تامرون لنز جدید ۳۵-۱۵۰ میلیمتری با دیافراگم F2.8-4 را برای دوربین‌های کانن و نیکون عرضه کرد

تامرون لنز ۳۵-۱۵۰ میلیمتری f/2.8-4 Di VC OSD (مدل A043) را برای دوربینهای مانت EF کانن و مانت F نیکون معرفی کرد.

به گفته شرکت تامرون این لنز بیشتر برای عکاسی پرتره ساخته شده و از این نظر بهینه شده است. لنز A043 تامرون از ۱۹ عنصر در ۱۴ گروه شامل سه عنصر Low Dispersion elements به اختصار (LD) ، سه عنصر ترکیبی و یک ویژگی پوشش Broad-Band Anti-Reflection به اختصار (BBAR) در سراسر لنز برای کاهش زرق و برق و انعکاس تشکیل شده است. حداقل محدوده دیافراگم آن از F2.8 تا F4 و حداکثر محدوده دیافراگم آن از F16 تا F22 است. که البته این مورد به میزان فاصله کانونی بستگی دارد. دیافراگم آن نیز شامل ۹ تیغه است.

فوکوس اتوماتیک روی لنز توسط موتور DC با فناوری Optimized Silent Drive به اختصار (OSD) بهینه شده و برای سیستم لرزشگیر و تثبیت کننده تصویر از فناوری Vibration Compensation به اختصار (VC) استفاده شده است. این لنز همچنین دارای استاندارد CIPA بوده و تا ۵ استاپ لرزش را خنثی می‌کند.

لنز ۳۵-۱۵۰ میلیمتری f/2.8-4 Di VC OSD تامرون دارای حداقل فاصله فوکوس ۱۷٫۷ اینچ یا ۴۵ سانتی متر می‌باشد. همچنین یک فیلتر ۷۷ میلیمتری و یک پوشش fluorine بر روی عنصر جلویی لنز برای محافظت در برابر آب و روغن قرار گرفته است.

طول لنز نسخه‌ای که برای دوربین‌های مانت F نیکون ساخته شده معادل ۱۲۴٫۴ میلیمتر یا ۴٫۹ اینچ و وزن آن معادل ۷۹۰ گرم یا ۲۷٫۹ پوند است. اما برای نسخه مخصوص دوربین‌های مانت EF کانن ، طولی معادل ۱۲۶٫۸ میلیمتر یا ۵ اینچ و وزن ۷۹۶ گرم یا ۲۸ پوند دارد. سیستم TAP-in ConsoleTM می‌تواند با بروزرسانی نسخه نرم‌افزار و فریمور لنز و تنظیم دقیق آن ، عملکرد فوکوس اتوماتیک و موتورهای جبران لرزش را بهبود ببخشد.

لنز ۳۵-۱۵۰ میلیمتری f/2.8-4 Di VC OSD تامرون در حال حاضر تنها در فروشگاه B&H برای پیش‌فروش با قیمت ۷۹۹ دلار آمریکا در دسترس قرار گرفته است.

مطالب پیشنهادی
لنز Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 for Sony
لنز Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 for Nikon
لنز Tamron 15-30mm f/2.8 for Sony
لنز Tamron 15-30mm f/2.8 for Nikon