بهترین میکروفون برای تولید محتوا

بهترین میکروفون برای تولید محتوا

افرادی که در زمینه‌ تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی فعال هستند می‌دانند که به همان اندازه‌ که کیفیت تصویر در جذب مخاطب موثر است، کیفیت و وضوح صدا نیز فاکتوری حائز اهمیت می‌باشد. از این رو بسیاری از افرادی که به صورت حرفه‌ای در زمینه‌ تولید محتوای صوتی و تصویری فعالیت می‌کنند در تلاش هستند تا با انتخاب یک میکروفون باکیفیت به افزایش وضوح صدای محتواهای تولیدی بپردازند. برندهای مختلفی در زمینه‌ تولید میکروفون فعال هستند که مدل‌های مختلفی از میکروفون را برای کاربری‌های مختلف به بازار عرضه کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا بهترین میکروفون برای تولید محتوا را معرفی کنیم. البته پیش از آن لازم است تا ویژگی‌های یک میکروفون مناسب که برای تولید محتوا به کار می‌آید را بشناسیم. پس اگر تولید کننده محتواهای ویدیویی و صوتی جذاب هستید، حتما با ما همراه باشید.

ویژگی‌های بهترین میکروفون برای تولید محتوا

در هنگام خرید میکروفون فاکتورهای متعددی باید مورد بررسی قرار گیرد تا منجر به خرید یک محصول باکیفیت و کاربردی شود. از جمله عوامل مهمی که در انتخاب یک میکروفون باکیفیت حائز است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

الگوی قطبی

یکی از ویژگی‌های مهم در میکروفون‌ها الگوی قطبی آنها است. میکروفون‌ها دارای الگوی قطبی کاردیوئید، دوجهتی و تمام‌جهتی هستند که تفاوت آن‌ها در قابلیت دریافت سیگنال‌های صداست. به عبارت دیگر در هر یک از این الگوهای قطبی میکروفون قادر است صداها را از جهات خاصی دریافت کند و همین امر سبب می‌شود تا برای کاربری خاصی قابل استفاده باشد. میکروفون‌های کاردیوئید قادر به جذب صداهای منتشر شده از سمت روبرو هستند و از همین جهت برای آواز و یا ضبط صدای ساز گزینه‌ مناسبی به شمار می‌آیند. در مقابل میکروفون‌های تمام‌جهتی می‌توانند صداهای منتشر شده از تمامی جهات را دریافت کرده و برای ضبط صدای ارکستر مناسب هستند. میکروفون‌های دوجهتی نیز به واسطه‌ قابلیت جذب صدا از جلو و عقب می‌تواند برای مصاحبه گزینه‌ مناسبی باشد.

کیفیت صدا | بهترین میکروفون برای تولید محتوا

مهمترین عاملی که در هنگام انتخاب میکروفون باید مد نظر قرار گیرد کیفیت صدای آن می‌باشد. در هنگام انتخاب یک میکروفون باید به سراغ گزینه‌هایی رفت که قادر به ضبط صدا با دقت بالا و کمترین میزان نویز هستند. یک میکروفون مناسب برای تولید محتوای صوتی و تصویری باید بتواند صدایی طبیعی و شفاف تولید کرده و از وضوح بالایی برخوردار باشد.

پاسخ فرکانس

منظور از پاسخ فرکانس محدوده فرکانس‌هایی بوده که یک میکروفون قادر به ضبط آن‌هاست. بهترین میکروفون‌های که می‌تواند برای تولید محتوا استفاده شوند آن دسته از میکروفون‌هایی بوده که می‌توانند طیف وسیعی از فرکانس‌ها را بدون نویز ثبت کنند. پاسخ فرکانسی برای تولید محتوای ویدیویی و ضبط پادکست گزینه‌ بسیار مهمی به شمار می‌آید.

حساسیت میکروفون | بهترین میکروفون برای تولید محتوا

منظور از حساسیت میکروفون توانایی آن در ضبط صداهای پایین می‌باشد. هر چه حساسیت میکروفون بالاتر باشد، به منزله‌ آن است که می‌تواند صداهای ضعیف‌تر را نیز ضبط کند. این قابلیت به ویژه در هنگام ضبط صدای سازهای آکوستیک یا ضبط آوازهای ظریف حائز اهمیت می‌باشد.

میزان نویز

در هنگام خرید میکروفون باید به میزان نویزی که میکروفون در پس زمینه تولید می‌کند نیز توجه شود. یک میکروفون باکیفیت باید حداقل میزان نویز را تولید کند و همچنین قادر به خنثی کردن نویزهای خارجی نیز باشد. این ویژگی به ویژه برای تولید محتوا در محیط‌های پر سر و صدا حائز اهمیت است.

میکروفون

انواع میکروفون مناسب برای تولید محتوا

برای تولید محتوا می‌توان از مدل‌های مختلف میکروفون استفاده کرد که پرکاربردترین و بهترین این میکروفون‌ها، میکروفون‌های یقه‌ای، میکروفون‌های شاتگان و میکروفون‌های استودیویی می‌باشد. در بین این میکروفون‌ها انواع یقه‌ای طرفداران بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد؛ چرا که از کاربری آسانی برخوردار بوده و به واسطه اتصال به لباس، هر دو دست کاربر را برای تولید محتوا آزاد می‌گذارد. در ادامه به بهترین میکروفون‌های یقه‌ای که می‌تواند برای تولید محتوا مورد استفاده قرار گیرد می‌پردازیم.

بهترین میکروفون یقه‌ای برای تولید محتوا

میکروفون یقه‌ای اینوی مدل YW-001

بهترین میکروفون برای تولید محتوا

از جمله میکروفون‌های یقه‌ای باکیفیت برای امور تولید محتوا می‌توان به میکروفون یقه ای اینوی مدل YW-001 اشاره کرد. این میکروفون می‌تواند برای ضبط پادکست، تایپ صوتی، بازی‌های کامپیوتری، تهیه‌ گزارش و اموری از این دست مورد استفاده قرار گیرد. میکروفون یقه‌ای اینوی مدل YW-001 دارای وزن 20 گرم و ابعاد حدودا 1×1 سانتی‌متری بوده و به واسطه این وزن سبک و ابعاد مناسب در هنگام اتصال به یقه هیچ‌گونه کشیدگی و سنگینی بر روی لباس ایجاد نمی‌کند. این میکروفون دارای حساسیت 52 دسی‌بل بوده و از گسترده‌ داینامیک 5+ دسی‌بل برخوردار می‌باشد. درگاه اتصل این محدوده فرکانس پاسخگویی 30 تا 15000 هرتز و امپدانس خروجی 2200 اهم اشاره کرد.

میکروفن یقه‌ای بویا مدل BY-M1 | بهترین میکروفون برای تولید محتوا

میکروفن بویا مدل BY M1 BOYA

از دیگر میکروفون‌های یقه‌ای باکیفیت برای امور تولید محتوا می‌توان به میکروفن یقه‌ای بویا کد BY-M1 اشاره کرد. این محصول، یک میکروفون یقه‌ا‌ی کاندنسر یا خازنی بوده و از همین رو می‌تواند به دستگاه‌های مختلف اعم از دوربین، کامپیوتر، لپ‌ تاپ، موبایل و… متصل شود. این میکروفون دارای امپدانس خروجی 1000 اهم و محدوده فرکانس پاسخگویی 65 تا 18000 هرتز بوده و از حساسیت 30 دسی‌بل برخوردار می‌باشد. گستره داینامیک و نسبت سیگنال به نویز این میکروفون نیز 74 دسی‌بل برآورد شده است. منبع انرژی این میکروفون یک باتری داخلی با قابلیت شارژدهی مطلوب بوده و درگاه اتصال آن نیز یک جک 3.5 میلی‌متری می‌باشد.

میکروفن یقه‌ای بویا کد BY-M1 از الگوی قطبی تمام جهتی برخوردار بوده و همین امر سبب می‌شود تا تمامی صداهای محیط را با کیفیتی بالا و میزان نویز کم دریافت و ضبط کند. از دیگر ویژگی‌های این میکروفون می‌توان به فیلتر نرم‌کنندگی صدا، وزن 300 گرمی، ابعاد 60×1.5 سانتی‌متری، کیف محافظ و گیره‌ اتصال اشاره کرد. این میکروفون می‌تواند برای تولید محتوا، تولید پادکست، سخنرانی و اموری از این دست مورد استفاده قرار گیرد.

میکروفون بی‌ سیم یقه‌ای مدل J11 LIGHTNING

بهترین میکروفون برای تولید محتوا

میکروفون بی‌ سیم یقه‌ای مدل J11 LIGHTNING یکی دیگر از میکروفون‌های مناسب برای تولید محتوا بوده که از قابلیت اتصال به انواع گوشی آیفون، تبلت‌های اپل و لپ‌ تاپ‌هایی که به درگاه USB لایتنینگ مجهز شده‌اند برخوردار است. این میکروفون دارای ابعادی در حدود 4×11 سانتی‌متر بوده و وزنی در حدود 5 گرم دارد. همین امر سبب می‌شود تا در هنگام اتصال آن به لباس سنگینی و کششی ایجاد نکند. میکروفون بی‌ سیم یقه‌ای مدل J11 LIGHTNING یک میکروفون کاندنسر لاوالیر الکتریکی بوده که درگاه‌های گیرنده و فرستنده‌ آن به شکل پورت‌های لایتنینگ در نظر گرفته شده است. فرکانس پاسخگویی این میکروفون بین 20 تا 20000 هرتز بوده و از حساسیت 37 دسی‌بل برخوردار است. نسبت سیگنال به نویز این میکروفون نیز 64 دسی‌بل برآورد شده است. جهت شارژ این میکروفون یک کیس شارژ همراه آن ارائه شده که می‌تواند ظرف مدت 50 دقیقه میکروفون را به شارژ 100 درصدی برساند. کیس شارژ میکروفون نیز می‌تواند با استفاده از شارژر گوشی‌های موبایل شارژ گردد.

میکروفون بی‌ سیم یقه‌ای مدل J11 LIGHTNING دارای فیلتر نرم‌کنندگی صدا بوده و از برد عملکرد 20 متری و مدت زمان شارژدهی 7 ساعته برخوردار است. الگوی قطبی تمام جهتی این میکروفون نیز سبب می‌شود تا بتواند صداها را از تمامی جهات به یک اندازه و با کیفیت بالا دریافت کند. لازم به ذکر است که به واسطه‌ این الگوی قطبی، این میکروفون را می‌توان در محیط‌های شلوغ و در هنگام وزش باد نیز مورد استفاده قرار داد؛ چرا که قابلیت حذف نویز آن بسیار بالاست.

میکروفون

بهترین میکروفون ارزان برای تولید محتوا

میکروفن یقه‌ای جیتک مدل GT-M1

بهترین میکروفون برای تولید محتوا

اگر برای تولید محتوا به دنبال یک میکروفون باکیفیت هستید اما بودجه‌ محدودی داشته و نمی‌توانید هزینه‌ زیادی برای خرید آن صرف کنید می‌توانید به سراغ میکروفن یقه‌ای جیتک مدل GT-M1 بروید. این میکروفون یک میکروفون خازنی یا کاندنسر بوده که قابلیت اتصال به انواع دستگاه‌ها از جمله دوربین، کامپیوتر، موبایل و… را دارد. فرکانس پاسخگویی میکروفن یقه‌ای جیتک مدل GT-M1 65 تا 18000 هرتز بوده و حساسیت و نسبت سیگنال به نویز آن 30 دسی‌بل برآورد شده است. این میکروفون از طریق جک 3.5 میلی‌متری به دستگاه مربوطه متصل شده و از آن تغذیه می‌کند.

میکروفن یقه‌ای جیتک مدل GT-M1 مجهز به فیلتر نرم‌کنندگی صدا بوده که همین امر سبب می‌شود صدای ضبط شده از کیفیت بالا و نویز کمی برخوردار باشد. این محصول وزنی در حدود 88 گرم داشته و ابعاد آن در حدود 13×9 سانتی‌متر می‌باشد. این ابعاد کوچک و وزن سبک سبب می‌شود تا در هنگام اتصال میکروفون به لباس کشیدگی و سنگینی در لباس ایجاد نشود.

میکروفون یقه‌ای بی‌ سیم مدل K35

بهترین میکروفون برای تولید محتوا

از دیگر میکروفون‌های ارزان قیمت اما باکیفیت موجود در بازار که می‌تواند برای تولید محتوا استفاده شود می‌توان به میکروفون یقه‌ای بی‌ سیم مدل K35 اشاره کرد. این میکروفون همانطور که از عنوان آن نیز مشخص است دارای عملکردی بی‌سیم بوده که یک قسمت آن با استفاده از پورت AUX به اسپیکر یا موبایل متصل شده و میکروفون اصلی با استفاده از گیره به لباس متصل می‌گردد. وزن این محصول در حدود 60 گرم بوده و در ابعاد 12×8 سانتی‌متر طراحی شده است. همین وزن سبک و ابعاد کوچک بوده که نه‌تنها حمل و جابه‌جایی آن را آسان می‌کند، بلکه سبب می‌شود تا در تمامی شرایط بتوان آن را مورد استفاده قرار داد.

میکروفن یقه‌ای بی‌ سیم مدل K35 دارای فرکانس پاسخگویی 100 هرتز بوده و از حساسیت 100 دسی‌بل برخوردار می‌باشد. نسبت سیگنال به نویز این میکروفون نیز 20 دسی‌بل برآورد شده است. میکروفن یقه‌ای بی‌سیم مدل K35 مجهز به یک باتری داخلی برای میکروفون و یک باتری داخلی برای گیرنده بوده که با هر بار شارژ کامل می‌تواند تا 5 ساعت شارژدهی داشته باشد. لازم به ذکر است که عملکرد صحیح میکروفون در گرو وجود حداکثر فاصله 10 متری بین گیرنده و میکروفون است.

میکروفون

بهترین میکروفون برای تولید محتوا از نظر شما کدام است؟

افرادی که در زمینه‌ تولید محتوا فعالیت می‌کنند می‌دانند که به همان اندازه‌ که کیفیت تصویر در جذب مخاطب موثر است، کیفیت صدا نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. از این رو همواره در تلاشند تا در هنگام تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها از تجهیزات صوتی و تصویری باکیفیتی مانند دوربین‌های باکیفیت و میکروفون‌های مرغوب استفاده کنند. برندهای مختلفی در زمینه‌ تولید میکروفون فعال هستند که بسیاری از آن‌ها می‌توانند برای تولید محتوا مورد استفاده قرار گیرند. در بین میکروفون‌های موجود در بازار انواع یقه‌ای و رومیزی گزینه‌های مطلوب‌تری برای تولید محتوا می‌باشند.

از نظر شما کدام نوع و برند از میکروفون‌ها می‌توانند برای تولیدکنندگان میکروفون بهترین گزینه باشند؟ آیا تا به حال تجربه استفاده از میکروفون‌های بی‌کیفیت و نامناسب را داشته‌اید؟ مهم‌ترین نکته موقع خرید بهترین میکروفون برای تولید محتوا به نظرات چیست؟ امیدواریم این مقاله برای شما راهگشا باشد. اگر آن را دوست داشتید، حتما برای دوستانتان هم بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.