سونی آپدیت فریمور نسخه 3.0 را برای دوربین‌های فول فریم بدون آینه A7R III و a7 III عرضه کرد که باعث بهبود چشمگیر عملکرد فوکوس خودکار در حالت Real – time Eye AF می‌شود. فوکوس خودکار دنبال کننده چشم به طور ویژه‌ای برای حیوانات طراحی و بهینه سازی شده است.

فوکوس خودکار Real – time Eye AF

در حال حاضر Real – time Eye AF در حالت فوکوس AF – C و زمانی که دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید فعال می‌شود. همچنین می‌توانید با فشار دادن دکمه AF – ON دیگر نیازی به نگه داشتن دکمه شاتر نداشته باشید. هنگامی که گزینه AF – ON را فعال کنید، Real – time AF در حالت ردیابی اگر هیچ چشمی در صحنه وجود نداشته باشد سوژه‌های گوناگون را تشخیص می‌دهد. اگر بخواهید عملکرد فوکوس را به صورت دستی کنترل کنید، این حالت را از دست می‌دهید.

آپدیت فریمور a7R III و A7 III سونی
آپدیت فریمور ورژن 3.0 روی دوربین a7 III

فوکوس خودکار Real – time Animal Eye AF

این مورد فقط برای چشم انسان طراحی نشده، بلکه سونی روی چشم حیوانات نیز تمرکز دارد. نسخه 3.0 فریمور یک حالت فوکوس خودکار جدید دارد که از الگوریتم آموزش هوش مصنوعی برای پیدا کردن و فوکوس بر روی چشم حیوانات استفاده می‌کند. این مورد برای عکاسی از حیوانات خانگی پر جنب و جوش مثل گربه‌ها یا سگ‌ها و همچنین برای عکاسی از حیوانات در حیات وحش بسیار کاربردی و عالیست.

مانند Real – time Eye AF حالت Animal Eye AF نیز در حالت فوکوس AF – C کار می‌کند و برای فعال کردن آن باید دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید یا اینکه AF – ON را فعال کنید. با این حال، شایان ذکر است که باید قبل از عکاسی از طریق منو حالت چشم انسان یا حیوان را انتخاب کنید. سونی همچنین اعلام کرده که با توجه به مقادیر زیادی از اطلاعات مورد نیاز برای ردیابی چشم‌های حیوانات، به احتمال زیاد Animal Eye AF به خوبی Real – time Eye AF برای چشم انسان عمل نمی‌کند.

در ویدیوی زیر که توسط سونی منتشر شده می‌توانید عملکرد Animal Eye AF را ببینید.

عکاسی تایم‌لپس با حالت Interval Shooting

نسخه 3.0 فریمور همچنین یک حالت عکسبرداری با فواصل زمانی متغیر دارد که اولین بار در دوربین a6400 سونی دیده شده بود. در حال حاضر، بین 1 تا 9999 شات در فواصل 1 تا 60 ثانیه ثبت می‌شود. این ویژگی جدید همچنین شامل تنظیم خودکار حساسیت نوردهی (AE) است که می‌توانید از بین حالت‌های High ، Mid یا Low یکی را برای تنظیم تغییرات نوردهی در طول مدت ثبت شات‌ها اعمال کنید.

تصاویر حاصل را می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار Imaging Edge سونی به یک ویدیو تایم‌لپس تبدیل کنید. این نرم‌افزار عکس‌های خام Raw را پردازش کرده و ویدئو نهایی را به شما تحویل می‌دهد. همچنین می‌تواند آن را در شبکه‌های YouTube یا PlayMemories Online یا سایر سرویس‌های اشتراک ویدیو آنلاین منتشر کند. ویدیو‌های زیر توسط سونی منتشر شده تا عملکرد حالت Interval Shooting را در عمل نشان دهند.

سایر تغییرات

سایر تغییرات موجود در نسخه 3.0 فریمور برای دوربین‌های a7R III و a7 III سونی عبارتند از پشتیبانی از ریموت کنترل بی سیم RMT-P1BT سونی، امکان سفارشی دکمه Menu و بهبود کلی ثبات دوربین.

همچنین پیش‌بینی شده که نسخه 6.0 فریمور برای دوربین a9 سونی نیز در تابستان 2019 منتشر خواهد شد و شامل Animal Eye AF و حالت Interval Shooting خواهد بود که در حال حاضر برای a7R III و a7 III در دسترس است.

به روز رسانی نسخه 3.0 فریمور در حال حاضر از طریق وبسایت سونی و صفحه پشتیبانی Sony a7R III و Sony a7 III قابل دانلود است. با وبسایت دیدنگار همراه باشید تا در آینده به بررسی عمیق‌تری از این نسخه بپردازیم.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله اضافه شدن ویژگی‌های جدید با آپدیت نسخه 3.0 فریمور دوربین‌های a7R III و A7 III سونی برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: