مقدمه : امروز فروش دوربین‌های سری EOS کانن از مرز 100 میلیون گذشت. این دوربین در تاریخ نهم اکتبر 2019 و در انگلستان به فروش رسید تا این کمپانی دوران تازه‌ای از فروش پرمخاطب‌ترین سری دوربین خود را تجربه کند.

دوربین‌های سری EOS کانن در دوران حضور موفق خود در عرصه‌ی عکاسی حرفه‌ای، راهی طولانی را از دوربین‌های آنالوگ با فیلم‌های نوستالژیک قدیمی تا سری بی‌رقیب EOS R طی کرده‌اند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
مقایسه کانن 5D Mark IV و 6D Mark II : جدال دو فول فریم از رده‌های مختلف !

خط تولید دوربینی جذاب که نسل‌های مختلفی از عکاسان نیمه‌حرفه‌ای تا حرفه‌ای، از نوآوری‌های آن در مسیر ابراز خلاقیت و هنرشان بهره برده‌اند؛ با بیش از صدها مدل لنز دوربین و مانت مختلف. در این بین حتی دوربین‌هایی نیز اختصاصا برای تازه‌واردان به عرصه‌ی عکاسی تولید شده است، تا بتوانند تجربه‌ای جدید از کار با دستگاه‌های قدرتمند و با لنزهای قابل تعویض داشته باشند. دوربین‌های سری EOS کانن توانستند این برند را به جایگاه شماره یک فروش دوربین‌های حرفه‌ای با لنزهای قابل تعویض برسانند. جایگاهی که کانن آن را برای شانزده سال متمادی، از سال 2003 تا 2018 حفظ کرده است.

سری EOS کانن

دوربین‌های سری EOS کانن چگونه و چه زمانی متولد شدند؟

در مارچ 1978، سری EOS با دوربین EOS 650 که نسل جدیدی از SLRهای حرفه‌ای را به بازار معرفی کرد، متولد شد. دوربینی که اولین لنز مانت الکترونیکی را به دنیای عکاسی معرفی کرد. اولین بار این سری در کارخانه‌ی فوکوشیما تولید شد و سپس در جاهای مختلفی از دنیا همچون تایوان و سایر کشورهای شرق آسیا به تولید خود ادامه داد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
آموزش اتصال دوربین کانن به گوشی با اپلیکیشن Camera Connect

هدف از تولید این دوربین‌ها افزایش سرعت عملکرد و بهره جستن از فناوری‌های مدرن آن روزگار، همچون ریزپردازنده‌ها بود. دستگاه‌هایی که در تمامی جزئیات آن می‌توانستید کیفیتی متفاوت از تولید دوربین را مشاهده کنید.

دوربین کانن EOS R

از شاخص‌ترین دوربین‌های دو دهه‌ی 80 و 90 میلادی در سری EOS کانن می‌توان به EOS-1 ( محصول سال 1989 )  و EOS 500 ( محصول سال 1993 ) اشاره کرد. به جرات می‌توان گفت که همین دوربین‌های خوش‌ساخت و محبوب بودند که توانستند جایگاه فعلی و بی‌رقیب این سری از دوربین‌های کانن در بازار را به این کمپانی هدیه دهند.

اما با شروع سال 2000، کانن شگفتی‌های دیگری به کاربران خود عرضه کرد. زمانی که سنسورهای سری CMOS و پردازنده‌های DIGIC با تکنولوژی قدیمیِ تولید EOS ترکیب شدند؛ و این ترکیب، خالق برخی از ماندگارترین دوربین‌های سری EOS کانن گردید.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
نگاه نزدیک به سامسونگ گلکسی نوت 10

دستگاه‌هایی همچون EOS 300D، یک دوربین DSLR سبک وزن، کامپکت و با قیمتی بسیار مناسب. جایی که مخاطبان عام عکاسی نیز توانستند دوربینی باکیفیت را ارزان تهیه کنند؛ اما قطعا شگفتی کانن در آن سال‌ها، دوربین‌های EOS 5D و EOS 1D بود. دوربین‌هایی که مرز عکاسی حرفه‌ای را گسترش داده و حتی تحولاتی اساسی در صنعت فیلمسازی مستقل ایجاد کردند و این مسیر با این دو دوربین تا اوایل سال 2010 ادامه داشت.

سری EOS کانن

کانن در تمامی این سال‌ها و در مسیر تولید دوربین‌های سری EOS ، هیچ‌گاه تحقیق و توسعه و به کارگیری تکنولوژی‌های نوین در دوربین‌های حرفه‌ای خود را رها نکرده، تا در سال 2018 شگفتی و سری پرچمدار خود در عکاسی حرفه‌ای را عرضه کند. سال 2018 هنگام معرفی مانت پیشرفته‌ی EF کانن و دوربین و لنزهای شگفت‌انگیز EOS R این کمپانی بود. دوربین و سری تصویری که بدون شک، مرزهای ابراز خلاقیت عکاسان را گسترش داد و بهترین محصولات رقبا را به چالش کشید.

دسته بندی ها: