در این مقاله قصد داریم مقایسه‌‌ی دقیقی داشته باشیم بین سه دوربین شاخص فیلمبرداری‌ ورزشی و درواقع اکشن کمراها ( Action Cameras ). این سه، دوربین سونی RX0 II و گوپرو هیرو 7 بلک‌ و دوربین اسمو پاکت‌ می‌باشند.

با گسترش بسترهای اینترنتی و محبوب‌تر شدن روزافزون ویدئو بلاگ‌ها، دوربین‌های دستی و اکشن کمراها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته‌اند و کمپانی‌های مختلفی اقدام به عرضه‌ی این دوربین‌ها کرده‌اند. به‌تازگی کمپانی سونی ( SONY ) نیز با عرضه‌ی دوربین سونی RX0 II جایگاهش را در این رقابت مستحکم‌تر کرد. دوربین سونی RX0 II قابلیت فیلمبرداری 4K بدون وقفه را دارد و می‌تواند اطلاعات را در کمترین زمان ممکن و به‌صورت لحظه‌ای بر روی کارت حافظه SD ذخیره نماید. این دوربین دارای سیستم ثبوت تصویر الکترونیکی است و صفحه نمایش آن می‌تواند تا 180 درجه چرخش داشته باشد و از پشت دستگاه خارج گردد. این در حالی است که سری قبلی این دوربین صفحه نمایش ثابتی داشت و قابلیت ثبوت تصویر نیز در آن وجود نداشت.

سنسور تعبیه شده در دوربین سونی RX0 II از گونه‌ی ( Type 1.0 Exmor RS CMOS ) نسبت به بسیاری از سنسورهای تعبیه شده در دوربین‌هایی با این سایز، یک مزیت رقابتی جدی است. این سنسور دقیقا در سری دوربین‌های RX100 سونی نیز استفاده می‌شود.

مقایسه دوربین های شاخص اکشن کمرا و دوربین های دارای گیمبال  

در دو تصویر زیر می‌توانید نمایی جامع از مشخصات فنی دقیق هر سه دستگاه دوربین سونی RX0 II ، گوپرو هیرو 7 بلک‌ و اسمو پاکت‌ داشته باشید. ضمنا در این جدول یک ستون نیز مختص دوربین قبلی سونی در این رده یعنی دوربین سونی RX0 می‌باشد تا بتوانید دوربین قدیمی و جدید سونی را نیز به دقت مقایسه نمایید.

ویژگی‌های فیلمبرداری دوربین سونی RX0 II ، گوپرو هیرو 7 بلک‌ و اسمو پاکت

ویژگی‌های فیلمبرداری دوربین گوپرو هیرو 7 بلک

دوربین گوپرو 7 بلک به ظاهر فیزیکی جذاب و همینطور زاویه‌ی عکاسی عریضش مشهور است. البته برخی از افراد این قابلیت عکاسی عریض را دوست دارند و برخی دیگر نیز این قاب بندی را ترجیح نمی‌دهند. این موضوع به‌ویژه در زمانی که سوژه به دوربین نزدیک است و در حالت سلفی، تصویر نهایی را بسیار شبیه به تاثیر لنزهای فیش آی ( Fisheye ) می‌کند. افکتی که بسیاری علاقه ندارند تمام عکس‌هایشان با این سبک، به ثبت برسد. البته عکاسی با زاویه‌ی عریض منافع خودش را دارد که از آن میان می‌توان به عمق میدان بیشتر و همچنین وضوح بیشتر تمام المان‌های حاضر در قاب اشاره کرد. در این دوربین تمامی سوژه‌ها حتی در گوشه‌های کادر نیز دارای میزان وضوح و شفافیت قابل قبولی می‌باشند.

مطلب پیشنهادی
اضافه شدن ویژگی‌های جدید با آپدیت نسخه 3.0 فریمور دوربین‌های a7R III و A7 III سونی

در نقطه‌ی مقابل، برخی از کاربران اما ترجیح می‌دهند برای آنکه فیلم آنها جلوه‌ی سینمایی بیشتری داشته باشد، بک گراند سوژه کمی دچار ماتی و ابهام باشد. در این زمینه قطعا اسمو پاکت ( Osmo Pocket‌ ) بهترین انتخاب است. یکی دیگر از مزایای فیلمبرداری عریض گوپرو هیرو 7 بلک‌ ، زنده بودن تصاویر آن در هنگامی است که از یک سوژه‌ی در حال حرکت مشغول به فیلمبرداری باشید. در این حالت گوپرو هیرو 7 بلک‌ بهترین عملکرد را دارد و تصاویر ضبط شده در آن کاملا شفاف خواهند بود.

دوربین گوپرو 7 بلک‌ این امکان را به مخاطبانش داده است تا در صورتی که تمایل داشته باشند از مود خطی ( Linear Mode ) استفاده نمایند. اما حواستان باشد که در این مود دیگر قادر به فیلمبرداری 4K نخواهید بود و بالاترین رزولوشن خروجی، 2.7K با سرعت 60 فریم بر ثانیه خواهد بود.

افکت مرسوم فیش آی گوپرو هیرو 7 بلک – در کناره‌های تصویر، تاثیر این افکت به‌خوبی پیدا است.

ویژگی‌های فیلمبردای اسمو پاکت‌

برای افراد بسیاری که ترجیح می‌دهند فیلم خروجی آنها با زاویه‌ی عریض فیلمبرداری نشده باشد، اسمو پاکت – DJI Osmo Pocket‌ بهترین گزینه است. در مقایسه گوپرو هیرو 7‌ و اسمو پاکت و با مشاهده‌ی عکس بالا و پایین، به‌خوبی تفاوت زاویه‌ی ثبت تصویر توسط این دو دوربین نمایان می‌شود. اسمو پاکت از لنز به‌مراتب تله‌تری استفاده کرده که نتیجه‌ی آن، ثبات تصویر در تمامی گوشه‌های کادر بوده و دیگر خبری از اعوجاج فیش آی نیست. استفاده از لنز زاویه‌ی باریک موجب شده است تا نتیجه‌ی تصویر نهایی دارای عمق میدان کمتری باشد.

تصویر ثبت شده به‌وسیله‌ی اسمو پاکت که به‌خوبی بیانگر افکت تاری در بک گراند سوژه و همینطور تاثیر لنز با زاویه‌ی محدودتر هست.

به بیان دیگر در هنگام فیلمبرداری سفلی، شما می‌توانید بر روی خودتان فوکوس کرده و بک گراندتان فضایی سینمایی‌تر و مات داشته باشد. البته این موضوع نکات منفی محدودی هم دارد و کنترل سوژه و تنظیم فوکوس بودن دائمی بر روی آن، به‌ویژه در هنگامی که سوژه در حرکت باشد، کار بسیار دشواری است. این موضوع در هنگامی که اسمو پاکت‌ را به‌صورت دستی و بدون استفاده از موبایل هوشمندتان کنترل می‌کنید، سخت‌تر نیز می‌گردد. در نهایتا دوربین اسمو پاکت‌ امکانات فیلمبرداری متعدد و بسیار جذابی در مودهای مختلف به شما عرضه می‌کند تا شاید دیگر نگران این مشکل در فیلمبرداری از سوژه‌های متحرک نباشید.

برخی از دوربین‌های ورزشی در فروشگاه دیدنگار
دوربین ورزشی گوپرو هیرو ۱۱ بلک مینی GoPro HERO11 Black Mini
دوربین ورزشی گوپرو هیرو 11 GoPro HERO11 Black
دوربین اسمو اکشن 3 DJI Osmo Action 3 Camera Adventure Combo
دوربین ورزشی گوپرو هیرو GoPro HERO10 همراه با کارت حافظه SanDisk Extreme Micro SD 64GB
دوربین ورزشی گوپرو هیرو GoPro HERO10 همراه با لوازم جانبی

ویژگی‌های فیلمبرداری دوربین سونی RX0 II

در مقایسه دوربین سونی RX0 II و اسمو پاکت‌ دریافتیم، سونی هم در این مدل از دامنه‌ی نمایش محدودتری استفاده کرده و برای این موضوع از لنزهایی با زاویه‌ی کمتر بهره برده است. ضمنا به دلیل سنسور بزرگ‌تر دوربین سونی RX0 II نسبت به سنسور اسمو پاکت ، تصاویر ضبط شده از بک گراند سوژه‌ی اصلی فیلم، دارای میزان تاری بیشتری است. یک ویژگی مثبت دوربین سونی RX0 II زمانی است که پس از فشردن دکمه‌ی آغاز فیلمبرداری، فوکوس قفل شده و در تمام مدت فیلمبرداری تغییری نمی‌کند. این ویژگی یک نکته‌ی بسیار مثبت و یک نکته‌ی منفی دارد. این ویژگی با این حال که تصاویری بسیار شفاف و سینمایی به ثبت می‌رساند، اما برای فیلمبرداری از سوژه‌های متحرکی که در دوردست و یا خیلی نزدیک به دوربین باشد، شما را دچار مشکل خواهد کرد؛ زیرا سوژه از فوکوس خارج می‌گردد. به همین دلیل شما مجبور خواهید بود از این سوژه‌ها به‌صورت جداگانه فیلمبرداری کرده و سپس تصاویر را با هم مونتاژ کنید.

مطلب پیشنهادی
آنچه در مورد مشخصات کانن 250D باید بدانید!

یکی دیگر از مزایای سنسور بزرگ در این دوربین، قابلیت فیلمبرداری بهتر در نور کم و هنگام شب است. به نظر می‌آید سونی در تولید دوربین سونی RX0 II تلاش داشته است ویژگی‌های مثبت دو دوربین گوپرو هیرو 7 بلک‌ و اسمو پاکت را به‌صورت همزمان به‌دست آورد. در مقایسه دوربین سونی RX0 II با گوپرو 7‌ و اسمو پاکت‌ دریافتیم RX0 II با زاویه‌ی نمایش محبوب‌تر اسمو پاکت فیلمبرداری می‌کند و بدنه‌ای یکپارچه و مقاوم همچون گوپرو 7 دارد.

مقایسه ثبوت تصویر گوپرو هیرو 7 بلک‌ با دی‌جی‌آی اسمو پاکت و دوربین سونی RX0 II

گوپرو هیرو 7 به گونه‌ای طراحی شده است که سیستم گیمبال ( Gimbal ) آن همچون یک سیستم داخلی قدرتمند ثبوت تصویر کار کند. این دوربین همچنین دارای تنظیم حالت‌های فیلمبرداری به راحت‌ترین شکل ممکن است. بدون شک می‌توان گفت فریم ور ( Frameware ) دوربین گوپرو 7‌ در مقایسه با دوربین سونی RX0 II و اسمو پاکت ، قابلیت‌های بهتر و عملکردی ساده‌تر و روان‌تر دارد. دوربین سونی RX0 II با یک سیستم ثبوت تصویر الکترونیکی به بازار عرضه شده اما عملکردی به‌خوبی گوپرو هیرو 7 بلک‌ ندارد. البته در آخرین به‌روزرسانی سونی و با استفاده از اپلیکیشن موبایل‌های هوشمند این دوربین می‌توانید نتایج به‌مراتب بهتری را تجربه کنید؛ اما مشکل اینجا است که خروجی این اپلیکیشن تنها تا کیفیت HD را پشتیبانی می‌کند و قابلیت ضبط تصویر 4K در آن وجود ندارد.

وضعیت اسمو پاکت‌ در ثبوت تصویر از دو رقیب خود به‌مراتب بهتر است. DJI سری Osmo Pocket را با یک گیمبال سه محوره به بازار عرضه کرده است که عملکردی بی‌رقیب دارد. البته این سیستم فوق‌العاده، مزایا و گاها معایبی نیز دارد. قطعا نتیجه‌ی بهره بردن از یک گیمبال سه محوره به‌مراتب بهتر از سیستم ثبوت تصویر الکترونیکی است؛ اما وجود گیمبال در گیمبال اسمو پاکت ساختار فیزیکی آن را کمی ضعیف‌تر از گوپرو 7 و دوربین سونی RX0 II کرده است زیرا بخش‌های حساس گیمبال این دوربین در برابر ضربات و آسیب‌های احتمالی، شکننده‌تر به نظر می‌آید. فراموش نکنید به‌علت آنکه گیمبال‌های سه محوره، ثبوت تصویر را در هنگام فیلمبرداری و نه به صورت مصنوعی و الکترونیکی انجام می‌دهند، در برخی از شرایط فیلمبرداری و به‌ویژه، فیلمبرداری از سوژه‌های درحال حرکت در هنگام شب، بهترین گزینه هستند.

