عکاسی گربه و یک ثبت هیجان انگیز

بدون شک همه‌ی ما عاشق این هستیم که عکس‌های حیوانات خانگی خود را ثبت کنیم و یا به اشتراک بگذاریم. معمولا گربه‌های کوچک جزو محبوب‌ترین و بانمک‌ترین حیوانات خانگی محسوب می‌شوند. گربه‌ها در حال خوابیدن، بازی کردن و یا حتی زمانی که مثل یک گلوله‌ی پشمی در گوشه‌ای از خانه جمع شده‌اند، سوژه بسیار مناسبی جهت عکاسی هستند.

در انتهای این مقاله شما قادر خواهید بود تا عکس‌های فوق العاده زیبایی از گربه بازیگوش‌تان بگیرید، پس با ما همراه باشید تا با اصول طلایی عکاسی گربه آشنا شوید.بدون شک همه‌ی ما عاشق این هستیم که عکس‌های حیوانات خانگی خود را ثبت کنیم و یا به اشتراک بگذاریم. معمولا گربه‌های کوچک جزو محبوب‌ترین و بانمک‌ترین حیوانات خانگی محسوب می‌شوند. گربه‌ها در حال خوابیدن، بازی کردن و یا حتی زمانی که مثل یک گلوله‌ی پشمی در گوشه‌ای از خانه جمع شده‌اند، سوژه بسیار مناسبی جهت عکاسی هستند.

برای عکاسی آماده شوید

 

روش عکاسی از گربه

 

1. استفاده از نور طبیعی:

هنگام عکاسی گربه بهترین نور، نور طبیعی است. نوری که در غروب آفتاب یا صبح زود در آسمان پدیدار است و سایه های نرم و ملایمی ایجاد می‌کند. هنگامی که تصمیم گرفتید از این نور استفاده کنید، بهتر است پشت به آن بایستید تا نور گربه‌ی شما را روشن کند. چنانچه تمایل به عکاسی در طول روز دارید، حواستان به این نکته باشد که خورشید در این ساعات سایه‌های تیزی را ایجاد می‌کند. پس اگر می‌خواهید در این ساعات عکاسی کنید، حتما در سایه باشید.

 

2. از فلاش استفاده نکنید:

تا می‌توانید از فلاش استفاده نکنید. نور فلاش ممکن است گربه‌ی شما را بترساند و یا باعث ایجاد قرمزی در چشم‌هایش شود.

نکته دیگر این است که بخاطر خاصیت شب رنگی چشمان گربه، نورفلاش معصومیت تصویر را بهم می‌ریزد.

سوال: پس در نور کم بدون فلاش چطور عکاسی کنیم؟

اگر نور محیط برای تصویربرداری کم است و شما ناچار به استفاده از فلاش هستید بهتر است نور فلاش را به سمت سقف بتابانید و از رفلکس آن بهره ببرید.

 

فلاش و گربه

 

3. یک مکان راحت برای گربه ی خود انتخاب کنید:

سعی کنید در حالتی از گربه‌تان تصویربرداری کنید که راحت‌تر است. ممکن است گربه‌ی شما حین خیره شدن به پنجره یا خراش دادن درختان در راحت‌ترین حالت ممکن باشد!

این‌گونه عکس‌ها گربه ی شما را جذاب‌تر خواهند کرد و به او هویت خواهند داد.

 

comfort your cat

 

4. ایجاد یک کنتراست با پس زمینه:

بهترین راه برای ثبت کردن یک عکس بهتر از گربه استفاده از یک پس زمینه با رنگ متضاد و ایجاد کنتراست است. برای مثال اگر یک گربه‌ی سیاه دارید بهترین رنگ برای پس زمینه رنگ سفید است به این ترتیب گربه‌ی شما از پس زمینه جدا می‌شود. یک طرح شلوغ و طرح‌دار برای پس زمینه ممکن است جلوه را از عکس شما بگیرد، اما بازهم این سلیقه شماست که تعیین می‌کند پیش‌زمینه چه طرح و رنگی داشته باشد.

شما به‌راحتی می‌توانید با تهیه فون های آتلیه گوشه‌ای از خانه‌تان را به آتلیه عکاسی تبدیل کنید!

 

آتلیه گربه

تنطیمات دوربین

 

عکس گربه

 

1. از حالت ” اولویت دیافراگم” استفاده کنید :

در اقدام برای گرفتن عکس از یک گربه بهتر است دیافراگم دوربین را باز کنید. باز کردن دیافراگم این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید در نور کم خانه روی کوچولوی دوست داشتنی‌تان متمرکز شوید. با استفاده از حالت اولویت دیافراگم ، سرعت شاتر به صورت خودکار تغییر می‌کند و می‌توانید عکس‌هایی از حرکت گربه‌تان ثبت کنید.

توجه داشته باشید که دیافراگم باز ، احتیاج به سرعت شاتر بالا دارد.

 

2. سرعت شاتر خود را تنظیم کنید:

برای عکاسی گربه احتیاج به سرعت شاتر بالا دارید. اینکار باعث ثبت حرکت گربه می‌شود. برای اینکار می‌توانید سرعت شاتر را بالاتر از 1/5000 و یا مود دوربین را روی ” اولویت سرعت شاتر ” یا ” حالت دستی ” بگذارید.

با انتخاب سرعت شاتر پایین یک تصویر واضح از گربه خود خواهید داشت.

 

shutter speed

 

3. اتوماتیک کار کنید:

یک راه سریع‌تر برای گرفتن عکس در حال حرکت از گربه استفاده از حالت اتوماتیک دوربین است. این‌کار باعث صرفه جویی در وقت و زمان شما خواهد شد. اگر شما هنوز با تنظیمات خاص دوربین مثل سرعت شاتر و دیافراگم آشنا نیستید این تنظیم برای شما بهترین خواهد بود.

 

automatic

 

4. حالت عکس های پشت سرهم:

فرض کنید می‌خواهید از گربه‌تان در حال بازی با یک توپ در حالی که میان زمین و هوا معلق است تصویربرداری کنید . این عکس احتیاج به عکس العمل فوق‌العاده سریع شما دارد که در عمل بسیار سخت است.

با تنظیم دوربین‌تان روی حالت « عکس های پشت سرهم » ، دوربین با سرعت بسیار بالا چندین فریم را پشت‌سر هم ثبت می‌کند.

 

series photos

 

5. هم سطح گربه تان باشید:

اگر دوربین را روی زمین و هم سطح جایی که گربه‌تان ایستاده بگذارید بدون شک تاثیرگذاری عکس‌هایتان بیشتر خواهد شد. این عکس شخصیت گربه‌ی شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد. این زاویه یکی از بهترین حالت‌های تصویربرداری گربه است و در فضای مجازی مورد توجه واقع می‌شود.

 

عکاسی از گربه

عکسی دوست داشتنی بگیرید

 

1. دوربین را با خود همراه کنید:

گربه‌ی شما همیشه مایل نیست تا به شما اجازه‌ی عکاسی بدهد، در نتیجه همیشه باید دوربین را آماده و شارژ شده نگه دارید. گربه‌ها غیر‌ قابل پیش‌بینی‌ترین مهمان‌های خانه‌تان هستند! ، شکار لحظات بازی آن‌ها برای شما جذابیت بسیاری را خواهد داشت. عکاسی گربه یکی از بهترین روش‌های ثبت خاطرات است که در آینده یادآور بسیاری از لحظات شما خواهد شد.

 

carry your camra

 

2. صبور باشید:

برای گرفتن یک عکس خوب لازم است صبور باشید. گربه خود را مجبور نکنید به جهت خاصی حرکت کند یا عمل خاصی را انجام دهد. در عوض تعداد دفعات تصویربرداری خود را زیاد کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

« فراموش نکنید شما با یک فرشته کوچک طرف هستید که زبان شما را نمی‌فهمد! »

 

be patient

 

3. استفاده از ابزارهای خاص:

استفاده از مونوپاد‌ با پایه‌های بلند انتخاب هوشمندانه‌ای می‌تواند باشد. ممکن است گربه‌ی شما بالای کابینت یا زیر یک تخت به خواب رفته باشد. با مونوپادها یا استفاده از گوشی دوربین و متصل کردن آن به مونوپاد می‌توانید راحت‌تر عکس بگیرید.

 

extender

 

4. شکار لحظه ها را جدی بگیرید:

ممکن است گربه‌ی شما در حال بازی با گربه‌ی دیگری باشد. این زمان بهترین موقعیت برای گرفتن عکس‌های پیش بینی نشده است. بهتر است از حرکت‌های ناگهانی اجتناب کنید تا گربه از شما نترسد.

 

sneak up ypur cat

 

5. از زوم استفاده کنید:

استفاده از زوم لنز دوربین‌تان می‌تواند شرایط بهتری برای تصویربرداری شما ایجاد کند. به این ترتیب می‌توانید از فاصله‌های دورتر موقعیت‌های بهتری برای عکاسی ایجاد کنید. داشتن لنز زوم هم به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

 

zooming

گرفتن عکس در حال حرکت:

 

۱. گربه را کنجکاو کنید:

توجه گربه‌تان را با اتفاقات طبیعی جلب کنید. می‌توانید کاغذی را پیش رویش بچرخانید یا توپ کاموایی را پرتاب کنید تا دنبال آن بدود.

از آن‌جایی که لقب فضول‌ترین دوست داشتنی را نصیب خود کرده‌اند، می‌توانید یک جعبه را در وسط اتاق قرار دهید تا از سر کنجکاوی آن را بررسی کند.

 

عکاسی گربه

 

2. با گربه تان بازی کنید:

لحظاتی که مشغول بازی هستند را به یک صحنه‌ی عکاسی تبدیل کنید. سعی کنید از اسباب‌بازی هایی استفاده کنید که گربه را به دنبال خود بکشاند و در عین حال در قاب نباشد.

 

play with your cat

 

3. گربه ی خواب آلود:

برای گرفتن عکس‎های بامزه و سرگرم کننده می‌توانید بعد از خواب گربه‌ی خود را بیدار کنید و در حال خمیازه کشیدن از او عکس بگیرید. هنگامی که این فرشته‌های کوچک از خواب بیدار می‌شوند بین 15 تا 30 بار خمیازه می‌کشند!

 

خمیازه گربه

 

اگر شما هم تجربه جالبی در زمینه عکاسی گربه دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

 

 

نویسنده : وانیا صهبا

۱ نظر در “عکاسی گربه و یک ثبت هیجان انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.