ثبت تصاویر بی‌نظیر با نکات عکاسی لنداسکیپ و طبیعت

دومین مقاله از سری مقالات 15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لنداسکیپ را خدمت شما تقدیم می‌کنیم. اگر اولین مقاله از این سری مقالات را مطالعه نکرده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم حتما آن مقاله را نیز مطالعه فرمایید. در مقاله اول به سه ترفند در عکاسی طبیعت و عکاسی لنداسکیپ پرداختیم؛ که بیشتر در مورد برنامه‌ریزی و زمان‌بندی در عکاسی طبیعت و تعیین بهترین زمان برای عکاسی‌های بی‌نظیر لند‌اسکیپ بود. در ادامه به چند ترفند دیگر از این مقاله جذاب می‌پردازیم.

مطالعه بخش 1 - مقاله اول
15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ – بخش 1
عکس از خودم ( Brent Huntley )
برخی از ترفند های عکاسی طبیعت و لند اسکیپ
آموزش عکاسی از مناظر شهرهای ساحلی در ساعت آبی !
آموزش عکاسی انتزاعی از طبیعت
7 تکنیک بی‌نظیر عکاسی از طبیعت !
اشتباهات رایج در عکاسی طبیعت
مبانی و اصطلاحات نورپردازی مقدماتی
آموزش عکاسی از ابرها ، المان‌های جذاب طبیعی
عکاسی لنداسکیپ
عکس از خودم ( Brent Huntley )

4. وب‌لاگ‌ها و وب‌سایت‌های طبیعت گردی ، بهترین محل برای یافتن مکان‌های بکر عکاسی است.

پیدا کردن محل‌های فوق‌العاده برای عکاسی طبیعت در اینترنت کار راحتی است. اما متاسفانه هیچگاه توضیحات کاملی در رابطه با موقعیت دقیق محل و نحوه رسیدن به منظره عکسی که مشاهده می‌کنید، وجود ندارد. در این زمان است که وب‌لاگ‌ها و وب‌سایت‌های طبیعت گردی می‌توانند اطلاعات دقیق‌تری از نحوه رسیدن به مکان‌های دیدنی یک منطقه حتی از راه‌های مختلف، به شما ارائه دهند. گاها پیش می‌آید که عکاسان طبیعت و عکاسان لند‌اسکیپ یک منطقه، از روی علاقه، وب‌لاگی دارند که اطلاعات جامعی در رابطه با طبیعت گردی و عکاسی لنداسکیپ محلی، در آن وجود دارد. بطور خلاصه قبل از مراجعه به یک منطقه با روش‌های مختلف، از ویژگی‌های آن مطلع شوید.

5. اگر بدنبال عکاسی طبیعت هستید، مناطقی را انتخاب کنید که، مناظر دارای عکاسی داشته باشند.

بخاطر داشته باشید تمامی طبیعت گردان و بویژه افرادی که علاقه‌مند به پیاده‌روی هستند، لزوما عکاس نیستند. دنیا سرشار از محل‌هایی است برای پیاده‌روی، که تقریبا هیچ جاذبه‌ای برای یک عکاس ندارند. پس بخاطر داشته باشید سایت‌هایی که بر روی پیاده‌روی تمرکز دارند، بیشتر توجه‌شان در رابطه با کیفیت مسیر، طول آن و پستی و بلندی‌های راه است و شاید آخرین موضوع برای آنها، زیبایی مسیر باشد. به همین منظور اگر با جستجوی نام محلی، در هیچ کدام از عکس‌ها، منطقه‌ای جذاب نیافتید، اولویت را به مناطق دیگر بدهید. در برخی از مناطق، استفاده از گوگل ارث (Google Earth) می‌تواند کاربردی باشد.

عکاسی طبیعت

چندین سال قبل با برادر بزرگترم به این آبشار زیبا ( آبشار Wallace ) در واشنگتون آمدم. من آبشارهای زیبای این منطقه را از طریق عکس‌های زیبایی که از آن منتشر شده بود، یافتم. عکس، آبشارهای زیرین و میانی این منطقه را نشان می‌دهد.

6. با آگاهی کامل از مدت زمان طی کردن مسیر، به سمت مقصد نهایی‌تان حرکت کنید.

بدترین اتفاق ممکن برای یک عکاسی طبیعت زمانی است که پس از طی کردن کیلومترها پیاده‌روی سخت، در زمان دقیق به محل مورد نظرش، نرسد. ما در مقاله اول و در سه ترفند ابتدایی، گفتگوی کاملی در رابطه با زمانبندی سفر و پیاده‌روی برای عکاسی لنداسکیپ و عکاسی طبیعت ، داشته‌ایم. با رعایت نکاتی که در آن ترفندها به آن اشاره کردیم، به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که به نقطه‌ی طلایی منظره‌ی آن منطقه، در ساعت طلایی برسید. چه وقت سحر باشد و یا هنگام غروب آفتاب. من و دوست عکاسم، تجربه‌ای مشترک برای آماده سازی جسمانی‌مان برای پیاده‌روی و طبیعت گردی جهت عکاسی داریم. با آگاهی از مسافتی که باید در منطقه مورد نظرمان طی کنیم؛ در پارک و یا طبیعتی نزدیک به خودمان، چند روزی همان مسیر را پیاده‌روی می‌کنیم. این موضوع به ما کمک می‌کند تا علاوه بر اینکه از نظر جسمانی آمادگی پیاده‌روی آن مسیر را داشته باشیم، زمان تقریبی طی کردن این مسیر و مقصد عکاسی‌مان را نیز بدست بیاوریم. ضمنا یک نکته را فراموش نکنید؛ در صورت امکان به شما توصیه می‌کنیم با همان نوع لباسی که قصد پوشیدن آن در سفر را دارید به پیاده‌روی‌های آزمایشی بروید و ضمنا کوله‌ی عکاسی‌تان را نیز فراموش نکنید. دقیقا کوله‌ی خود را با وسایلی که در منقطه‌ی انتخابی برای عکاسی طبیعت یا عکاسی لنداسکیپ ، انتخاب کرده‌اید پر کنید، تا در پیاده‌روی، وزن کوله‌ی شما هم محاسبه شده باشد.

عکاسی طبیعت و لنداسکیپ
عکس از خودم ( Brent Huntley )

ما در مقاله اول به زمان‌بندی سفر و پیاده‌روی در طبیعت و در این مقاله به مدیریت یافتن مقصد سفر و همچنین آماده سازی برای آن اشاره داشتیم. در مقاله سوم که بزودی در همین مجله عکاسی دیدنگار منتشر می‌گردد، به سایر ترفندها و این بار با جزئیاتی بیشتر در رابطه با آماده سازی و جمع آوری ملزومات مورد نیاز برای یک عکاس در طبیعت، از دیدگاهی تجربی، خواهیم پرداخت.

عکاسی لند‌اسکیپ
عکس از خودم ( Brent Huntley )
شاید تماشای این ویدئو در تکمیل این مقاله برای شما جالب باشد

با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله 15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لنداسکیپ – بخش 2 برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: