ونوس قیمت و تاریخ عرضه لنز ماکرو Laowa 100 میلیمتری با دیافراگم F2.8 را اعلام کرد

کمپانی تولید لنز ونوس ، قیمت و تاریخ عرضه لنز ماکرو Laowa 100 میلیمتری با دیافراگم F 2.8 که اولین بار در سال 2012 در نمایشگاه فوتوکینا ( Photokina – فوتوکینا بزرگترین نمایشگاه تجاری جهان در حوزه عکاسی ، فیلم‌برداری و فناوری‌های تصویری است ) دیده شد را اعلام کرد. این لنز قیمتی معادل 449 دلار آمریکا داشته و در پایان ماه جاری میلادی عرضه خواهد شد. لنز APO Ultra – Macro 100 mm می‌تواند بزرگنمایی 2:1 را به دست آورده و به لنز 60 میلی متری با دیافراگم F2.8 متصل شود تا یک لنز ماکرو منحصر به فرد را برای شما به ارمغان بیاورد.

لنز ماکرو Laowa 100 میلیمتری
نسخه طراحی شده برای مانت EF دوربین‌های کانن دارای کنترل‌های دیافراگم و داده های EXIF است

لنز ماکرو Laowa 100 میلیمتری برای مانت F نیکون ، مانت EF کانن و مانت FE سونی قابل استفاده بوده و با تفاوت‌هایی جزئی در نحوه سوار شدن روی دوربین ، بسته به نوع مانت ، عرضه خواهد شد. مدلی که برای دوربین‌های کانن طراحی شده دارای یک موتور دیافراگم است تا تغییرات دیافراگم و داده‌های اگزیف ( exif ) را در تصویر ذخیره کند. این نسخه دارای 9 تیغه برای دریچه دیافراگم است. در حالی که مدل نیکون دارای دیافراگمی هفت تیغه است. نسخه مانت FE که برای دوربین‌های سونی طراحی شده دارای 13 تیغه دیافراگم است.

مطالب پیشنهادی
چه لنزی بخریم؟
5 کاربرد لنز واید
تفاوت لنز پرایم با زوم

تصاویر زیر نمونه‌ای از عکس‌های ثبت شده با این لنز است که توسط Laowa منتشر شده:

Laowa می‌گوید که به سختی تلاش کرده تا از انحرافات کروماتیک رنگی جلوگیری کند ، این نه تنها در مناطق متمرکز و فوکوس شده ، بلکه در مناطقی که عمق میدان را پوشش نمی‌دهد نیز وجود دارد که البته مشکل بسیاری از لنزهای دیگر نیز هست.

علاوه بر این ، یک حلقه نگهدارنده مخصوص نگه داشتن لنز ماکرو Laowa 100 میلیمتری روی سه پایه نیز با قیمت 30 دلار آمریکا در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لنز ، به وب سایت Venus Optics مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی
بهترین لنز های نیکون کدامند؟
بهترین لنز های کنون کدامند؟
مانت یا دهانه لنز چیست؟