توکینا لنز ماکرو ۱:۱ FiRIN 100 mm f/2.8 را برای دوربین‌های بدون آینه سونی معرفی کرد

کمپانی توکینا لنز ماکرو جدید ۱:۱ FiRIN 100 mm با دیافراگم f / 2.8 را برای دوربین‌های بدون آینه سونی مانت E معرفی کرده است.

این لنز که برای پرتره و عکاسی منظره نیز عالیست ، دارای حداقل فاصله فوکوس ۱۱٫۸ اینچ (۳۰ سانتی متر) است و با نسبت بزرگنمایی ۱:۱ عکاسی می‌کند. در کمترین حالت ممکن فاصله سوژه تا لنز برای فوکوس دقیق باید ۴٫۵ اینچ باشد.

اپتیک لنز ماکرو ۱:۱ FiRIN 100 mm f/2.8 دارای یک طرح ” میدان مسطح ” است که منحنی میدان دید را به صفر رسانده و باعث وضوح چشمگیر تمام لبه‌های عکس در تمامی نواحی ، تمامی فواصل کانونی و تمامی دیافراگم‌ها می‌شود.

از آنجا که این لنز به طور خاص برای دوربین های سونی مانت E طراحی شده ، قادر به انتقال همه اطلاعاتی است که نیاز به استفاده از ویژگی‌های دوربین‌های سونی دارد. مواردی مانند تثبیت کننده تصویر ۵ محوره ، کمک فوکوس دستی ، بزرگنمایی خودکار تصویر ، فوکوس peaking و نوار فاصله الکترونیکی.

سایر ویژگی ها و مشخصات لنز شامل ۹ عنصر داخلی در ۸ گروه ، یک حلقه فوکوس بزرگ ، یک پوشش چند منظوره (برای مبارزه با انحراف رنگی ، پدیده لنز فلر و انعکاس) ، قطر فیلتر ۵۵ میلی متر ، وزن ۱٫۳ پوند یا ۵۸۹ گرم و دیافراگم ۹ تیغه‌ای.

مطالب پیشنهادی
پدیده لنز فلر ( Lens Flare ) چیست؟

.

عکس‌های زیر نمونه‌هایی از عکس‌های ثبت شده توسط این لنز هستند:

توکینا FiRIN 100 mm f / 2.8 قیمتی معادل ۵۹۹ دلار آمریکا داشته و در تاریخ ۲۶ ماه آوریل ۲۰۱۹ برای فروش در دسترس قرار خواهد گرفت.