گردهمایی اعلام برندگان مسابقه سالانه عکاسی World Press کنسل شد!

مقدمه : بنیاد برگزارکننده‌ی مسابقه سالانه عکاسی World Press اعلام کرد « با توجه به نگرانی‌های جهانی در رابطه با چالش ویروس کرونا، فستیوال و گردهمایی این مسابقه‌ی معتبر، امسال برگزار نخواهد شد. »

گردهمایی اعلام برندگان قرار بود از شانزدهم تا هجدهم آوریل 2020 در شهر آمستردام هلند برگزار شود.

چرا گردهمایی اعلام برندگان مسابقه سالانه عکاسی World Press کنسل شد ؟

این مراسم پس از اعلام سازمان مرکزی مقابله و پیشگیری از بیماری‌های فراگیر اتحادیه اروپا در رابطه با خطر جدی و فراگیری روزافزون ویروس کرونا در اروپا، لغو شد.

در بیانیه‌ی این سازمان آمده است « تمامی رویدادهای عمده‌ی جهانی به علت دعوت و گردهمایی گروه زیادی از مدعوین از سراسر دنیا به این فستیوال، امکان برگزاری ندارد. زیرا دعوت از حجم گسترده‌ای از انسان‌ها و حضور همزمان و تنگاتنگ آنها در یک فضای محدود می‌تواند خطر ابتلا و شیوع ویروس کرونا را به‌شدت افزایش دهد. »

به علت آن که امکان تعیین تاریخ مجدد و البته قطعی، برای این مراسم وجود نداشت، برگزارکنندگان مسابقه سالانه عکاسی World Press در نهایت به این نتیجه رسیدند به جای تعلیق موقت، تمامی مراسم امسال را لغو کرده و برگزاری آن را به سال آینده موکول کنند.

مسابقه سالانه عکاسی World Press

تکلیف برندگان مسابقه سالانه عکاسی World Press چه می‌شود ؟

با این حال که هر 2 مراسم مسابقه سالانه عکاسی World Press که شامل مسابقه‌ی عکاسی سال و مسابقه‌ی داستان‌گویی دیجیتال کنسل شده است اما رقابت، اعلام فینالیست‌ها و برندگان همچنان پابرجا است. تنها تفاوت در این است که تمامی مراسم به‌صورت آنلاین برگزار شده و به‌جای رسم برگزاری نمایشگاه‌های سراسری، تنها در تاریخ هجدهم آوریل 2020 یک نمایشگاه آنلاین از تصاویر برگزیده، برگزار خواهد شد.

از شما دعوت می‌کنیم تا در مقاله‌ی زیر فهرست نامزدها و برترین عکس‌های مسابقه سالانه عکاسی World Press را مشاهده کنید.

پیشنهاد نویسنده : نامزدهای نهایی جشنواره World Press Photo 2020 معرفی شدند