ایده عکاسی ناخن + آموزش عکاسی از ناخن با گوشی 💫​🤳​💅​

آموزش عکاسی از ناخن

یکی از پرطرفدارترین مشاغل امروزی در بین بانوان طراحی ناخن است. ناخن‌کارانی که در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند، برای تهیه‌ نمونه کار و معرفی هنر و کیفیت کار خود به مشتریان لازم است تا از طراحی‌های خود عکاسی کنند و این عکس‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته یا در قالب یک آلبوم نمونه کار در اختیار مشتریان قرار دهند. از آن‌جایی که عکاسی از ناخن در حکم تبلیغات برای ناخن‌کاران به شمار می‌آید، لازم است تا فنون و تکنیک‌های صحیح عکاسی از ناخن را بدانند و آموزش عکاسی از ناخن را فرا بگیرند تا بتوانند یک خروجی زیبا از طراحی‌های خود در اختیار داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم تا با برخی از تکنیک‌های عکاسی از ناخن آشنا شده و ایده‌هایی برای عکاسی از ناخن را در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما هم مشتاق آموزش عکاسی از ناخن با گوشی موبایلتان هستید تا کسب و کار خود را پرورش دهید، با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب می خوانید ... پنهان کردن

آموزش عکاسی از ناخن

ثبت یک عکس باکیفیت و جذاب از ناخن‌ها نیازمند رعایت ترفندها و تکنیک‌های مختلفی است. از جمله تکنیک‌هایی که در ثبت یک عکس خوب می‌تواند به افراد کمک کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

استفاده از نور مناسب

از جمله عواملی که سبب افزایش وضوح تصویر می‌شود، نور است. در هنگام عکاسی از ناخن‌ها باید نور به درستی به سوژه بتابد. در هنگام عکاسی از ناخن‌ها هر چه دوربین به دست نزدیک‌تر باشد، رنگ‌ها و ظرافت کار از وضوح بالاتری برخوردار هستند. بر همین اساس باید یک نور مناسب به ناخن‌ها بتابد. تا جای ممکن بهتر است از نور طبیعی برای عکاسی از ناخن‌ها استفاده شود تا رنگ‌ها در واقعی‌ترین حالت خود باشند. در صورتی که نمی‌توان از نور طبیعی محیط برای عکاسی از ناخن‌ها استفاده کرد، می‌توان از نور رینگ لایت‌ها یا چراغ ناخن‌کار برای تاباندن نور به سوژه بهره ‌برد.

رعایت فاصله‌ از سوژه | ایده عکاسی ناخن

برای آن که ظرافت طراحی ناخن‌ها و تمیزی کار مشخص بوده و رنگ‌ها از بالاترین وضوح برخوردار باشند، باید دوربین به سوژه نزدیک باشد. آن چه اهمیت دارد آن است که در هنگام نزدیک شدن به سوژه باید بهترین زاویه انتخاب شود. لازم به ذکر است که در هنگام عکاسی از ناخن‌ها باید دوربین به سوژه نزدیک شود نه آن که از دور از دست‌ها عکس گرفته و سپس عکس‌ها برش داده شود؛ چرا که در چنین مواقعی کیفیت عکس کاهش می‌یابد.

آموزش عکاسی از ناخن

عدم استفاده از زوم دیجیتال | آموزش عکاسی از ناخن

استفاده از زوم دیجیتال تا حد زیادی سبب افت کیفیت تصویر شده و سبب می‌شود تا وضوح تصویر نیز افت کرده و ظرافت کار مشخص نباشد. در هنگام عکاسی از ناخن‌ها با استفاده از دوربین موبایل بهتر است از زوم اپتیکال استفاده گردد.

بی‌حرکت باشید

در هنگام عکاسی از ناخن‌ها هم سوژه باید بی‌حرکت باشد و هم موبایل با قرارگیری بر روی سه پایه ثابت شود. از آن‌جایی که ناخن‌ها سوژه‌های ظریف و کوچکی هستند، هر گونه لرزش سبب ایجاد نویز و کاهش کیفیت تصویر می‌شود.

از فلاش استفاده نکنید

در هنگام عکاسی از ناخن‌ها از نور فلاش استفاده نکنید؛ چرا که این نور سبب غیرطبیعی نشان دادن سوژه می‌شود. در صورتی که رنگ ناخن‌ها مات باشد تابیدن نور فلاش به آن‌ها سبب می‌شود تا رنگ ناخن به سمت نارنجی متمایل شود.

استفاده از قابلیت تنظیم تراز سفیدی | آموزش عکاسی از ناخن

در هنگام عکاسی از ناخن‌ها با دوربین موبایل از قابلیت تنظیم تراز سفیدی استفاده کنید. این قابلیت امکان اصلاح رنگ‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در هنگام عکاسی از رزولوشن بالا استفاده کنید

در هنگام عکاسی از ناخن‌ها رزولوشن دوربین را بر روی بالاترین حالت ممکن قرار دهید. بدیهی‌ست که هر چه رزولوشن دوربین بالاتر باشد کیفیت و وضوح تصویر نیز بیشتر است.

از لوازم جانبی استفاده کنید

برای آن که دست‌ها در تصویر طبیعی به نظر آمده و طرح ناخن‌ها در یک فضای طبیعی مشخص باشد، بهتر است از لوازم جانبی در هنگام عکاسی استفاده شود. به عنوان مثال سوژه می‌تواند لوازم آرایشی یا موبایل خود را در دست بگیرد تا به این ترتیب از ناخن‌ها در یک فضای طبیعی عکاسی شود.

قبل از عکاسی دست‌ها را آماده کنید | آموزش عکاسی از ناخن

پیش از آن که نسبت به عکاسی از دست‌ها و ناخن‌ها اقدام کنید، لازم است تا با استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده خشکی پوست را برطرف کرده و نقص‌های پوست را بپوشانید. البته توجه کنید که در استفاده از مرطوب‌کننده‌ها زیاده‌روی نکنید تا سبب براق شدن ناخن‌ها و افت کیفیت تصویر نشود.

از پس زمینه‌ خلوت و با رنگ ثابت استفاده کنید

هرگز در هنگام عکاسی از ناخن‌ها، دست‌های خود را بر روی یک میز شلوغ یا کثیف قرار ندهید و تا حد امکان تلاش کنید تا رنگ پس زمینه رنگ مکمل با رنگ ناخن‌ها باشد. از جمله پس زمینه‌های مناسب برای عکاسی از ناخن‌ها می‌توان به استفاده از لباس همرنگ با رنگ لاک و یا یک پس زمینه‌ سفید تشاره کرد.

تنظیم نور دیافراگم

در هنگام عکاسی از ناخن بهتر است دیافراگم در پایین‌ترین حالت ممکن قرار گیرد تا به این ترتیب نور بیشتری در هنگام عکاسی از آن عبور کند و ظرافت کار مشخص‌تر باشد.

آرایشگاه عروس

عکاسی از ناخن

تجهیزات مورد نیاز عکاسی از ناخن

اگر به تکنیک‌های ذکر شده برای عکاسی از ناخن توجه کرده باشید، با برخی از تجهیزاتی که برای عکاسی از ناخن‌ها مورد نیاز است، آشنا شده‌اید. از جمله این تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سه‌ پایه

همانطور که گفته شد در هنگام عکاسی از ناخن‌ها دوربین موبایل باید کاملا بی‌حرکت باشد. بنابراین باید موبایل بر روی سه‌ پایه موبایلی قرار گرفته و از زاویه‌ و فاصله مناسبی مقابل سوژه قرار گیرد.

لنزهای حرفه‌ای

از آن‌جایی که ناخن جزو سوژه‌های بسیار ظریف و کوچک به شمار آمده استفاده از برخی از لنزها از جمله لنزهای ماکرو می‌تواند در عکاسی حرفه‌ای از ناخن‌ها کمک‌کننده باشد. همچنین در صورتی که بتوان لنزی با قابلیت تنظیم دیافراگم تهیه کرد می‌توان عکس‌های منحصربه‌فردی را ثبت کرد.

لوازم جانبی برای تکمیل سوژه

برای آن که جذابیت دست‌ها افزایش یافته و ظرافت ناخن‌ها بیشتر به چشم آید، می‌توان از برخی لوازم جانبی مانند شیشه‌ عطر، لوازم آرایشی، لباس همرنگ لاک و… در حین عکاسی استفاده کرد.

تجهیزات نورپردازی

همانطور که گفته شد برای ثبت یک عکس باکیفیت از ناخن‌ها باید نور مناسبی به آن‌ها بتابد. در صورتی که نتوان با استفاده از نور طبیعی یک عکس باکیفیت را ثبت کرد لازم است تا از منابع نور مصنوعی استفاده شود. این منبع نور مصنوعی می‌تواند یک چراغ رینگ لایت بوده و یا از چراغ ناخن کار برای عکاسی استفاده شود.

آموزش عکاسی از ناخن

 

ایده عکاسی ناخن

حال که با تکنیک‌های عکاسی از ناخن آشنا شده و تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی از ناخن‌ها را شناختیم، نوبت به آن می‌رسد تا تعدادی از ژست‌های مناسب برای عکاسی از ناخن را بررسی کنیم.

فوکوس بر روی ناخن‌ها

برای آن که تمرکز بر روی ناخن‌ها بیشتر شده و پس زمینه تار شود باید از بازترین حالت دیافراگم استفاده گردد. برای فوکوس بر روی ناخن‌ها می‌توان دیافراگم را بر روی f/4 تنظیم کرد تا به این ترتیب پس زمین کمی تار شده و ناخن‌ها و انگشتان در مرکز توجه قرار گیرند.

عکاسی از ناخن

استفاده از جواهرات در عکس

در هنگام عکاسی از ناخن‌ها برای زیباتر نشان دادن دست‌ها می‌توان از انواع انگشتر و زیورالات استفاده کرد. البته توجه کنید که در هنگام استفاده از جواهرات فلزی بازتاب نور در جواهرات سبب افت کیفیت تصویر نشود. در صورتی که از جواهراتی با نمادهای خاص مانند طرح گل استفاده شود می‌توان جذابیت کار را دو چندان کرد.

آموزش عکاسی از ناخن

استفاده از یک تکه پارچه‌ ساده | آموزش عکاسی از ناخن

برای عکاسی از ناخن‌ها می‌توان از یک تکه پارچه استفاده کرد که رنگ آن می‌تواند در طیف رنگی ناخن‌ها بوده و یا رنگ مکمل آن باشد. در هنگام عکاسی سعی کنید به پارچه‌ چنگ بزنید تا سایه‌های ایجاد شده تصویر جذاب‌تری را خلق کند. توجه به این نکته ضروری بوده که نوع پارچه می‌تواند در خلق حس‌های متفاوت تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال استفاده از پارچه‌های ابریشمی حس ظرافت را منتقل کرده اما استفاده از پارچه‌های پشمی فضا را به کلی تغییر می‌دهند.

آموزش عکاسی از ناخن

قرار دادن دست‌ها روی یک‌دیگر

در هنگام عکاسی از ناخن‌ها می‌توانید دست‌ها را به گونه‌ای بر روی یک‌دیگر قرار دهید که ناخن‌های هر دو دست به وضوح دیده شوند. برای آن که ناخن‌ها حالت مرتبی داشته باشند، بهتر است انگشتان دست به یک‌دیگر بچسبد. همچنین می‌توان انگشتان دست‌ها را در جهت‌های مخالف بر روی یک‌دیگر قرار داد تا تصویر خلاقانه‌تری ایجاد شود.

آموزش عکاسی از ناخن

ژست گرفتن با لیوان یا نوشیدنی

برای خلق یک تصویر زیبا از ناخن‌ها می‌توان از یک فنجان قهوه یا یک لیوان نوشیدنی برای ژست گرفتن استفاده کرد. آن چه اهمیت دارد آن است که رنگ لیوان یا نوشیدنی بهتر است مکمل رنگ ناخن‌ها باشد تا به این ترتیب زیبایی ناخن‌ها بیشتر به چشم آید.

عکاسی از ناخن

 

ژست گرفتن با وسایل مرتبط به ناخن | ایده عکاسی ناخن

در هنگام عکاسی از ناخن‌ها می‌توان از وسایل مربوط به ناخن مانند سوهان ناخن یا لاک برای ژست گرفتن استفاده شود. همچنین از این وسایل می‌توان در پس زمینه‌ عکس نیز استفاده کرد.

عکاسی از ناخن

برنامه عکاسی از ناخن

عکسی که از دست‌ها و ناخن‌ها گرفته می‌شود باید در طبیعی‌ترین حالت ممکن باشد تا رنگ لاک و ظرافت کار دقیقا مشابه آن چه که هست دیده شود. با این حال می‌توان برای افزایش کیفیت عکس‌ها و حذف جزئیات ناخواسته در عکس از نرم‌ افزارهای ادیت عکس استفاده کرد. از جمله برنامه‌هایی که برای ادیت عکس‌های ثبت شده از ناخن می‌تواند استفاده شود، می‌توان به نرم‌ افزار Snapseed اشاره کرد.

آموزش عکاسی از ناخن

با استفاده از این نرم‌ افزار می‌توان طیف رنگی، روشنایی و کنتراست عکس‌ها را تغییر داده و تصاویر را Crop کرد. همچنین می‌توان جزئیات ناخواسته‌ موجود در عکس را با استفاده از گزینه‌ Healing از تصویر حذف کرد. با استفاده از این نرم‌ افزار همچنین می‌توان کادربندی درستی را برای عکس در نظر گرفت تا در هنگام اشتراک‌گذاری تصویر، سوژه کاملا در مرکز توجه باشد.

آموزش عکاسی از ناخن تا چه حد برای شما مفید است؟

یکی از پرطرفدارترین مشاغل در بین بانوان در چند سال اخیر طراحی ناخن است. افرادی که در حرفه‌ طراحی ناخن فعالیت می‌کنند، برای تهیه‌ نمونه کار و معرفی خود به مشتریان باید از طراحی‌های خود عکاسی کرده و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. از این رو این افراد باید با تکنیک‌های عکاسی از ناخن آشنا باشند و خلاقیت زیادی در هنگام عکاسی از ناخن‌ها به خرج دهند تا به این ترتیب ظرافت و زیبایی هنرشان به چشم آید.

شما آرایشگر ناخن یا همان ناخن‌کار هستید یا به عنوان عکاس قصد انجام امور آرایشگاهی و تبلیغاتی را بر عهده دارید؟ آیا تا به حال از نمونه کارهای طراحی ناخن خود عکاسی کرده‌اید؟ به نظرتان مهم‌ترین تجهیزات برای عکاسی از ناخن کدامند؟ اطلاعات خود را با دیدنگار در میان بگذارید و از تجربیات و چالش‌های خود برای خوانندگان بنویسید. همچنین اگر این مقاله را دوست داشتید، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

بهترین رینگ لایت برای میکاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.