب آموزش می‌دهد.


دانشگاه ایالتی کنت ( Kent State University )

دانشگاه ایالتی کنت در اوهایو، دوره عکاسی خبری را در قالب روزنامه نگاری به همراه یک دوره کارشناسی هنرهای زیبا در قالب عکاسی ارائه می‌دهد. در برنامه جامع مطالعه این دانشگاه، آموزش هنرهای لیبرال با ارائه استودیو در عکاسی دیجیتال منطبق است.

برنامه این دانشگاه ترکیبی از فرصت‌های یادگیری تجربی با دوره‌های طراحی گرافیک و چند رسانه‌ای است.


کالج مطالعات عکاسی ( Photography Studies College )

مدرسه‌ی عکاسی استرالیا، با ترکیبی از مطالعات تمام وقت و پاره وقت، کارگاه‌های آموزشی کوتاه و دوره های آنلاین، محلی برای آموزش عکاسی به سبکی حرفه‌ای است. دانشجویان می‌توانند خود را برای حرفه‌ی عکاسی آماده کنند و یا متخصصان عکاسی در این مجموعه می‌توانند مهارت عکاسی خود را افزایش دهند. این دانشکاه در قلب منطقه‌ی هنری ملبورن واقع شده است. دست آورد این دانشگاه موفق، فراهم کردن محیطی انگیزشی برای تحصیل در عکاسی است.


موسسه ملی طراحی ( National Institute of Design )

یکی دیگر از آموزشگاه های عکاسی در هندوستان، موسسه ملی طراحی است. این مدرسه در Ahmedabad هند دارای یک برنامه عکاسی مشهور در دو دوره تحصیلی 2 ساله و 4 ساله در رشته‌های مختلف است. زمینه‌های آموزشی که در این مجموعه وجود دارد، قابلیت تطبیق با نیاز هنرجو را داراست و براساس خواسته‌ی هنرجو در زمینه‌ی مهارتی خاص، برنامه‌ریزی می‌شود.


آکادمی ایتالیا ( Accademia Italiana )

این آکادمی در رم واقع شده است. دانشجویان با تجربه در زمینه‌ی عکاسی ، از این مجموعه فارق التحصیل شده‌اند. تصور کنید که یادگیری عکاسی ، هنر، مد و مهارت آموزی در یکی از این زمینه‌ها در کشوری باشد که مهد مد جهان است. این آکادمی یکی از بهترین مدارس عکاسی جهان و اروپاست.


دانشگاه هوستون ( University of Houston )

این دانشگاه دارای چندین شاخه است که در تگزاس، هوستون و سایر ایالات دارای نمایندگی است. دانشگاه هوستون بیش از 300 برنامه‌ی مختلف آموزشی ارائه می‌دهد و مجموعه‌ای هنری در زمینه‌ی طراحی، اجرا و عکاسی می‌باشد. در هر دانشکده بیش از 70 رشته وجود دارد. شهر بزرگ و پر جنب و جوش هوستون نیز فرصتی عالی برای یاد‌گیری و رشد را فراهم می‌کند. به علاوه این دانشگاه برای فارق التحصیلان خود، زمینه‌ی اشتغال را فراهم می‌سازد و ارتباط تنگاتنگی با صنایع دارد. همچنین پس از فارق التحصیلی به هنرجویان مدرک معتبر ارائه می‌شود.


دانشگاه کلرادو ( University of Colorado )

کوهای پر از سنگ در محوطه این دانشگاه به چشم می‌خورد، که باعث ایجاد یک پس زمینه خوب برای یکی از کالج‌های بزرگ هنر و علوم مرتبط با یک دانشگاه بزرگ ایالات متحده است.

طراحی رسانه، روزنامه نگاری، تبلیغات، فن‌آوری و هنر در کلاس‌های درسی برگزار میشه که کلاس

رشته های عکاسی از دسترسی به اتاق های تاریک، استودیو‌ها و دفاتر و همچنین 28 فضای نمایشگاه دانشجویی لذت می برند.


مدرسه عکاسی و چندرسانه ای ردچنکو ( Rodchenko School of Photography and Multimedia )

این مرکز دارای برنامه آموزشی سه ساله‌ای است که هنرجویان را در زمینه فیلم سازی ، عکاسی ، ویرایش و تدوین کاملا آماده می‌سازد. همچنین هنرجویان این مدرسه با تاریخ و تئوری عکاسی، رسانه‌ها و هنر معاصر و مدرن در میان سایر مطالعات آشنا می‌شوند. استادان این مدرسه نیز، هنرمندان، مربیان و منتقدان روسی و بین‌المللی هستند. همچنین کارگاه‌های آموزشی، سمینارها و سخنرانان مهمان، محیطی بسیار عالی و مناسب را برای هنرجویان فراهم آورده است.

دوره‌های جدید آموزش عکاسی در دیدنگار

آموزشگاه عکاسی دیدنگار ، پس از بررسی استاندارد‌های آکادمیک آموزش عکاسی در سراسر جهان،

در سال جدید دوره‌های آموزش عکاسی حضوری و آنلاین جدیدی را تدوین کرده است.

برای اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام کلیک کنید.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید.

مقاله آموزشگاه های عکاسی برتر جهان برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.