سیگما قیمت و تاریخ عرضه مبدل MC-21 را اعلام کرد. مبدلی که می‌تواند لنزهای مانت SA و EF را روی دوربین‌های مانت L سوار کند.

مبدل MC - 21
مبدل MC – 21

قیمت و تاریخ عرضه مبدل MC – 21

در اوایل ماه جاری میلادی بود که سیگما از آداپتور مانت جدید خود یعنی MC – 21 رونمایی کرد. در آن زمان تاریخ عرضه به بازار و قیمت آن را اعلام نکرد. اما اکنون اطلاعاتی در آنها اعلام کرده.

طبق اعلام کمپانی سیگما آداپتور MC – 21 برای مانت SA – L و EF – L در ماه آوریل 2019 با هزینه به ترتیب 169 و 249 دلار آمریکا در دسترس خواهند بود.

مبدل MC - 21
مبدل MC – 21

همانطور که سیگما در CP + 2019 اعلام کرد، آداپتورهای SA – L و EF – L می‌توانند با 29 لنز موجود سیگما، از جمله 23 لنز فول فریم و 6 لنز APS – C یا کراپ فریم، مورد استفاده قرار گیرند. این باعث می‌شود که تعداد لنزهای پشتیبانی شده برای مانت L به 40 عدد برسد. این تعداد شامل 11 لنز پرایم نیز هست.

لیست کامل لنزهای مانت EF و SA سیگما که توسط آداپتور MC – 21 پشتیبانی می‌شوند.

سیگما همچنین تضمین می‌کند که با استفاده از داده‌های از پیش بارگذاری شده بر روی آداپتور MC-21، فوکوس اتوماتیک و کنترل دیافراگم برای لنزهای پشتیبانی شده بهینه سازی شده است. همچنین تضمین می‌دهد که تمامی لنزهای آینده این شرکت از این مبدل پشتیبانی خواهند کرد و نیازی به ارتقا سخت‌افزاری نیست.

آداپتور MC – 21 همچنین از انتقال داده‌های EXIF و توابع تصحیح خودکار در داخل دوربین از جمله تغییر رنگ، نور محیط، بزرگنمایی و اعوجاج پشتیبانی می‌کند.

ویژگی‌های اضافی آن شامل یک سوکت سه‌پایه روی خود آداپتور برای نصب کردن لنزهای بزرگ که از سه‌پایه پشتیبانی نمی‌کنند و یک پوشش داخلی است که برای کاهش بازتاب‌های داخلی استفاده می‌شود.

سیگما یادآور شد که هدفش جایگزینی لنزهای مانت SA با مانت L است. اما تا آن زمان عکاسان می‌توانند با هزینه‌ای اندک از مبدل MC – 21 استفاده کنند. به این صورت انتقال به سیستم جدید راحت‌تر می‌شود.

امکانات

مبدل سیگما MC – ۲۱ اجازه نصب لنزهای مانت SA سیگما و مانت EF کنون را برای دوربین‌هایی که بر پایه مانت L هستند می‌دهد. یعنی با اتصال لنزهای مانت EF کنون یا SA سیگما به این مبدل، میتوانید آن را به دوربین‌هایی با پایه مانت L وصل کنید. همچنین این کار به هیچ وجه افت کیفیتی در تصویر به وجود نیاورده و هیچ تنظیماتی را نیز غیر فعال نمی‌کند.

به این صورت شما می‌توانید از مجموعه 40 لنز برای دوربین مانت L استفاده کنید.

قیمت گذاری

قیمت پایین‌تری که سیگما برای آداپتور مانت SA در نظر گرفته نشان دهنده قدردانی شرکت از کاربرانیست که به لنزهای سیگما وفادارند. این دسته از کاربران می‌توانند از لنزهای سیگما بر روی دوربین‌هایی با پایه مانت L استفاده کنند.

در نهایت سیگما می‌خواهد تمامی لنزهای خود را برای دوربین‌های مانت L بومی سازی کند. اما تا انجام کامل این کار عکاسان می‌توانند از این مبدل استفاده کنند.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله قیمت و تاریخ عرضه مبدل MC – 21 سیگما برای مانت SA و EF – L اعلام شد برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: