Metabones بالاخره مبدل مانت F نیکون به مانت G فوجی فیلم را با بزرگنمایی 1.26 برابری معرفی کرد، آداپتور جدیدی که اجازه می‌دهد لنزهای مانت F نیکون را روی دوربین‌های مانت G فوجی فیلم ( GFX ) نصب کنید و در عین حال بزرگنمایی 1.26 برابری را نیز داشته باشید. بنابراین لنزهایی که وصل می‌کنید میدان مورب خود را در تمام قالب‌ها حفظ می‌کنند.

این آداپتور که از آلیاژ آلومینیوم و برنج با روکش کروم ساخته شده است، دارای یک پایه سه پایه Arca-Type جدا شده است و از پنج عنصر اپتیکال در سه گروه تشکیل می‌شود، از جمله عناصر ساخته شده از شیشه با شاخص تراکم فوق العاده بالا و لانتانیم و همچنین یک عنصر ساخته شده از سیلیس ذوب شده. این آداپتور از سیستم تنظیم دیافراگم دستی G Metabones استفاده می‌کند، که از همان فاصله‌ی اصلی زاویه‌ای همانند لنزهای قبلی Nikon Ai / AiS را برایتان به ارمغان می‌آورد.

با استفاده از نمونه‌های ارائه شده توسط کمپانی Metabones، مبدل NF – GFX Mount Expander 1.26x می‌تواند لنزهای 24-70 میلی متری F2.8 را به یک لنز 30-88 میلی متری F3.5 و یک لنز 70-200 میلی متری F2.8 را به 88-252 میلی متری F3 تبدیل کند. از آنجایی که این مبدل فقط یک مبدل فاصله کانونی است، نور دریافتی توسط لنز را 2/3 استاپ کاهش می‌دهد، به این معنی که لنزهای F1.4 به F1.8 و F2.8 به F3.5 افت می‌کنند.

علاوه بر لنزهای Nikkor DX و لنزهای شخص ثالث APS-C، احتمالاً تعدادی از لنزهای دیگر را نیز می‌توان استفاده کرد که البته پیش بینی می‌شود که محدودیت‌هایی داشته باشند، همانطور که Metabones در تصویر زیر ذکر کرده است :

مبدل NF – GFX Mount Expander 1.26x اکنون با قیمت 519 دلار در دسترس است. Metabones همچنین یک آداپتور مستقیم NF – GFX بدون عناصر اپتیکال را با قیمت 179 دلار نیز به فروش می‌رساند.

امیدوارم مقاله ” Metabones مبدل مانت F نیکون به مانت G فوجی فیلم را با بزرگنمایی 1.26 برابری معرفی کرد “ برایتان جالب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.

دسته بندی ها: