دیدنگار
سرویس غذاخوری عروس

سرویس غذاخوری عروس

 

ظروف یکی از اقلام جدا نشدنی هر میز و سفره ای در سراسر دنیا است. حتی خوشمزه ترین غذا ها در ظروف زیبا خوشمزه تر می شوند. سرویس غذا خوری پر مصرف ترین عضو هر آشپزخانه و مهمانی برای سرو غذا است. از این رو یکی از محبوب ترین خرید های عروس خانم ها برای جهیزیه انتخاب ظروف مناسب است.

 

 با توجه به اهمیت بارز و تنوع سرویس غذا خوری در جهیزیه عروس، تیم سوریتو در این مقاله قصد دارد راهنمای کاملی از سرویس های غذا خوری را در اختیار همراهان و تازه عروسان قرار دهد تا با اطلاعات جامع به خرید این محصول بپردازند و دچار سردرگمی نشوند.

 

 

قبل از هر چیزی در انتخاب ظروف باید مواردی از جمله کاربرد، کیفیت، ضمانتنامه، روش نگهداری، زیبایی و ظرافت طرح به کار رفته، سبکی، استقامت در برابر ضربه و شوک های حرارتی، قابلیت شست و شو در ماشین ظرف شویی و استفاده در ماکروویو را در نظر گرفت و مشخص شود که کدام یک از موارد در اولویت است.

سرویس غذاخوری

 

نوع و تعداد قطعات سرویس غذا خوری به چه صورت است ؟

برای جلو گیری از هزینه های اضافه و کاربردی بودن ظروف نوع و تعداد اجزا در سرویس غذا خوری یکی از مواردی است که در هنگام خرید سرویس ظروف جهیزیه باید مورد توجه قرار گیرد.

 

استفاده روزمره

برای استفاده روزمره از سرویس غذا خوری و به صرفه بودن آن از لحاظ نرخ و قیمت می توان از خرید اقلام غیر ضروری مانند جای دستمال کاغذی، جا شمعی، زنگوله و ... پرهیز کرد. علاوه بر این عروس خانم ها باید به الگوی مصرفی خانواده توجه کنند. سرویس ها برای مصارف روزانه معمولا شامل: فنجان، کاسه، بشقاب سالاد خوری و غذاخوری می شوند. همچنین طبق تحقیقات تیم سوریتو برای مصارف روزانه از رنگ های شاد و اشتها آور استفاده می شود.

 

انواع سرویس غذاخوری

پذیرایی از مهمان ها

اغلب، سرویس غذا خوری برای پذیرایی از مهمان ها اقلام بیشتری نسبت به سرویس های غذا خوری روزمره دارد. علاوه بر اقلام موجود در ظروف مورد استفاده روزانه اقلامی نظیر ظرف مخصوص سس، بشقاب سرو دسر، دیس، سوپ خوری و بشقاب بزرگ در سرویس پذیرایی از مهمان ها وجود دارد. رنگ و طرح روشن(سفید) و کلاسیک مناسب برای ظروف پذیرایی مجالس رسمی است.

خرید سرویس غذاخوری

خرید ظروف بر اساس تعداد مهمان ها چگونه است ؟

در مهمانی های رسمی و پذیرایی از مهمان ها پس از ظاهر و کیفیت مناسب سرویس غذا خوری، تعداد ظروف از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر تعداد مهمان های دعوتی عروس خانم زیاد باشد، بایستی سرویسی انتخاب کرد که امکان خرید اقلام پر مصرف مانند کاسه و بشقاب ها به صورت تکی و جداگانه وجود داشته باشد. در این صورت علاوه بر صرفه جویی در خریدن چند سرویس غذا خوری با اقلام تکراری و کم مصرف مانند دیس یا ظرف سوپ خوری، تعداد مناسبی از اقلام پر مصرف و دلخواه تهیه شده است.

انواع سرویس غذا خوری چیست؟

سرویس های غذا خوری در تنوع و جنس های گوناگون اعم از سرویس غذا خوری چینی، سرویس غذا خوری سفالی، سرویس غذا خوری آرکوپال و سرویس غذا خوری سرامیکی برای سلیقه ها و مصارف گونان در بازار عرضه می شود.

سرویس غذا خوری چینی

این نوع ظروف یکی از محبوب ترین انواع سرویس غذا خوری در بین افراد به شمار می روند. همچنین یکی از لوکس ترین ظروف برای پذیرایی از مهمان ها است. امروزه ظروف چینی در طرح ها و اشکال متنوع دربازار وجود دارد. ظرف های چینی مربع و مثلث ممکن است به دلیل زاویه دار بودن لب پر شوند، نوع دایره ای آن برای مصارف روزانه مناسب تر است.

هنگام انتخاب و خرید سرویس چینی حتما باید به سبکی و خوش دستی آن توجه کرد. همچنین برخی عروس خانم ها برای خرید جهیزیه به نوعی از سرویس چینی که با فلز و طلا تزیین شده است علاقه دارند و حتما باید این ویژگی را در نظر بگیرند که این فلزات در برابر حرارت آسیب پذیر هستند.

            

سرویس غذا خوری آرکوپال

ظروف آرکوپال یا اوپال ترکیبی از شیشه و چینی هستند با این تفاوت که نسبت به شیشه مقاوم تر و نسبت به چینی سبک تر است. با این اوصاف برای عروس هایی که سبکی و خوش دست بودن را در اولویت قرار می دهند، گزینه مناسبی است. همچنین قابل استفاده در مایکروویو هستند. برای استفاده روزمره پیشنهاد می شوند.

سرویس غذا خوری شیشه ای

این ظروف همانطور که از نام آن مشخص است کاملا از شیشه ساخته شده اند. ظروف شیشه ای می تواند طرح دار با رنگ های گوناگون و یا شیشه مات باشد. در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند به همین دلیل دوام بالایی دارند و همچنین مناسب برای استفاده در ماکروویو و ماشین ظرفشویی. 

سرویس غذا خوری شیشه ای

سرویس غذا خوری سفالی

این نوع ظروف از جنس سفال (نوعی سرامیک) هستند و در کوره حرارت می بینند و در نهایت لعابی روی آنها کشیده می شود. ظاهر ظروف سفالی عروس های علاقه مند به ظروف سنتی را برای داشتن این نوع از سرویس غذا خوری در جهیزیه خود ترغیب می کنند. نگهداری این نوع ظروف کمی مشکل است زیرا به راحتی در اثر ضربه می شکنند و یا لب پر می شوند. همچنین سطح نفوذ پذیری دارند پس نباید برای طولانی مدت در آب قرار بگیرند.

 سرویس غذا خوری سفالی

سرویس غذا خوری از کجا تهیه شود ؟

تهران

اگر ساکن تهران هستید و قصد خرید سرویس غذا خوری برای جهیزیه با کیفیت و با نرخ مناسب دارید، می توان به بازار شوش تهران یا بازار بلور فروشان مراجعه کرد. به دلیل طرح زوج و فرد در این محدوده بهترین مسیر پیشنهادی مترو است. می توان در ایستگاه میدان شوش پیاده شد و پس از آن با تاکسی، اتوبوس یا حتی پیاده خود را به بازار شوش رساند. با توجه به تنوع زیاد سرویس غذا خوری می توان مطابق سلیقه و مقدار بودجه مورد نظر بهترین ظروف را برای جهیزیه خریداری کرد.

سایر استان ها

اگر در سایر استان ها زندگی می کنید برخی از فروشگاه ها امکان خرید اینترنتی سرویس غذا خوری را برای نوعروسانی که قصد خرید جهیزیه دارند فراهم کرده اند و همچنین می توان برای ما نام استانی که در آن زندگی می کنید را در کامنت ها یادداشت کنید تا مشاوران سوریتو محلی که می توان از آنجا سرویس غذا خوری عروس با سبک و قیمت مناسب را خریداری کنید به شما اعلام کنند.

اگر قبلا سرویس غذاخوری را تهیه کردید، با ما و نوعروسان سوریتو تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

تیم سوریتو در این مقاله سعی کرده است راهنمای کاملی از سرویس غذا خوری عروس را در اختیار شما بگذارد، اگر سوالی دارید که به آن پاسخ داده نشده است حتما آن را با ما درمیان بگذارید.