مقایسه طراحی صنعتی دوربین سونی RX0 II با گوپرو هیرو 7 بلک‌ و اسمو پاکت

بدنه‌ی گوپرو هیرو 7 بلک‌ و دوربین سونی RX0 II دارای طراحی مقاومی است و در برابر ضربه مقاومتی بیشتر دارد. هر دوی این دوربین‌ها می‌توانند تا عمق 10 متری آب و بدون کیس محافظ، به‌خوبی به عملکرد خود ادامه دهند. ضمنا اگر لنزهای آنها به هر علتی دچار خط و خش شود، بدون هیچ مشلکی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید لایه‌ بیرونی آن را تعویض نمایید. در نقطه‌ی مقابل و در مقایسه اسمو پاکت‌ با دوربین سونی RX0 II و همچنین گوپرو هیرو 7 بلک‌ ، بدنه‌ی اسمو پاکت – Osmo Pocket به دلیل مکانیزم گیمبال آن آسیب پذیرتر است. اسمو پاکت دارای کیس جانبی محافظ آب نیز می‌باشد.

دوربین سونی rx0 ii

قابلیت فیلمبرداری آهسته ( Slow Motion ) در این سه اکشن کمرا و دوربین ورزشی

قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن به‌ویژه در زمینه‌های ورزشی بسیار اثرگذار است. من به شخصه فیلمبرداری اسلوموشن را در فریم ریت‌های ( Frame Rate ) بالاتر ترجیح می‌دهم و دوست دارم آن را به‌صورت یک امکان بر روی دوربین داشته باشم تا به‌وسیله‌ی عملیاتی در تدوین، آن را به‌صورت مصنوعی به‌وجود آورم. در نتیجه بهترین انتخاب برای من گوپرو هیرو 7 بلک‌ و دوربین اسمو پاکت‌ هستند. این دو دوربین در حالت اسلوموشن می‌توانند به‌صورت 4K و با سرعت 60 فریم بر ثانیه فیلمبرداری کرده و نتایج را با 50 درصد کاهش سرعت در 30 فریم بر ثانیه نمایش دهند. این قابلیت در دوربین سونی RX0 II و در حالت فیلمبرداری 4K وجو ندارد اما گزینه‌های فوق‌العاده‌ای برای فیلمبرداری اسلوموشن در حالت فیلمبرداری HD در این دوربین تعبیه شده است.

مطلب پیشنهادی
مقایسه دوربین نیکون Z6 و نیکون Z7

نهایت سرعت فریم بر ثانیه‌ی گوپرو هیرو 7 بلک‌ با رزولوشن 1080P ، 240 فریم بوده که Hero7 می‌تواند آن را تا 8 برابر آهسته‌تر کند. نهایت فریم ریت اسمو پاکت‌ اما در این رزولوشن 120 فریم بر ثانیه است. این عدد در رزولوشن 1080P برای دوربین سونی RX0 II ، عدد شگفت‌انگیز 1000 فریم بر ثانیه است. با این حال که در این دوربین، فیلم با رزولوشن 1080P فیلمبرداری می‌شود اما تصویر نهایی در فریم ریت 1000 خروجی بیشتری دارد و معادل 1136*384 دارد.

نمونه ویدئو اسوموشن با دوربین سونی RX0 II

مقایسه سیستم ضبط صدای این سه اکشن کمرا ( بررسی میکروفن جانبی )

ضبط صدا در گوپرو هیرو 7 بلک‌ به‌وسیله‌ی میکروفن داخلی آن هم شگفت‌انگیز و بی‌نقص است. البته به‌وسیله‌ی میکروفن داخلی این دوربین، کیفیت صدا ارتقاء قابل توجهی نیز پیدا می‌کند. این ویژگی بیشتر به کار ویدئو بلاگرها می‌آید. میکروفن خارجی گوپرو 7 بلک می‌تواند در جهت صدا قرار گرفته و همچنین تاثیرات منفی وزش باد را نیز تا حد امکان از صدای ضبط‌شده‌ی نهایی می‌کاهد.

