در حالی که کمتر از 6 ماه از یک صد سالگی کمپانی قدرتمند ژاپنی الیمپوس می‌گذرد، شایعاتی نه چندان خوشایند در رابطه با تعطیلی این تولید کننده قدرتمند دوربین و تجهیزات فیلمبرداری به گوش می‌رسید. خبری که بیش از هر چیز با کاهش پی‌در‌پی سهام این شرکت در گزارش‌های مالی سال‌های 2018 و 2019 قوت می‌گرفت. کمپانی الیمپوس که به تازگی از چند مدل دوربین پرچمدار خود در رده‌های مختلف رو نمایی کرده بود؛ اما به سرعت به این اخبار واکنش نشان داده و آن را رد کرد.

آیا تعطیلی الیمپوس محتمل است؟

کمپانی الیمپوس قراردادهای همکاری مهمی در سال‌های اخیر با برخی برندها همچون پاناسونیک و شارپ به امضا رساند که همگان از آن به عنوان راهکاری برای برون رفت از چالش‌های مالی این کمپانی نام می‌بردند. ضمنا قبل از شایعه‌ی تعطیلی الیمپوس، این کمپانی سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای در زمینه‌ی تولید دوربین‌های فول فریم انجام داد و نیز اعلام کرد که همچنان و برای دوره‌ای طولانی از دوربین‌های قدیمی 3/4 خود پشتیبانی می‌کند.

اما هیچ کدام از این تحرکات باعث نشد تا این کمپانی بتواند در 8 گزارش مالی 3 ماهه‌ی اخیر خود، حتی اندکی رشد در سهم بازار را تجربه کند. این روند تا جایی ادامه یافت که در یکسال اخیر افت 17 درصدی سهام بخش تصویر این کمپانی بهترین نتیجه بود.

اخبار تعطیلی کمپانی الیمپوس از کجا آغاز شد؟

شایعات بخش جذابی از دنیای فناوری است که در بازار دوربین‌ها نیز بسیار قدرتمند و پرطرفدار است. به همین دلیل وبسایت‌هایی که با عنوان رومرز ( Rumors ) فعالیت می‌کنند، همیشه خبرهایی جنجالی اما به‌روز از محصولات جدید و تحولات برندهای برتر منتشر می‌کنند. وبسایت معتبر PhotoRumors اولین بار خبر از تعطیلی الیمپوس داد.

خبری که به سرعت و حتی در همین وبسایت نیز تکذیب شد و بیانیه‌ی رسمی کمپانی الیمپوس منتشر گردید.

در این خبر رسمی آمده است : الیمپوس همچنان به کاوش در فناوری‌های جدید ادامه خواهد داد و با سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه‌تر، چالش‌های موجود را برطرف خواهد کرد.

در این خبر همچنین آمده است : کمپانی الیمپوس به‌زودی دامنه‌ی گسترده‌ای از دوربین‌های مبتدی تا حرفه‌ای و همچنین لنزهای دوربین وابسته به آن را به بازار عرضه می‌کند.

پس آن گونه که تا بدین جای کار مشخص شده است، علاقه‌مندان به این کمپانی هنوز می‌توانند امیدوار باشند تا این اخبار که امروز در حد شایعه بیان شده است، صحت نداشته باشد و همچنان بتوانند از دوربین‌های پیشتاز این برند و البته محصولات قدیمی‌تر خود با به‌روز رسانی‌های جدید، بهره‌مند باشند.

دسته بندی ها: