شیائومی مشغول همکاری با کانن و نیکون؛ ممکن است به زودی اتفاقاتی بیفتد !

گوشی‌های هوشمند برای بسیاری از ما به دوربین اصلی‌مان برای عکاسی تبدیل شده‌اند. در حقیقت، آنها از گذشته تا به امروز به طرز چشمگیری تکامل پیدا کرده‌اند. اما معمولا زمانی یک گوشی هوشمند کیفیت خوبی را برای عکاسی ارائه می‌دهد که هم از نرم افزار خوبی استفاده کرده باشد و هم سخت افزار آن بسیار قدرتمند باشد. سخت افزار دوربین گوشی‌های هوشمند باید امسال جهشی عالی در کیفیت داشته باشد. با وجود این، برخی از تولیدکنندگان هستند که هنوز ترجیح می‌دهند در عکاسی به برندهای تخصصی اعتماد کنند. این به منظور اطمینان از کیفیت دوربین گوشی‌های آنها است. شیائومی اما می‌خواهد این کار را در گوشی‌های هوشمند آینده خود انجام دهد.

از زمان هوآوی P9، ما دیدیم که چگونه این شرکت چینی در کنار لایکا برای بهبود عملکرد نوری دوربین‌های خود همکاری می‌کند. همچنین همکاری موتورولا با هاسلبلاد برای راه اندازی Moto Mod پیشرفت گسترده‌ای را در دنیای عکاسی با موبایل به وجود آورد. نوکیا نیز با کمپانی زایس همکاری کرد. و اکنون، ما می‌بینیم که شیائومی نیز می‌خواهد برای دوربین‌های گوشی‌های هوشمند آینده‌ی خود به دنبال همکاری با کمپانی‌های بزرگ و معتبر در دنیای عکاسی باشد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
بهترین تبلت‌های مخصوص ادیت عکس در سال 2020 : سریع‌تر عکس‌هایتان را ویرایش کنید !

کانن، هاسلبلاد، نیکون … چه کمپانی با شیائومی همکاری خواهد کرد ؟

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

همه چیز از نتیجه یک نظرسنجی که شیائومی در وبسایت Weibo منتشر کرد شروع می‌شود. در این نظرسنجی از کاربران خواسته شد که بگویند دوست دارند کمپانی شیائومی با کدام یک از کمپانی‌های بزرگ دنیای عکاسی همکاری کند. در بین این گزینه‌ها، کانن، نیکون، هاسلبلاد و گزینه ” No need ” به معنی عدم همکاری با یک کمپانی شخص ثالث را داشتیم. نکته این است که این نظرسنجی تأثیر بسیار خوبی داشته و پس از ثبت بیش از 4000 رای، نتیجه به نفع کمپانی هاسلبلاد بود. این کمپانی بیش از یک بار در منابع معتبر عکاسی در دنیا عنوان بهترین دوربین‌ها را کسب کرده است.

نکته این است که پیروزی هاسلبلاد در این نظر سنجی به این معنی نیست که شیائومی قصد دارد با آن همکاری کند، بلکه نشان دهنده علاقه تولید کننده برای بهبود دوربین‌های خود است یا حداقل این که آنها مجوز و لیسانس برخی از شرکت‌های معتبر را در این زمینه کسب می‌کنند. این اتفاق می‌تواند نوید افزایش کیفیت در عکاسی با گوشی‌های هوشمند شیائومی را به ما بدهد و اینکه ممکن است پس از آن، کمپانی‌های دیگر نیز به دنبال این ارتقا باشند. خصوصا در بخش نرم افزاری و پردازش عکس که ضعف بسیاری در گوشی‌های هوشمند دیده می‌شود.

این همان راهکاری خواهد بود که هواوی سالهاست با کمپانی لایکا دنبال می‌کند و در نهایت به یک تبلیغ کوچک در کنار ماژول دوربین اکتفا می‌کند. در واقع کمپانی بزرگ لایکا تنها دوربین‌هایی که هوآوی می‌سازد را تایید کرده و اعتبار خود را برای آنها خرج می‌کند. این یعنی خود لایکا دستی در تولید دوربین‌های گوشی‌های هوشمند هوآوی ندارد. در این رابطه اما، نظر شما چیست ؟ آیا دوست دارید شیائومی با یکی از کمپانی‌های بزرگ دنیای عکاسی همکاری کند ؟

امیدوارم مقاله ” شیائومی مشغول همکاری با کانن و نیکون؛ ممکن است به زودی اتفاقاتی بیفتد ! “ برایتان جذاب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.