خبرهایی منتشر شده که به نظر می‌رسد فوجی فیلم قصد دارد دوربین چاپ سریع Instax Mini 11 را معرفی کرده و آن را جایگزین Instax Mini 9 کند.

در حالی که روزهای باشکوه دوربین‌های چاپ سریع ( و به طور کلی عکاسی آنالوگ ) گذشته است، اما هنوز هم آنها به صورت کامل از بین نرفتند و این به لطف طیف گسترده‌ای از دوربین‌های چاپ سریع سری Instax فوجی فیلم است. خط Instax Mini از اوایل دهه 2000 به طور منظم به روز شده است و به نظر می‌رسد به زودی شاهد یک مورد دیگر نیز خواهیم بود.

به گزارش Nokishita ( یکی از معتبرترین منابع در حوزه‌ی معرفی دوربین‌ها )، فوجی فیلم Instax Mini 11 برای معرفی رسمی آماده شده است.

این خبر بسیار هیجان انگیز است، چرا که Instax Mini 9 بسیار محبوب بوده و از ابتدای معرفی آن در آوریل 2017، در صدر جدول بهترین دوربین‌های چاپ سریع ما قرار دارد.

هیچ اطلاعات دیگری در مورد Instax Mini 11 وجود ندارد، جز این که به احتمال زیاد جانشین Instax Mini 9 خواهد بود که این سؤال را ایجاد می‌کند که پس چه اتفاقی برای Instax Mini 10 افتاد ؟

آیا ما یک نسل را رد کردیم ؟

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

یا ماجرایی مثل گلکسی نوت 6 و وان پلاس 4 در دنیای گوشی‌های هوشمند جریان است ؟

فوجی فیلم به جای معرفی Instax Mini 10 و پس از موفقیت کسب شده توسط Mini 9، مدل Instax Mini LiPlay را در سال 2019 معرفی کرد. در حالی که به راحتی می‌توان تصور کرد که این کمپانی سیستم نام گذاری خود ما را به سمت اعداد مضرب ده سوق میدهد ( مانند سامسونگ با Galaxy S20 )، پس در واقع Instax Mini 10 در کار نخواهد بود.

اولین دوربین چاپ سریع مدرن توسط فوجی فیلم معرفی شد، Instax Mini بود که در سال 1998 به بازار عرضه شد، درست زمانی که عکاسی آنالوگ و فیلم و دوربین‌های چاپ سریع پولاروید آخرین نفس‌های خود را می‌کشیدند. اگرچه مطمئن نیستم که در آن زمان Instax Mini 10 چقدر موفق بود، مطمئناً با توجه به اینکه Instax Mini 30 را در سال 2002 معرفی کرده است، کاری انجام داده تا همه چیز را برای عکاسی فوری تغییر دهد.

البته Instax Mini 10 دیگر در دسترس نیست، اما علاقه مند به دوربین، Peggy Anne موفق به یافتن یکی از آنها شده و در وبلاگ Camera Go Camera در مورد آن نوشته است.

هنوز اطلاعات دقیق و کاملی از Instax Mini 11 در دسترس نیست و نمی‌دانیم اصلا باید انتظار چه چیزی را بکشیم، اما با توجه به اینکه Mini 9 بسیار خوب بود، می‌توانیم انتظار یک دوربین بهتر و قدرتمندتر را داشته باشیم.

امیدوارم مقاله ” دوربین چاپ سریع فوجی فیلم Instax Mini 11 به زودی معرفی و عرضه خواهد شد “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.

دسته بندی ها: