راهنمای خرید بهترین فلش مموری : قدم به قدم تا انتخاب عالی!

بهترین فلش مموری

شاید این روزها با وجود روش‌های مختلفی که برای ذخیره سازی اطلاعات وجود، افراد کمتری به سراغ بهترین فلش مموری بروند؛ اما هنوز هم نمی‌توان منکر مزیت‌های این وسیله کوچک در بسیاری از موقعیت‌ها شد. فلش‌ها راحت‌‌‌ترین و سریع‌‌‌ترین روش انتقال داده‌ها محسوب می‌شوند؛ فرقی ندارد که فایل ارائه پاورپوینت خود را روی آنها ریخته باشید، یا بخواهید عکس‌های تعطیلات تابستانی‌تان را به همسفرتان دهید؛ در هر صورت فلش مموری‌ها یکی از سریع‌‌‌ترین راهکارهایی هستند که به ذهن‌تان می‌رسد.

بهترین فلش مموریاما خرید این وسیله کوچک همیشه هم بدون دردسر نیست. گاهی اگر نتوانید بهترین فلش مموری را از میان تنوع زیادی که در بازار وجود دارد، انتخاب کنید، دردسرهای بزرگی خواهید داشت. پس بیایید ببینیم یک flash memory خوب چه ویژگی‌هایی دارد و بهترین مدل‌ها در بازار کدام‌ها هستند.

ظرفیت بهترین فلش مموری چقدر باشد؟!

حتماً شما هم اولین چیزی که برای خرید flash memory بررسی می‌کنید، ظرفیت آن است. خوشبختانه با وجود تنوعی که در این زمینه وجود دارد، برای انتخاب یک فلش خوب دستتان باز است. اما ظرفیت‌های کم مثل: 4 یا 8 گیگابایت، نمی‌توانند در طولانی مدت دردی از شما دوا کنند.

اگر در این زمینه تجربه داشته باشید می‌دانید که باید به سراغ ظرفیت‌های 16 گیگابایت و بیشتر باشید؛ اما اگر تجربه ندارید بهتر است تجربه من را به عنوان درس عبرت داشته باشید و به سراغ ظرفیت‌های کم نروید! شاید بگویید فقط می‌خواهید برای ذخیره فایل‌های متنی یا کم حجم از فلش مموری استفاده کنید؛ اما فراموش نکنید که، یک فلش همیشه برای یک کاربری باقی نمی‌ماند. پس ظرفیت‌های بالاتر می‌توانند نیاز شما را در مدت طولانی‌‌‌تری پشتیبانی کنند.

بهترین فلش مموریفلش مموری‌هایی که در بازار ایران دیده می‌شوند، از ظرفیت 4 گیگابایت شروع شده و به‌‌‌ترتیب 8، 16، 32، 64 و 128 گیگابایت را شامل می‌شوند. البته ظرفیت فلش‌ها از این اعداد هم بالاتر می‌رود و ممکن است به 1 ترابایت هم برسد.

اگر به دنبال بهترین فلش مموری با قیمت خوب هستید که برای مدت زیادی هم قابل استفاده باشد، فلش 32 گیگابایتی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. هر چند بهتر است برای انتخاب ظرفیت به فایل‌های مورد استفاده خودتان نگاهی بیندازید. اگر قرار است عکس‌های خام را با فلش رد و بدل کنید، حداقل به یک فلش 64 گیگابایتی نیاز پیدا خواهید کرد.

هارد اکسترنال

سرعت انتقال فلش حتی از ظرفیت آن مهم‌‌‌تر است!

معمولاً برای خرید فلش مموری همه چیز به ظرفیت آن ختم می‌شود. در حالی که سرعت انتقال یک فلش را حتی باید از ظرفیت آن مهم‌‌‌تر دانست. در دنیای حاضر که عصر سرعت است، کسی تحمل پر شدن لاک پشتی خط انتقال فایل‌ها از فلش به دستگاه‌های دیگر را ندارد.

بهترین فلش مموریاین موضوع به خصوص برای فلش‌هایی که ظرفیت بیشتری دارند، مهم‌‌‌تر می‌شود. در واقع باید گفت هر چه حافظه USB بیشتر شود، سخت افزار بهتری هم نیاز است تا سرعت انتقال اعصاب خرد کن نشود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حواستان به نسل USB باشد. اگر از ظرفیت‌های بیشر استفاده می‌کنید، USBهای نسل سوم را انتخاب کنید که سخت افزار قوی‌‌‌تر و سریع‌‌‌تری برای انتقال فایل‌ها در اختیارتان قرار می‌دهند.

سرعت انتقال داده در بهترین فلش مموری‌ها معمولاً با واحد مگابایت بر ثانیه یا گیگابایت بر ثانیه مشخص می‌شود. اما اگر سرعت به نظر بالا باشد ولی نسل USB قدیمی، نباید انتظار معجزه داشته باشید!

بهترین فلش مموری

امنیت داده‌ها به شرط چاقو!

حتماً امنیت اطلاعاتی که با فلش‌ها حمل می‌کنید، برای شما هم اهمیت دارد. معمولاً ساختار این وسایل به گونه‌‌ای است که از اطلاعات به خوبی محافظت می‌کند. با این حال ویژگی‌هایی مثل: ضد ضربه و ضد آب بودن هم در برخی از مدل‌ها وجود دارد که می‌تواند تضمین چند برابری محافظت از اطلاعات باشد.

بهترین فلش مموریاگر عکاسی می‌کنید و سفرهای عکاسی مختلفی می‌روید، این ویژگی‌ها را دست کم نگیرید. یک تجربه شخصی دیگر را هم با شما در میان می‌گذارم تا اگر مثل من حواس پرتی دارید، حتماً فلش ضد آب بخرید! برای این که اطلاعات شما در جیب شلوار در داخل ماشین لباسشویی زنده بماند، حتماً فلش مموری ضد آب بخرید!!!

از طرف دیگر اگر فردی هستید که امنیت اطلاعات موجود در این حافظه‌ها اهمیت بسیار بیشتری برای شما دارد، بهتر است به سراغ فلش‌هایی بروید که امکان قفل گذاری دارند.

برخی از مدل‌های flash memory به شما اجازه می‌دهند که با اثر انگشت خود روی آن قفل بگذارید، یا به شکل‌های دیگری پسورد تنظیم کنید. البته باید به فکر قیمت بالای این فلش مموری‌ها هم بود.

ضمانت نامه‌ها را فراموش نکنید!

گارانتی یکی از مهم‌‌‌ترین چیزهایی است که در زمان خرید انواع کالاهای دیجیتالی باید حواستان باشد. این موضوع به خصوص برای خرید فلش مموری‌ها خیلی مهم است. بارها شده که قیمت ارزان فلش مموری‌ها برای خرید وسوسه‌ام کرده؛ اما وقتی از فروشنده درباره گارانتی کالا پرسیدم، مطمئن شدم که نباید آن را بخرم!

بهترین فلش مموریبرندهای مشهور و فروشنده‌های معتبر همیشه کالاهای خود را تضمین می‌کنند و خدمات پس از فروش دارند. پس اگر فروشنده‌‌ای از ضمانت کالای خود شانه خالی کرد، دو پا دارید، دو پا هم قرض بگیرید و از آنجا فرار کنید!

رم دوربین

بدنه بهترین فلش مموری باید چقدر مقاوم باشد؟!

اگر نمی‌توانید برای خرید فلش مموری ضد ضربه هزینه کنید، حداقل در زمان انتخاب flash memory به سراغ مدل‌هایی بروید که بدنه محکم‌‌‌تری دارند. بدنه‌های فلزی می‌توانند بیشتر از پلاستیک‌های آسیب پذیر از اطلاعات موجود در فلش مموری‌ها محافظت کنند.

اگر دیده باشید برخی از فلش مموری‌ها درب‌ها یا گیره‌های فلزی هم دارند. این ویژگی‌ها می‌تواند مقاومت بدنه یک فلش را بیشتر کند و هر چه این کالاها مقاوم‌‌‌تر باشند، یعنی اطلاعات خودتان را با امنیت بیشتر و خیال راحت‌‌‌تر حمل می‌کنید.

فلش مموری بند انگشتی یا بزرگ؟!

بهترین فلش مموریحتماً فلش مموری‌های خیلی کوچک بند انگشتی را دیده‌اید که حتی بعضی از افراد آنها را به دسته کلید خود اضافه می‌کنند! از طرف دیگر برخی از فلش مموری‌ها هم با طرح‌های عجیب و غریب خود آنقدر بزرگ هستند که باید برای حمل آنها حتماً کیف به همراه داشت!

از بین اندازه‌های مختلفی که فلش مموری‌ها دارند، نه اندازه‌های خیلی کوچک خوب است و نه اندازه‌های خیلی بزرگ. یک فلش مموری که اندازه معقولی داشته باشد معمولاً 2سانتی‌متر طول و 1 سانتی‌متر عرض دارد. البته گاهی هم بد نیست به فکر کاربرد آن باشید. مثلاً اگر برای پخش ماشین خود به دنبال فلش مموری هستید، بهتر است نمونه‌های کوچک را تهیه کنید.

قابلیت OTG هم گاهی به کارتان می‌آید

فلش مموری‌هایی که OTG دارند، در میان کاربران اندرویدی خیلی محبوب هستند. پس اگر به سیب (اپل) علاقه دارید، این ویژگی به کارتان نمی‌آید. اما اگر اندرویدی هستید، می‌توانید با این فلش‌ها که دو نوع ورودی USB و OTG دارند، برای انتقال اطلاعات به گوشی موبایل خودتان هم استفاده کنید.

بهترین فلش مموریالبته حواستان باشد که گوشی موبایل‌‌تان هم از قابلیت OTG پشتیبانی کند. اگر طرفدار استیو جایز و سیب هوشمندش هستید هم نگران نباشید. برخی از مدل‌های فلش مموری‌ها با یک ورودی لایتنینگ به بازار عرضه شده‌اند. البته تنوع آنها در برابر OTGها کمتر است، اما پیداشدنی هستند.

حالا که با ویژگی‌های مهم بهترین فلش مموری‌ها آشنا شدید، می‌خواهیم به سراغ بهترین برند فلش مموری در ایران برویم.

بهترین فلش مموری

بهترین فلش مموری‌ها در بازار ایران

در بازار ایران چند برند با محصولات با کیفیت خود، بازار را در دست گرفته‌اند که ما هم آنها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سندیسک، سیلیکون پاور، ویکومن، وریتی، اچ پی و چند برند دیگر در این لیست قرار می‌گیرند.

فلش مموری سندیسک

بهترین فلش مموریسندیسک که از برترین شرکت‌ها در حوزه سخت افزارهای کامپیوتری است، در دره سیلیکون قرار دارد و از 1988 فعالیت می‌کند. ساخت کارت‌های حافظه microSD و فلش مموری تخصص این برند است. انواع فلش‌های سندیسک را می‌توانید در فروشگاه دیدنگار بررسی کنید.

اگر بخواهم یکی از بهترین مدل‌ها را به شما پیشنهاد کنم، فلش مموری سندیسک 64 گیگابایت مدل کروزر گلایدUSB3 را توصیه می‌کنم. این فلش با رابط USB3.0 و قابلیت رمزگذاری یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

فلش مموری سیلیکون پاور

سیلیکون پاور یک کمپانی تایوانی است که از 2003 به بازار ورود کرد. اما در همین مدت زمان کم توانسته کیفیت را به مشتریان خودش اثبات کند. این برند مشهور انواع کارت‌های حافظه، درایوهای سالید و فلش مموری را تولید می‌کند.

بهترین فلش مموریاگر یک فلش مموری ضد ضربه با بدنه‌‌ای مستحکم و مقرون به صرفه می‌خواهید، سیلیکون پاور USB Flash Iseries Siliconpower 16GB یک انتخاب فوق‌العاده است که نباید از دست داد. برای اطمینان از انتخاب‌تان می‌توانید با مشاوران خبره ما در ارتباط باشید، تا در کوتاه‌ترین زمان شما را به بهترین هدف برسانند.

فلش مموری ویکومن

ویکومن از برندهای آمریکایی است که انواع تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات را طراحی و تولید می‌کند. مدل‌های محبوب فلش مموری‌های این برند VM، VC و GOLD هستند. فلش مموری ویکومن USB Falsh VC200 Viccoman 16GB یکی از انتخاب‌های خوب در میان مدل‌های ویکومن است. این فلش اندازه جمع و جوری دارد و در برابر ضربه و گرد و غبار هم مقاومت دارد. این فلش با انواع سیستم‌عامل‌ها سازگاری دارد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً سری به صفحه اختصاصی‌اش بزنید و با مشخصاتش بیشتر آشنا شوید.

فلش مموری HP

بهترین فلش مموریکمپانی اچ پی از بزرگ‌‌‌ترین شرکت‌هایی است که در زمینه تولید سخت افزار و محصولات الکترونیک فعال است. اچ پی در بسیاری از زمینه‌ها پیشرو بوده و با کیفیت خود نشان داده که برندی قابل اطمینان است. اگر به محصولات این برند اعتماد دارید، فلش مموری اچ پی USB Flash V175W HP 32GB را به شما پیشنهاد می‌دهم که بدنه مقاومی دارد و می‌تواند از اطلاعات شما به خوبی محافظت کند.
برای خرید بهترین فلش مموری بهتر است اگر زمان دارید، اول نمونه‌ها را به دقت بررسی کنید و آنچه از هر نظر مناسب هدف‌تان است انتخاب کنید. شاید فلش مموری‌ها کمی ارزان و پیش پا افتاده به نظر برسد ولی هرگز فراموش نکنید که این حافظه‌های بند انگشتی امانت‌دار مهم‌ترین اطلاعات شما هستند. ما سعی کردیم از برندهای مختلف از گران تا ارزان نمونه‌هایی را معرفی کنیم تا هنگام خرید آسوده باشید. حالا خودتان تصمیم بگیرید.

انتخاب شما چیست؟!

بهترین فلش مموریبا این که این روزها می‌توان اطلاعات را در بسترهای ابری هم ذخیره کرد، اما باز هم فلش مموری‌ها یکی از ساده‌‌‌ترین راه حل‌ها برای انتقال اطلاعات هستند که می‌توان آنها را هر جایی برد و خیلی سریع داده‌ها را منتقل کرد. در این بخش ویژگی‌های مهم برای خرید فلش مموری را با شما در میان گذاشتیم و چند برند معتبر در بازار فلش مموری ایران را معرفی کردیم.

شما از محصولات کدام برند استفاده کردید؟! آیا تجربه تلخی با استفاده از فلش‌های بی‌کیفیت داشته‌اید؟ تجارب خودتان را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید و این مقاله برای دوستان‌تان که قصد خرید فلش مموری دارند، بفرستید، تا همگی برای انتخابی بهتر آماده شویم.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

کارت حافظه های CFexpress 2.0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.