در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم چگونه با استفاده از یک تور عروسی فلیر (flare) و پرتوهای نوری زیبا را در عکستان ایجاد کنید.

یکی از سختی های عکاسی رسیدن به میزان درست فلیر و پرتوهای نوری، بخصوص در زمانیست که خورشید روی شات ما استیلا دارد. در اینجا حقه ای را نشان می دهیم که می توانید همان مقدار نوری که نیاز دارید را به دست بیاورید.

 

نکته اول: دوربین خود را روی یک سه پایه سوار کنید

فلیر با تور عروسی

این یک گزینه پیشنهادیست و الزامی ندارد اما هنگامی که در حال عکاسی از یک سوژه در حال حرکت مثل تور عروسی هستید یک مقدار آزار دهنده است که هم دوربین و هم تور را نگه دارید و داشتن یک سه پایه کار را برایتان راحت تر می کند.

گام دوم: دوربین را در موقعیت قرار دهید و ترکیب بندی کنید

ایجاد فلیر با تور عروسی

الزاما یک نور مستقیم در پشت زوج نمی خواهیم و این فلیر ما را محدودتر خواهد کرد. در این شات خورشید از سمت راست و بالای فریم می تابد.

این مطلب تکمیلی را هم مطالعه کنید
۱۰۱ فوت و فن شگفت انگیز عکاسی عروسی

گام سوم: دوربین را تنظیم کنید

تنظیمات دوربین ما در این شات، ایزو 100، سرعت شاتر 800/1 و دیافراگم 1.4 است. در این شات یک زاویه باز 24 میلیمتری گرفته ایم به این خاطر که عمق میدان کم، پرتوهای نور، نرمی تور و دیگر المان ها در جلوی کادر را اغراق آمیز نشان می دهد.

یک نکته درباره فوکوس: در همان زمانی که سوژه ها در حال آماده شدن و جا گرفتن در کادر هستند کاری که علاقه دارم انجام دهم فوکوس کردن روی چشمان سوژه هاست و بعد مُد را از اتوماتیک به دستی تغییر می دهم یا قفل فوکوس را می زنم تا بعدا تنظیم فوکوس به هم نخورد.

گام چهارم: تور را بالا بیاورید و روی سوژه ها بکشید

ایجاد فلیر با تور عروسی

این کار را برای ترکیب تور در شات و استفاده از آن به عنوان المان جلویی کادر که نگاه بیننده را به سوی سوژه ها هدایت می کند، انجام می دهیم.

گام پنجم: فلیر را با استفاده از اجسام کنترل کنید

ایجاد فلیر با تور عروسی

از انگشتانتان و یا اجسام دیگر برای سد کردن راه نور و کنترل میزان فلیر ورودی به کادر استفاده کنید. همانطور که در عکس سمت چپ مشاهده می کنید آنجا فلیر بسیار زیادی به وجود آمده که روی صورت سوژه ها را گرفته به طوریکه قابل تشخیص نیستند. با سد کردن قسمتی از نور در عکس سمت راست، آنجا یک خط تمیز به وجود آمده که چهره سوژه ها را کاملاً مشخص کرده است در حالیکه هنوز  فلیرهای زیبا وجه مشخصه این عکس هستند.

این تکنیک های جذاب را هم مطالعه کنید
معرفی نرم‌ افزار ساخت عکس آتلیه‌ای برای کامپیوتر
بهترین سایت فتوشاپ آنلاین 1401
بهترین نرم افزار ساخت موشن‌ گرافیک
آموزش نحوه نوشتن با قلم نوری روی فایل PDF

 

دسته بندی ها: