مقدمه : با این حال که تنها چند ماه از معرفی دوربین نیکون Z50 به بازار نمی‌گذرد، این کمپانی دوربین کراپ فریم بدون آینه دیگری را آماده‌ی ورود به بازار می‌کند. دوربین نیکون Z70 ( Nikon Z70 ) دومین دوربین این غول دنیای تصویر در این رده است. نیکون قصد دارد با ورود این دوربین، بازار پربار خود در دوربین‌های فوق حرفه‌ای را به سایر گروه‌ها نیز توسعه دهد.

هر دو مدل نیکون Z6 و Z7 توانستند تحسین منتقدین و عکاسان سراسر دنیا را به‌دست آورند و این کمپانی در نظر دارد تا با Z50 و دوربین Nikon Z70 این موفقیت را در بازار عکاسان نیمه‌حرفه‌ای نیز تکرار کند.

تا امروز از دوربین نیکون Z70 چه می‌دانیم؟

به‌رسم سایر محصولات تازه وارد در دنیای عکاسی، اطلاعات زیادی از دوربین Nikon Z70 به بیرون درز نکرده است و دانسته‌های ما تنها محدود به وب‌سایت‌هایی است که به شایعات و اخبار داغ این بازار می‌پردازند.

اما آنچه مشخص است این که نیکون قطعا قصد دارد دوربینی ارتقا یافته و با برتری‌های قابل تامل نسبت به Z50 را به بازار عرضه کند. Z50 که در نوامبر 2019 به بازار عرضه شد، اولین دستگاه بدون آینه‌ی کراپ سنسور نیکون بود. دوربین نیکون Z70 یک Mirrorless مجهز به سنسور ارتقا یافته از نوع ( APS-C ) می‌باشد.

در واقع می‌توان از شایعات منتشر شده از سایت‌هایی همچون Nikon Rumors و New Camera دریافت که این دوربین در جایی بالاتر از Z50 و قطعا پایین‌تر از فول فریم‌های Z6 و Z7 قرار خواهد گرفت. قدرت عکاسی آن قطعا باید بیشتر از 21 مگاپیکسل نیکون Z50 باشد. تحقیقات اخیر نیکون بر روی سنسورهای 24 و 26 مگاپیکسلی این کمپانی باعث شده است تا بسیاری اعتقاد داشته باشند دوربین Nikon Z70 باید قدرت عکاسی‌ای در این حدود داشته باشد.

سیستم ارتقا یافته‌ی اتوفوکوس در دوربین Z50 به کمک نسل جدید پردازنده‌ی تصویر EXPEED7 قطعا در دوربین نیکون Z70 نیز تکرار خواهد شد. از نظر عملکرد عکاسی به ویژه در قابلیت عکاسی پیوسته نیز قطعا دوربین Nikon Z70 جایگاهی بهتر از Z50 خواهد داشت.

به نظر می‌آید نیکون که سال 2019 را با فوق حرفه‌ای‌های DSLR خود تحت تاثیر قرار داده بود، قصد دارد بازار 2020 را با دوربین‌هایی تصاحب کند که دایره‌ی گسترده‌ای از مصرف کنندگان مبتدی تا نیمه حرفه‌ای را پوشش می‌دهد. البته باید به خاطر داشت که این اقدام نیکون کاملا منطقی بوده زیرا این خلأ همواره در میان سری دوربین‌های این کمپانی وجود داشته است.

در هر حال باید تا 3 ماهه‌ی آخر 2020 انتظار کشید تا این عضو جدید پس از چند نمایشگاه معتبر عکاسی، به بازار عرضه شود؛ اما نیکون اثبات کرده است که به ویژه در سال‌های اخیر، محصولاتی را به بازار عرضه می‌کند که تحسین برانگیز هستند.

قطعا با دریافت اطلاعات تکمیلی و به ویژه مشخصات فنی دوربین نیکون Z70 این صفحه به‌روزرسانی خواهد شد.

خریدانواع دوربین عکاسی

دسته بندی ها: