زایس لنز Otus 100 mm f / 1.4 را معرفی کرد

زایس جدیدترین لنز خود یعنی Otus 100 mm f / 1.4 را برای دوربین‌های کانن مانت EF و نیکون مانت F رسما معرفی کرده است. این چهارمین لنز از سری Otus بوده و طولانی ترین فاصله کانونی بین تمام لنزهای این خانواده را دارد.

فوکوس دستی نیز به لنز Otus 100 mm f / 1.4 اضافه شده است. خانواده لنز Otus که عملکردی بی نظیری را تا به امروز ارائه دادند ، اکنون شامل لنزهای ۲۸ میلیمتری دیافراگم f/1.4 و 55 میلیمتری دیافراگم f/1.4 و 85 میلیمتری دیافراگم f/1.4 و 100 میلیمتری دیافراگم f/1.4 می‌باشد.

Otus 100 mm f / 1.4

شرکت زایس می‌گوید: ” لنز Otus 100 mm f / 1.4 یکی از بهترین لنزهای موجود در کلاس خود به دلیل تنوع و نمونه‌های کم در این کلاس ، عملکرد عالی عکاسی و پردازش تصویر و کیفیت ساخت عالی است. اگر چه این لنز برای دوربین های ۳۵ میلیمتری فول فریم توسعه یافته ، اما به شما کیفیت و قدرت یک سیستم مدیوم فرمت را می‌دهد.”

Otus 100 mm f / 1.4

این لنز ساختاری آپوکروماتیک (Apochromatic) دارد که تقریبا از تمام اختلالات قابل تصور جلوگیری می‌کند.

مطالب پیشنهادی
بهترین دوربین‌های DSLR سال ۲۰۱۹

بنا به گفته زایس: “از آنجا که این یک لنز Apochromat است ، انحراف های رنگی آن اصلاح می‌شود. بنابراین گستره رنگی به طور قابل توجهی کمتر از حد تعریف شده است. روشنایی به کار رفته در تصویر تاریک و به ویژه هایلایت‌ها ، تقریبا به طور کامل از مصنوعات رنگی تولید می شود.”

Otus 100 mm f / 1.4

سایر ویژگی‌ها و مشخصات لنز شامل ۱۴ عنصر در ۱۱ گروه ، حداقل فاصله فوکوس از ۳٫۲۸ فوت یا ۱ متر و یک پوشش با کیفیت بسیار بالا است که باعث کاهش لرزش لنز می‌شود.

Otus 100 mm f / 1.4

تصاویر زیر نمونه‌هایی از عکس‌های ثبت شده توسط لنز Otus 100mm f/1.4 است:

عکس از Björn Pados
عکس از Peter Coulson
عکس از Peter Coulson
عکس از Dany Eid

هنوز اطلاعات دقیقی در مورد نحوه قیمت‌گذاری این لنز ارائه نشده است، اما با توجه به لنزهای موجود ۲۸ ، ۵۵ و ۸۵ میلیمتری که به ترتیب قیمت‌هایی معادل ۴,۹۹۰ ، ۳,۹۹۰ و ۴,۴۹۰ دلار آمریکا دارند ، احتمالا برای این لنز نیز باید قیمتی در همین بازه پرداخت کنید. Nokishita گزارش می‌دهد که این لنز در ماه مه سال ۲۰۱۹ و با قیمت ۴,۵۰۰ دلار آمریکا عرضه خواهد شد.