از سال 2007، کمپانی حامی مسابقه عکاسان محیط زیستی سال (EPOTY) ، بهترین تصاویر محیط زیستی را که توسط عکاسان ماهر و آماتور برای مخاطبین بین المللی گرفته شده را به نمایش گذاشته است. در این رقابت که توسط منشور موسسه مدیریت آب و محیط زیست برای تاکید بر مشکلات اجتماعی و محیطی جهان برپا می‌شود، EPOTY نقش محوری را در زمینه افزایش آگاهی از مسئله مبرم محیط زیست بازی می‌کند.

 

1_ بهترین عکس محیط زیست

برنده امسال “ Quoc Nguyen Linh Vinh ” جوان بیست ساله‌ای می‌باشد که داوران را با عکسی تاثیرگذار، از یک دختر و مادرش در حال کار میان انبوهی از زباله متحیر کرده است.

 

بهترین عکس محیط زیست

 

اشلی کوپر داور سال 2017 درباره عکس چنین گفت:

” با این تصویر روح انسانیت شما آگاه می‌شود “.

دختر بچه‌ای که باید در آرامش بازی کند، در بین کثافت و آلودگی محاصره شده است و هنور ذره‌ای امید در چشمانش وجود دارد!

امیدی برای آینده بهتر، روزی که او از زندگی پر از رنج و سختی رها می‌شود…

” ثبت صحنه بچه‌ای که در حال نگاه‌کردن به ابر سیاهی با مادرش صحبت می‌کند، خیلی غم‌انگیز بود. من همیشه رویای بردن این رقابت را در سر داشتم تا بتوانم نگرانی‌ام را درباره زیر فشار بودن آلودگی جهانی بیان کنم. ما نمی‌توانیم مساله را انکار کنیم و باید راه‌حل‌هایی عملی برای نجات دادن زمین کشف کنیم. ” او درباره عکسش چنین گفت و بدون شک امید کودکی را در میان شرایطی مخرب به زیبایی نشان داد.

 

2_ بهترین عکس محیط زیست

 

 

عکس استثنایی “ Jose Luis Rodriguez ” از یک مرغ ماهی‌خوار در حالت پرواز با پس زمینه‌ای از کارخانه‌های آلاینده ، برنده جایزه آب و هوای متغیر شد. وی بعد از برگزیده شدن اظهار کرد:” برنده شدن و این مقام یک افتخار بزرگ است چون به من اجازه می‌دهد که هنرم را به‌نمایش بگذارم و یک پیام عمومی درباره اهمیت حفاظت از محیط زیست بفرستم. ”

 

3_ بهترین عکس محیط زیست

 

بهترین عکس محیط زیست

” من امیدوارم که عکس من بتواند به‌نجات سیاره و انسان‌هایی که در آن هر روز درحال کشمکش هستند، کمک کند.”

این جمله را Raji Ghosh ، برنده جایزه محیط زیست ساخته شده با تصویری از یک پسر غوطه‌ور در آب کثیف در غرب بنگال، بیان کرد. عکس تاکید برمسئله بادهای موسمی اقلیم شبه قاره هند داشت و نشان‌دهنده خطر بالای شرایط زندگی این انسان‌ها می‌باشد که در محلات کثیف با زیرساخت‌های نامناسب زندگی می‌کنند.

 

4_ بهترین عکس محیط زیست

 

بهترین عکس محیط زیست

 

دیگر عکاسی که قصدداشت فشار مضر بادهای موسمی را به‌تصویر بکشد، “ Lioyd Ericson Castro Rodriguez ” برنده‌ای از گروه عکاسی با موبایل بود که تصویر پسری را در حال دوچرخه‌سواری علارغم سیل نشان می‌داد.

وی بعد ازشنیدن برگزیده شدن تصویرش اظهار کرد: ” من بسیار مفتخرم که CIWEN به من این اجازه را داد تا هم عکاس باشم و هم داستان‌سرا ! ”

 

5_ بهترین عکس محیط زیست

 

بهترین عکس محیط زیست

 

برنده عکاس جوان محیط زیست امسالSyed Umer Hasan ” تصویری از بحران سگان ولگرد کاراچی را ثبت کرده است. این‌گونه مشکلات در کشورهای جهان سومی رایج است که نه انسان‌ها و نه حیوانات لایق آن هستند … ، من سعی کردم تا عکسم همانند نوری این معضلات را نمایان کند.

 

 

اگر در زمینه عکاسی محیط زیست فعالیت می‌کنید، نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: