کمپانی‌های سازنده‌ی دوربین لایکا و الیمپوس دوره‌های آموزش و گفتگوی رایگان و مجازی برای عکاسان در دوران همه گیری ویروس COVID-19 ( کرونا ویروس ) ارائه می‌دهند. بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز هم اکنون این روند را پیش گرفته و در حال ارائه‌ی دوره‌های مختلف رایگان هستند تا تمام مردم بتوانند از آنها در خانه استفاده کنند؛ برای مثال کمپانی نیکون هفته‌ی گذشته تمامی کلاس‌های آموزش عکاسی آنلاین خود را تا پایان ماه آوریل به صورت رایگان در دسترس همه قرار داد.

الیمپوس نیز برنامه‌ای به نام Home With Olympus Sessions را شروع کرده که مردم و کاربران عادی را به متخصصان و مهندسان شرکت متصل می‌کند.عکاسان می‌توانند برای جلسات گروهی یا انفرادی ثبت نام کرده و سؤالات خاص خود را بپرسند و بازخورد بگیرند. همچنین، کاربران با شرکت در این جلسه‌ها می‌توانند دانش خود درباره‌ی محصولات و دوربین‌های الیمپوس را افزایش دهند.

جلسات گروهی نهایتا با شش نفر برگزار خواهد و موضوع مشترکی همچون مدلی خاص از محصولات شرکت یا سبکی خاص از عکاسی، مثل عکاسی طبیعت یا عکاسی زیر آب را پوشش می‌دهد. اما تعداد محدودی می‌توانند در این دوره‌ها ثبت نام کنند، بنابراین اگر علاقه مند هستید، برای نام نویسی به وب‌سایت الیمپوس مراجعه کنید.

پیشنهاد نویسنده : جنگ مگاپیکسل‌ها ادامه دارد، احتمال معرفی گوشی هوشمندی با دوربین ۱۹۲ مگاپیکسلی در ماه آینده !

در همین حال، لایکا نیز مجموعه‌ای از مباحث رایگان آنلاین را به سرپرستی عکاسان مشهور، موسیقیدانان، بازیگران و دیگر افراد مشهور اجرا می‌کند. این جلسات طی چند هفته‌ی آینده اتفاق می‌افتد و در تاریخ 12 آوریل آغاز خواهد شد. عکاسانی مثل جنیفر مک کلور ( Jennifer McClure ) و خوان کریستوبال کبو ( Juan Cristóbal Cobo ) در مورد شیوه عکاسی خود در دوران قرنطینه صحبت خواهند کرد، مگی استبر ( Maggie Steber ) سخنران دیگری خواهد بود که درباره‌‌ی پروژه‌ی خود به نام Secret Garden of Lily LaPlama صحبت می‌کند. افزون بر این، استفن واناسکو ( Stephen Vanasco ) در جلسه‌های پرسش و پاسخ لایکا حضور خواهد داشت و قصد دارد موضوع عکاسی دیجیتال را پوشش دهد.

برای ثبت نام شرکت در دوره‌های مجازی که لایکا قرار است برگزار کند، باید از طریق این لینک مراحل ثبت نام را انجام دهید. دی نایس ( D Nice )، جف گارلین ( Jeff Garlin ) و دنی کلینچ ( Danny Clinch ) نیز قرار است در برنامه‌های لایکا حضور داشته باشد؛ اما در حال حاضر هیچ لینکی برای ثبت نام در این دوره‌ها اعلام نشده است.

امیدوارم مقاله ” لایکا و الیمپوس دوره‌های آموزش و گفتگوی مجازی و رایگان را برای عکاسان ارائه می‌دهند “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دسته بندی ها: