سیگما یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین تولیدکننده‌های لنز دوربین، به‌تازگی از جدیدترین لنز خود با یک فاصله کانونی تقریبا فراگیر و محبوب رونمایی کرد. لنز سیگما 70-24 میلی‌متر با نام کامل Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN، نسخه‌ی دوم این کمپانی در سری جدید لنزهای خود برای دوربین‌های فول فریم است.

اولین لنز سیگما از این سری، سیگما 24-14 میلیمتر با دیافراگم F2.8 بود.

ویژگی سری جدید لنز سیگما چیست؟

طراحی فوق‌العاده‌ی سیگما در این لنزها، علاوه بر تعادل بیشتر، ابعاد کوچک‌تر و همچنین وزن کمتر، توانسته است دنیایی جدید از وضوح و بزرگ‌نمایی ایده آل را برای عکاسان فراهم کند. این لنزها همچنین در شرایط مختلف نوری عملکردی بی‌نقص از خود به نمایش گذاشته‌اند.

سیگما به کمک پوشش‌های چند لایه‌ی انحصاری این کمپانی با نام ( Super Sigma ) و با فناوری پوشش‌های نانو توانسته است تا بالاترین وضوح را در کنار کاهش نورهای مزاحم برای عکاسان فراهم کند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
کمپانی الیمپوس تعطیل نخواهد شد

سال‌ها است لنزهای سیگما عملکردی بی‌نقص در مواجهه با گرد و غبار و لکه داشته‌اند و این لنزهای سری جدید نیز کاملا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی پایدار بوده و دارای سیستم ضد گرد و ضد لک می‌باشند. لنز سیگما 70-24 میلی‌متر دارای قفل زوم کاربردی بر روی بدنه‌ی خود است تا عکاسان پس از رسیدن به زوم مورد نظر، به اشتباه و با برخورد دست، این تنظیمات را تغییر ندهند.

به کمک طراحی فنی فوق‌العاده‌ی سیگما، رینگ‌های روی لنز و همچنین قفل زوم در راحت‌ترین فرم ممکن برای عکاسان تعبیه شده است.

حداقل فاصله‌ی فوکوس این لنز جدید سیگما، 18 سانتیمتر می‌باشد و این لنز دارای حداکثر بزرگنمایی 2.9 در حالت واید و 4.5 در حالت تله است. از دیگر ویژگی‌های این لنز می‌توان به دیافراگم 11 تیغه‌ای و قفل کاربردی هود لنز نیز اشاره کرد.

لنز سیگما 70-24 میلی‌متری

سیگما در رابطه با لنزهای این سری خود اعتقاد دارد که آنها از بهترین تولیدات سال‌های اخیر بوده و همچنین با استفاده از تکنولوژی انحصاری 3 عدسی سیگما، نویز و حتی انحرافات کروماتیک را به حداقل رسانده است.

سیگما همچنین اعتقاد دارد این لنزها موجب می‌شوند تا عکاس در تمامی بخش‌های فریم خود حتی در باریک‌ترین حاشیه‌ها نیز تصویری یکنواخت و نوری هماهنگ را شاهد باشد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
مقایسه چشم انسان و دوربین : تفاوت این دو در چیست ؟

باید منتظر ماند تا عملکرد حقیقی این لنز را در میدان عمل و با گذشت چند ماه از عرضه‌ی آن مشاهده کرد و نظر عکاسان حرفه‌ای در زمینه‌ی کاربردهای آن را بررسی نمود. اما آنچه از شواهد و سوابق سیگما پیدا است، ورود یک لنز قدرتمند برای دوربین‌های فول فریم قطعی است.

خریدانواع لنزدوربین

دسته بندی ها: