فتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ با هوش مصنوعی پیشرفته‌تر و ویژگی‌های جدید !

کمپانی Adobe به تازگی آخرین نرم‌افزار ویرایش عکس خود را با نام فتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ ( Photoshop Elements 2020 ) منتشر کرده است که در کنار Premiere Elements 2020 قرار است مجموعه کاملی از نرم‌افزارهای ادوبی در قالب نام‌گذاری سری المنت باشند.

فتوشاپ المنتس اولین بار به جهت ساده کردن کار عکاسان برای ادیت عکس‌هایشان معرفی شد و انتشار نسخه جدید آن در سال جاری با نام ۲۰۲۰ نیز از این قاعده مستثنی نیست. ادوبی سعی کرده ویژگی‌های جدیدی را برای ویرایش تصاویر و همچنین آسان‌تر کردن کار ادیتورها در نرم‌افزار خود جای دهد.

از جمله ویژگی‌های جالب توجه آن می‌توان به فناوری Adobe Sensei AI اشاره کرد که سیستم اتوماسیون فتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ را هدایت می‌کند. در حالی که فناوری Sensei AI چیز جدیدی نیست، اما این بار گزینه‌های جدیدی را برای عکاسان ارائه می‌دهد؛ از قبیل :

  • گزینه‌های سیاه و سفید ( B & W Selection )
  • الگوهای براش ( Pattern Brush )
  • حالت جدید نقاشی ( Painterly )
  • عمق میدان ( Depth of Field )
ابزار رنگی سازی تصاویر سیاه و سفید در فوتوشاپ المنتس 2020
ابزار رنگی‌سازی تصاویر سیاه و سفید در فوتوشاپ المنتس ۲۰۲۰

در تمام این چهار مورد که ذکر کردم، Sensei AI محرک و مغز متفکر ویرایش‌های خودکار آسان و در عین حال قدرتمند است. B&W Selection به شما این امکان را می‌دهد تا عناصر مختلف را در عکس‌های خود به سرعت جدا کرده و آنها را با رنگ به تصویر بکشید، در حالی که پس زمینه‌تان کاملا سیاه و سفید است. می‌توانید هر قسمتی را که می‌خواهید جدا کنید و جلوه‌های جالبی را به عکس‌هایتان ببخشید.

ویژگی عمق میدان هم می‌تواند سوژه را از پس زمینه جدا کرده و با ایجاد افکت بوکه، تصویر زیباتری را برایتان به وجود بیاورد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
۶۰ کلید میانبر فتوشاپ بی‌نظیر برای افزایش سرعت!

اما این همه چیز نیست، یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده جذاب در فوتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ ، تبدیل تصاویر سیاه و سفید به رنگی با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری Colorization است. به این صورت که شما ابتدا یک تصویر سیاه و سفید را وارد نرم افزار می‌کنید، سپس یک عکس کاملا رنگی با رنگ‌های طبیعی و واقعی تحویل می‌گیرید.

البته به گفته ادوبی می‌توانید حتی تصاویر رنگی را نیز با این ابزار دچار تحول کنید. به این صورت که عکس‌هایتان را وارد نرم‌افزار می‌کنید و تصاویری با رنگ‌های جدید و متفاوت تحویل می‌گیرید.

انتخاب سوژه‌ها با یک کلیک
انتخاب سوژه ها با یک کلیک

فوتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ همچنین قابلیتی را ارائه می‌دهد که به کمک آن می‌توانید تنها با استفاده از یک کلیک صورت سوژه را روتوش کنید. این اتفاق واقعا عالیست و می‌تواند سرعت ادیت کردن عکس‌های پرتره را به شدت بالا ببرد.

البته باید قبول کنیم که عملکرد آن نمی‌تواند به اندازه نرم‌افزارهای تخصصی در این زمینه خوب باشد و صرفا می‌توان برای کارهای ساده بر روی آن حساب کرد. حتی ممکن است در بعضی مواقع عملکرد آن شما را راضی نکند.

ادوبی که خبر انتشار این دو نرم‌افزار را امروز از طریق وبسایت خود به سمع و نظر مخاطبانش رساند، در توضیح امکانات این دو اپ محبوب آورده است :

امسال ما تمرکزمان را بر روی موارد زیر قرار داده‌ایم :

  • اتوماسیون توسعه یافته با کمک تکنولوژی هوش مصنوعی اختصاصی ادوبی موسوم به Sensei که شروع کار برای کاربران جدید را بسیار ساده می‌کند و همزمان امکانات هنری منعطفی را در اختیار کاربران قدیمی پریمیر می‌گذارد.
  • چهار ویژگی جدید ادیت به شما کمک می‌کند تا آثار خود را با روش‌های تازه‌ای ادیت کرده و همچنین افکت‌هایی وجود دارد که می‌توانید آنها را سفارشی سازی کنید؛ تا مطابق میلتان باشند.
  • توانمندی‌های بهبود یافته برای کاربران در همه سطوح به منظور خلق میم، کولاژ و GIF‌های کارتونی جدید و اشتراک‌گذاری آنها و همچنین ایجاد پروژه‌های جدید با امکان مرتب‌سازی برای پرینت عکس‌ها با کمک سرویس Prints & Gifts فوجی فیلم در فتوشاپ و پریمیر المنتس ۲۰۲۰٫
سیستم روتوش چهره فتوشاپ 2020
ابزار نرم کننده پوست

البته فوتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ برای همه طراحی نشده است. عکاسان مجرب و حرفه‌ای احتمالا ترجیح می‌دهند از نرم‌افزارهایی مثل فوتوشاپ CC یا لایت روم استفاده کنند که هر دو نرم‌افزارهای تخصصی این زمینه بوده و قدرت ویرایش بسیار بالایی دارند.

اما برای عکاسانی که می‌خواهند به تازگی ادیت را شروع کرده و یا آن را یاد بگیرند و قصد ندارند که خیلی آن را به صورت جدی پیش ببرند، قطعا فوتوشاپ المنتس عالی خواهد بود؛ چرا که سطح دسترسی‌های کمتری می‌دهد و بیشتر گزینه‌های اساسی ادیت را در خود دارد که باعث می‌شود کاربر در ابتدای کار کردن با آن دچار سردرگمی نشود.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
روش سریع روتوش پوست در فتوشاپ

شما می توانید ادوبی فوتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ را به عنوان یک نرم‌افزار مستقل با قیمت ۹۹٫۹۹ دلار آمریکا خریداری کرده و یا می‌توانید آن را در کنار ادوبی پریمیر المنتس ۲۰۲۰ با مجموع قیمت ۱۴۹٫۹۹ دلار آمریکا دریافت کنید.

شما می‌توانید نرم افزار ادوبی فوتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ را از طریق وبسایت ادوبی و به صورت قانونی، از این لینک دریافت کنید.

امیدوارم مقاله ” فتوشاپ المنتس ۲۰۲۰ با هوش مصنوعی پیشرفته‌تر و ویژگی‌های جدید ! “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی داشتید، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.