مطلب پیشنهادی
مقایسه دو غول کانن EOS R و کانن EOS RP – مشابهت‌ها و 10 تفاوت اصلی

کیفیت صدای ضبط‌شده توسط اسمو پاکت‌ و دوربین سونی RX0 II تقریبا یکسان بوده و هر دوی این دوربین‌ها دارای یک پورت USB سری C می‌باشند. با اتصال این پورت به یک کانورتر 3.5mm می‌توانید میکروفن جانبی آنها را متصل کنید. البته دوربین سونی RX0 II امکان اتصال جک 3.5mm را به‌صورت جداگانه دارد.

میکرفون دوربین اسمو پاکت و گوپرو هیرو 7 بلک و دوربین سونی RX0 II
تصویر میکروفن‌های جانبی هر سه دوربین

وضعیت باتری

شاید اصلی‌ترین مشکل اسمو پاکت ، باتری داخلی آن باشد که قابل تعویض نبوده و در مواقع ضروری، ناچار به استفاده از پاوربانک باشید. البته اسمو پاکت باتری داخلی قدرتمندی دارد. در نقطه‌ی مقابل در مقایسه دوربین سونی RX0 II و گوپرو هیرو 7 بلک‌ در می‌یابید که هر دوی این دوربین‌ها دارای امکان باتری قابل تعویض بوده که این قابلیت به‌ویژه برای دوربین سونی RX0 II که تنها 35 دقیقه می‌تواند با یکبار شارژ اقدام به فیلمبرداری 4K نماید، ضروری به نظر می‌آید.

عکاسی با این دوربین های هیجان انگیز

گوپرو هیرو 7 بلک‌ می‌تواند عکس‌هایی در فرمت JPEG و RAW تا 12 مگاپیکسل به ثبت برساند و دوربین سونی RX0 II نیز در این دو فرمت می‌تواند عکس‌هایی با رزولوشن 15 مگاپیکسل ثبت کند. اسمو پاکت نیز شرایط عکاسی مشابه با گوپرو 7 بلک‌ دارد. اما یک امکان فوق‌العاده که تنها در اسمو پاکت‌ وجود دارد، عکاسی پانورامای 3×3 یا 4×1 آن است. در این وضعیت، دوربین به‌صورت هوشمند 4 یا 9 عکس در فرمت JPEG و RAW ثبت می‌کند که در نهایت می‌تواند به شما عکس معادل 50 مگاپیکسل در ابعاد شگفت‌انگیز 8685*5819 را بدهد. این عکس می‌تواند تا 30 مگابایت نیز حجم داشته باشد.

تصویر پانورامای 3x3 ثبت شده توسط اسمو پاکت ( عکاسی در فرمت RAW )
تصویر پانورامای 3×3 ثبت شده توسط اسمو پاکت ( عکاسی در فرمت RAW )

مقایسه سایر ویژگی‌های این دوربین‌ها

ضبط مسیریابی و فیلمبرداری‌های مربوط به سفر

در این زمینه گوپرو هیرو 7 بلک‌ امکانات بسیار جذابی دارد که از آن جمله می‌توان به ثبت مسیر، سرعت خودرو و برخی دیگر از ویژگی‌های صحنه به‌صورت مستقیم بر روی فیلم خروجی اشاره کرد. این امکان تنها در هیرو 7 وجود دارد.

اسکرین شات حالت فیلمبرداری GPS در دوربین گوپرو هیرو 7 بلک

پخش مستقیم فیلمبرداری در شبکه‌های اجتماعی  

این ویژگی نیز تنها در گوپرو هیرو 7 بلک‌ وجود دارد و شما می‌توانید فیلم‌های ضبط شده را به‌صورت مستقیم در سایت‌هایی همچون Facebook، Youtube یا سایر شبکه‌های اجتماعی با امکان این ویژگی، منتشر نمایید.

مونوپاد و کنترل صدا

اسمو پاکت یک دسته‌ی سلفی بسیار حرفه‌ای دارد که البته کمی قیمت آن بالا است. سونی هم در کنار RX0 II تجهیزات جانبی فراوانی همچون دسته‌ی سلفی و سه پایه عرضه کرده است که بر روی آنها دکمه‌های ضبط، زوم و برخی دیگر از ویژگی‌های اصلی دوربین وجود دارد. نام این بسته‌ی گران قیمت ( Shooting Grip ) است. اما از همه‌ی اینها جذاب‌تر سیستم کنترل به‌وسیله‌ی صدای گوپرو هیرو 7 بلک‌ است. زیرا در حالت سلفی تنها کافی است بگویید ( GoPro Take A Photo ).

مطلب پیشنهادی
گلکسی A80 سامسونگ با دوربین سه تایی چرخان!

مقایسه دوربین سونی RX0 II و گوپرو هیرو 7 بلک‌ و اسمو پاکت‌ در تعقیب سوژه

این امکان به بهترین نحو ممکن در دوربین اسمو پاکت‌ وجود دارد. زمانی که سوژه در هر گوشه‌ای از کادر شما باشد، تنها کافی است آن را انتخاب کنید تا دوربین اسمو پاکت تا انتها و با دقت سوژه را تعقیب کند.

نقاط مثبت و منفی دوربین سونی RX0 II

نقاط مثبت :

 • سنسور یک اینچی
 • عملکرد مناسب در نور کم
 • امکان تار کردن پس زمینه‌ی سوژه
 • ویژگی‌های اسلوموشن متعدد
 • ساخت و بدنه‌ای مقاوم و ضد آب

نقاط منفی :

 • عمر کوتاه باتری
 • عدم امکان آتوفوکوس پیوسته
 • قیمت بالا

نقاط مثبت و منفی دوربین اسمو پاکت

نقاط مثبت :

 • سیستم فوق‌العاده‌ی تعقیب سوژه‌ی درحال حرکت
 • عکاسی پانوراما با کیفیت و راحتی بی‌رقیب
 • عملکرد آسان به‌ویژه با تلفن‌های هوشمند
 • ویژگی فیلمبرداری منحصربه‌فرد تایم لپس ( Time Lapse )
 • گیمبال سه محوره با عملکرد بی‌نقص
 • مودهای آتوماتیک متعدد و جذاب فیلمبرداری

نقاط منفی :

 • عدم امکان تعویض باتری
 • آتوفوکوس ضعیف

نقاط مثبت و منفی گوپرو هیرو 7 بلک‌

نقاط مثبت :

 • بدنه‌ی بسیار مقاوم و ضد آب
 • امکان پخش و به اشتراک گذاری زنده‌ی تصاویر فیلمبرداری شده
 • قابلیت‌های متعدد فیلمبرداری بر مبنای امکانات GPS
 • امکان کنترل برخی از عملکردهای دستگاه به‌صورت صوتی
 • قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن با کیفیت عالی

نقاط منفی :

 • اعوجاج تصویری فیش آی در هنگام عکاسی یا فیلمبرداری کلوزآپ ( Close Up )

مقایسه قیمت دوربین سونی RX0 II ، گوپرو هیرو 7 بلک‌ و دوربین اسمو پاکت

دوربین سونی RX0 II در ماه می 2019 و با قیمت حدود 700 دلار به بازار عرضه می‌گردد این در حالی است که گوپرو هیرو 7 بلک‌ تنها 350 دلار و دوربین اسمو پاکت با قیمت 360 دلار در حال حاضر در دسترس علاقه‌مندان به این سبک جذاب از فیلمبرداری هستند.

دوربین اسمو پاکت - Osmo Pocket
دوربین اسمو پاکت
جدولی مقایسه‌ای از این سه دوربین
ویدئو معرفی دوربین سونی RX0 II

در فروشگاه وب سایت دیدنگار می‌‌توانید علاوه بر مطالعه‌‌ی مقایسه تخصصی جدیدترین دوربین‌‌ها روز دنیا، آن‌‌ها را با آرامش خاطر از اصالت و کیفیت کالا، خریداری نمایید. ضمنا برای آن که در جریان تازه‌‌ترین اخبار و محصولات دنیای عکاسی باشید، می‌‌توانید مقالات و اخبار به‌‌روز مجله‌‌ی دیدنگار را دنبال نمایید.

آخرین اخبار دنیای عکاسی در مجله دیدنگار
بررسی دوربین کانن Canon R6 Mark II
معرفی دوربین سونی Sony ZV-1F
بهترین دوربین های بدون آینه 2022
ورود دوربین سونی Sony A7rV به بازار در 26 اکتبر؟
معرفی دوربین Insta360 X3
دوربین روباتیک سونی | فناوری FR7

.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله مقایسه سه دوربین سونی RX0 II و گوپرو هیرو 7 بلک و اسمو پاکت برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: