پیش زمینه در عکاسی را بهتر بشناسید : چگونه تصاویر جذاب‌تری ثبت کنیم ؟

من عاشق عکاسی از پیش زمینه از مناظر vista landscapes ( یک مکان در ویرجینیای غربی، ایالات متحده‌ی آمریکا ) هستم، اما مدت زیادی طول کشیده است تا چیزهایی را پیدا کنم که به من در این راه کمک کند یا چیزهایی که لازم است فراموش کرده و هرگز از آنها استفاده نکنم. من هنوز فکر نمی‌کنم که بر این موضوع تسلط یافته‌ام، اما واقعاً از چالش بیرون رفتن و یافتن پیش زمینه‌های قدرتمند لذت می‌برم.

در این مقاله، می‌خواستم چیزهایی که معتقدم بیشترین تأثیر را در شناخت بهتر پیش زمینه در عکاسی دارند و به شما کمک می‌کند تا تصاویر جذاب‌تری ثبت کنید را به اشتراک بگذارم. پس همراه من باشید …

پیشنهاد نویسنده : ۱۰ کاری که به عنوان یک عکاس در خانه می‌توانید انجام دهید !

پیش زمینه در عکاسی

پیش زمینه ها می‌توانند یک صحنه معمولی را شگفت آور جلوه دهند و با چند نکته و ترفند ساده، می‌توانید با تجهیزاتی که از قبل در اختیار دارید، عکس‌های خود را بهبود بخشید. من تمایل دارم که آنها را با یک لنز زوم اولترا واید که از فاصله کانونی 14 تا 30 میلی متر پشتیبانی می‌کند و روی دوربینم یعنی نیکون Z7 عکاسی کنم، اما انتهای 24 میلی متری در لنز 24-70 میلی متری برای این منظور برای من بسیار بهتر است.

بنابراین، چگونه می‌توانم به دنبال پیش زمینه های خوب برای عکاسی باشم ؟

دوربین خود را به سمت پایین بگیرید

هنگام استفاده از لنزهایی با زاویه دید عریض و عکاسی از پیش زمینه ، بسیار مهم است که دوربین را به سمت پایین نگه دارید. من به صورت عمودی عکاسی می‌کنم و مانند این تصویر از زوایای بالایی سوژه را بسیار بهتر می‌توانم ببینم.

پیش زمینه در عکاسی

هنگام عکاسی ارتفاع را در نظر بگیرید

عکاسی در ارتفاعات مختلف تأثیر بسیار زیادی در نتیجه یک صحنه دارد. همچنین با اتصال قسمت پیش زمینه و فاصله تا سوژه‌ی نهایی، به بهتر دیده شدن آن نیز کمک خواهید کرد.

استفاده از خطوط هدایتگر

با پیش زمینه های ساده در عکاسی شروع کنید

مانند اکثر موارد عکاسی، سادگی بهترین راه برای شروع کار است. من فکر می‌کنم این مسئله حتی در پیش زمینه نیز مهم است، چرا که تمایل دارید تصویری را از پایین به بالا بخوانید. من در ساعت آبی صبحگاهی به سمت این پیش زمینه یخ زده در ایسلند جذب شدم.

پیشنهاد نویسنده : سیستم ناحیه‌ای عکاسی انسل آدامز چیست؟

الگوها در پیش زمینه و پس زمینه و میان زمینه

در مورد الگوها بیشتر فکر کنید

الگوها در پیش زمینه عالی به نظر می‌رسند. به دنبال الگوهای تکرار شده در چمن، سنگ، شن و ماسه یا هر چیز دیگری باشید که عکاسی می‌کنید.

چیزهای خاص را پیدا کنید

نوع مورد علاقه من از پیش زمینه‌های قدرتمند مواردی هستند که در آن شما به چیزی خاص برای متمایز شدن عکستان نیاز دارید. ممكن است شاخ و برگ‌هایی مانند این سرخس یا صخره‌ای باشد كه از آن بیرون می‌رود. مراقب محیط اطراف باشید و مطمئن شوید که هیچ نکته‌ای برای حواس پرتی وجود ندارد.

میان زمینه در عکاسی

میان زمینه هم اهمیت بسیار زیادی دارد

پیش زمینه را به فاصله‌ی بین آن تا سوژه‌ی نهایی وصل کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردم ارتفاعی که شما در آن عکاسی می‌کنید می‌تواند تفاوت بزرگی را در این موارد ایجاد کند. در مورد اتصال پیش زمینه از طریق میان زمینه تا سوژه نیز بهتر است کمی فکر کنید.

پیش زمینه در عکاسی

این ویدئو را در قسمت پایین مشاهده کنید تا در مورد چگونگی استفاده از پیش زمینه‌های تاثیر گذار در عکاسی بتوانید بیشتر الهام بگیرید.

https://youtu.be/FJhhJahGG7U

پیشنهاد نویسنده : چگونه از خطوط هدایتگر در عکاسی استفاده کنیم؟

امیدوارم مقاله ” پیش زمینه در عکاسی را بهتر بشناسید : چگونه تصاویر جذاب‌تری ثبت کنیم ؟ “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !