کنون احتمالا در حال توسعه سنسوری با سیستم فوکوس خودکار Quad Pixel است تا آن را جایگزین سیستم Dual Pixel کند. پتنت یا ثبت اختراع جدید کنون، یک سنسور را نشان می‌دهد که در آن هر پیکسل به دوقسمت تقسیم نشده، بلکه به چهار قسمت تقسیم می‌شود.

کنون 70D اولین دوربین مجهز به سیستم فوکوس خودکار Dual Pixel بود که در سال 2013 معرفی شد. در سنسور این دوربین هر پیکسل به دو ناحیه حساس به نور تقسیم می‌شد. از آنجا که هر نیمه به طور مستقل نور را از طریق میکرو لنز (microlenses) مجزا دریافت می‌کند، سیگنال‌های نوری را می‌توان برای جمع‌آوری اطلاعات مورد تحلیل قرار داد.

نتیجه این فرآیند یک سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز بسیار قدرتمند است که فوکوس اتوماتیک سریع و دقیقی را برای هر دو حالت عکس و ویدیو فراهم می‌کند.

به گزارش کنون نیوز: ” در حال حاضر کمپانی کنون برای دوربین‌های خود از سنسورهایی با فوکوس خودکار Dual Pixel استفاده می کند. اما اگر شما تا به حال از EOS R یا EOS M استفاده کرده باشید، این سنسورها بر روی یک خط افقی و تنها در یک جهت کار خواهند کرد و در جرکت 90 درجه به مشکل خواهید خورد. “

اما طراحی جدید سنسورهای کنون این موضوع را حل خواهند کرد. به نظر می رسد که این فنواوری جدید روی یک سنسور 20.7 مگاپیکسلی، حدود 83 میلیون نقطه تشخیص فوکوس قرار می‌دهد.

سیستم فوکوس خودکار Quad Pixel

اندازه هر پیکسل ۴ میکرومتر است که عرض آن حدود 22 میلی متر (5525 × 3725) است. یا به عبارت دیگر اندازه یک حسگر APS-C می‌باشد.

سیستم فوکوس خودکار Quad Pixel
سیستم فوکوس خودکار Quad Pixel

کنون ممکن است برای بهبود سیستم فوکوس خودکار به کاهش تراکم پیکسلی سنسورها فکر کند.

برخی از آخرین اخبار دنیای عکاسی
بررسی دوربین کانن Canon R6 Mark II
معرفی دوربین سونی Sony ZV-1F
بهترین دوربین های بدون آینه 2022
ورود دوربین سونی Sony A7rV به بازار در 26 اکتبر؟

کنون از تکنولوژی 180 نانومتری برای سنسور APS-C استفاده می کند. این برای یک سنسور 20 مگاپیکسلی خوب است اما باعث از بین رفتن اثر مثبت و کارایی پیکسل‌ها می‌شود.

این مساله تنها در صورتی اهمیت دارد که ما واقعا حسگرهایی با فوکوس خودکار Quad Pixel را در آینده ببینیم.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله آیا کنون سیستم فوکوس خودکار Quad Pixel را جایگزین Dual Pixel می‌‎کند؟ برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: