نکاتی برای فروش دوربین عکاسی دست دوم

فروش دوربین عکاسی دست دوم

کارهایی که باید پیش از فروش دوربین عکاسی دست دوم خود انجام دهید

اگر می‌خواهید در فروش دوربین عکاسی دست دوم خود بیشترین پول ممکن را به دست آورید، نکات زیر را دنبال کنید:

اگرچه این صحت دارد که مهمترین ابزار برای یک عکاس، یک چشم خلاق و ذهنی آماده برای ایجاد ترکیب بندی مناسب است. اما زمانی فرا می‌رسد که مهارت‌های شما آنقدر افزایش پیدا می‌کند که برای ادامه‌ی کار نیازمند دوربینی با قابلیت‌های بیشتر می‌شوید. این جاست که ممکن است به فکر فروش دوربین عکاسی دست دوم خود بیفتید.

خرید دوربین‌های دیجیتال و لنزهای جدید نیازمند پرداخت هزینه‌ی گزافی است. بنابراین شما می‌توانید برای رسیدن به این هدف، دوربین قدیمی خود را با یک دوربین مدل جدید تعویض کنید.

فروش دوربین عکاسی دست دوم شما، چیزی شبیه به یک میدان مین است. انتخاب مسیر اشتباه می‌تواند باعث شود به اندازه‌ی ارزش واقعی تجهیزاتتان پول دریافت نکنید. روش مناسب برای عرضه‌ی دوربین شما به خریداران احتمالی، سبب می‌شود شانس فروش دوربین عکاسی دست دوم خود را با قیمت بالاتری کسب کنید.

بنابراین، اگر یک دوربین DSLR یا لنزی دیگر چشم شما را گرفته است، و آماده‌ی ارتقای دوربین و تجهیزات عکاسی خود هستید، تنها پنج دقیقه زمان خواهد برد تا نکات زیر را بخوانید. این نکات از ابتدای زمان خریداری تا لحظه‌ای که آن را به فروش می‌رسانید کارایی دارند.

فروش دوربین دست دوم

✓ همیشه جعبه‌ی دوربین و لوازم جانبی خود را نگه دارید

نگه داشتن جعبه همیشه منجر به این می‌شود که بتوانید هزینه‌ی بالاتری را برای دوربین و لوازم جانبی خود درخواست کنید. می‌پرسید چرا؟ خب، تصور کنید که دو دوربین روی یک میز در مقابل شما وجود دارد: یکی در جعبه‌ی تمیز و بدون خرابی و دیگری در یک جعبه کفش قدیمی با بسته بندی پلاستیک‌های حبابی. این کاملا واضح است که کدام دوربین بیشترین توجه را جلب می‌کند!

فراموش نکنید که هرچه بهتر از جعبه‌ ی اصلی دوربینتان و لوازم جانبی آن مانند کابل دوربین ، بند گردنی ، کتابچه‌ی راهنما، و نرم افزار، نگهداری کنید، شانستان برای کسب پول بیشتر، بالاتر خواهد رفت.

فروش دوربین عکاسی دست دوم

✓ از وسایل عکاسی خود به بهترین نحو محافظت کنید

دوربین‌ها ابزارهایی هستند که با آن‌ها لحظات خود را ثبت می‌کنید. بنابراین نیاز نیست آن‌ها را در پنبه قرار دهید. اما زمانی که از دوربینتان استفاده نمی‌کنید، سعی کنید بهترین کارها را برای محافظت از آن انجام دهید.

برای مثال یک پوشش محافظ برای صفحه نمایش ال سی دی داشته باشید تا از ایجاد خراش روی آن جلوگیری شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که درپوش لنزتان همیشه همراهتان است.

علاوه بر این دوربین را در کیف یا جعبه‌ی محافظ نگه دارید و حمل کنید.

✓ لوازم عکاسی خود را تمیز کنید

قبل از آن که دوربین و لوازم جانبی آن را برای فروش عرضه کنید، آن‌ها را کاملا تمیز کنید.

از پارچه‌های میکرو فایبر می‌توانید برای حذف اثر انگشت و لکه‌ها از روی صفحه‌ی نمایش ال سی دی و چشمی دوربین استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از این پارچه هر نوع گرد و غبار یا ذرات شن و ماسه که بین شکاف‌های بدنه و کفشک (hot shoe) وجود دارد، را پاک کنید. علاوه بر این یک دمنده برای پاک کردن کرک‌ها نیز مفید خواهد بود.

✓ جهت تهیه‌ی انواع کیت‌های تمیز کننده (شامل دمنده ها و پارچه‌های میکروفایبر) می‌توانید به بخش کیت تمیز کننده دوربین عکاسی در فروشگاه دیدنگار ما مراجعه کنید.

از یک Lensepen نیز می‌توانید برای تمیز کردن زوایای بدنه‌ی دوربینتان کمک بگیرید.

✓ دوربین دست دوم خود را کجا بفروشید

اگر می‌خواهید مستقیما با خریدار دوربین خود در ارتباط باشید، بهتر است که در یک جای عمومی قرار بگذارید و همچنین کیفی که دوربین را در آن حمل می‌کنید، کیف اصلی دوربینتان نباشد. چون با این قیمت بالای دوربین، بعید نیست طعمه‌ی سارقان شوید.

راه ساده‌تر این است که دوربین خود را به وبسایت‌هایی معنبری بفروشید که در زمینه‌ی فروش دوربین دست دوم فعالیت می‌کنند. بدین ترتیب بعد از فروش دوربین دیگر مسئولیتی متوجه شما نخواهد بود و بلافاصله پس از دریافت پول، می‌توانید دوربین مدل جدیدی که انتخاب کرده‌اید را بخرید.

فروش دوربین دست دوم

یکی دیگر از گزینه‌ها این است که به فروشگاه‌های معتبری که خرید و فروش دوربین دست دوم را انجام می‌دهند، مراجعه کنید و در همان لحظه‌ای که دوربین خود را می‌فروشید، دوربین جدیدی بخرید.

برای فروش دوربین عکاسی دست دوم خود به سایت ها و یا فروشگاه های معتبر می‌توانید از قسمت زیر استفاده کنید. اگر محل سکونت شما تهران نیست، می توانید آن را پست کنید.

فروش دوربین دست دوم

بازرگانی دیدنگار دارای سایت رسمی، نماد ساماندهی وزارت صنعت و معدن، نماد ساماندهی وزارت ارشاد و نماد اتحادیه کسب و کار های مجازی هست؛ یعنی آدرس و تمام اطلاعات ما رو در دسترس داری هر موقع که بخوای میتونی بیای پیش ما و بهتره قبلش همین مقاله راهنمای خرید و فروش دوربین دست دوم رو خوب مطالعه کنی

..⭐️ می‌خوای دوربینتو بفروشی؟ کلیک کن ⭐️
قیمت تقریبی دوربین شما
پیشنهاد بالاترین قیمت
معامله در محل پیشنهادی شما
پرداخت در لحظه خرید
حتی لوازم جانبی

 

✓ صادق باشید

این کاملا طبیعی است که دوربینی که می‌خواهید آن را بفروشید، نقص‌هایی هم داشته باشد. اطلاعاتی که خریداران می‌خواهند بدانند شامل موارد زیر است:

مدل دوربین، شرایط فیزیکی، زمانی که آن را خریداری کرده‌اید، نقص‌ها، آسیب‌ها و تعداد شات‌هایی که گرفته‌اید.

✓ ارائه خدمات بیشتر برای ماندن در رقابت

اگر می‌خواید اقدام به فروش دوربین عکاسی دست دوم خود کنید، مطمئنا با عکاسانی که همان محصول را می‌فروشند در رقابت خواهید بود.

یکی از گزینه‌ها این است که قیمت خود را پایین بیاورید تا دوربین شما به فروش برسد. راه دیگر این است که وسایل اضافی همراه دوربین خود را که دیگر به آنها نیازی ندارید – مثل کارت حافظه ، باتری اضافی، پارچه میکرو فیبر، فیلتر ND ، فیلتر UV و یا پلاریزه – به همراه دوربین خود ارائه دهید.

✓ جهت تهیه‌ی انواع فیلتر های لنز دوربین عکاسی (شامل انواع فیلتر‌های UV ، ND و پلاریزه) می‌توانید به بخش فیلتر لنز دوربین عکاسی در فروشگاه دیدنگار ما مراجعه کنید.

فروش دوربین عکاسی دست دوم

✓ چند عکس با کیفیت بگیرید

هر چقدر هم که شما توضیح بدهید که ظاهر دوربینی که قصد فروش آن را دارید چگونه است، باز هم کافی نخواهد بود. آنچه با چشم دیده می‌شود، تاثیرگذار‌تر است. پس دست به کار شوید و از دوربین خود چند عکس حرفه ای بگیرید.

دوربین خود را در یک زمینه‌ی سفید قرار دهید و آن را با فلاش استودیویی روشن کنید. سپس با رویکردی حرفه‌ای از تمام زوایای دوربین خود عکس بگیرید. گرفتن عکس با یک دوربین دیگر قطعا تاثیرگذارتر از عکسی خواهد بود که با موبایل خود می‌گیرید.

اما اگر دوربین دوم ندارید و مجبور هستید از گوشی خود استفاده کنید، سعی کنید با استفاده از نور طبیعی از دوربین خود عکس بگیرید. سپس آن را با فتوشاپ یا نرم افزار دیگری ادیت کنید.

✓ اگر قرار است دوربین دست دوم خود را پست کنید، در بسته بندی دقت کنید

ابتدا دوربین و لوازم جانبی خود را در پلاستیک حبابی قرار دهید. سپس آن‌ها را یک به یک درون جعبه در جای مناسبی قرار دهید. مطمئن شوید که جعبه‌ای که وسایل عکاسی خود را در آن قرار می‌دهید به اندازه کافی محکم باشد. در انتها جعبه را با چسب مخصوص کارتن ببندید.

 

برای خرید یا فروش دوربین دست دوم به این صفحه سری بزنید.

 

⭐ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار

با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید.

مقاله نکاتی برای فروش دوربین عکاسی دست دوم برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

خریدانواع دوربین عکاسی

دیدگاهی در مورد “نکاتی برای فروش دوربین عکاسی دست دوم

 1. الهام گفت:

  سلام و‌ روزتون بخیر … میخواستم بپرسم بجز دوربین‌ دست دوم تجهیزات دوزبین رو هم دارید ؟

  1. علیرضا شریفی گفت:

   سلام.
   بله
   برای اطلاع از موجودی تجهیزات دسته دوم، با شماره تماس ۰۲۱۷۷۶۱۶۴۳۸ در تماس باشید.

  2. عباس نیازی گفت:

   دوربین عکاسی کانن دارم مدلpc1730 تعدادشات حدودا۲۰۰ قصدفروش دارم

  3. محمد ارجمندی گفت:

   سلام بله انواع کیت فلاش و تجهیزات آتلیه و تجهیزات رو کار میکنیم

 2. زبیده مرادیان گفت:

  سلام یه دوربین کانن در حد نو با کمتر از ۸۰ شان قصد فروش دارم

  1. امیر علی آقایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   مدل دوربین و لنزتون و بفرمایید

 3. زبیده مرادیان گفت:

  سلام یه دوربین کانن در حد نو با کمتر از ۸۰ شات قصد فروش دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در Header builder -> Mobile -> Mobile menu menu -> Show/Hide -> Choose menu تنظیم کنید.
سبد خرید
1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
حساب کاربری من
وبلاگ

منو دیدنگار