مسابقات عکاسی پرتره لندن _ بهترین عکس پرتره

نمایشگاه سالانه عکاسی، تور خود را این هفته در لندن آغاز می کند. امسال Margaret Mitchell برنده مجموعه پرتره‌های خانوادگی، همراه با دیگر فینالیست‌ها در شرق لندن حضور دارد. از سال 1853 انجمن عکاسی سلطنتی RPS از عکاسانی که کار خود را به شکل یک عمل علمی _ هنری رواج داده‌اند، حمایت کرده است.

در 160 سال گذشته نمایشگاه بین المللی RPS یکی از طولانی‌ترین نمایشگاه‌های عکاسی در حال اجرای جهان بوده است. هر سال برای تشویق مخاطبان در سطح گسترده، تورهای نمایشگاهی، فستیوال‌های عکاسی و گالری‌ها برگزار می‌شوند.

دیدنگار

لیست برندگان امسال مسابقه عکاسی پرتره

دیدنگار

نفر اول مسابقه بهترین عکس پرتره _  Margaret Mitchell

بهترین عکس پرتره

Margaret Mitchell اهل گلاسکو، جایزه خودش را که برای مجموعه‌ی در این مکان که شامل تصاویر پرتره از رشد خواهرزاده‌هایش بود را تقسیم کرد.

Zelda Cheatle داور نمایشگاه امسال در اسکاتلند گفت: ” آثار Margaret Mitchell سرشار از احساسات است. او از دنیای مدرنی که درآن زندگی می‌کنیم سخن می‌گویند. صداقت و احساس عمیقی که در این اثر وجود دارد، در اولین نگاه طنین انداز است. “

عکاسی پرتره
بهترین عکس های پرتره

Mitchell همواره برنقل داستان‌هایی از مردم و توجه خاص به اماکن و کودکان تمرکز داشته است. در مجموعه آثار برگزیده‌اش رویکرد وی برای عکاسی از هر عضو خانواده این است که در مقابل یک فضای شهری قرار بگیرند. این عملکرد باع ایجاد حس صمیمیت و در عین حال نشان داده شدن حس کمبود است!

نفر دوم مسابقه بهترین عکس پرتره _  Owen Harvey

عکاسی پرتره

بهترین عکس پرتره

برنده‌ی جایزه کمتر از 30 سال، عکاس مستند ساز اهل لندن، Owen Harvey برای ارائه مجموعه‌ای حول محور فرهنگ کمونیستی ایالات متحده می‌باشد. Harvey همچنین امسال برنده جایزه Taylore Wessing  نیز شده است، وی عمدتاً لنز خود را سمت افراد و شخصیت‌هایی با خرده فرهنگ‌های مُد 1 و کله پوستی‌ها2 می‌برد.

  • Mod خرده فرهنگی است که در سال 1958 در لندن آغاز شد و در سرتاسر بریتانیا و دیگر نقاط جهان گسترش یافت و در نهایت بر مواهب و روند کشورهای دیگر اثر گذاشت و امروز در مقیاس کوچکتر ادامه دارد. افراد در این خرده فرهنگ به موسیقی جَز مدرن گوش می‌کردند که نام آن‌ها، از این طریق برگزیده شده است.
  • Skinhead خرده فرهنگی است که جوانان انگلیسی طبقه‌ی کارگر در سال 1960، بر اساس از خود بیگانگی به‌وجود آوردند.

نمونه کارهای تاثیرگذار او که در حال حاضر در مجله عکاسی بریتانیا، Dazed  & Confused و i-D Magazine چاپ می‌شوند.

با ما همراه باشید تا با ادامه برندگان این مسابقه آشنا شوید

جایزه نقره مسابقه بهترین عکس پرتره _ R. J. Kern

عکاسی از چهره ، بخش ویژه‌ای در نمایشگاه امسال است و عکاس آمریکایی R. J. Kern برنده جایزه نقره برای مجموعه ” کاوش در خانه اجداد ” شده است.

ماهیت رقابتی آثار Kern، طبیعت و حیوانات است که در 10 نمایشگاه در شهرهای مختلف برگزار شده و بررسی می‌کند که چه عواملی منجر به باخت و یا برنده شدن عکاسان می‌شود.

برنده جایزه برنز مسابقه بهترین عکس پرتره _  Wes Bell

بهترین عکس پرتره

بهترین عکس پرتره

یکی از زیباترین آثار ارسال شده به نمایشگاه متعلق به برنده جایزه برنز Wes Bell برای مجموعه ” Snag ” می‌باشد. عکاس بازنشسته، 3 سال پیش برای تمرکز روی عکاسی از زیبایی‌های طبیعی وطنش، به کانادا برگشت. ایده این مجموعه بعد از خداحافظی او از مادرش که به علت سرطان در گذشته بود، شکل گرفت.

پرتره

بدون شک زندگی در طبیعت انتزاعی، توجه Bell را به باقی‌مانده کیسه‌هایی پلاستیکی جلب کرده بود که در نرده‌های سیم خاردار در 50 نقطه مختلف پرتگاه آلربتا رها شده بودند. آثار غافلگیر کننده‌ی او در قلب همه‌ی مردم نفوذ می‌کند. Bell به صراحت درباره پریشانی خودش در برخورد با کیسه‌های پلاستیکی توضیح می‌دهد:

” باد، آن‌ها را به این‌طرف و آن‌طرف کشانده، سپس بر روی نرده‌های ناکجا آباد رهایشان کرده بود. “

کارگاه_عکاسی_پرتره

کارگاه جامع عکاسی پرتره

هر آنچه باید در رابطه با عکاسی پرتره بصورت حرفه بیاموزید را در این کارگاه فرا خواهید گرفت. برای اولین بار در ایران شما با حضور در یک کارگاه جامع، 24 سبک از عکاسی پرتره را آموزش خواهید دید. این کارگاه در آتلیه مجهز دیدنگار و با حضور اساتید مجرب برگزار خواهد شد.

از میان هزاران اثر، 100 عکس برگزیده در نمایشگاه Photoblock به‌نمایش گذاشته می‌شود. در اینجا می‌توانید نگاهی مختصر به دیگر آثار خیره کننده بیندازید.

دیدنگار
پرتره
Katinka Herbert, Yoasan Guillan Cuban Baseball Player, 2017 | Courtesy the artist and RSP
پرتره
John Angerson, Artist David Hockney, 2017 | Courtesy the artist and RSP
بهترین عکس پرتره
Harry Borden, Peter Capaldi, 2017 | Courtesy the artist and RSP

مصالبی که حتما باید مطالعه کنید!

1_ اصول طلایی عکاسی پرتره با گوشی

2_ بهترین عکس محیط زیست از نگاه داوران CIWEN

3_ بهترین عکاسان فشن که باید آن‌ها را بشناسید

4_ تصاویر برگزیدگان مسابقه عکاسی پرتره (NPG)

دیدنگار

اگر در زمینه عکاسی پرتره فعالیت می‌کنید، نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: