سیستم کمیاب

ایجاد فلیرهای زیبا با تور عروسی

971
ایجاد فلیرهای زیبا با تور عروسی

در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم چگونه با استفاده از یک تور عروسی فلیر (flare) و پرتوهای نوری زیبا را در عکستان ایجاد کنید.

یکی از سختی های عکاسی رسیدن به میزان درست فلیر و پرتوهای نوری، بخصوص در زمانیست که خورشید روی شات ما استیلا دارد. در اینجا حقه ای را نشان می دهیم که می توانید همان مقدار نوری که نیاز دارید را به دست بیاورید.

 

نکته اول: دوربین خود را روی یک سه پایه سوار کنید

فلیر با تور عروسی

این یک گزینه پیشنهادیست و الزامی ندارد اما هنگامی که در حال عکاسی از یک سوژه در حال حرکت مثل تور عروسی هستید یک مقدار آزار دهنده است که هم دوربین و هم تور را نگه دارید و داشتن یک سه پایه کار را برایتان راحت تر می کند.

گام دوم: دوربین را در موقعیت قرار دهید و ترکیب بندی کنید

ایجاد فلیر با تور عروسی

الزاما یک نور مستقیم در پشت زوج نمی خواهیم و این فلیر ما را محدودتر خواهد کرد. در این شات خورشید از سمت راست و بالای فریم می تابد.

[post_in_paragraph post_list=”4275″ title=”این مطلب تکمیلی را هم مطالعه کنید”]

گام سوم: دوربین را تنظیم کنید

تنظیمات دوربین ما در این شات، ایزو ۱۰۰، سرعت شاتر ۸۰۰/۱ و دیافراگم ۱٫۴ است. در این شات یک زاویه باز ۲۴ میلیمتری گرفته ایم به این خاطر که عمق میدان کم، پرتوهای نور، نرمی تور و دیگر المان ها در جلوی کادر را اغراق آمیز نشان می دهد.

یک نکته درباره فوکوس: در همان زمانی که سوژه ها در حال آماده شدن و جا گرفتن در کادر هستند کاری که علاقه دارم انجام دهم فوکوس کردن روی چشمان سوژه هاست و بعد مُد را از اتوماتیک به دستی تغییر می دهم یا قفل فوکوس را می زنم تا بعدا تنظیم فوکوس به هم نخورد.

گام چهارم: تور را بالا بیاورید و روی سوژه ها بکشید

ایجاد فلیر با تور عروسی

این کار را برای ترکیب تور در شات و استفاده از آن به عنوان المان جلویی کادر که نگاه بیننده را به سوی سوژه ها هدایت می کند، انجام می دهیم.

گام پنجم: فلیر را با استفاده از اجسام کنترل کنید

ایجاد فلیر با تور عروسی

از انگشتانتان و یا اجسام دیگر برای سد کردن راه نور و کنترل میزان فلیر ورودی به کادر استفاده کنید. همانطور که در عکس سمت چپ مشاهده می کنید آنجا فلیر بسیار زیادی به وجود آمده که روی صورت سوژه ها را گرفته به طوریکه قابل تشخیص نیستند. با سد کردن قسمتی از نور در عکس سمت راست، آنجا یک خط تمیز به وجود آمده که چهره سوژه ها را کاملاً مشخص کرده است در حالیکه هنوز  فلیرهای زیبا وجه مشخصه این عکس هستند.

[posti_in_paragraph cat_list=”13136″ tedad=”4″ title=”این تکنیک های جذاب را هم مطالعه کنید”]

دوره عکاسی مناسب شما در 10 ثانیه
1