مقدمه : از سری آموزش‌های ویدیویی آموزشگاه عکاسی‌ و مجله دیدنگار این بار به معرفی سافت باکس و بیوتی دیش خواهیم پرداخت. در این فیلم آموزشی کوتاه، شما با تفاوت سافت باکس با بیوتی دیش به‌صورت عملی و کاملا تجربی آشنا خواهید شد. این مجموعه فیلم‌های آموزشی، شامل مهم‌ترین ترفندها و تکنیک‌های عکاسی‌ از سطح مقدماتی تا پیشرفته می‌باشند و این ویدیو در بخش آموزش‌های نورپردازی مبتدی قرار دارد.

مجموعه فیلم‌های آموزش عکاسی‌ و نورپردازی دیدنگار از بهترین منابع و فیلم‌های آموزشی پرمخاطب گردآوری شده و تلاش داشته‌ایم تا حد امکان ترجمه‌ای روان و کاربردی از آن‌ها را خدمت شما ارائه دهیم.

آنچه در ویدیو معرفی کاربردهای سافت باکس و بیوتی دیش مشاهده خواهید کرد

این فیلم آموزش نورپردازی عکاسی‌ نیز از گروه آموزشی تونی و چلسی است که نزدیک به یک و نیم میلیون نفر دنبال کننده دارند. در این مجموعه فیلم‌های آموزش عکاسی‌، تونی و چلسی با بیانی ساده و کاربردی، شما را با مهم‌ترین کارکردهای تجهیزات نورپردازی و همچنین تکنیک‌های عکاسی‌ وابسته به آن‌ها آشنا می‌کنند.

سافت باکس ( Softbox ) و بیوتی دیش ( Beauty Dish ) از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات عکاسی‌ است که جهت نورپردازی بسیاری از عکس‌های پرتره از آن‌ها استفاده می‌شود. کیفیت نور تولید شده توسط این دو دستگاه کاملا متفاوت بوده و هر کدام از آن‌ها در سبک‌های مختلف عکاسی‌ کاربرد دارند. با مشاهده‌ی این ویدیوی کوتاه، شما به‌صورت کاملا تجربی و در یک استودیوی عکاسی‌ حرفه‌ای با روش‌های استفاده از آن‌ها و همچنین ماهیت نوری هر کدام آشنا می‌شوید. با مشاهده‌ی نمونه عکس‌های این فیلم آموزشی، شما به ساده‌ترین شکل ممکن، تفاوت Softbox با Beauty Dish را درخواهید یافت.

همان‌طور که از نام سافت باکس پیدا است، نور تولید شده توسط آن کاملا فراگیر، نرم و یکپارچه خواهد بود. در نقطه‌ی مقابل نور تولید شده توسط بیوتی دیش شدت بیشتری داشته و سایه‌های عمیقی در زیر گونه‌ها و چانه‌ی سوژه ایجاد می‌کند که در بسیاری از عکس‌های مادلینگ کاربردی است.

لیست تجهیزات و تکنیک‌های معرفی شده در ویدیو تفاوت سافت باکس با بیوتی دیش

  • بیوتی دیش
  • سافت باکس و اکتا باکس
  • چیدمان نورپردازی Softbox و Beauty Dish
  • کارکردها و تفاوت سافت باکس با بیوتی دیش در انواع سبک‌های عکاسی‌ پرتره
  • تنظیمات فلاش و سایر منابع نور در هنگام به کارگیری سافت باکس و بیوتی دیش
  • تفاوت بازتاب منبع نور در چشم سوژه در هنگام استفاده از سافت‌باکس و بیوتی دیش

 

 

 

خریدانواع سافت باکس

 

دسته بندی ها: