دوربین کانن Canon EOS 1DX Mark III چگونه خواهد بود؟

خبرها حاکی از این است که شرکت کانن قصد دارد جدیدترین دوربین DSLR حرفه‌ای خود را تا قبل از المپیک ۲۰۲۰ توکیو معرفی کند. با توجه به اینکه شرکت کانن یکی از حامیان المپیک می‌باشد، میدان رقابت‌های المپیک، مکان خوبی برای تبلیغ این دوربین جدید بنظر می‌رسد. در ادامه‌ی این مطلب، به بررسی ویژگی‌ها و مشخصات احتمالی این دوربین که کانن ۱DX Mark III نام دارد، می‌پردازیم.

دوربین کانن 1dx mark III

خبرهای درز شده به بیرون از شرکت کانن حاکی از این است که دوربین کانن ۱DX Mark III از یک حسگر CMOS فول-فریم با رزولوشن ۳۲ مگاپیکسل بهره‌مند خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود که در این دوربین از پردازشگر DIGIC 8 استفاده شود. این آمار در مقایسه با دوربین کانن ۱DX Mark II که از حسگر ۲۲ مگاپیکسلی و پردازشگر DIGIC 6+ Dual بهره می‌برد، پیشرفت قابل‌توجهی می‌باشد.

دوربین کانن ۱DX Mark III بی‌شک دارای قابلیت فوکوس خودکار دوال‌پیکسل خواهد بود؛ تنها مسئله‌ی قابل‌بحث در این مورد، تعداد نقاط فوکوس در این دوربین می‌باشد. با توجه به اینکه دوربین کانن ۱DX Mark II از ۶۱ نقطه فوکوس بهره می‌برد؛ انتظار ما از دوربین کانن ۱DX Mark III، دارا بودن بیش از ۸۰ نقطه‌ی فوکوس می‌باشد.

مطالب پیشنهادی
دوربین عکاسی دیجیتال Canon EOS R3 Mirrorless
دوربین عکاسی کانن Canon M50 Mark II با لنز ۴۵-۱۵ IS USM (سفید)
دوربین عکاسی کانن Canon M50 Mark II با لنز ۴۵-۱۵ IS USM (مشکی)
دوربین عکاسی کانن Canon M50 Mark II بدنه

در دوربین کانن ۱DX Mark II، شاهد قابلیت فیلم‌برداری ۴K با حداکثر سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه بودیم. بدون شک، تکرار این قابلیت در دوربین کانن ۱DX Mark III را شاهد خواهیم بود. همچنین برخی خبرها حکایت از این دارد که شرکت کانن قصد اضافه نمودن قابلیت فیلم‌برداری ۸K به دوربین کانن ۱DX Mark III را دارد که خبر بسیار خوبی برای علاقه‌مندان و تصویربرداران می‌باشد.

در مورد نمایشگر، انتظار تغییرات چندانی در دوربین کانن ۱DX Mark III نسبت به دوربین کانن ۱DX Mark II را نداریم. نمایشگر لمسی TFT LCD با اندازه‌ی ۳٫۲ اینچ و دقت ۱٫۶۲ میلیون نقطه که در دوربین کانن ۱DX Mark II دیده می‌شود، برای دوربین کانن ۱DX Mark III نیز مناسب بنظر می‌آید. البته شاید شاهد افزایش دقت نمایشگر تا ۲٫۱۰ میلیون نقطه در دوربین کانن ۱DX Mark III باشیم.

دوربین کانن 1dx mark III

دوربین کانن ۱DX Mark II از باتری لیتیوم یونی LP-E19 بعنوان منبع انرژی بهره می‌گیرد که به شما قابلیت تصویربرداری تا ۱۲۰۰ تصویر در هربار شارژ را می‌دهد. استفاده از همین باتری در دوربین کانن ۱DX Mark III نیز انتظار می‌رود.

با توجه به اینکه دوربین کانن ۱DX Mark II از کارت‌های حافظه‌ی Compact Flash و CFast پشتیبانی می‌کند، شاهد چنین قابلیتی در دوربین کانن ۱DX Mark III نیز خواهیم بود. در صورت وجود چنین قابلیتی؛ همانند دوربین کانن ۱DX Mark II، دو جایگاه حافظه برای هر یک از فرمت‌ها در دوربین کانن ۱DX Mark III وجود خواهد داشت.

سایر قابلیت‌های چشمگیری که در دوربین کانن ۱DX Mark III انتظار آنان را داریم؛ عبارتند از:

  • میزان حساسیت ISO از حداقل میزان ۵۰ تا حداکثر میزان ۴۰۹۶۰۰
  • میزان سرعت شاتر از حداقل سرعت ۳۰ ثانیه تا حداکثر سرعت ۱/۸۰۰۰ ثانیه
  • لرزش‌گیر تصویر
  • منظره‌یاب الکترونیکی
  • پشتیبانی از USB 3.1
  • موقعیت‌یاب GPS
  • قابلیت اتصال بی‌سیم از طریق Wi-Fi، Bluetooth و NFC
  • قابلیت کنترل از راه‌دور توسط گوشی‌های هوشمند
این مطالب را هم بخوانید
آخرین گزارشات CIPA نشان می‌دهد فروش دوربین نسبت به سال پیش ۵۰ درصد کاهش یافته است
سونی ‌به‌روزرسانی نسخه ۲٫۰۰ فریمور را برای سونی A9 II منتشر کرد
کانن آپدیت فریمور نسخه ۱٫۱٫۰ را برای ۱D X Mark III با قابلیت فیلم برداری با نرخ ۲۳٫۹۸p عرضه کرد
آیا شایعات جدید از نیکون Z8 منتشر شده است ؟