۲۵ راز برای حرفه ای شدن در عکاسی

234
۲۵ راز برای حرفه ای شدن در عکاسی
۲۵ راز برای حرفه ای شدن در عکاسیReviewed by دیدنگار on Apr 7Rating: 5.0آموزش عکاسی حرفه ای ⭐️| 25 راز برای حرفه ای تر شدن در عکاسیدر این مطلب عکاسی حرفه ای ⭐️ به نام استیسی هیل (Stacey Hill) تجربه های عکاسی خود را، که در مسیر یادگیری عکاسی و برای حرفه ای شدن در عکاسی و با ساعت ها تلاش و تجربه به دست آورده است. آموزش عکاسی حرفه ای.۲۵ راز برای حرفه ای شدن در عکاسی

به نظر می رسد که عکاسی باید آسان باشد، شما یک دوربین می خرید و عکس می گیرید، درست است؟

برای عکاسی کردن، فقط به یک دوربین عکاسی نیاز ندارید، لوازم جانبی عکاسی و چیزهای دیگری هم هست که شما به عنوان یک عکاس مبتدی نیاز دارید. مثلا چه لنزی بخرید و چرا؟

از چه سوژه هایی عکس بگیرید؟

چطور به درستی دوربین عکاسی تان را تنظیم کنید؟

بهترین روش تهیه و ویرایش فایل های خام (raw) چیست؟

برای حرفه ای شدن در عکاسی چکار کنید؟

 

عکاس مبتدی , نکات عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای

 

 

وقتی به یک فروشگاه دوربین عکاسی می روید؛ در آنجا جعبه ها و قفسه هایی پر از دوربین، لنز، لوازم جانبی عکاسی، جعبه و سه پایه می بینید که به شکلی هنری و زیبا در جاهای مختلف چیده شده اند.

در چنین فروشگاهی، شاید فروشنده به شما پیشنهاد دهد که چه محصولی بخرید؛ اما گاهی اوقات واقعا سخت است که تصمیم بگیرید که چه کالایی بخرید. از طرفی، ممکن است شما در اینترنت جستجو کنید و گزینه های بسیاری را برای خرید پیش روی خود بینید، اما بعضی اوقات ممکن است به سختی محصول موردنظر خود را پیدا کنید.

از طرفی، پس از خرید دوربین و لوازم عکاسی تان، فروشنده نمی تواند در همه موارد به شما کمک کند و همه چیز را درباره تنظیمات دوربین و تجهیزات عکاسی به شما بگوید. پس دوربین خود را بردارید و به خانه بروید و سعی کنید، راهنمای کاربر دوربین را بخوانید و خوب درک کنید. همین موقع است که شما با تنظیمات و امکانات زیادی در دوربین روبرو می شوید، اما مطمئن نیستید که چطور با آنها سر و کله بزنید و کار کنید.

برای مشاهده دوربین های عکاسی می توانید کلیک کنید.

 

عکاس مبتدی , نکات عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای

 

نکاتی ارزشمند درباره تجهیزات عکاسی، بیمه دوربین و سایر لوازم

 

نکته اول: حداقل یک باتری و یک کارت حافظه اضافی برای دوربین تان خریداری کنید.

 اگر می توانید و پول بیشتری دارید، دو تا باتری و دوتا مموری اس دی بخرید. به یاد داشته باشید که این قطعات را شارژ نگه دارید.

نکته دوم: قبل از اینکه از خانه بیرون بروید، تجهیزات عکاسی و تنظیمات دوربین خود را چک کنید.

 بهتر است یک روز قبل از بیرون رفتن این کار را انجام دهید. (با این کار شما می توانید باتری های دوربین تان را شارژ کنید). توجه کنید که شارژ کردن باتری دوربین به مدت یک ساعت قبل از سفر، کافی و ایده آل نیست. بهتر است باتری را چند ساعتی شارژ کنید.

نکته سوم: کیف دوربین مناسب و خوب، بسیار باارزش و کاربردی است!

 شما می توانید چند کیف دوربین مختلف را امتحان کنید تا مناسب ترین و راحت ترین کیف را برای نیازهای خود پیدا کنید.

نکته چهارم: هیچ کسی با لوازم عکاسی جدید و گران، عکاس بهتری نشده است.

 بسیاری از افراد تصور می کنند که خرید یک دوربین حرفه ای (دوربین DSLR) گران قیمت، تضمین می کند که عکس ها و تصاویر شگفت انگیزی بگیرند.

با خرید یک لنز جدید ممکن است شما از سوژه هایتان با یک روش بهتری عکاسی کنید ( به عنوان مثال یک لنز ماکرو به شما این امکان را می دهد تا به سوژه های کوچک بسیار نزدیک شوید و از آنها عکس بگیرید. به علاوه قابلیت زوم زیاد لنزهای ماکرو، عکاسی از پرندگان و حیوانات را راحت تر می کند). اما همه اینها ابزارهایی هستند که شما، به عنوان یک عکاس، باید با آنها کار کند نه آنها با شما!

نکته پنجم: یک سه پایه دوربین خوب بخرید، که بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 

ابزار و لوازمی که مربوط به دوربین ها و لنز های عکاسی نیستند.

 

نکته ششم: هنگام بیرون رفتن در شب یک چراغ قوه همراه خود داشته باشید.

آیا شما می خواهید در شب بیرون روید؟ آن هم بدون برداشتن هیچ وسیله روشنایی؟

 توصیه می کنم که یک چراغ دستی یا چراغ قوه تهیه کنید؛ ترجیحا یک چراغ قوه با سر چرخان، که به هنگام راه رفتن در تاریکی، آن را جلوی پایتان بگیرید و مسیرتان را روشن کنید. این یک نکته حیاتی است؛ زیرا داشتن چراغ قوه از زمین خوردن، شکستن یا پیچ خوردن مچ پای شما جلوگیری می کند. همچنین داشتن چراغ قوه باعث می شود در تاریکی وسایلتان را در کیف دوربین راحت تر پیدا کنید.

نکته هفتم: زمانی که برای عکاسی بیرون می روید؛ کفش های خوب و مناسب بپوشید.

به خصوص هنگامی که عکاسی طبیعت و حیات وحش می روید. کلاه، کرم ضد آفتاب، آب آشامیدنی و حشره کش با خود ببرید. همچنین، جهت محکم کاری، یک دست لباس اضافه همراه خود داشته باشید.

نکته هشتم: در آب و هوای سرد لوازم مناسب با خود ببرید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که با پاهای خیس و سرد و انگشت های بی حس برای عکاسی بیرون باشید. اگر در مناطقی زندگی می کنید که هوا به سرعت سرد می شود، کفش های خوب و مناسب داشته باشید. در سال های اخیر صنعت پوشاک پیشرفت زیادی کرده است. دستکش ها، کلاه ها و جوراب های نازک، سبک و راحتی در بازار موجود است. لباس ها و کفش های باکیفیت می توانند گران باشند اما معمولا با دوام هستند و ارزش پول خرج کردن دارند.

نکته نهم: دوربین عکاسی خود را بیمه کنید.

دوربین و تجهیزات عکاسی گران هستند و ممکن است دزدان آنها را به سرقت ببرند. پس آنها را شب در اتومبیل خود نگذارید. حوادث اتفاق می افتند، هنگامی که در کنار دریا عکس می گیرید؛ یک موج بزرگ و ناگهانی دریا می تواند دوربین عکاسی و سه پایه تان را بدون هیچ هشدار قبلی از بین ببرد.

همچنین، سر های سه پایه می توانند بشکنند و باعث شوند که دوربین و لنز شما از فاصله ۱ تا ۲ متری مستقیما به یک سطح بتونی برخورد کند. خلاصه انواع حوادث ممکن است اتفاق بیفتد، پس خودتان را آماده کنید. بنابراین دوربین عکاسی تان را بیمه کنید. بیمه کردن دوربین بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از خرید دوباره آن است.

 

توصیه هایی ساده برای گرفتن عکس ها و تصاویر بهتر

 

عکاسان مبتدی , نکات عکاسی

نکته دهم: گاهی اوقات بهترین زاویه دید و چشم انداز برای عکس گرفتن روبروی شما نیست.

پس سعی کنید پشت سرتان، بالای سرتان، و اطرافتان را نگاه کنید. مخصوصا زمانی که شما در یک مکان معروف که در آن بسیار عکس گرفته شده، عکاسی کنید. برای گرفتن عکس های خاص و متمایز، تلاش کنید و روش های متفاوتی را در عکاسی امتحان کنید.

نکته یازدهم: برای اینکه مراحل ابتدایی را بگذرانید و در عکاسی پیشرفت کنید، زمان لازم است.

طول می کشد تا مهارت خود را بالا ببرید و در عکاسی حرفه ای شوید.

نکته دوازدهم: ترکیب بندی عکس بسیار مهم است و می تواند هر عکسی را به عکسی خوب یا بد تبدیل کند.

من شخصا توصیه می کنم که افراد و عکاسان، زمان قابل توجهی را برای تحقیق و یادگیری ترکیب بندی عکس صرف کنند. (به روش هایی که عناصر مختلف یک تصویر درون یک کادر قرار می گیرند ” ترکیب بندی در عکاسی” می گویند.) تعداد زیادی مقاله در اینترنت در مورد ترکیب بندی عکس ها وجود دارد. برای خواندن آنها زمان بگذارید و سپس تمرین کنید.

هنگام عکاسی، گزینه ها و حالت های مختلف ترکیب بندی را امتحان کنید. بسیاری از افراد، فقط و فقط ایستاده عکس می گیرند. می توانید بر روی زمین دراز بکشید؛ در این حالت با داشتن زاویه دید متفاوت، می توانید یک عکس کاملا متفاوت بگیرید. با تنظیم دوربین در حالت پرتره (portrait mode) یا حالت منظره (landscape mode) می توانید یک تفاوت اساسی در عکس ها ایجاد کنید. ترکیب بندی یکی از قوی ترین ابزارهایی است که شما به عنوان یک عکاس می توانید یاد بگیرید.

نکته سیزدهم: بهترین عکس ها از طلوع و غروب آفتاب را می توانید در خانه بگیرید.

شما می توانید ماه ها، هر روز صبح بیرون بروید و عکس خوبی از این صحنه نگیرید. اما یک روز که در خانه هستید؛ یک دفعه یک صحنه فوق العاده ببینید. واقعا جالب است!

 

عکاسان مبتدی , نکات عکاسی

 

نکته چهاردهم: هر آنچه که در مورد نور در عکاسی باید بدانید؛ این است که در لحظه و زمان مناسب عکس بگیرید.

 گاهی اوقات شما امکان این را ندارید که دوباره به یک مکان برگردید. بنابراین در عکاسی مهم است یاد بگیرید که نور را چطور ببینید و حالت ها و پوزیشن های مختلف را برای گرفتن بهترین تصویر ممکن با نور موجود امتحان کنید.

نکته پانزدهم: همیشه دوربین عکاسی خود را دم دستتان نگه دارید.

که هر موقع که خواستید دوربین تان را دربیاورید و عکس بگیرید. سعی کنید زیاد تمرین کنید. با این حال، زمان هایی هست که شما بهتر است در لحظه باشید و از رویداد ها و اتفاقات اطرافتان لذت ببرید (یک کنسرت و یا مهمانی و یا مراسمی خاص) و این هیچ مشکلی ندارد و خیلی هم خوب است.

نکته شانزدهم: قبل از اینکه عکس بگیرید لبه های کادر عکس خود را نگاه کنید.

به لبه های کادر تصویر در منظره یاب نگاه کنید. آیا شاخه ها، چمن ها یا درختان به شکل ناشیانه ای در کادر قرار گرفته اند؟ آیا سوژه شما برای گرفتن یک عکس پرتره در زیر یک چراغ خیابان قرار گرفته است؟ آیا همه چیز به طور کامل در کادر عکس شما جای گرفته است؟ دست، پا و یا سر آدمی از کادر خارج نشده است؟

 

عکاسان مبتدی , نکات عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای

نکاتی درباره تنظیمات دوربین عکاسی

 

نکته هفدهم: چشم بسته، دوربین و دکمه های آن را از حفظ باشید.

یک نقشه ذهنی از دوربین، دکمه ها و تنظیمات آن در مغزتان داشته باشید. دکمه های دوربین خود را یاد بگیرید و بدانید کجا هستند. محل قرارگیری هر کدام از دکمه های دوربین را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید آنها را با لمس کردن پیدا کنید. گاهی اوقات هنگام عکاسی، لازم است که بتوانید سریع و بدون تفکر بیش از حد، دوربین تان را تنظیم کنید و سریع عکس بگیرید.

نکته هجدهم: “حالت دستی” یا Manual mode یک مورد دیگر از تنظیمات دوربین شماست.

هیچ قاعده ای وجود ندارد که بگوید از حالت دستی استفاده کنید، هر چند که در این مورد بحث های زیادی شده است. اگر عکاسی در حالت دستی باعث قوت قلب شما می شود، خوب از آن استفاده کنید. اگر فکر می کنید که استفاده از حالت دستی شما را واقعا عصبی می کند، هیچ ایرادی ندارد، از آن استفاده نکنید. گزینه های دیگری هم وجود دارد.

نکته نوزدهم: دکمه ” back focus”

دکمه ” back focus” یکی از گزینه های مناسب برای بسیاری از عکاسان حیات وحش و پرندگان است. هنگامی که از سوژه های متحرک عکاسی می کنید این گزینه سریع تر و مناسب تر است.

 

عکاسان مبتدی , نکات عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای

 

عکاسی و ویرایش عکس

 

نکته بیستم: تمرین کنید و سعی کنید در عکاسی پیشرفت کنید.

هیچ وحی منزلی وجود ندارد که به روشی خاص عکاسی کنید. در عکاسی هیچ راه درست یا غلطی وجود ندارد. ممکن است برای گرفتن یک عکس خاص، روشهایی متفاوت وجود داشته باشد. راهی را پیدا کنید که کیفیت عکس های شما را بهبود ببخشد.

نکته بیست و یکم: چاپ عکس، به شکل شگفت آوری پیچیده است.

 در چاپ عکس باید حواستان این موارد باشد: کالیبراسیون مانیتور، نمایه های رنگی چاپگر و کاغذ، soft proofing و انواع متفاوت کاغذها و انواع خروجی ها. ممکن است شما عکس تان را به افراد حرفه ای بدهید که چاپ کنند، اما  باز هم نگران باشید. برای اینکه عکس چاپ شده شما با کیفیت تر باشد؛ روش های مختلفی را امتحان کنید تا بتوانید راه مناسب را پیدا  کنید. توصیه من به شما این است که کمی بیشتر خرج کنید.

نکته بیست و دوم: ذخیره اطلاعات و بکاپ گیری از آنها را فراموش نکنید.

 اگر شما در فرمت raw عکاسی می کنید؛ (فایل raw، خروجی فایل های تصویری با حجم بالا است) برای معمولا یک هارد دیسک برای ذخیره اطلاعات شما کافی نیست. در کل به بکاپ گیری از داده های خود عادت کنید.

نکته بیست وسوم: از کراپ کردن عکس نترسید.

کراپ کردن عکس به صورت خلاقانه، می تواند یک ابزار ترکیب بندی قدرتمند باشد، و می تواند عکس شما را بهبود یا اصلاح کند. توجه داشته باشید که کراپ تصویر، پیکسل ها و داده های عکس شما را تغییر می دهد و می تواند باعث ایجاد محدودیت هایی در چاپ نهایی عکس باشد.

 

عکاسان مبتدی , نکات عکاسی

 

 

عکاسان مبتدی , نکات عکاسی

ایده هایی ساده برای حرفه ای شدن در عکاسی 

نکته بیست و چهارم: عکس ها و کارهای خود را به اشتراک بگذارید. 
از دیگران بخواهید که درباره عکس های شما بحث کنند و کامنت بگذارند. شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و سایت های گوناگون گالری، راه هایی آسان برای به اشتراک گذاری تصاویر هستند. یک وبلاگ بسازید و مسیر یادگیری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، انجمن وبلاگ نویسی می تواند در این راه بسیار حامی شما باشد.
نکته بیست و پنجم: از محدودیت های خود فراتر روید.
شاید برخی از سبک های عکاسی برای شما آسان تر، لذت بخش تر و مفرح تر باشند. خوب است که در این سبک هایی که بهتر و مسلط تر هستید وقت بگذارید و هنر عکاسی خود را بهبود ببخشید.
با این حال، وارد شدن و امتحان کردن سبک های عکاسی جدید می تواند یک ابزار یادگیری قدرتمند برای شما باشد. از اینکه چیز جدیدی را امتحان کنید، نگران نباشید. به یاد داشته باشید ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا بتوانید از کار جدیدتان نتیجه ای مطلوب به دست آورید. بنابراین موفقیت سریع را انتظار نداشته باشید. به یاد داشته باشید که برای موفقیت باید از پله ها بالا بروید؛ هیچ آسانسوری وجود ندارد.

 

آموزش عکاسی حرفه ای

آموزش عکاسی حرفه ای

 

آموزش عکاسی حرفه ای

آموزش عکاسی حرفه ای

 

عکاسان مبتدی , نکات عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای

 

 

خلاصه

مانند هر کار و سرگرمی جدید، هنگامی که شروع به عکاسی می کنید، همیشه و همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد؛ حتی بیشتر از آنچه انتظار دارید. بعضی از درس ها و نکات عکاسی فقط می توانند از طریق تجربه شخصی و با تلاش بسیار به دست بیاید. اشتباه کردن، یک تجربه یادگیری قدرتمند است که به وسیله شما و دوربین و لوازم عکاسی تان به دست می آید.
از زمان شروع عکاسی در سال ۲۰۰۷، اشتباهات زیادی کرده ام، و امیدوارم درس های بیشتری در طول زمان یاد بگیرم. من تجربیات خود را در عکاسی با شما در میان گذاشتم، بنابراین می توانید امیدوار باشید که با خواندن این مطلب در وقت و پول خود صرفه جویی کنید.
موفق باشید و عکاسی بینظیری داشته باشید. یادتان نرود در عکاسی خوش بگذرانید.

 

 

ارسال نظر

*

code

آخرین رویدادها

همین الان شاهکارتو ثبت کن !

۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۴